МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Роман Чайка: «Мені бракує Кучми...» (/)

08/10/2006 | samopal
Як на мене, досить цікаве інтерв'ю з влучним описом ситуації вцілому та у ЗИі зокрема. Особисті ліричні подробиці, - то таке... Антураж.
-----------------------------------------------------------------------

Роман Чайка: «Мені бракує Кучми, адже політики поставили Схід і Захід раком»

«Читаю я в туалеті». Ось про це, а ще про «Гніздо Кучми», проституток журналістики, «Мертвого Півня» лише для І-Репортера за cклянкою "Боржомі" розповідав телеведучий Роман Чайка

З «Гнізда Кучми» вилізли всі політики по обидва боки барикади

Романе, ти щойно повернувся з відпустки. Де ти відпочивав?

Мене вже 5 років запрошував однокласник до Словенії, і ось нарешті я зібрався та поїхав. Він живе у Любляні. Моя мрія здійснилася. Я знайшов таке місце в Європі, де немає совків. Мені ця відпустка вдалася, тому я щаслива людина. Цю країну можна з впевненістю називати Раєм на землі. Там навіть немає «повноцінного» кримінального життя і кримінальної хроніки. Це країна, в якій дивитися випуски новин – це жахливо нудна річ. Там, врешті, коли втопився один рибалка, вони два дні давали це як «топову» новину.

А потім ти приїхав сюди… Шок?

В принципі, я трохи адаптувався ще там, оскільки дивися «5 канал». Я поетапно відстеждував ліквідацію Ющенком поста Президента і ліквідацію Ющенком України, як самостійного проекту. Переведення її в режим Україна точка ру.

А як загалом ти оцінюєш цю ситуацію?

Ну я не Касандра. Але якщо дивитися на склад Кабміну, то мене охоплює шок, починаючи з «серверного» Клюєва, появою лідера з продажу окулярів для пенсіонерів Папієва. Ну а коли там з’явився ще й «росукренергійний» Бойко… Мені дуже бракує Кучми, щоб була гармонія, хоча його просто можна поставити почесним Президентом.

В принципі, це все шокувало не так мене, як моїх друзів, які вже давно займаються системним бізнесом в Словенії. Вони не можуть зрозуміти багатьох речей, як в принципі і німецькі та хорватські бізнесмени, з якими я спілкувався. Вони бояться, що великий друг українських філологів Азаров може знову повернути «Маски-шоу» в податковій. Окрім того, вони бояться тепер працювати з Україною, оскільки розуміють, що вся тусовка бандитів буде працювати на експорт, отже, почнуть валити гривню. Вони також не розуміють, як можливо, щоб представники мафії з представниками сталінської антиукраїнської партії разом робили блок.

Український феномен…

Ми завжди робимо своє ноу-хау, але я не вважаю, що це український феномен. Цей проект дуже довго курувався з Росії. Я говорю про кумулятивний ефект, який реалізується вже 15 років. Це країна, яка здала свою національну безпеку, інформаційний простір ще в 91-му. Ми маємо сьогодні молоде покоління, яке більш совдепівське, ніж те, яке будувало БАМ і ГУЛАГ. Це все назбиралося і конвертувалося у вигляді тих же самих політиків. Все їх можна назвати «гніздо Кучми». З нього вилізли всі політики, які знаходяться по обидва боки барикади. І їх вибирали такі ж совдепівські люди. За короткий час ми побачимо величезний відкат на старі позиції.

Я дивуюся, як безпорадно попередня влада не могла розшифровувати оці торги та поїздки Мороза до Путіна, мінєти Симоненка в Кремлі. Ці речі має курувати СБУ, Рада Нацбезпеки. Навіть у тварини є інстинкт самозбереження, а в держави тим паче має бути.

Проститутки в Словенії чесніші за наших журналістів

Одним із завоювань помаранчевої революції – була свобода слова. Що тепер? Ми повертаємося до того, з чого починали?

Це буде по-новому. Це не відкат в сторону темників, а абсолютно російський стандарт журналістики. Це – «раболєпіє». У нас навіть нема відповідного терміну. Я вже із задоволенням хочу подивитися в новому телевізійному сезоні проросійські телевізійні проекти, які у нас називають національними каналами. Ми побачимо щось нове. Я думаю, що ми будемо рухатися в сторону якогось гібриду російського та білоруського телебачення. Багато газет залишиться на рівні нормальних ЗМІ, оскільки вони змогли все-таки вирватися на бізнес-формулу інформації. Але багато хороших журналістів підуть в Інтернет.

Мені цікаво, як тепер будуть працювати медіа з Донецька та Луганська. Вони таки не встигли зробити те, що зробили тут, у Києві, ми. Мені шкода колег…

А як буде працювати «5 канал»? Люди при владі змінюються, тож чи зміниться політика каналу?

Це питання швидше до топ-менеджерів. Але подача новин не зміниться. У країні, де політика візантійського типу, тобто підкилимна, люди все більше будуть цікавитися новинами. І чим більше вони про політику дізнаються, тим більше їм хочеться докопатися: а що ж там ті політики вночі без нас підписали? У нас політика знову повернулася в режим «бандіто-ганстеріто», тому що тільки бандити всі серйозні акції планують в ніч з 2 до 4 ранку, коли у нас найміцніший сон.

Під час виборів дуже багато говорилося про джинсу. Після виборів її менше не стало, але про неї не говорять…

Навіть писали джинсу про джинсу. Вже дуже багато журналістів запропонували свої послуги найновішій владі. Це навіть не була джинса. Це був аванс - подивіться, як ми можемо джинсу робити, не забувайте про нас. Так пропонують себе проститутки при дорозі потенційним клієнтам. Я зробив такі висновки за останні два дні, коли помоніторив канали. Фактично, Глєбушка Павловський може повертатися до України й очолити якісь інформаційний проект чи ток-шоу. Йому тепер буде комфортно, як і на кремлівському НТВ…

Тобто, фактично, про яку об’єктивність чи свободу слова ми можемо говорити… Помаранчева революція пройшла і «темники» повертаються…

Ті, хто не були блядями, той ними й не буде. Джинса – це проституція. Ну яка різниця між нашими дівками, які продають себе в тій самій Словенії та журналістами – джинсовиками? Наші дівки навіть чесніші. Вони приїздять туди за контрактом, платять податки, мають медичне страхування, формують бюджет, працюють в клубах і формують добробут європейської держави. Наші бляді в Словенії більш чесні, ніж журналісти з дипломами, своїми конвенціями, підписанням листів та акціями в Україні. Ми просто знову повернулися в країну абсурду. Чим гірше працювала державна машина, і чим більше сралися між собою політики – тим кращі показники були у нашій економіці. Парадокс. Чим кращі показники економіки, тим більше незадоволені своїм життям громадяни країни, у якій найбільше Мерседесів, лексусів та Майбахів (то такі дорогі машинки, на яких у Європі не їздять. Дорого.)

На «5 каналі» є проститутки?

Я не відповідаю за всіх журналістів. Я вже півтора роки не працюю, як шеф-редактор новин. Лише – як редактор програми «Новий час» та «5 копійок». У мене журналісти – добре відомі люди. Я вважаю, що це вони мені зробили послугу, працюючи у моїй команді, адже це – Таня Малярчук. Світлана Поваляєва. Справжні письменниці, яких читають. Вони мають відкриті нерви. І коли їм кажеш, що у нас у студії буде сидіти ось такий подонок і такий напівподонок, а говоритимемо про таку-то тему, то вони роблять сюжети, які є мініфільмами.

Але так чи інакше, я буду відстоювати ті стандарти, які ми запропонували в Україні. При чому, ці стандарти, абсолютно нормальні. Вони практично наближуються до стандартів BBC. Інша справа, що суспільство не готове до цих стандартів.

Я ж – людина безпонтова. Якщо мені треба стати в чергу – я стану. Ось одного разу стою я, а за мною стоїть жінка і буквально до рота мені заглядає.

«О! – каже вона. – Ви з п’ятого? Я вас вітаю, дуже рада вас бачити. Я вашу програму люблю, але вас всіх ненавиджу!». Питаю ж чому? «Ідеологічно – це для мене чужий канал». Але ж наш канал ідеологічно не заангажований і показує усе й усіх. «Так, але це не відповідає моїй ідеології».

Тобто фактично люди сприймають інформацію через ідеологічне сито своїх стереотипів. Зараз країною править «еліта», яка представляє лише дві області і ми знаємо, як формувалося населення цих областей. Великий пласт людей, які є носіями ментальності, яку легко вкласти в серіал «Бандитский Петербург». Вони й обрали нами правити людей, які у цьому серіалі були б «звьоздамі». Яка ментальність – таке й сприйняття світу…

Але я знову повернуся до «5 каналу». Одні й ті ж самі обличчя. Одні й ті ж самі люди ведуть декілька передач. Це нестача кадрів чи небажання випускати нових людей на екран?

Це – стабільна команда. На українському ТБ ведучі працюють за таким принципом, як клубні футболісти. Вони ходять, торгуються, переходять з одного каналу на інший. Ми ж більше цінуємо, коли люди залишаються і почувають себе природно в колективі однодумців. Я так себе відчуваю на «5 каналі». Я добре знаю робочі стосунки та атмосферу в ньюс румах на інших каналах. Я вже був в советской армії – вижив. І ще раз не хочу повертатися в систему постійного виживання у тераріумі заклятих колег.

А на «5 каналі» мир та злагода….

Ну не мир та злагода. У будь-якому колективі завжди будуть виникати конфлікти, Справа не в конфліктах, а як з них виходять.

Ти підтримуєш стосунки зі Скрипіним та Шевченком?

Я з ними товаришую з самого початку заснування нашого каналу. Ми разом починали.

Тобто зараз ви зустрічаєтеся?

Нема часу на зустрічі. Підтримувати стосунки – це значить регулярні зустрічі, хоча б на пиві. Андрій тепер в Парламенті, Роман готується до нового телевізійного сезону. Ми його скоро побачимо на одному з телевізійних каналів. Правда не скажу на якому – не буду відкривати карти.

Як ти думаєш, що Андрій Шевченко тепер може зробити в Парламенті?

Це тепер питання. Я просто хочу зрозуміти, як тепер буде функціонувати Національна рада, Комітет з питань свободи слова в режимі уряду, де 2/3 ключових фігур весь час мали проблеми з цими стандартами демократичного суспільства.

Але Андрій – боєць. Він ніколи не здається. В нього дуже «прикольна» заступниця по комітету. Принаймні, він не буде мовчати.

Але чи зможе він зробити щось реально? Те, що він хотів? Громадське телебачення?

Тепер доведеться корегувати з огляду на реалії. Я думаю, що ідея суспільного телебачення тепер похована надовго. Щоправда, цій ідеї яму копав ще Ющенко. Він дав обіцянку покійному Сашкові Кривенку, що коли буде повалено кучмізм, «Громадське радіо» вийде в ефір. Кривенко загинув, а його дітище було поховане. З цього моменту почалися проблеми в реалізації проекту суспільного телебачення. А громадське телебачення - це ж грандіозний проект для всієї нації. Політичної нації немає, та й політичної волі для цього проекту не чути. Я знаю, що це мрія життя Андрія Шевченка. Чим зможем – допоможем.

Чи знайдемо ми собі подібних?

Від політики перейду до іншого боку твого життя – музичного. «Мертвий півень» - гурт, де ти граєш. Чому не часто, не завжди яскраво…?

Нашому колективу вже 16 років і наше ядро не змінюється. Ми – єдині рокери, які реалізували формулу Схід і Захід разом, на відміну від політиків, які реалізували Схід і Захід раком. У нас барабанщик з Харкова, там же і Місько живе. Я – в Києві, Джон – у Львові. Ми не бавимося в шоу-бізнес, тому ми не в кругообігу тих голих дуп та цицьок, якими рясніють наші канали. Ми не займаємося перерозподілом бабок та понтів.

Наша діяльність – це екзистенція. Переважно ми збираємося під якісь проекти. Наприклад, під проект віршів Андруховича «Пісні для мертвого півня». Ми його цікаво реалізували. Вийшло небагато дисків, і їх зараз купити не можна, оскільки весь тираж був проданий за 5 днів. Вийшов МР-3 з нашою творчістю, в який аж страшно заглядати, оскільки виявляється, що її, творчості, назбиралося аж на 2 мультимедійні диски. А регулярної роботи нема, бо ми всі дорослі люди, у кожного з нас своя сім’я, діти. Тим паче, що в країні, яка не потребує своєї культури з цього виживати неможливо.

Тепер збираєтеся на Гуляйполі?

Ця ідея мені дуже подобається. Тим паче, що вона обростає все більш цікавими подробицями. Я прочитав, що туди приїде Андрій Окара прочитати лекцію «Анархізм, як душа українця» - це вже прикольно. Це повертається те, що ми мали на початку 90-х Львівський фестиваль «Вивих». Зараз мені цікаво, чи буде на цьому фестивалі публіка, яка була тоді на «Вивиху». Тоді та «вивихова» публіка зробила багато успішних проектів, декілька революцій, зреалізувалась у бізнесі і політиці. Фактично, та публіка і влаштовує цей фестиваль. Інша справа, чи знайдемо ми собі подібних. Тим більше, що треба повернути собі Махна, а то ходять якісь відморозки то в Че Геварах, то в СССР-футболках. А у нас є свій Махно, який дасть просратися усяким чегеваркам. Має бути кльовий фестиваль.

Рома, а що ти робиш після роботи, музики. Ну як же ж ти відпочиваєш?

Робота у мене – з понеділка по п’ятницю. Коли я приїжджаю додому – це десь десята вечора. Якщо я ще застав сина не люлі, то можу перекинутися з ним парою слів. Але вечері продовжую інформаційне життя в моєму комп’ютері. А ще – я страшенний кіноман. У мене велика кінотека і я вночі дивлюсь кіно. Вчора я передивився аж три фільми Вуді Алена і ще суперкомедію Кірілла Сєрєбрєннікова «Зображуючи жертву». ТБ крім новин взагалі дивитись не можу, замість кіно таке лайно закуповують, що за державу соромно.

Українські фільми дивишся?

Дивився трансляцію Відкритої Ночі. Клас. Мій малий замовив «Тачки» та «Карлсона» українською, але їх ще не продають на DVD. Ще мій малий дивився нашу «Штольню» - це гарний, саме дитячий фільм.

А таке, як «Помаранчеве небо» дивишся?

Ні, ну не цікаво. Останнє, що я дивився з нашого – документалку Володі Ар’єва «День сьомий». Сподобалося. Взагалі, добре, коли є наші фільми. Я хочу, аби у нас валом було українських фільмів. Ринок тоді виведе якість.

Тоді давай генеруй ідею, пиши сценарій…

Ой! Я дивуюся, коли у нас говорять, що нема кіно, бо нема гарних сценаріїв. Та їх повно! Якби я зараз мав гроші, то б взяв за сценарій будь-який роман Андруховича й екранізував. Це ж був би блокбастер. Або Василя Кожелянка «Дефіляда в Москві», чи Сергія Жадана "Гімн демократичної молоді", або «Культ» Дереша. А ще у нас наших гарних акторів – море, ними послуговують росіяни. А наші недоумки не цінують.

Але не повірю, що відпочиваєш лише за фільмами без сто грамів…

Та ні. Ну ось вчора з друзями в Конча-Заспі дивилися, як засипали половину гарного озера. Покупався нашвидкуруч, бо там зараз – болото. Так ми попили пиво. Я зараз присів на Приватну Броварню №1. Цього сезону – моє улюблене. Я – пивоман. А ще мені подобається зустрічатися з друзями, з якими можна поговорити не для підтримання розмови. Анекдоти страшенно люблю збирати. Останнім був такий: У путівнику 2080 року. «Київ – це маленьке історичне містечко, яке лежить між наметовими містами БЮТ та Партії регіонів».

Окрім того, мені дуже сподобалися вина Словенії та її кухня. Всілякі ракушки, краби…

Ти – не домашня людина.

Ні! У єдиний мій вихідний – неділю – я сідаю в машину, беру відеокамеру та їду пізнавати невідомі куточки України.

Але ж вдома щось робиш!

Читаю я в туалеті. У мене там є спеціальна поличка, куди я переношу активних 5-10 книжок. Переважно це такі, які я вже читав – я їх перечитую. От зараз вкотре дочитую «Трьох товаришів» Ремарка. Там описується картина Німеччини перед приходом Гітлера. Таке відчуття, ніби читаєш про Україну, треба лише імена змінювати. Читаю там, є комп’ютер, відеотека. Оце і все, що є у мене в хаті. Але я там рідко буваю, бо я не кімнатна рослина.

Але ж збираєтеся родиною?

У мене велика родина, але я не люблю збиратися родинно. Обтяжливий ритуал. Але батьків своїх дуже люблю і ціную. Я дуже вдячний своїм батькам, що не дали мені стати совковим бидлом. Батько мені показав всі музеї Пітера та Москви. Дали знання, освіту і бажання завжди вчитися. Я знав весь репертуар від Таганки та Великого театру, особисто знав майже всіх акторів Львівських театрів. І в тата завжди мене чекала супер бібліотека.

А в тебе велика родина?

Більше по лінії дружини. А я – одинак. Вся моя родина – по лінії батька та матері. Це дуже цікаві люди. В мене один дід брав Берлін, а другий – воював в УПА. Є маленька лінія родини, яка була вислана з України в результаті операції «Вісла» аж під німецький кордон. Є родина моєї дружини, яка живе в Америці та дуже активно діє в діаспорі. Мені цікавіше досліджувати історію своєї родини, ніж збиратися на свята. У мене ще є вуйко, який є, мабуть, ровесником всіх епох. Йому 90 з чимось років. Я його цитую досі, бо лише його життєва формула й спрацьовує: «Нема нічого злого, що на добре не вийде».

Тобі батько так багато показав. Що ти даєш своєму синові, адже тебе весь час нема вдома…?

Так, це проблема. Але в нього вже є непогана відеотека та бібліотека. У нього є хороші задатки, але не такі як в мене.

Які?

Ну його не цікавить музика, окрім як послухати хороший рок. Оскільки я за першою освітою біолог – мені було цікаво це. Його в цьому напрямку нічого не цікавить. Вибір ще попереду – сину лишень 11. Я думаю, що ще встигну йому показати багато всього цікавого в світі. Наступного року ми разом поїдемо в Словенію, а потім у Відень, Мюнхен та Венецію помандруємо. Людина, яка пізнає інші народи і культури просто не може залишитись тупим радянським валянком. Ще помандруємо разом…

========================================================================
http://rep-ua.com/44391.html

Відповіді

 • 2006.08.10 | vvkornilov

  Re: Роман Чайка: «Мені бракує Кучми...» (/)

  Роман Чайка: «Мені бракує Кучми, адже політики поставили Схід і Захід раком»

  «Читаю я в туалеті».

  - те що Р.Чайка читає ТІЛЬКИ там, можливо якийсь "Шлях перемоги", можна відчути з його медіа-перформенсу

  Ось про це, а ще про «Гніздо Кучми», проституток журналістики, «Мертвого Півня» лише для І-Репортера за cклянкою "Боржомі" розповідав телеведучий Роман Чайка

  - допомогаємо економічно вбогому союзникові за власний рахунок, чи ПАП уже "ботлює" боржомі? А що ж нам корисного робить Грузія? Вах-вах-вах.

  З «Гнізда Кучми» вилізли всі політики по обидва боки барикади

  - та невже?

  Романе, ти щойно повернувся з відпустки. Де ти відпочивав?

  Мене вже 5 років запрошував однокласник до Словенії, і ось нарешті я зібрався та поїхав. Він живе у Любляні. Моя мрія здійснилася. Я знайшов таке місце в Європі, де немає совків.

  - кляс. ятеж часто буваю по цсхє-країнах, але ніколи мені чомусь не спадало на думку отак взяти і виваляти у гімні, вибачте, мільйони людей. Не всі можуть бути чайками, на жаль. На відміну від словенців, яким нема чого закинути СРСР і вони цього не роблять. Тому що гарно пам-ятають, що якби не радянська допомога Тітові, були б вони зараз "тубільним населенням" великоіталійської провінції Трієст...але ж словенці не чайки.

  Мені ця відпустка вдалася, тому я щаслива людина. Цю країну можна з впевненістю називати Раєм на землі.

  - Боже, Ромцю вперше потрапив до Європи???

  Там навіть немає «повноцінного» кримінального життя і кримінальної хроніки.

  - звичайно. Насамперед, Словенія надто незначна для мафіозної активності. По-друге, не має власних угруповань, контролюють цю сферу іноземці. Тихо-мироно, крім фармацевтичної галузі та курортів нічого і немає.

  Це країна, в якій дивитися випуски новин – це жахливо нудна річ. Там, врешті, коли втопився один рибалка, вони два дні давали це як «топову» новину.

  - власне так і має бути. Це ж не канал 5-та точка...

  В принципі, я трохи адаптувався ще там, оскільки дивися «5 канал».

  - знову бренд-плейсінг. Ромка та інтервьюєр заробили на коктейлик...

  Я поетапно відстеждував ліквідацію Ющенком поста Президента і ліквідацію Ющенком України, як самостійного проекту. Переведення її в режим Україна точка ру.

  - уууу. А може, якраз україна крапка (а не точка) юей, замість пл., юес., або краще гов...сіайей.гов....? Та хібп Ромцеві спаде таке на думку?

  Ну я не Касандра.

  - зміна статі не за горами, понітейл вже є, чому б не додати?


  Але якщо дивитися на склад Кабміну, то мене охоплює шок, починаючи з «серверного» Клюєва,

  - судом не доведено, наклеп

  появою лідера з продажу окулярів для пенсіонерів Папієва

  - судом спростовано, наклеп із можливими наслідками

  Ну а коли там з’явився ще й «росукренергійний» Бойко…

  - трохи має стосунок, але чого б це Воронін працював і за Т, і за Є, а Бойко з опозиції робив кампанію. Окрім того, знов-таки, Чайко, біжи до суду, доводь. Ох ти ж і лайно, як рах через гівнометів усе те, що було...ну, непоганим, у ПомРев, було поховано під купою...

  Мені дуже бракує Кучми, щоб була гармонія, хоча його просто можна поставити почесним Президентом.

  - ой який жартівник, прямо Пєтросян, за Кучми тобі і правда жилося непогано, баблос на опозиційну мас-медіа діяльність рікою, патякай що завгодно, аби Ющенко переміг, Кучма канал дозволив...

  В принципі, це все шокувало не так мене, як моїх друзів, які вже давно займаються системним бізнесом в Словенії.

  ги-ги, системний бізнес у Словенії. Але нехай...


  Вони не можуть зрозуміти багатьох речей, як в принципі і німецькі та хорватські бізнесмени, з якими я спілкувався. Вони бояться, що великий друг українських філологів Азаров може знову повернути «Маски-шоу» в податковій.

  напевно, до тих, хто приховує податки? Особливо має імпортний борг з ПДВ, бідні словенські "системники" із тризубим пашпортом...

  Окрім того, вони бояться тепер працювати з Україною, оскільки розуміють, що вся тусовка бандитів буде працювати на експорт, отже, почнуть валити гривню.

  ні, це абсурд. Ніби ті словенці тримають крону (здається) високо, аби рйнувати свою промисловість імпортом дешевого непотрібу. То Чайка лоббіст? Як негарно...Справжні бандити ті українці!

  Вони також не розуміють, як можливо, щоб представники мафії з представниками сталінської антиукраїнської партії разом робили блок.

  - а чи не зайнятися їм словенськими справами? "Антиукраїнська партія" - це нащадок партії, яка (кривавими методами, непробачними, але...) перетворила України із сілючого буряко-житоленду із купкою першої генерації олігархів (які з Україною мало себе асоціювали...) на чолі, на сучасну державу. А що зробив Чайка та його ідейні зверхники? Блііін, та ж вони...намагалися повернути нас до бридколенду, аби словенські (хі-хі) підприємці могли цивілізовано завалювати нас непотребом....  Ми завжди робимо своє ноу-хау, але я не вважаю, що це український феномен. Цей проект дуже довго курувався з Росії.

  - вау! Зелені чоловічки ховаються під столом. А чого не з Америки? У Росії так вважають...А Китаю пофіг. А Європа нейтральна. А Чайка - "пошукар" літл грін менів та вуменів. До речі, він міг посилити ехвект фразою "кривава гебня!"

  Я говорю про кумулятивний ефект, який реалізується вже 15 років. Це країна, яка здала свою національну безпеку, інформаційний простір ще в 91-му.

  - правда, не тільки росіянам. 1+1 чи 5 належать росіянам? Ні. ЄС, США, Україна. А 5-так - взагалі офшоркам...

  Ми маємо сьогодні молоде покоління, яке більш совдепівське, ніж те, яке будувало БАМ і ГУЛАГ.

  гагага...не треба було в шароварах стрибати у 91, а тихо, мирно, розвивати бібліотечну справу, перекладати праці та твори великих російськомовних співвітчизників, знімати кино, тощо. Але...о, ні "Кривава гебня, промоскальська сіла тьомная"...і це тоді, коли Росія була слабою та хворою...сміх і гріх. Виросло СУЧАСНЕ і справді, значною мірою деукраїнізоване покоління. Плакати? Радіти? Майбутнє покаже, якщо через корупцію та нацюків, які завжди чомусь між собою пов-язані, звідси не повтікають всі. Від самих пик іллєнків та чайок можна інсульт заробити, потворні такі. Хоч би українську вивчили а не травмували зе паблік, рос-гал-прєвєд-смс-суржАком.

  Це все назбиралося і конвертувалося у вигляді тих же самих політиків. Все їх можна назвати «гніздо Кучми». З нього вилізли всі політики, які знаходяться по обидва боки барикади. І їх вибирали такі ж совдепівські люди. За короткий час ми побачимо величезний відкат на старі позиції.

  - ах, совдєпи. Треба ж, всюди пролізли і живуть. Та якщо ж у нас совдєпія, а не незалежна Україна, вже 15 років, то може це Чайка помилився з Батьківщиною, а не ми? Так у Пшемислі вже є батрацько-сільгоспна робота. Нумо, Ромцю! Це ж не мамон у ПАПа свій годувати. Хоча, згоден, 5-такам багато не платять...так, посередньо.


  Я дивуюся, як безпорадно попередня влада не могла розшифровувати оці торги та поїздки Мороза до Путіна, мінєти Симоненка в Кремлі.

  - до чого тут Симоненко і Кремль? Роман бреше, не червоніє. А як Симоненко позветься на нього? Та Роман не боїться, бо знає - занадто Чайка маленька сошка, аби бруднитися ним. Таких-бо десятки. А чорноротий Ромчик де лікує виразку язика? Правильно, у козинських ставках...еге-ге

  Ці речі має курувати СБУ, Рада Нацбезпеки. Навіть у тварини є інстинкт самозбереження, а в держави тим паче має бути.

  - це коли офіцери СБУ з народом, а не законом? Та й з законом беззубі. СБУ сьогодні - охоронці базару, іноді виконують дрібні доручення спецслужб США та Росії.

  Це не відкат в сторону темників, а абсолютно російський стандарт журналістики. Це – «раболєпіє». У нас навіть нема відповідного терміну.

  - та ну? Як тобі Романе далеко до стандартів навіть придворної російської журналістики! Це ж сила! А 5-так просто пропаганДИВний канал, причому брехливий та умисно, або через брак професіоналізму, геть поверховий, моторошно ангажований.


  Я вже із задоволенням хочу подивитися в новому телевізійному сезоні проросійські телевізійні проекти, які у нас називають національними каналами. Ми побачимо щось нове. Я думаю, що ми будемо рухатися в сторону якогось гібриду російського та білоруського телебачення.

  - до чого тут Білорусь, і що Романові відомо про її пресу? Як такий гібрид взагалі можливий. Плеска язиком, мабуть сеча змінила маршрут, бо тхне.

  Багато газет залишиться на рівні нормальних ЗМІ, оскільки вони змогли все-таки вирватися на бізнес-формулу інформації.

  - наприклад БЦ із Діаною Цу...тобто Дуцик. От бізнес-формула класна. Партійний баблос і на фіга нам рентабельність чи повага до читача!

  Але багато хороших журналістів підуть в Інтернет.

  - а вони десь йшли? І там, і там працюють. Чи Роман не обізнаний із структурою сучасного медіа-бізнесу?

  Мені цікаво, як тепер будуть працювати медіа з Донецька та Луганська. Вони таки не встигли зробити те, що зробили тут, у Києві, ми. Мені шкода колег…

  - а що ж ви зробили? Ну не заздріть будь-ласка Руставі-2. От тепер "новини про героя Вітчизни, 1-го консула, завойовника Аджарії та Кодорської ущелини, правителя половини мікроВсесвіту...". Вчись вже Ромцю у того ж Яневського бути хоч трохи європейцем, а не сільским патякалом, що його ласкою НБМ витягли з хащів провінційної "журналістики"...

  А як буде працювати «5 канал»? Люди при владі змінюються, тож чи зміниться політика каналу?

  Це питання швидше до топ-менеджерів.

  - ну?! Не молодець Ромко! Тобто, як топ скаже...ну, а ми...тож ми всі свої...ні, не хочу бек ту Львів, до холодної води та й те удень, ні...будь-ласка. Будеш Ромцю анкорувати програму "День Ріната для україномовних".

  Але подача новин не зміниться. У країні, де політика візантійського типу, тобто підкилимна, люди все більше будуть цікавитися новинами.

  - якась суперечність

  І чим більше вони про політику дізнаються, тим більше їм хочеться докопатися: а що ж там ті політики вночі без нас підписали? У нас політика знову повернулася в режим «бандіто-ганстеріто», тому що тільки бандити всі серйозні акції планують в ніч з 2 до 4 ранку, коли у нас найміцніший сон.

  - правильно. Але першою була не ПР, а Ющенко-Іффченко-Фірташ-Фурсін і т.д. Візантійці! Хоча куди цим...

  Навіть писали джинсу про джинсу.

  Вже дуже багато журналістів запропонували свої послуги найновішій владі.
  - поіменно! А ті, хто завжди був на її боці, коли вона владою не була? До речі...помаранча-медійника нова влада використовуватиме лише для повчання, бач, був поліцаєм за того режиму, а тепер і у нас "козачкує". Ромцю, а ну принеси мою доповідь!:)

  Я зробив такі висновки за останні два дні, коли помоніторив канали. Фактично, Глєбушка Павловський може повертатися до України й очолити якісь інформаційний проект чи ток-шоу. Йому тепер буде комфортно, як і на кремлівському НТВ…

  - так то Павловський. Хі-хі, Чайку вже відтис Бєлковський. Бідний чайка! Буде вести "В ЕТЕРІ Жовква...". Чайку, а ви, може, десь повчилися б, попрацювалти б, Шустеру тому ж мікрофон поподавали. А ну як вийде з вас політичний оглядач чи тамщо...

  Тобто, фактично, про яку об’єктивність чи свободу слова ми можемо говорити… Помаранчева революція пройшла і «темники» повертаються…

  - хі-хі. Як не по-моєму, з образами, рогульским нахабством та бичацтвом, то об-єктивності немає...

  Ті, хто не були блядями, той ними й не буде.

  - о, якої Роман високої думки про колег. Судить по собі. Депутати від НУ завжди відчували теплий язик Романа, і де ж - у районі своєї дупи! Це ненормально. Ос і відправили до Любляни Ромка, повітря, може корисне, чи що....

  На «5 каналі» є проститутки?
  Я не відповідаю за всіх журналістів. Я вже півтора роки не працюю, як шеф-редактор новин.

  -тобто, є. Молодець, самокритика!

  Лише – як редактор програми «Новий час» та «5 копійок». У мене журналісти – добре відомі люди. Я вважаю, що це вони мені зробили послугу, працюючи у моїй команді, адже це – Таня Малярчук. Світлана Поваляєва. Справжні письменниці, яких читають. Вони мають відкриті нерви. І коли їм кажеш, що у нас у студії буде сидіти ось такий подонок і такий напівподонок, а говоритимемо про таку-то тему, то вони роблять сюжети, які є мініфільмами.

  -угу....не дивно, що самі подонки почали ходити на ваше шоу. Щось спільне у проституток є, Поярков, Чайка, тепер-от Коробова чогось з обозу зникла, але ж була, була вже відпустці. Шукає свіжого патрона?

  Але так чи інакше, я буду відстоювати ті стандарти, які ми запропонували в Україні. При чому, ці стандарти, абсолютно нормальні. Вони практично наближуються до стандартів BBC.

  ги-ги-ги, сміх і гріх. Ну десь на периферії тих стандартів "Ера"...Роман, у Бі-Бі-Сі ти питався?

  Інша справа, що суспільство не готове до цих стандартів.

  - суспільство дурне. БіБіСі би здохло з таким стандартом...

  Я ж – людина безпонтова. Якщо мені треба стати в чергу – я стану.

  - бачити, бачити. Після Луценка, мабуть...

  Ось одного разу стою я, а за мною стоїть жінка і буквально до рота мені заглядає.«О! – каже вона. – Ви з п’ятого? Я вас вітаю, дуже рада вас бачити. Я вашу програму люблю, але вас всіх ненавиджу!». Питаю ж чому? «Ідеологічно – це для мене чужий канал».

  - зіркова хвороба

  Але ж наш канал ідеологічно не заангажований і показує усе й усіх. «Так, але це не відповідає моїй ідеології».

  - тотальна патологічна брехня. Через неї Пом-Рев і зазнала поразки.

  Тобто фактично люди сприймають інформацію через ідеологічне сито своїх стереотипів. Зараз країною править «еліта», яка представляє лише дві області і ми знаємо, як формувалося населення цих областей.

  - брехня, сепаратистський шовінізм. Ромцю, Польща чекає. Стандарти ББС на Радіо-Ярослав!

  Великий пласт людей, які є носіями ментальності, яку легко вкласти в серіал «Бандитский Петербург». Вони й обрали нами правити людей, які у цьому серіалі були б «звьоздамі». Яка ментальність – таке й сприйняття світу…

  - наприклад НУ, БЮТ...

  Але я знову повернуся до «5 каналу». Одні й ті ж самі обличчя. Одні й ті ж самі люди ведуть декілька передач. Це нестача кадрів чи небажання випускати нових людей на екран?

  - низькі зарплати, вузькочолість, відраза співтовариства

  Це – стабільна команда. На українському ТБ ведучі працюють за таким принципом, як клубні футболісти. Вони ходять, торгуються, переходять з одного каналу на інший. Ми ж більше цінуємо, коли люди залишаються і почувають себе природно в колективі однодумців. Я так себе відчуваю на «5 каналі». Я добре знаю робочі стосунки та атмосферу в ньюс румах на інших каналах. Я вже був в советской армії – вижив. І ще раз не хочу повертатися в систему постійного виживання у тераріумі заклятих колег.

  - а тут і виживати не треба, правда Ромцю? Всі свої, як у селі. Головне (ой, трясе!) - не поїхати бек, до Львова, о ні....

  ----

  товаришую з самого початку заснування нашого каналу. Ми разом починали.

  Тобто зараз ви зустрічаєтеся?

  Нема часу на зустрічі. Підтримувати стосунки – це значить регулярні зустрічі, хоча б на пиві. Андрій тепер в Парламенті, Роман готується до нового телевізійного сезону. Ми його скоро побачимо на одному з телевізійних каналів. Правда не скажу на якому – не буду відкривати карти.

  -Хахаха...друг, блін, а? А Скрипіна таки вигнали? Ну що ж...Бог все бачить.

  Як ти думаєш, що Андрій Шевченко тепер може зробити в Парламенті?
  Це тепер питання. Я просто хочу зрозуміти, як тепер буде функціонувати Національна рада, Комітет з питань свободи слова в режимі уряду, де 2/3 ключових фігур весь час мали проблеми з цими стандартами демократичного суспільства.

  -ой, цнота. Особливо Ш. "Папа в Андрюши сільон в матєматікє..."

  Але Андрій – боєць. Він ніколи не здається. В нього дуже «прикольна» заступниця по комітету. Принаймні, він не буде мовчати.

  - нє магу молчать. Юліє Володимирівно, як ви думаєте, гавкнути чи ні? А, це наші? Ну то попереджували б...

  Але чи зможе він зробити щось реально? Те, що він хотів? Громадське телебачення?

  - знов тріскотня...

  Тепер доведеться корегувати з огляду на реалії.

  - а раніше яйця заважали?

  Політичної нації немає, та й політичної волі для цього проекту не чути. Я знаю, що це мрія життя Андрія Шевченка. Чим зможем – допоможем.

  - зазирни до підручника Ромцю, що таке політична нація, це не те, що думаєш ти, або Ющенко. Допомога? Вже допомогли....чекайте три роки...чи п-ять...

  «Мертвий півень» - одним словом....тількки от тепер "Підшконковий"

  Тим більше, що треба повернути собі Махна, а то ходять якісь відморозки то в Че Геварах, то в СССР-футболках. А у нас є свій Махно, який дасть просратися усяким чегеваркам.

  - єдина розумна думка. Тільки не робіть з Махна упівця чи помаранча, він одразу буде втрачений для пропаганди сучасної української культури. Бідний Несторе, за тебе узявся Мертвий Півень Підшконковий!

  Якби я зараз мав гроші, то б взяв за сценарій будь-який роман Андруховича й екранізував. Це ж був би блокбастер. Або Василя Кожелянка «Дефіляда в Москві», чи Сергія Жадана "Гімн демократичної молоді", або «Культ» Дереша.

  - м-дя, ринкове мислення відсутнє. Потягнена посередній євроспідозний фільм.

  А ще у нас наших гарних акторів – море, ними послуговують росіяни. А наші недоумки не цінують.

  - це правда. але хто ж недоумки?

  Але не повірю, що відпочиваєш лише за фільмами без сто грамів…

  Я зараз присів на Приватну Броварню №1. Цього сезону – моє улюблене. Я – пивоман.

  - от на сікспек і заробив, ха-ха. Хіба це журналістський стандарт? Ні, жовтяка!


  Там описується картина Німеччини перед приходом Гітлера. Таке відчуття, ніби читаєш про Україну, треба лише імена змінювати.

  - угу, а такі як Рома у шкірі, у кашкеті із кістьми та черепом, із задоволенням ходили би Луганськом скажімо, і волали "Ахтунг! Русіше швайн!". Допоки клізму з динамітом до дупи не отримали б.

  Я дуже вдячний своїм батькам, що не дали мені стати совковим бидлом. Батько мені показав всі музеї Пітера та Москви. Дали знання, освіту і бажання завжди вчитися. Я знав весь репертуар від Таганки та Великого театру, особисто знав майже всіх акторів Львівських театрів. І в тата завжди мене чекала супер бібліотека.

  - ти ба, СРСР випестив цього монстра. За ляхів мабуть що бігав би городами без штанців і єдиний репертуар Ромка був би "Прошу пана! Ваші кнедлики на стОле"...

  А в тебе велика родина?

  Більше по лінії дружини. А я – одинак. Вся моя родина – по лінії батька та матері. Це дуже цікаві люди. В мене один дід брав Берлін, а другий – воював в УПА. Є маленька лінія родини, яка була вислана з України в результаті операції «Вісла» аж під німецький кордон. Є родина моєї дружини, яка живе в Америці та дуже активно діє в діаспорі.

  - хоч один нормальний родич, який і забезпечив появу на світ, виживання та освіту мідл-клясового Ромка. А то або взагалі не народився, або прошупанів, або по пристані в Нью-Йорку бігав і казав ламаною "Плііз сьор, ай ем вері хангрі, ай віл клін йо реструм фор оунлі ту долларс е дей!"


  -Оскільки я за першою освітою біолог

  ну от з цього б ледащо й починало...

  Людина, яка пізнає інші народи і культури просто не може залишитись тупим радянським валянком

  - ну що тут сказати? Вірогідно, у Ромка комплекс "тупого радянського валянка" бо "Людина, яка пізнає інші народи і культури" якраз і була більшовиком. Інша справа - заради чого? А Ромка - "просто так". Плеска собі язиком і плеска. Цікаво, чи він знає, що означає вираз "просто так" у тюрмі? Мертвий Півень...а так хоч живим півнем залишився б, якби знав.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.08.10 | samopal

   Модератори! Алярм! Сантехніка! У вас десь трубу прорвало...

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.08.10 | vvkornilov

    Re: Модератори! Алярм! Сантехніка! У вас десь трубу прорвало...

    Так усе по суті, де тут "алярм!"?

    Переклад:
    алярм - тривога!
    модератор - посередник, зверхник, наглядач, обмежувач

    Сантехніка до оргтехніки не має стосунку, може, цифрова?
   • 2006.08.10 | Vavilov

    А й справді... Звідки твкий сморід?

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.08.10 | vvkornilov

     Re: А й справді... Звідки твкий сморід?

     То може від прихильників таланту Р. Чайки?
     Демократія, панове, демократія! І смердливі мають бути серед нас! А взнагалі можна й лінки давати, а не вивалювати все в гілку і таким чином спокушати ОСОБЛИВО ЗЛІСНИХ ТРОЛІВ (черевний регіт).
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.08.10 | Vavilov

      А, то це вас так спокусило. Черево не втримали?

      Це ж просто інтерв'ю, а не "творчість". Може й не з усім можна погодитись. Але чого вас так судлмить середночі?
  • 2006.08.10 | nik

   Re: Роман Чайка: «Мені бракує Кучми...» (/)

   Высказываю свое мнение о 5 канале.Хоть этот канал оранжево заангажированный,но смотрю- так как нет других постоянно-действующих новостных TV-каналов.По этой же причине просматриваю и этот сайт.О Яневском вообще не говорю ,так как он не умеет разговаривать интеллигентно,слюна брызжет при разговоре с инакомыслящим и вообще тема майдана устарела.Второй план на =5копейках= подобран не прфессионально-оппонентность не аргументирована+особенно мерзко в тон железкам Чайки смотрится постоянный блеющий не по сути Поярков в сапогах и кепочке, и как это вы ему замечание не сделали о его недержмове(наверное жалко его безработного).Равняйтесь на Шустера -это образец журналиста по всем параметрам.Скрипник выглядел гораздо умнее и профессиональнее,но быстро понял бесперспективность оранжевых и ушел.Равняйтесь на Шустера-дал мастер-класс журналистам.
 • 2006.08.10 | gaulois

  Re: Роман Чайка: «Мені бракує Кучми...» (/)

  Ромцьо молодець. Геть усю правду сказав. Так воно і є. Ми зараз живемо в Украина.ру
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.08.10 | Roo

   Нормальна реакція!

   Може vvkornilov і зарізкий, але з більшістю реплік погодився б і я. Людина, яка практично весь свій час проводить у прямому ефірі в студії ТБ, навряд чи тягне на деміурга. Навіть недільні подорожі тут не допоможуть. Замало часу лишається на переосмислення реальності. Тому й ці відомі штампи. Україна - погана, кругом зрада і т.п. Те, що українська емпірика не відповідає юнацьким мріям та ідеалам - зрозуміло і так. Варто трохи пожити на цьому світі. Але це не означає, що своїм розчаруванням треба заражати публіку та молодь, яка тягнучись за мудрим словом, витрачає свій час на читання статей та інтервью. Бо і правда - не найгіршим життям жив та живе Роман Чайка. vvkornilov мабуть має до нього щось особисте, але не можна не погодитися, що негарно робити Майдан тупо дайджестом. Запостили щось - мусите знати для чого ви це зробили!
 • 2006.08.10 | andriko

  угу, дурдом вічно живий

  Якщо придивитися, то в Україні повно адекватних людей, середньостатистично, десь стіки, як і у сусідів, але у одних країнах ці люди формують політику держави, а у нас, чи у росіян, вони як емігранти.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.08.10 | samopal

   Re: угу, дурдом вічно живий

   andriko пише:
   "Якщо придивитися, то в Україні повно адекватних людей, середньостатистично, десь стіки, як і у сусідів, але у одних країнах ці люди формують політику держави, а у нас, чи у росіян, вони як емігранти."

   А на цьому хворумі скоро будуть як тролі. Все тече, нічого не міняється...
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.08.10 | andriko

    Мо' пора відокремлюватись у власну "тролівську" державу:)

  • 2006.08.10 | Riesenschnauzer

   Наша біда

   в тому, що відсотків сімдесят населення добре бачить і розуміє, що відбувається, знає, що потрібно робити, але не має змоги. Тому й виходить з цього лише розумничання на кухні з пивом...

   Мова йде звичайно про людей певного рівня розвитку.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.08.10 | samopal

    Наша біда - то наша давня традиція

    Riesenschnauzer пише:
    "...в тому, що відсотків сімдесят населення добре бачить і розуміє, що відбувається, знає, що потрібно робити, але не має змоги".

    А решта намагається їх умовити, що вони помиляються і що "народ" їхню думку не поділяє. Свобода слова в Інтернеті їм на заваді не стала. Виглядає так, що певні хворуми вже поукладалися з тролями у коаліції. Скоро підуть "альянси"... ;)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.08.10 | Riesenschnauzer

     Наша біда - 2

     в тому, що й досі не засуджений комунізм, як злочинна ідеологія. Навіть не комунізм, а така організація, як ВКП(б)- КПРС, її складові (КПУ) та послідовники. Все це бляцтво стало можливим тільки завдяки тому, що ці ідеї досі мають право на вільне розповсюдження.

     Комуністи зараз є тою гидотою, що не дає нормально жити. Фактично вони паразитують на власному вимираючому електораті. При цьому вони є дуже принциповими і послідовними. Але їх стільки, що вирішити щось та відстояти власні переконання у вигляді законопроектів вони не в змозі, зате в змозі продати свої голоси туди, чи сюди. НАйчастіше ворогам України, і це також принципово.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua