МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Людей, які розмовляють білоруською, Лукашенко вважає приреченими

08/30/2006 | Illia
Президент Білорусі Олександр ЛУКАШЕНКО доручив міністру освіти Олександру РАДЬКОВУ за два тижні підготувати нові правила орфографії і пунктуації білоруської мови, пише видання "Газета".

За словами глави держави, останні правила приймалися ще в 1957 році, а норми мови повинні бути зрозумілі і доступні як школярам, так і вчителям і журналістам.

О.РАДЬКОВ відзначив, що зараз білоруси по-різному розуміють правила орфографії своєї рідної мови, а деякі опозиційні ЗМІ повернулися до "дореформового" правопису, аби підкреслити "самобутність мовлення".

Міністр освіти Білорусі заявив, що державну комісію з підготовки нових правил білоруської мови було створено ще в 1998 році, крім того, проект нової орфографії, що "відображає сучасний рівень розвитку рідної мови", також уже існує.

За відомостями видання, одразу ж після обрання О.ЛУКАШЕНКА президентом Білорусі проблема національної мови політизувалася. Почали закриватися білоруськомовні школи, зараз рідною мовою навчається лише 20% школярів.

"Газета" наводить слова О.ЛУКАШЕНКА: "Люди, які розмовляють білоруською, не можуть нічого робити, крім як розмовляти нею, бо білоруською не можна висловити нічого великого. Білоруська мова - бідна мова. У світі існує лише дві великих мови - російська і англійська", передає Lenta.ru.

Відповіді

 • 2006.08.30 | Чучхе

  Все ж таки хороша річ - демократія (хоч бі й в зачатках)

  у нас теж всі політики роблять постійно якісь дурниці, від бджіл до яєчних терактів, але ми хоча б можемо сказати, що це дурниця, розкритикувати, обсміяти, тощо.

  Причому у нас навіть Зварич ще не додумувався до того, щоб, наприклад, юридично змінювати норми й правила мови, як це робить лука в сворїй вотчині http://www.lenta.ru/news/2006/08/30/language/ І очевидно, що вся країна розуміє цей маразм (а що творить Ніязов, для визначення цього взагалі немає слів), але готова виконувати найабсурдніше рішення і не пікнути. Як висновок:

  Право сказати, що король голий це дуже важливе право. Добре, що в нас воно (поки що?) є.
 • 2006.08.30 | один_козак

  Ой, фу...

  Illia пише:
  > "Газета" наводить слова О.ЛУКАШЕНКА: "Люди, які розмовляють білоруською, не можуть нічого робити, крім як розмовляти нею, бо білоруською не можна висловити нічого великого. Білоруська мова - бідна мова. У світі існує лише дві великих мови - російська і англійська", передає Lenta.ru.

  Мати жлоба-Президента - невимовна прикрість.
  Чи це смерть Білорусі, чи відродиться як Ізраїль?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.08.30 | Чучхе

   Думаю, із зміною поколінь відродиться

   так як і у нас, коли любі регіони досягнуть брежнєвського віку і вже не зможуть керувати по-старому.

   Біда в тому, що білоруси ще не стали НАЦІЄЮ, а є швидше НАРОДНІСТЮ, однак це справа часу
  • 2006.08.30 | Illia

   Тисячі через дві роківCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua