МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

FT: Росія просить Київ відкласти переговори про вступ у СОТ

10/25/2006 | Illia
Чи не це плата за 130 дол?

Прем’єр-міністр РФ Михайло Фрадков у вівторок закликав Україну "синхронізувати" з Москвою зусилля щодо вступу до Світової Організації Торгівлі, пише Роман Олеарчук, Financial Times, Великобританія.

Фрадков, виступаючи в Києві, сказав, що Україна повинна більше обмінюватися з Росією інформацією пов’язану зі вступом.

Деякі політики інтерпретують це як застереження, щоб Україна не вступала в міжнародну торговельну організацію, забезпечуючи собі більш тісні зв’язки з Заходом, перш ніж це не зробить Росія. Членство у СОТ є обов’язковою вимогою для угоди про вільну торгівлю між Україною і ЄС.

Вступ Росії у СОТ гальмується переговорами з нинішніми членами організації, у кожного з яких є право вето і власна думка в зв"язку з доступом до російських енергетичних ресурсів.

Вступ у СОТ раніше Росії надав би Україні важелі впливу в торговельних переговорах з Росією, тому що тоді б Україна мала б можливість заблокувати вступ до організації для північного сусіда. Правда, щоб це право з’явилося в неї до того, як Росія теж стане членом СОТ, прийняття України має відбутися в безпрецедентно стиснутий термін.

Партія прозахідного президента Віктора Ющенка "Наша Україна" засудила Фрадкова за спробу " чинити тиск на Україну з метою впливу на її міжнародну політику" і виступила з критикою на адресу прем’єр-міністра України Віктора Януковича за те, що він пішов на поступки в інтересах Росії. Розбіжності з приводу часу вступу України у СОТ є одним з аспектів розбіжностей в області міжнародної політики між Ющенком і Януковичем.

У понеділок Ющенко закликав правлячу коаліцію Януковича прийняти ключовий закон, який дозволяє Києву вступити у СОТ до самміту 21 грудня. Однак в інтерв’ю FT Янукович сказав, що він має намір синхронізувати переговори про вільну торгівлю з Москвою, з якою він сподівається налагодити стосунки.

Табір Ющенка звинуватив Януковича в тому , що він гальмує ініціативи інтеграції з Заходом у надії домогтися більш низьких цін на імпорт природної сировини від Росії в майбутньому році.

Київ, який сильно залежить від імпорту вуглеводеневого палива, усе ще тяжко пристосовується до майже дворазового збільшення вартості газу після суперечки про ціну з Москвою, яка призвела до дефіциту постачань по всій Європі. В вівторок Україна погодилася на різке підвищення цін у наступному році. Було укладено угоду про ціни на імпорт газу в 130 доларів за тисячу кубометрів. Це більше, ніж 95 доларів, які платить Україна зараз, але менше, ніж багато хто очікував.
http://ua.korrespondent.net/main/59396/

Відповіді

 • 2006.10.25 | Illia

  Ющенко не хоче йти у СОТ разом з Росією

  Президент України Віктор Ющенко вважає алогічним питання синхронізації вступу у СОТ України і Російської Федерації, повідомив у середу, 25 жовтня, на брифінгу заступник глави Секретаріату Президента Олександр Чалий.

  За словами Чалого, Ющенко вважає, що при вступі у СОТ кожна країна має свою логіку, свої пріоритети і синхронізувати їх не варто. "Кожна країна веде свій переговорний процес і захищає свої національні інтереси", - сказав він.

  За словами Чалого, Ющенко чітко заявив, що "якщо Україна вступить у СОТ раніше, ніж Росія, той цей вступ ніякої небезпеки для Російської Федерації не становить"

  Нагадаємо, що глава російського уряду Михайло Фрадков пропонує Україні синхронізацію вступу у Світову організацію торгівлі.

  "Наша Україна" розкритикувала цю заяву Фрадкова.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.10.25 | Хвізик

   а ще, Фрадков звернувся до януковича з проханням

   синхронізувати походи у туалет


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua