МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Тривожні новини від північного сусіда

10/12/2006 | hrushka
СВОБОДА, П`ЯТНИЦЯ, 6 ЖОВТНЯ 2006 РОКУ - №. 40 – Сторона 6.
www.svoboda-news.com

Тривожні новини від північного сусіда

Варто переглянути короткий ланцюг повідомлень останнього часу, які надходять до редакції “Свобода” з Росії і стосуються України. 20 вересня депутам Державної думи Росії роздали секретну доповідь експертів про “підступи Заходу”, спрямовані на послаблення російської державности. Експерти розвінчують у цих доповідях можливість “Помаранчевої революції” в Росії. В принципі вони підтверджують одну загальновідому річ: в тактичному пляні Росія зараз докладає багато зусиль, причому цілком професійно, використовуючи всі важелі впливу, які вона має всередині України, для поновлення домінування над українською політикою і, що не менш важливо, а може, і більш важливо сьогодні, над українською економікою. Провідною площиною є, безумовно, нафтогазотранспортна мережа, а також українські залізниці і багто інших об`єктів економічної інфраструктури держави. За усіма зусиллями відчутна стратегічна ціль – російські імперські марення, для яких Україна є ключовим пунктом.

Власне, ніхто в Росії вже не ставить під сумнів те, що от незалежна Україна далі існує. Але чи це буде европейська держава Україна, чи це буде ще одне “государство” Україна, де вже той самий народ, який, на думку росіян, має реґіональні особливості, але в цілому має спільну з росіянами культуру, історію і ментальність? Саме за таке “государство” Росія й бориться.

Щоб зрозуміти, як саме розгортається ця боротьба, треба звернути увагу передовсім на сферу озброєнь. Всупереч угодам 1992 року про скорочення тактичної ядерної зброї в Росії – її не знищено. Нещодавно навіть проведено нові випробування. Здійснюються специфічна інформаційна політика, економічний тиск, насадження російських пріоритетів в культурі і письменстві.

Безумовно, це лише ланки одного ланцюга. Цей ланцюг спрямований проти України з 1991 року, тобнто вже налічує 15 років. З моменту набуття Україною незалежности політика Росії стосовно України – незмінна, імперська. Складовою політики Росії є також вплив через політиків України, формування відповідної для Росії зовнішної політики України через тих, хто тут при владі. Причому Росія в цьому напрямнку діє не лише через українських політиків, а й через деяких европейських політиків: російська дипльоматія і російські спецслужби були завжди достатньо професійними.

Окрім активних спроб московської влади зберегти свій багатолітній, власне – багатовіковий вплив на Україну, звичне імперське економічно-політичне панування, бачемо дуже складну етнічно-демографічну ситуацію в Росії, і ця ситуація з кожним роком погіршується в геометричній прогресії. Структура населення Росії змінюється карколомно. Росіян або російськомовного слов`янського, европейського населення вже сьогодня менше половини. Через 15-20 років їх буде менше третини. Про це в Росії ніхто не хоче вголос говорити, тому що тема дуже болюча, але демографам і політикам зрозуміло, що українці перш за все потрібні Росії, щоби в демографічному розумінні вона не перетворилась на азіятську державу.

Саме тому з боку Росії бачемо бажання діяти на постсовєтському просторі в старому імперському дусі, особливо – в українському напрямі. І саме тому нема для України іншого способу зепевнити свій державний суверенітет, як тільки повновартісне організаційне входження в европейські економічні і оборонні структури. Залишитися формально позабльковою, як до цього закликає дехто з українських політиків і державних діячів, зокрема перший Президент Леонід Кравчук, - це для України значить опинитись абсолютно беззахісною перед Росією і її нестримними великодержавними потягненнями. Іншими словами – це значить смертельно ризикувати долею України.

Відповіді

 • 2006.10.12 | Мірко

  Це новина?

  Може з діяспори видніше, але я це міг вам сказати не лиш 15 років тому, а 30 - 40. Про питання існування української України говоримо як довго? А чухраїнці все про комунальні послуги, ціну на ґаз та економічні філософії. Без української України це все пофіг.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.10.12 | stefan

   Бо може українці не є отара овець?

   Мірко пише:
   > Може з діяспори видніше, але я це міг вам сказати не лиш 15 років тому, а 30 - 40. Про питання існування української України говоримо як довго? А чухраїнці все про комунальні послуги, ціну на ґаз та економічні філософії. Без української України це все пофіг.

   ***
   Mірку, Ви правильно пишете, взагалі.
   Але "буття визначає свідомість".
   ...
   Так що "голими лозунгами та проповідями" народ в "українську Україну"
   не загониш, як отару овець.
   Бо може українці не є отара овець?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.10.12 | Мірко

    Re: Бо може українці не є отара овець?

    stefan пише:

    > Mірку, Ви правильно пишете, взагалі.
    > Але "буття визначає свідомість".
    > ...
    > Так що "голими лозунгами та проповідями" народ в "українську Україну"
    > не загониш, як отару овець.
    > Бо може українці не є отара овець?<

    Якщо пасовисько їм важніше... ;)

    ....a несвідомість означає...
    :(
   • 2006.10.12 | один_козак

    Що перше, курка чи яйце?..

    stefan пише:

    > Але "буття визначає свідомість".
    > ...
    А свідомість будує буття. Нє?

    "Буття визначає свідомість" - це один з глиняних стовпів марксизму.
  • 2006.10.12 | один_козак

   Та нічого нового, але добре, що про це ще раз

   прямо, ясно й відверто сказано. Мені подобається. Бо в медійному просторі України та серед осіб, що видимо репрезентують її політику, є тенденція замилювати дійсність балачками про дружбу й стратегічне партнерство з північним сусідом. Щоб не сваритися. А тим часом сусіда здійснює пропагандивну "артпідготовку" не тільки на власних територіях, а й серед громадян України.
 • 2006.10.12 | vvkornilov

  Re: Тривожні новини від північного сусіда

  банальний агітпроп який вже 15 років один і той самий.

  Цікаво, а що таке імперська політика, або неімперська? Демагогія.

  Розраховано на "галицького дурня". Або (за І.Дзюбою)"національного дебіла"
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.10.12 | hrushka

   Re: Тривожні новини від північного сусіда

   Цікаво що не має зауваг на слідуючі спостереження написані в СВОБОДІ

   >Структура населення Росії змінюється карколомно. Росіян або російськомовного слов`янського, европейського населення вже сьогодня менше половини. Через 15-20 років їх буде менше третини. Про це в Росії ніхто не хоче вголос говорити, тому що тема дуже болюча, але демографам і політикам зрозуміло, що українці перш за все потрібні Росії, щоби в демографічному розумінні вона не перетворилась на азіятську державу<
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.10.13 | Михайло Свистович

    Re: Тривожні новини від північного сусіда

    hrushka пише:
    >
    > >Структура населення Росії змінюється карколомно. Росіян або російськомовного слов`янського, европейського населення вже сьогодня менше половини

    Це - неправда і написано некоректно. Переважна більшість населення Росії - російськомовне. Серед російськомовного населення є дуже багато людей неслов"янського і неєвропейського походження, але які рідною мовою вважають російську, а мовами своїх пращурів взагалі не володіють.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.10.13 | Олександр Демченко

     Росіян в Росії 80%, російськомовних - ще більшеCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua