МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Пропорційно-рейтингова система голосування.

10/23/2006 | странник
Вибори до Верховної Ради мабуть вже всім продемонстрували, що "Закон про вибори" потребує змін. І принципових.

Пропонується пропорційно-рейтингова система голосування. А саме:

1. Розвести в часі, вибори до місцевих рад, і вибори до Верховної Ради. На 2, або 3 роки.
2. Прохідний бар'єр встановлюється на рівні 3% від числа прийнявших у голосуванні.
3. Першими у виборчому циклі проводяться вибори до місцевих рад.
4. Тільки партії (блоки), які подолали прохідний бар'єр на місцевих виборах (сумарно по всій Україні), мають право на участь в наступних виборах до Верховної Ради.
5. Закон про вибори змінюється наступним чином: "У виборчому бюлетені виборець ставить позначку "плюс" ("+"), або цифру, яка є номером кандидата у виборчому списку партії (блоку), що засвідчує його волевиявлення."
6. При підрахунку на виборчій дільниці, підраховують, і вносяться до протокола, тільки сумарні цифри голосів відданих за партії (блоки). Підрахунок голосів відданих за конкретних кандидатів на цьому етапі не робиться.
7. В результаті підрахунку сумарних результатів по Україні, ЦВК визначає партії (блоки), що стали переможцями виборів, подолавши прохідний бар'єр.
8. Після визначення переможців, до ЦВК доставляються, бюлетені партій що перемогли. І у ЦВК проводиться підрахунок голосів відданих за конкретних кандидатів у депутати. ЦВК формує рейтинг-списки партій-переможців. Кандидати займають місця пропорційно набраним голосам.
9. Виходячи з набраних процентів, партії-переможці отримують право на свою частину (квоту = К), з 450 місць, у Верховній Раді.
10. Перша п 'ятірка виборчого списку може не підпадати під рейтинговий фільтр. І проходить до ВР автоматично, якщо квота більше, чи дорівнює 5. Хоча краще було б не робити виключень ні для кого.
11. До ВР також проходять (К-5) кандидатів, що посіли верхні (К-5) місць в рейтинг-списку партії (блоку).
===================================================================================================

12. Розпуск Верховної Ради не змінює строку виборів до місцевих рад.
13. Депутатам забороняється переходити з фракції, по спискам якої він пройшов у раду, до інших фракцій.
14. Фракція рекомендує, і дає згоду, на участь своїх депутатів у комітетах, чи на посади, в радах.
15. Фракція має право відізвати свого депутата з комітету, чи з посади.
16. Депутати, що не приймають участі в роботі комітетів, за власним бажанням, чи після рішення фракції, про відкликання їх з займаних посад, втрачають депутатський мандат і замінюються наступним депутатом з рейтинг-листа.
17. Депутат, який за власним бажанням подає заяву про складання депутатських повноважень, чи втрачає мандат після рішення фракції, не має права на пенсійні, та інші речі, які передбачені по закону, для бувших депутатів.

===================================================================================================

Ці пропозиції вже обговорювались раніш ( Проходной барьер для ВР. Вариант решения. http://forum.pravda.com.ua/read.php?2,687257
та Преобразование пропорциональной системы в пропорционально-мажоритарную. Предложение. http://forum.pravda.com.ua/read.php?2,702896 ), але цей варіант більш деталізований.

Проект змін до "Закону про вибори", що пропонував Віктор Шишкін ( Максим Ісаєнко: Майбутня виборча система України очима Віктора Шишкіна http://maidan.org.ua/static/mai/1108916985.html ), як на мене, хоча і направлений на усуненя подібних проблем, має принципові недоліки.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".