МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Як через храми УГКЦ за кордоном електорат зомбують

08/07/2006 | jean-valjean
Хтось не згоден? Прошу висловлюватися після прочитання приведених нижче цитат.

Цікаво було б послухати думку відвідувачів Форуму: чи нормально для газети, яка офіційно розповсюджується через храми УГКЦ (в усякому разі, за кордоном), регулярно розміщати (як на мене, однобокі та неадекватні) статті, деяки цитати з яких я приведу нижче.

Рубрика „Камо грядеши, Україно” займає всю останню сторінку. Статті підписані іменем „Г.Кобильницький, Київ”. Газета називається „Християнський голос”, газета української церкви (Сhristliche Stimme, Ukrainische Kirchenzeitung) і видається в Мюнхені.

http://www.ukrainische-kirche.de/christliche_stimme.htm

Можливо, ця писанина не заслуговувала б на увагу, якби не розповсюджувалася УГКЦ. І не мені тут розповідати, яке значення вона (ця церква, до якої зараз належить і моя власна сім”я) має в суспільстві.

Тепер цитати (без коментарів, або Kein Kommentar):

„Ч. 14 (липень). День зрадника

...комуністові ніколи не вір! При чому не має значення, чи він колишній, чи теперішній! Ніколи не вір, бо він тебе зрадить завжди, коли йому це здасться потрібне.

З головних героїв Майдану лише Ющенко розумів його суть: для Юлії Тимошенко та Мороза це була просто боротьба за владу. Вони не розуміли „майданних людей”. Тому сьогодні спостерігаємо сумний кінець помаранчевого табору. Бо йому уже настав кінець!

В остаточному краху помаранчевих колеги-журналюги теж частково винні. Як на мене забагато уваги преса присвячувала синові Ющенка, а замало реальним перемінам в державі, змінам, які поміняли її обличчя. В результаті люди вірять фантазіям Партії Регіонів, мовляв в державі жахлива економічна криза, просто катастрофа.

Найстрашніше мабуть те, що операцію „зрада мороза (так в оригіналі - з малої букви) придумали в Кремлі, можливо навіть „зрадникам” заплатили російськими грішми.

...що поганого у діях Мороза? Адже обіграв навіть Юлію Тимошенко, яка здавалася дотепер найхитрішою! Це, як на мене, філософія для тварин!

...а судимий Янукович, з його донецьким менталітетом, це кандидатура неприйнятна для Нашої України.

Найбільше на „реванж” регіонів працювала Юлія Тимошенко

Осінню минулого року Ющенко абсолютно правильно позбавив урядових посад розсварених Порошенка й Тимошенко.

Друга (ЮВТ) продовжувала осмішкувати „помаранчевих ворогів” з Нашої України, не бридуючи також подаванням у викривленому світлі „бджіляра” Ющенка з його „любими друзями”.

Коли взимку виник газовий конфлікт з Росією, Блок Юлії Тимошенко не завагався запхати ножа у спину уряду Єханурова, голосуючи разом з Партією Регіонів.

...у березні відбулися парламентські вибори... я вже не кажу про те, як єхидно дехто з БЮТ атакував у передвиборній кампанії Ющенка, Порошенка. Для них це був головний ворог, а не Янукович, Ахметов... Де тепер вони, а де Янукович-Ахметов!

Найбільше каменем спотикання, звісно, було те, що Тимошенко тільки себе бажала бачити у кріслі прем”єра.

Я мрію про те, щоб в державі проголосили нове свято – день Зрадника. Це була б добра нагода, щоб за пляшкою пива порозмірковувати про всіх наших малоросів та іншого сорту зрадників. „


„Ч. 13 (Липень) Футбол непатріотичний

їх навчили, слідкуючи за Ющенком, класти руку на серце.

Якщо ти не знаєш слів гімну своєї держави, то, мабуть, нема нічого, що переконливіше відображало б твоє ставлення до неї. І нічого тобі робити на Чемпіонаті Світу!

Бракує головного – патріотизму. У одесита Суркіса навряд чи він коли-небудь появиться.

...він ще триматиме у своїх руках національну збірну та „есбеушне” колись „Динамо Київ”

„закосичена” українська „неначе-татчер”, тобто Леді Ю.

А тимчасом „москалі” знов віщують розпад України.

Вона (ЮВТ) показала також, що заради влади можна любити навіть Порошенка, якого ще вчора вважала потворою.”

„Ч.12 (Червень):

...з цим не могли погодитися „нашисти”...

Ющенко ... відбудовує Батурин. ... пробує реалізувати те, чого прагне кожний українець.

„Партія малоросів” сильна майже так, як в період Мазепи. Сильна й готова в любий момент запхати ножа в спину Україні! Так, як зробила це зокрема Юлія Тимошенко, голосуючи 10 січня за відставку уряду Єханурова, хоча у той час йшла складна газова війна з Росією.

Сьогодні уже точно видно, що Ющенко має свою візію того, як досягти мети моєї, нашої й наших предків.

Справедливість є, за неї варто боротися – писала на своїх плакатах Юлія Тимошенко. Що з того, коли вона сама не є справедливою, а її формальні й неформальні контакти з Кремлем насторожують і це жахливо насторожують. У Ющенка відносини з Москвою прозорі, як крапля води.

Юлія Тимошенко виявилася (минулого року) бездарним прем”єр-міністром, чи, якщо хочете, прем”єр-міністром у стилі „червоного директора”.

„Ч.11 (Червень):

в даний час для київських журналістів не має більш гідної критики людини, ніж Ющенко... Разом із тим журналюги все ще працюють слабенько”

Кінець цитат.
Ну і що це таке – позиція УГКЦ чи „опіум для народа”?
Хтось може прокоментувати?
Дуже хотілося б почути також коментарі від прес-служби УГКЦ (лінк на цей допис я їм відправлю) та пана Г. Кобильницького з Києва.

Відповіді

 • 2006.08.07 | Превед камунизьма

  Ни читал но асуждаю !

  Афтар враг Юли и йийо народа, йиритик и богинехульник !
  Афтара (каторый УГКЦешник) спалить на кастре из йиво йиритических газет!
 • 2006.08.07 | Mykyta

  Бачив я цю газету

  На мою думку, розміщення політичних матеріалів в релігійній газеті є скоріше виправданим, бо це єдина газета, що виходить в Європі українською і для українців (принаймі, наскільки мені відомо). Інша справа якість цих матеріалів - тут я цілком погоджуюсь з автором гілки.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.08.08 | jean-valjean

   Re: Бачив я цю газету

   Mykyta пише:
   > На мою думку, розміщення політичних матеріалів в релігійній газеті є скоріше виправданим, бо це єдина газета, що виходить в Європі українською і для українців (принаймі, наскільки мені відомо). Інша справа якість цих матеріалів - тут я цілком погоджуюсь з автором гілки.

   Якість - то одне, а що можна сказати про упередженість у формуванні думки прихожанин та відвідувачів храмів УГКЦ про політичні сили, представників різних регіонів України та професій? Чи може видання, що розповсюджується церкою, дозволяти собі такі коментарі про

   - комуністів (хоч мова там зовсім не про них, то є безглузде використання ярлика - за цією теорією пана Кобилянського з Києва та газети "Християнський голос" з Мюнхена, я особисто мав би бути постійно готовим до зради своєї жінки, а вона мала б остерігатися в кожний момент отримати від мене ножа в спину, адже ми обоє - колишні комуністи :)

   - людей з "донецьким менталітетом" та одеситів
   - Юлю, Пєтю, "нашистів", "ЖУРНАЛЮГ" і т.н.?

   (питання - хто уповноважував пана Кобилянського з Києва та газету "Християнський голос" з Мюнхена робити такі узагальнення і розповсюджувати їх через храми католицької церкви?)

   Видається, що пан Кобилянський має таке ж відношення до Києва, як я -до Мюнхена. Самій УГКЦ потрібно, мабуть, більше покладатися на молодих та адекватних священників з України, що ідуть в ногу з часом (в усякому разі, це я особисто можу сказати про тих, з ким повезло зустрітися).

   З такими ж з дозволу сказати "колумністами" та газетярами "комунізму не побудуєш" :)
 • 2006.08.08 | Volodymir

  религиозность нельзя превратить в удел лишь частной жизни (л)

  Сравните: если Вас интересуют клички, явки, пароли, историю вопроса можно посмотреть, например, здесь:
  http://www.panorama.ru/works/patr/bp/9rus.html#1
  Один из нац.проектов, понимаєшь.
  Попы по привычке работают замыкающими канала через северные рубежи своей Родины. Бой за место в системе власти приемника-2008 развернулся нешуточный.
  Тут все средсва хороши. Не удивлюсь, если дойдет до черных месс со страстями для верных ради промывания мозгов.
  А в газетке так, некультурная графомания в черносотенном стиле аля-рюс. Потому что ментал у них одним миром мазаный.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.09.21 | Юрій Шеляженко

   На жаль, всі церкви перебувають під контролем спецслужб

   або (я кажу про світові релігії, такі як католіцизм) представляєть собою різновид автономної, наддержавної спецслужби, єдина функція якої полягає у самозбереженні.

   Що цілком природньо - людина духовного сану є ідеальним секретним агентом, і з точки зору "прикриття", і з точки зору беззастережної довіри до неї людей (це особливо корисно в побудові агентурних мереж).

   Тому, природньо, церкви ризикують і вмішуватись в політику. Це характерно для спецслужб.

   А позиція РПЦ - це взагалі позиція ФСБ. І Прімаков, вістря лужковського клинка, також рвався до влади на штиках силовиків та під шепіт кгбшників.

   Не здивуюся, якщо УГКЦ працює на СБУ, в даний момент проти Юлі.
 • 2006.08.08 | Нестор

  Нажаль підтверджую і не лише закордоном

  Наша Церква дійсно принижується до політики. До тепер це був лише почерк православних Церков.

  У Львові після Служби Божої в неділю в одній із црков священник дозволяє собі взагалі несусвітні речі. Кричить, що кожен, хто зрадив нашого президента (???) робить великий гріх і всіх закликає підтримувати президента і таке інше. Маразм.

  Не знаю, як з цим боротися. Єдине, що можу зробити - це повернутися і демонстративно вийти, коли закінчується молитва і починається політінформація. Радує, що мій приклад наслідує майже половина народу, що перебуває в церкві.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.08.09 | jean-valjean

   Re: Нажаль підтверджую і не лише закордоном

   Нестор пише:
   > Наша Церква дійсно принижується до політики. До тепер це був лише почерк православних Церков.
   >

   Нічого собі, а я думав - Америку відкрив, і що то поодинокий випадок (коли запліснєвілий діаспорний "журналюга" в релігійній газеті просто безнаказанно "пургу жене", і.е. вигороджує колишнього мессію і "мочить" всіх інших, починаючи з Тимошенко).

   А до священників тут (тих, кого сам знаю) жодної претензії не може бути - кожне їх слово і дія абсолютно виважені, навіть якщо хотілося б - не придерешся.

   Я все-таки спробую добитися відповіді від адміністрації та при можливості "вивішу" її тут.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.08.09 | Нестор

    Re: Нажаль підтверджую і не лише закордоном

    jean-valjean пише:
    > Нічого собі, а я думав - Америку відкрив, і що то поодинокий випадок (коли запліснєвілий діаспорний "журналюга" в релігійній газеті просто безнаказанно "пургу жене", і.е. вигороджує колишнього мессію і "мочить" всіх інших, починаючи з Тимошенко).

    Ні це не поодиноке явище. Священник в моїй церкві теж "діаспорний". Він вже переходить всі розумні речі. Але в інших церквах УГКЦ також є "діаспорні" і "не діаспотрні" священники, які меншою або білшрою мірою ведуть політичну пропаганду.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.08.09 | jean-valjean

     Re: Нажаль підтверджую і не лише закордоном

     Нестор пише:
     > в інших церквах УГКЦ також є "діаспорні" і "не діаспотрні" священники, які меншою або білшрою мірою ведуть політичну пропаганду.

     Цікаво - за кого агітують?

     Ні фіга сєбє, а я справді думав - зачморимо отут ту "газєтьонку" з її недолугим політ-коментатором, і - "дєло с концом". Виявляється - не все так просто. Кому ж тепер "жаловаться" - Папі Римському? (смішно, але - факт!, "над" ними ж більше нікого немає :).

     А яка ще є альтернатива? Ригіонали тепер - союзники. Залишається хіба що "Ліга сексуальних реформ". Чи допоможе?
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.08.09 | Нестор

      Re: Нажаль підтверджую і не лише закордоном

      jean-valjean пише:
      > Цікаво - за кого агітують?

      За Ющенка звісно.

      > Кому ж тепер "жаловаться" - Папі Римському? (смішно, але - факт!, "над" ними ж більше нікого немає

      Чому смішно? Папа Римський прямий їх начальник. Гузар - кардинал у Ватикані такий самий, як і десятки інших кардиналів по всьому світі.

      І прецеденти вже були. Треба просто багато підписів зібрати.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.08.10 | Максим'як

       Re: Нажаль підтверджую і не лише закордоном

       Нестор, греко-католик вже підписи збирається збирати.

       Де? І У кого?

       Що цікаво, ця вся триндня насправді пустопорожня, бо і у Мюнхені знають кожного прихожанина у лице.
  • 2006.08.10 | Михайло Свистович

   Re: Нажаль підтверджую і не лише закордоном

   Нестор пише:
   >
   > Не знаю, як з цим боротися. Єдине, що можу зробити - це повернутися і демонстративно вийти, коли закінчується молитва і починається політінформація.

   Боротися з цим можна значно ефективніше. Наприклад, підійти після політінформації до священика і розповісти йому, що втручатися у політику не гарно. А також попередити, що, якщо він не припинить, доведеться провести просвітницьку роботу серед віруючих, поскаржитися Папі і т.д.

   Якщо не допоможе - вести таку роботу, написати листа з роз"ясненням, як негарно чинить священик імярек і збирати підписи. Можна також закликати віруючих змінити храм (не конфесію), бо є, можливо, у Львові храми УГКЦ, де не читають політінформацій.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.08.10 | Максим'як

    Re: Нажаль підтверджую і не лише закордоном

    Михайло, ви як були недолугим так і залишилися.

    Газета "Християнський голос" є для греко-католиків, не для тих хто є атеїст, ходить у синагогу чи у мечеть.

    Ця газета виходить винятково на пожертви греко-католиків!!! Тобто, жодна синагога чи мечать чи православна російська церква чи її приходжани не дають і копійки.

    Може там є розпалювання міжнаціональної чи міжрелігійної ворожнечі?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.08.10 | Михайло Свистович

     Re: Нажаль підтверджую і не лише закордоном

     Максим'як пише:
     > Михайло, ви як були недолугим так і залишилися.

     Не судіть про мене по собі

     >
     > Газета "Християнський голос" є для греко-католиків, не для тих хто є атеїст, ходить у синагогу чи у мечеть.

     А я хіба хоч словом це заперечив? І взагалі я хіба написав хоч слово про цю газету? Ви як були схибленим на прізвищі Свистович, так і залишилися. Аж до того, що навіть вилізли після довгої відсутності. Але потрапили пальцем у небо.

     >
     > Ця газета виходить винятково на пожертви греко-католиків!!! Тобто, жодна синагога чи мечать чи православна російська церква чи її приходжани не дають і копійки.

     А я хіба це заперечував?

     >
     > Може там є розпалювання міжнаціональної чи міжрелігійної ворожнечі?

     Не знаю, я її не читав. І взагалі про цю газету ні словом не згадував.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.08.10 | Максим'як

      Re: Нажаль підтверджую і не лише закордоном

      Пане Свистович, так чому ви підтакуєте банальні провокації від якось "псевдо-віруючого"!

      Я міг ми доказати правоту кожного слова написаного у тижневому політичному огляді "Християнського голосу", але не хочу повертатися до тих історій про "чесного" Мороза, якого вам не вдалося колись розпізнати, так само, як цього провокатора, якому до рук попала випадково газета. Звідси вся недолугість.

      У самому Мюнхені виходить з п"ять єврейсько-російськомовних газет, тиражами і фінансуваннням на порядки більшими, ніхто на газети не дає і копійки пожертв - вони фінансуються власниками і переважно розповсюджуються безкоштовно, але там образ Ющенка - типу блядь, Тимошенко - типу така сама, а українець - це просто недолугий хохол, ну, типу ви, пане Свистович.

      Ви можете ображатися чи ні, а результат той же самий буде.

      Я вже думаю, може якісь курси навчання українців на українця запровадити, чи що.

      Сьогодні у Німеччині "Християнський голос" - це єдина українськомовна газета на 83 мільйони, поряд із сотнею російських газет, які виходять у Німеччині і далеко не прапагують доброзичливий образ України.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.08.10 | jean-valjean

       Re: Нажаль підтверджую і не лише закордоном

       Максим'як пише:
       > >
       > Я міг ми доказати правоту кожного слова написаного у тижневому політичному огляді "Християнського голосу", але не хочу >

       А Ви спробуйте себе змусити це зробити. Скопіюйте цитати з першого допису в цій гілці у свою відповідь і доведіть їх правдивість.

       > Сьогодні у Німеччині "Християнський голос" - це єдина українськомовна газета на 83 мільйони, поряд із сотнею російських газет.

       А це вже тут при чому? Дака ж діарія у вас, як і у того "оглядача" з останньої сторінки "ХГ". Яке відношення має демографічна ситуація в Німеччині, а тим більше арифметична кількість іншомовних газет у цій країні до того, що газета УГКЦ намагається неадекватно впливати на політичну ситуацію в Україні?
      • 2006.08.12 | Михайло Свистович

       Re: Нажаль підтверджую і не лише закордоном

       Максим'як пише:
       > Пане Свистович, так чому ви підтакуєте банальні провокації від якось "псевдо-віруючого"!

       Цю людину, на відміну від Вас, віртуального, я знаю особисто. Люджина ця дійсно віруюча і порядна. Провокації в її писанині не бачу. На мій погляд людина ця має рацію. Релігія не повинна втручатися в політику та ще й так грубо.

       І знову наголошую: людина, на допис якої я реагував, не писала нічого про газету, на якій Ви так зациклились. Нестор писав про львівського священика.
    • 2006.08.10 | jean-valjean

     Re: Нажаль підтверджую і не лише закордоном

     Максим'як пише:
     >
     > Газета "Християнський голос" є для греко-католиків.

     > Ця газета виходить винятково на пожертви греко-католиків!!! >

     Ото-ж. На пожертви греко-католиків. В тому числі, на мої. Тому я не хочу там бачити примітивної політпропаганди. Ніхто тут не прискіпається до перших 5 сторінок газети, де подається Церковна хроніка.

     > Може там є розпалювання міжнаціональної чи міжрелігійної ворожнечі?

     Розпалювання міжнаціональної та, якщо хочете, "міжрегіональної" ворожнечі є навіть в тим куцих уривках, які я не полінувався передрукувати. Не полінуйтеся, будь ласка, їх перечитати.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.08.10 | Максим'як

      Re: Нажаль підтверджую і не лише закордоном

      І скільки пожертвувано?

      Я цю газету читаю багато років і її підтримую у кожному слові. І не тільки цю газету читаю.

      Це моя позиція - маєте іншу, то організуйте пожертви на іншу газету, теж греко-католицьку, якщо ви греко-католик і видавайте.

      Ви хочете заборонити писати людям, те що вони думають?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.08.10 | jean-valjean

       Re: Нажаль підтверджую і не лише закордоном

       Максим'як пише:
       >
       > Ви хочете заборонити писати людям, те що вони думають?

       Та ні, я просто хочу (наприклад, або, на місцевому діалекті, z.B.), щоб українців не ділили "на (три) сорти" в залежності від географії. За логікою газети "Християнський голос", яку Ви тут адвокатуєте, люди z.B. "з донецьким менталітетом" , "одесити" не можуть бути патріотами.

       Тобто, до цього списку газета "Християнський голос", яку Ви тут адвокатуєте, автоматично включає Володимира Сосюру, Василя Стуса, Надію Світличну (http://maidan.org.ua/static/mai/1155169345.html).

       В цілому, Вам можна подякувати за те, що не дали цій гілці загубитися і таким чином вже більше відвідувачів форуму можуть дізнатися про те, що газета УГКЦ "Християнський голос" розпалює ворожнечу, принижує національну гідність (наприклад, росіян), агітує за одну з політичних сил та бездоказовує оббріхує і звинувачує інших у всіх можливих смертних гріхах.
     • 2006.09.21 | Максим'як

      Re: Нажаль підтверджую і не лише закордоном

      Тобто, ти себе назвав греко-католиком?

      З якого часу? Скільки часу пройшло після хрещення греко-католиком?

      Пан Свистович ручається за твою особу і віру? Як хресний батько, чи як?      Тих осіб, на високому релігійному рівні, яким щось не подобається у справах віруючих у Німеччині можна на пальцях перелічити і поіменно, їх дві-три. У кожному випадку причина була одна - бажання сприймати Церкву, як власне корито, чи засіб маніпуляції свідомістю вірубчих.

      Мій досвід вказує тільки на одну категорію людей з України, т.з. єврейську еміграцію, біля 800 тисяч у Німеччині, якій єдина українська газета у Європі, як більмо на оці, хоч під їхнім контролем перебуває добра сотня російськомовних газет у Європі.
   • 2006.09.21 | Нестор

    Re: Нажаль підтверджую і не лише закордоном

    Михайло Свистович пише:
    > Боротися з цим можна значно ефективніше. Наприклад, підійти після політінформації до священика і розповісти йому, що втручатися у політику не гарно.

    Пробували не допомагає. Священник з діаспори. Вважає Ющенка новим месією, а всіх хто проти нього - породженням пекла. Розмова з священником призводило до лише до ще більш неадекватних політінформацій.

    > А також попередити, що, якщо він не припинить, доведеться провести просвітницьку роботу серед віруючих, поскаржитися Папі і т.д.

    Просвітницька робота проводиться. Скарга написана, але не Папі, бо по статуту треба скаржитися прямому начальнику. На деякий час це подіяло.

    > Можна також закликати віруючих змінити храм (не конфесію), бо є, можливо, у Львові храми УГКЦ, де не читають політінформацій.

    Сподіваюся до цього не дійде, бо церква св. Андрія у Львові належить ордену отців Василіан, які якраз і відрізняються зосередженістю на справах духовних. Це монаший орден.
 • 2006.08.09 | Чучхе

  Ви знаєте, що в такому випадку пропонував професор Преображенськ

  ий? Трохи перефразовано:

  не читайте на ніч греко-католицьких газет

  і взагалі ніяких не читайте


  ----------------------------------

  а від себе: не подобається - не дивись. Це єдиний аргумент в цивілізованому суспільстві
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.08.09 | jean-valjean

   Re: Ви знаєте, що в такому випадку пропонував професор Преображенськ

   Чучхе пише:
   > не подобається - не дивись. Це єдиний аргумент в цивілізованому суспільстві   Згоден з Вами на 100% - наскільки це стосується суспільства (особливо цивілізованого:).
   Але мова іде про Церкву, яка 6 мільйонів населення (як мінімум) "окормлює" цим опіумом на останній сторінці.

   Церква повинна бути поза політикою, це аксіома.
   УГКЦ (особливо) не повинна цю планку опускати.
  • 2006.08.09 | Volodymir

   Від себе: а гроші церква у тумбочці бере, щоб теє друкувати?

   Справа навіть не в грошах. А в тому, як їх витрачають не на благі справи. Та і газета, може, на сомоокупності.
   За платню окормлює у Храмі паству іменем апост. Павла.
   Не дивитися не получається.
   Та, навіть, коли дурню друкує щось із структури Газпром-медіа - виникають етичні питання.
   А тут як раз випадок, де таких питань ще більше.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.08.09 | jean-valjean

    Навпаки-гроші в "тумбочку" (єврорубельпіїсят) треба кидати

  • 2006.08.10 | Михайло Свистович

   Re: Ви знаєте, що в такому випадку пропонував професор Преображе

   Чучхе пише:
   >
   > а від себе: не подобається - не дивись. Це єдиний аргумент в цивілізованому суспільстві

   Ні, це не єдиний аргумент. Цивілізоване суспільство має значно більше аргументів. Наприклад, пропаганда серед інших, щоб також не дивилися.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.09.21 | настрадамус

    По-моему главная там задумка против Тимошенко , готовят к выбораCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua