МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

До чого докотилися старий "Рух" та нова "Наша Україна"

09/05/2006 | Роман Сербин
Згідно з газетою День, "для багатьох нашоукраїнців комуністи вже не такі страшні". Борис Тарсюк, "голова одного з уламків колись єдиного Руху" пише День, "заявив днями, що його партія не проти широкої коаліції «Нашої України» з КПУ, СПУ та Партією регіонів". День цитує старого нового міністра закордонних справ:
«Абсолютна більшість рухівців виступає за коаліцію, оскільки вони думають не лише про ідеали Руху, вони думають не лише про демократію, верховенство права. Вони думають також про майбутнє держави, про її цілісність. А цього можна досягнути через об'єднання всіх політичних сил, зокрема і колишніх опонентів. Тому здоровий глузд, відповідальність перед державою візьме гору, і рухівці приймуть, як і завжди, правильне зважене рішення».

Здоровий глузд також каже, що для здорової демократії потрібна добра опозиція, особливо коли до влади прийшли сили які нехтують демократією та добробутом населення. Що перший президент пост-радянської України ще не зрозумів важливості опозиції для демократичного парламенту, і дозволяв собі кпити з її ролі в українській політиці - нас не дивує, але дивує, що того не розуміє Наша Україна. А щодо запевнення, що рухівці "як завжди" приймуть правильне рішення, то історичні приклади (коли Рух опинився між політичними стільцями — ні в уряді Кравчука, ні в опозиції, та інші невдачі) не є для нас запорукою на майбутнє. Політичний блок, половина якого з урядом, а друга з опозицією — політичний нонсенс.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua