МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Газпром будет продавать газ Австрии по 500 баксов (л)

10/02/2006 | alx_1904
>«Газпром» продлил контракты на поставку газа в Австрию до 2027 года и получил прямой доступ на австрийский рынок. По данным экспертов, европейские газораспределительные компании продают газ конечным потребителям как минимум в два раза дороже, чем покупают. Отныне российская компания сможет реализовывать газ для промышленных предприятий в Австрии по 500 долл. за тысячу кубометров.
http://www.rbcdaily.ru/index1.shtml

Відповіді

  • 2006.10.02 | observer

    Як завжди - брехня

    alx_1904 пише:
    > >«Газпром» продлил контракты на поставку газа в Австрию до 2027 года и получил прямой доступ на австрийский рынок. По данным экспертов, европейские газораспределительные компании продают газ конечным потребителям как минимум в два раза дороже, чем покупают. Отныне российская компания сможет реализовывать газ для промышленных предприятий в Австрии по 500 долл. за тысячу кубометров.
    > http://www.rbcdaily.ru/index1.shtml

    Газпром продаватиме газ по 500 не "Австрії", а "в Австрії" - споживачам.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.10.02 | samopal

      Угу. Не Австрії, а в Австрії. І то не у всій

      Але це все одно велике досягнення для "Путінгаза"

      Rosjanie będą sprzedawać swój surowiec konsumentom w Karyntii, Styrii i Salzburgu - przewiduje umowa podpisana pod koniec zeszłego tygodnia w Wiedniu z austriackim narodowym koncernem paliwowym OMV. Według OMV w ten sposób zostanie spełniony wymóg liberalizacji 20 proc. detalicznego rynku gazu w Austrii. To stwierdzenie sugeruje, że Gazprom będzie mógł na własną rękę sprzedawać austriackim konsumentom co najmniej 2 mld m sześc. gazu rocznie.

      W zamian Rosjanie wydłużyli do 2027 r., czyli o 15 lat, kontrakt na dostawy gazu do Austrii. Obecnie jest to 7 mld m sześc. surowca rocznie, który zaspokaja trzy czwarte potrzeb Austriaków.
  • 2006.10.02 | samopal

    А ось, хто справді продаватиме "по п'ятсот"

    З Норвегії до Великобританії потік газ.

    Північним трубопроводом у неділю прокачано перші кубометри норвезького газу до британського терміналу Easington. Таким чином задіяно південну частину перебуваючоої у стадії будівництва найбільшої у світі морської газотранспортної системи. Вона носить назву Langelend і після закінчення усіх робіт матиме довжину 1200 км.

    Podmorskim rurociągiem przesłano w niedzielę pierwsze metry sześcienne norweskiego gazu do terminalu w brytyjskim Easington. W ten sposób uruchomiono południową część będącego w trakcie budowy największego na świecie podmorskiego systemu transportowania gazu. Nosi on nazwę Langeled i po ukończeniu prac rurociąg ma mieć 1200 km długości.
    Gaz jest wydobywany ze złoża Ormen Lange z głębokości 3000 metrów pod powierzchnią Morza Norweskiego, na obszarze gdzie dno morskie pokryte jest pasmem skalistych wzgórz sięgających 60 metrów wysokości. Z podwodnych odwiertów gaz płynie dwoma rurociągami o około metrowej średnicy na norweski brzeg w Nyhamna.
    Tam następuje jego oczyszczenie, a następnie jest on przepuszczany przez kompresory, które zwiększają jego ciśnienie do 250 barów. Dzięki temu gaz może docierać ponownie podwodnym rurociągiem do umieszczonej na Morzu Północnym pośredniej platformy Sleipner. Tu kolejna stacja kompresorów pompuje go już do brytyjskich wybrzeży.
    Uruchomiony w niedzielę odcinek biegnie właśnie pomiędzy platformą Sleipner a terminalem w Easington na wschodnim brzegu Wielkiej Brytanii. Pozostała część systemu Langeled jest w końcowej fazie budowy i zostanie oddana do użytku w 2007 r.
    Budowa Langeled jest wspólną inwestycją grupy norweskich i zagranicznych koncernów, w tym Norsk Hydro, Statoil, a jej koszt jest obliczany na ok. 802 mln euro*.
    Dzięki systemowi Langeled, Wielka Brytania będzie otrzymywała przez co najmniej 40 lat ponad 70 mln metrów sześciennych gazu dziennie, co stanowi jedną piąta jej zapotrzebowania**.
    Operatorem systemu jest państwowa firma norweska Gassco AS, obsługująca cały krajowy system rurociągów.


    * Будівництво Langelend є спільною інвестицією групи норвезьких та закордонних концернів, у тому числі Norsk Hydro, Statoil, а її вартість оцінюється майже у 802 млн євро. Вказану цифру дуже цікаво порівняти із заявленими коштами будівництва так званого Балтійського газогону, особливо з її наземною (російською) частиною. :)

    **Завдяки системі Langelend Велокобританія протягом не менш, як 40 років щодня отримуватиме більше 70 млн кубометрів газу (20-25 млрд кубометрів на рік), що становить п’яту частину усього її споживання.

    ------------------------------------------------------------------------

    Норвегія є третім у світі експортером газу (після Росії та Канади). Нині вона забезпечує 15 відсотків світового експорту газу. Протягом кількох найближчих років норвежці планують збільшити видобування газу на 60 млрд кубометрів на рік і постачатимуть його у Європу.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.10.04 | samopal

      А може й не “п’ятсот”

      У період газової війни за підвищення тарифів у пресі мелькали повідомлення про різні страхітливі ціни, що їх платять за газ та енергію “справжні” європейці. Серед інших, найбільше лякали цінами на “забутому газовим богом” завжди туманному Альбіоні, називаючи суму у 1000-1100 доларів за 1000 кубометрів. Перебуваючи під враженням саме таких публікацій, я поспішив приписати п'ятисотдоларові ціни норвезькому газу у Британії. Крім того усі оті морські видобування-транспортування нефахівцю видаються добрячим аргументом на користь “високої собівартості”.

      Не знаю, може у отих статтях мова йшла про які ціни для кінцевих споживачів (що теж нині видається не дуже вірогідним, може хто підкаже, як воно там насправді, є ж тут якийсь "англієць" :) ), але на оптовому ринку у Великобританії діється наступне:
      Після запуску у експлуатацію нового газопроводу з Норвегії (мова про Langelend) британські фірми змушені на внутрішньому ринку доплачувати оптовикам для того щоб продати раніше законтрактований газ (!).
      Справа у тому, що у англійців тепер вимальовується певний його надмір, адже недавно майже на 40 відсотків було збільшено потужності газопроводу з Бельгії. До того ж на грудень заплановано почати постачання газу по новій трубі з Нідерландів. Уся ця краса призвела до того, що у вівторок гуртова ціна газу на внутрішньому ринку знизилася до 61 пенсa за терму (а ще у квітні було 88 пенсів).

      А тепер - спроба перерахувати ці показники у зрозумілі для нас “одиниці виміру”:
      1 term = 1000 Btu = (приблизно) 2,8 кубометра газу. Тобто, 1 кубометр = 0,357 терми.
      Відповідно, внутрішня оптова ціна за 1000 кубів газу у Великобританії у вівторок зменшилася до 215 фунтів (до 400 доларів США (з 550 у квітні). Є прогнози щодо її можливого зниження до 300 доларів.
      Якщо хтось у цих аматорських розрахунках знайде помилку, буду вдячний за підказку.

      З усього згаданого вище стає зрозумілим істеричне бажання Газпрому добратися до внутрішніх ринків та систем постачання газу у Європі, адже це майже подвоює прибутки від продажу російського газу. Австрія перша “розкололась”, але допустила росіян до 1/5 ринку лише як демонстрацію виконання вимог ЄС про його демонополізацію.
      Це також певним чином прояснює “ступінь необхідності” підняття цін для кінцевих споживачів в Україні майже у чотири рази, порівняно з собівартістю. Бо пацани так гребуть “на перекиді”, що без цього “коехвіцієнта” рідний нафтогаз стає шалено збитковим. А, відповідно, і есе “комунальне господарство”, про яке так дбають непогано забезпечені депутати різних рівнів чесності...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".