МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

9 днів без політики. Тархан Кут.

08/16/2006 | DADDY
На відміну від Південного узбережжя, Тархан Кут – це рай для тих, хто не любить ділити 1 кв.м пляжу та моря з 2-3 своїми співгромадянами.
Тут майже не працює мобілка, немає Інтернету і телевізор є тільки у господарів того сараю, де ти живеш вдвох за 40 гривнів на добу. Ти не знаєш що відбувається в світі і країні, не чуєш виступів „нової” команди. Якщо відплисти метрів 30 від берега, лягти на спину і дивитися просто в небо, де панує Ярило і немає жодної хмаринки, то забуваєш про все, що кожного ранку в Києві перетворює тебе на агресивну істоту і не дає заснути в вечорі. Море, глибоке небо і вічне сонце вимагають забути про Універсал, розподіл посад, Феодосію без НАТО, але з Натою, про братву з краю териконів, про сусідню державу, ладну нас задушити у своїх братерських обіймах, про все. Насправді існують тільки цей рай на Землі, твоя кохана і ти.

А ще Тархан Кут – це сміття. Сміття скрізь, скрізь пластикові пляшки і купи пластикових пакетів, які ніхто не прибирає. Пластикові пляшки плавають навіть у „Чаші кохання”, навіть у бухті, в якій знімали „Людину-амфібію”. Дикий табір тягнеться від самого Чорноморського, до „Мекки” дайверів – Оленьовки і далі, далі, далі аж до білих пляжів Біляусу. Кожні 3-4 намети біля машин з номерами сусідніх країн – це піраміда з сміття. Найдивовижніше, що „дикуни” не звертають уваги на те, що їхні діти обирають собі місце для ігор між купою сміття та саморобним туалетом. Це напевно своєрідний мазохізм заходити у море, у яке тільки що твої сусіди викинули чергову порцію своїх побутових відходів.
Ну, добре – це туристи. А ось місцева влада веде боротьбу, але не з сміттям на своїй території, а з рішеннями Президента. Сміття прибирати складно і ніхто про це не дізнається і не згадає. А прийняти рішення на районній раді про незгоду з рішенням Президента побудувати головний вантажний порт країни на Донузлаві – про це можна і прес-конференцію дати і у ЗМІ розпіарити. Це як „моські”, що гавкають на слона – можна погрітися в променях чужої слави.
Дивує абсолютно пасивна позиція місцевих мешканців. Люди дорогі, ви ж тут живете!!! Ну, чому ваша громадянська позиція закінчується після того, як ви кинули у скриню свій бюлетень з відміткою за Партію Регіонів? Їздити з біло-синім прапорцем значно легше ніж вимагати від „регіонального” дяді навести лад на узбережжі, яке є вашим найбільшим багатством. А де місцева молодь? На дискотеці, у пивному барі? Невже приємно на своїй малій Батьківщині бачити безлад, знищення природи, занепад та розкрадання ласих земельних ділянок?
Напевно настає такий час, коли необхідно усвідомити дуже просту істину: головним в країні є ти сам. Не спікер і не прем‘єр, не голова фракції і навіть не голова сільради – ти сам. Треба встати з дивану, відірватися від ящики, вийти і щось самостійно зробити для своєї країни. Ось тоді ти отримаєш право спитати у обраної тобою влади: Чому, блін, безлад в країні?

Відповіді

 • 2006.08.16 | В.Остапчук, м.Новоград-Волинський, голова УРП \\\\\\\\\\\\\\\\\\

  Re: 9 днів без політики. Тархан Кут.

  DADDI ! Сміття, на жаль, не тільки плаває поряд, а й ходить, пише закони, пише книжки про "залізного господаря", управляє транспортом,освітою, фінансами, отримує квіти від ворогів України та клянеться "не підвести ". І народ бачить це сміття і змушений ходити понуро вранці на роботу, без можливості очиститись від душевного бруду.Від цього відчуття не можу позбавитись вже всі твої 9 днів відпочину. Пече в душі нестримним вогнем, і не залити його навіть "оковитою".Шукаю вихід, і пропоную робити це спільно.
  Остапчук Василь, м.Новоград-Волинський. Тел.067-3621296
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.08.17 | DADDY

   Шановний пане Василю,

   для того я і пропоную починати з прибирання сміття аби зібрати до купи небайдужих, соціально та громадсько активних людей, молодь. Оці люди і приберуть з України ту купу лайна, яка називає себе партією ригіонів.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.08.17 | saha

    Re: Шановний пане Василю,

    DADDY пише:
    > для того я і пропоную починати з прибирання сміття аби зібрати до купи небайдужих, соціально та громадсько активних людей, молодь. Оці люди і приберуть з України ту купу лайна, яка називає себе партією ригіонів.

    Доречі гарна думка.
    Почати зі сміття. Самим.
    Почистити якесь місце відпочинку. А заразом провести зустріч майданівців і потім пиво, шашлик :).
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.08.17 | Tatarchuk

     Мены це нагадало "очистим Украину от мусора" ©

     Була така історія, її вже мало хто памятає. Ющенко напередодні свого отруєння відпочивав в нашому Криму. Поліз на АйПетрі, та не просто поліз, а вигадав акцію "Очистимо Крим від мусора", в рамках всеукраїнскьої кампанії.
     Так от :) уявіть собі як ми ржали, коли він під час кампанії ... спіймав справжнього МУСОРА, що слідкував за ним. Хто підніме старі архіви, може побачити, як такий собі Червонекно потім тримав того мусора... :)
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.08.17 | DADDY

      Re: Мены це нагадало "очистим Украину от мусора" ©

      Червонець його не тримав, а допитував :-)
      мусоркА спіймали хлопці з охорони. На ТВ кадрах з тих часів дуже знайомі обличчя :-) тих хлопців, з ким потім ми співпрацювали у революційні часи і навіть у 2005 році разом били комуняк 14-го жовтня, на Покрову.
 • 2006.08.17 | alx_1904

  Комменты (вернулся от туда же 13/8)

  DADDY пише:
  > Тут майже не працює мобілка, немає Інтернету і телевізор є тільки у господарів того сараю, де ти живеш вдвох за 40 гривнів на добу.
  Мобилки работают, соотв. инет есть, ну а ТВ - НАФИГ?
  > Ти не знаєш що відбувається в світі і країні.... Якщо відплисти метрів 30 від берега, лягти на спину і дивитися просто в небо, де панує Ярило і немає жодної хмаринки, то забуваєш про все.... Насправді існують тільки цей рай на Землі, твоя кохана і ти.

  Это точно.

  > А ще Тархан Кут – це сміття. Сміття скрізь, скрізь пластикові пляшки і купи пластикових пакетів, які ніхто не прибирає. Пластикові пляшки плавають навіть у „Чаші кохання”, навіть у бухті, в якій знімали „Людину-амфібію”.

  К сожалению да :(

  >Дикий табір тягнеться від самого Чорноморського, до „Мекки” дайверів – Оленьовки і далі, далі, далі аж до білих пляжів Біляусу. Кожні 3-4 намети біля машин з номерами сусідніх країн – це піраміда з сміття.

  Не надо пи...ть, наших там большинство, и мусорят они уж точно больше :(
  Кстати, а вы свой мусор куда девали? Мы - вывозили раз в 2 дня на свалку.

  И ещё - САМОЕ ЧИСТОЕ место - это лагерь "донецких", они ВЕСЬ мусор, что накопился к их приезду в округе вывезли, и сами не мусорили.

  > Ну, добре – це туристи. А ось місцева влада веде боротьбу, але не з сміттям на своїй території

  Они вывозят мусор после конца сезона. Во всяком случае так было в прошлые годы. А вообще чисто не там где убирают, а где не мусорят. А народ у нас по засиранию окр. среды все рекорды побил. :(

  А вы еще хотите чтобы и нефтью всё вокруг залили?

  > Дивує абсолютно пасивна позиція місцевих мешканців. Люди дорогі, ви ж тут живете!!! Ну, чому ваша громадянська позиція закінчується після того, як ви кинули у скриню свій бюлетень з відміткою за Партію Регіонів? Їздити з біло-синім прапорцем значно легше ніж вимагати від „регіонального” дяді навести лад на узбережжі, яке є вашим найбільшим багатством. А де місцева молодь? На дискотеці, у пивному барі? Невже приємно на своїй малій Батьківщині бачити безлад, знищення природи, занепад та розкрадання ласих земельних ділянок?

  Это вы о захватах земли татарами? ;)

  > Напевно настає такий час, коли необхідно усвідомити дуже просту істину: головним в країні є ти сам. Не спікер і не прем‘єр, не голова фракції і навіть не голова сільради – ти сам. Треба встати з дивану, відірватися від ящики, вийти і щось самостійно зробити для своєї країни. Ось тоді ти отримаєш право спитати у обраної тобою влади: Чому, блін, безлад в країні?

  200% согласен.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.08.17 | DADDY

   Re: Комменты (вернулся от туда же 13/8)

   alx_1904 пише:
   >
   > Мобилки работают, соотв. инет есть, ну а ТВ - НАФИГ?
   >

   Там, де я був, під берегом мобіли не працюють

   >
   > >
   >
   > Не надо пи...ть, наших там большинство, и мусорят они уж точно больше :(
   > Кстати, а вы свой мусор куда девали? Мы - вывозили раз в 2 дня на свалку.
   >
   Ну, по-перше, я з вами на брудершафт не пив і на вряд чи буду, то "матючки" прибережіть для своїх знайомих.
   По-друге, я ж кажу: ми там з наметом не стояли - відповідно сміття там свого не лишали.
   Номерів там все ж таки більшість москальських та білоруських.

   > И ещё - САМОЕ ЧИСТОЕ место - это лагерь "донецких", они ВЕСЬ мусор, что накопился к их приезду в округе вывезли, и сами не мусорили.
   >
   Біля нас на пляжі постійно були дві кумпанії: з Харкова та Донецьку. Давно не бачив таких мужніх людей: на тій спеці пити горілку, плавно переходячі до кон"яку, не припиняючи купання з пивом. Тари після кожного дня вистачило б на вантажівку.
   Такий прикрий факт.
   >
   > Они вывозят мусор после конца сезона. Во всяком случае так было в прошлые годы. А вообще чисто не там где убирают, а где не мусорят. А народ у нас по засиранию окр. среды все рекорды побил. :(
   >
   > А вы еще хотите чтобы и нефтью всё вокруг залили?
   >
   Я взагалі не про сміття писав, а про громадянську позицію.
   >
   >
   > Это вы о захватах земли татарами? ;)
   >
   1. Татари землю не захоплюють, а повертають своє.
   2. Захопленням ділянок займаються в основному залізні володарі з краю териконів.
   Є на Біляусі, наприклад, і хатинка медведчука.
   Чудово б було наступного року буде сфотографуватися на тлі обгорілих руїн цього будиночку :-))
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.08.18 | Львовянка

    Re: Комменты (вернулся от туда же 13/8)

    -"Номерів там все ж таки більшість москальських та білоруських".
    Ну если киевские, днепропетровские и запорожские - это москальские номера? Да и наши, львовские туда же, мабуть...
 • 2006.08.18 | Львовянка

  Re: 9 днів без політики. Тархан Кут.

  А если действительно без политики - то места там красивейщие, а море... У меня там, в Оленевке, тётя жила (царство ей небесное). И родители мои в 50-е годы на пляже одни загорали... Насчет грязи теперь,кажется, автор утрировал, или не в том месте оказался. У меня есть прошлогодние фотки с Тарханкута - море, чистота и спокойствие просто неописуемые!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.08.18 | DADDY

   Re: 9 днів без політики. Тархан Кут.

   Львовянка пише:
   > А если действительно без политики - то места там красивейщие, а море... У меня там, в Оленевке, тётя жила (царство ей небесное). И родители мои в 50-е годы на пляже одни загорали... Насчет грязи теперь,кажется, автор утрировал, или не в том месте оказался. У меня есть прошлогодние фотки с Тарханкута - море, чистота и спокойствие просто неописуемые!

   У мене є фото з 2004 року - було значно чистіше.
   Цього року аж настрій зіпсувався . Я ж кажу: пластикові пляшки безпосередньо у Чаші кохання. Ось таке кохання - з пластиковим присмаком.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua