МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Янукович заявляє про необхідність надати російській мові статус

09/27/2006 | Illia
другої державної

і пов`язує це чомусь з Бабиним Яром

Коротше: "Вся власть бандитам, все права нацменшинам"

В переддень 65-ї річниці трагедії Бабиного Яру прем’єр-міністр України Віктор ЯНУКОВИЧ заявляє про необхідність надати російській мові статус другої державної.

Про це йдеться у статті прем’єра, надрукованій сьогодні в газеті “Урядовий кур’єр”.

“На жаль, будучи історично поділеним на дві частини, українське суспільство все ще не може подолати розкол, який виник у результаті нерозуміння або небажання окремих політиків зрозуміти об`єктивність існування цього явища. Таким чином, виникла парадоксальна ситуація, коли реально послуговуючись при спілкуванні двома мовами, частина політикуму відмовляється визнати право російської мови функціонувати на рівні, який задовольнив би мільйони жителів південно-східних регіонів”, - зазначає В.ЯНУКОВИЧ. (УНІАН: надання російській мові статусу другої державної є одним з ключових пунктів програми Партії регіонів, яку очолює В.ЯНУКОВИЧ).

При цьому прем’єр відзначає певний прогрес у вирішенні цього питання, заявляючи про те, що, як відповідальний політик, він разом зі своїми соратниками по партії виносить цю проблему на широку суспільну дискусію.

“Саме на цьому шляху ми очікуємо досягти остаточного порозуміння, так само, як досягли його, підписуючи Універсал національної єдності”, - підкреслює прем’єр.

“Ми говоримо про це у переддень відзначення 65-ї річниці Бабиного Яру невипадково. Історія вчить, що великі трагедії розпочиналися з речей, на перший погляд, дрібних і малозначущих - привабливих утопій, політичних спекуляцій, популістських загравань з націоналістами. З`являлися вожді, які вказували на ворога, що стояв на перешкоді просування до загального благоденства та добробуту”, - продовжує В.ЯНУКОВИЧ у своєму матеріалі.

Він зазначає, що толерантність і повага українців до традицій та культури інших націй, іншого віросповідання, іншого світоглядного сприйняття - це колосальне надбання, пронесене народом через віки.

“Інша річ, що зіграти на національних почуттях намагаються деякі політики, які вважають, що ця тема ідеально годиться для публічних розмірковувань про спрямовуючу роль "генетичних" українців у становленні нашої державності. Час від часу такі пасажі можна почути навіть з екранів телевізорів”, - зазначає прем’єр.

Він також підкреслює, що уряд розглядає питання міжнаціональної злагоди як невіддільну складову національної безпеки.

“Гасла на кшталт "свій до свого по своє" - це не з нашої програми і не з нашої ідеології”, - зазначає В.ЯНУКОВИЧ, заявляючи про намагання уряду знаходити кошти на підтримку відповідних освітніх програм, випуск друкованих видань національних товариств, організацію фестивалів культури, сприяння у підтримці контактів з історичною батьківщиною представників національних меншин, які живуть в Україні.

Він також висловлює сподівання, що вже в бюджеті 2008 року уряд зможе значно збільшити фінансування підтримки культури та спадщини національних меншин і довести таке фінансування до європейських стандартів.
http://www.unian.net/ukr/news/news-167755.html

Відповіді

 • 2006.09.27 | Чучхе

  Яке миле слово - "необхідність"! Такий нетерплячий, мля...

 • 2006.09.27 | Свiдомий

  Унiверсал Ющенка вкотре пiдтвердив свiй статус макулатури.

 • 2006.09.27 | Navigator

  Читаю Винниченка "Відродження нації" про Гетьманщину.

  Скоропадський, по словам Вінниченка, вів ту саму політику, що й Янукович (останній - вже по моїм оцінкам :) ).
  Обсажувався неукраїнським елементом.
  Український - гнітив.
  Прийняв постанову про федерацію з Росією.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.09.27 | Illia

   Re: Читаю Винниченка "Відродження нації" про Гетьманщину.

   Цікаво, скільки ще ми змушені будемо терпіти цей непотріб у політиці?
   Років 10-15 як казал Бзежинський? А яких дров вони встигнуть за цей час наломати?
 • 2006.09.27 | Kohoutek

  А где он об этом говорит? В цитате такого нет.

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.09.27 | Illia

   Re: А где он об этом говорит? В цитате такого нет.

   На жаль, будучи історично поділеним на дві частини, українське суспільство все ще не може подолати розкол, який виник у результаті нерозуміння або небажання окремих політиків зрозуміти об`єктивність існування цього явища. Таким чином, виникла парадоксальна ситуація, коли реально послуговуючись при спілкуванні двома мовами, частина політикуму відмовляється визнати право російської мови функціонувати на рівні, який задовольнив би мільйони жителів південно-східних регіонів

   Ригіональний статус не задовольняє, як я розумію. Залишається тільки державний. Що ж тут не зрозумілого?
 • 2006.09.27 | Illia

  Ги. А порівняйте фразу яника з фразою МЗС паРаші

  про "історично сформоване явище". Дуже схоже. Хто кому підказав :-))
  І ще питання. А хто ж "бл" формував це "історичне явище" навіть на Івано-Франківщині? Це типу "ми вам його триста років формували, але ви про це забудьте і не дай бог не переформовуйте"


  Факти дискримінації російської мови в Україні не можна ігнорувати і представляти як малозначиме явище, заявили в департаменті інформації і друку МЗС Росії.

  "Гонителям російської мови, - заявили в міністерстві, - необхідно нарешті усвідомити, що двомовність в Україні - це історично сформоване явище, і тому займатися викоріненням російської мови подібними методами просто контрпродуктивно".

  На думку російських дипломатів, більше всього "процвітають" у переслідуванні російської мови влада Івано-Франківська.

  За даними МЗС РФ, у цьому західно-українському місті відтепер заборонено говорити російською мовою на всій території навчальних закладів, не дозволяється проводити масові заходи російською мовою і навіть розклеювати оголошення російською мовою в громадських місцях. Запроваджено також вести спостереження за книгопродавцями і розповсюджувачами періодичних видань російською мовою.

  "За дотриманням цих "правил" буде стежити Комітет суспільного мовного контролю, наділений фактично функціями "мовної інквізиції", - зазначили в МЗС.

  "Протести російської громади і російськомовних жителів Івано-Франківська міські влади просто проігнорували. Їх звертання в судові і центральні інстанції також не мають результату. Погодьтеся, що приведені приклади переконливо свідчать про дискримінацію російської мови в Україні", - говориться в коментарі російського зовнішньополітичного відомства.
 • 2006.09.27 | Сахаров

  Шо, опять?

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.09.28 | ЖАК (Донецк)

   Re: Шо, опять?

   Вот именно. Сколько можно говорить о необходимости очевидного? Делать надо!
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.09.28 | Михайло Свистович

    Re: Шо, опять?

    ЖАК (Донецк) пише:
    > Вот именно. Сколько можно говорить о необходимости очевидного?

    Немає ніякої необхідності

    > Делать надо!

    Нє нада
 • 2006.09.28 | Хвізик

  UVMOD офтопік. тематика - мова

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.09.28 | Englishman

   Ni, ce polityka

 • 2006.09.28 | Дядя Вова

  Не знаю, по-моему, давно пора.

  Если бы вы жили в городе, где среди миллионного населения по-украински говорит едва сотня человек, но при этом все школы – украинские (комедия абсурда! побывайте в этих школах!), то вы бы имели несколько иной взгляд на проблему. А ведь большинство жителей города – коренное его население со времен основания.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.09.28 | Illia

   Re: Не знаю, по-моему, давно пора.

   Я вже колись казав. Схожа ситуація була в Чехословатчині після Першої Світової. Там майше всі розмовляли німецькою. Чеська залишалась тільки в селах.
   А що зараз? Так що не переймайтесь. При правильній мовній політиці років через 20-30 більшість буде розмовляти українською
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.09.29 | ЖАК (Донецк)

    Re: Не знаю, по-моему, давно пора.

    Опять подражательство? Без учета реалий и особенностей? Вы бы еще Израиль приплели. Только как-то выборочные примеры у Вас на устах. Сказали бы прямо, вроде: "я хочу, чтобы все люди, проживающие в пределах Украины пользовались исключительно украинским языком! Если будет так, то...". Кстати, а что изменится, если будет так?
  • 2006.09.28 | Михайло Свистович

   Re: Не знаю, по-моему, давно пора.

   Дядя Вова пише:
   > Если бы вы жили в городе, где среди миллионного населения по-украински говорит едва сотня человек, но при этом все школы – украинские (комедия абсурда! побывайте в этих школах!), то вы бы имели несколько иной взгляд на проблему.

   В мене моє рідне місто таке. І нічого страшного у цьому немає.

   > А ведь большинство жителей города – коренное его население со времен основания.

   Немає таких міст в Україні
 • 2006.09.28 | derevicky

  Заява на захист "Свій до свого по своє"!

  Янукович проти того, щоб українці гуртувалися? Тому тренер перемовин та продажу Деревицький заявляє, що гасло "Свій до свого по своє" було, є і залишиться гаслом тренінгової практики Деревицького.

  Деревицький і надалі буде підтримувати тих замовників, які бажають вчитися державною мовою - http://dere.com.ua/nash-vnesok-v-ukrayinskiy-natsionalniy-diskont.

  А усіх небайдужих я закликаю підтримати підприємницьку акцію "Свій до свого по своє" - http://3c.vox.com.ua.

  __
  Олександр Деревицький
  http://www.dere.com.ua


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua