МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

"Секретна зброя" Росії

11/03/2006 | Віктор Рог
В боях за захист української мови вже зламано багато списів і наламано багато дров. На 16 році незалежності актуальність теми, навіть у порівнянні з тими часами, коли ще Верховною Радою УРСР було прийнято недолугий Закон про мови, не зменшилась. Професійні захисники української мови, як і професійні борці за державність мови російської шукають і знаходять безліч аргументів і наводять безліч прикладів на користь своєї позиції. Поки ми цю болючу тему заговорюємо, інші народи діють, вбачаючи, і не безпідставно, в мові механізм здійснення своїх стратегічних геополітичних планів.
Спробуємо торкнутися цієї теми під дещо незвичним ракурсом, виходячи з кількох тез. Теза перша полягає в тому, що українську мову, на відміну від, скажімо, російської, жодна інша держава, окрім України, не буде ні захищати, ні розвивати, ні берегти. Відповідно один із сенсів української національної державності саме й полягає в тому, щоб захищати нашу мову, культуру, традицію, а отже й національну етнічну самобутність. Тим більше, що загроза є очевидною.
„З метою зміцнення державності, національної безпеки і престижу Російської Федерації, її повноправного входження до світового політичного, економічного і культурного простору, розвитку інтеграційних процесів у Співдружності Незалежних Держав” Уряд Російської Федерації 29 грудня 2005 року затвердив федеральну цільову програму „Російська мова” (2006-2010 роки).
Про що ж ідеться в цьому документі, яку мету ставить ця програма, які засоби задіяні для реалізації проекту? І яким чином він стосується України? Як інформацію для роздумів, аналізу й безпосереднього висновку вважаємо за доцільне навести кілька фрагментів з тексту програми.
Усвідомлюючи, що в сьогоднішніх умовах мова поширює кордони держави ефективніше, ніж військо, творці програми ставлять за мету „збільшення кількості осіб, які живуть в державах - учасниках СНД і країнах Балтії та вивчають російську мову і культуру Росії, відповідно з 45 до 90 процентів і з 15 до 40 процентів; розширення об’єму телерадіомовлення російською мовою в державах - учасниках СНД і країнах Балтії з 45 до 90 процентів; збільшення кількості учасників заходів, пов’язаних з російською мовою, літературою і культурою Росії, які проводяться в державах - учасниках СНД і країнах Балтії, з 45 до 90 процентів; збільшення кількості учасників заходів, зв’язаних з російською мовою, літературою і культурою Росії, які проводяться в зарубіжних країнах, з 5 до 25 процентів; збільшення кількості і чисельності громадських організацій і об’єднань за рубежем, в діяльність яких входить популяризація російської мови, і культури Росії, з 15 до 40 процентів”.
Автори програми посилаються на Послання В. Путіна Федеральним Зборам РФ від 25 квітня 2005 року, в якому поставлене завдання „формування єдиного економічного, гуманітарного і правового простору СНД, оскільки Росія зв’язана з колишніми республіками СРСР... єдністю історичної долі, російською мовою і великою культурою”. Перекладаючи цю вказівку загальнозрозумілою мовою, виходить, що Москва поставила за мету відновлення російської імперії, інакше ж бо як трактувати єдиний „економічний, гуманітарний і правовий (!!!) простір”?
Фінансування програми передбачає видатки в сумі 1300 мільйонів рублів, зокрема „на забезпечення ефективного функціонування російської мови як основи розвитку інтеграційних процесів в СНД - 402,5 мільйони рублів.”
Чи не з цього рядка урядового російського документу проходить фінансування різноманітних проросійських організацій та партій, які з піною навколо рота, доводять необхідність запровадження „другої державної”? Чи не на реалізацію цієї програми спрямовані дії депутатів, які голосують за це питання на „регіональному” рівні?
І ще кілька моментів, які проливають світло на ті речі, які залишились „за кулісами” цієї доволі цікавої програми.
Як повідомляє російське інформаційне агентство „Росбалт” 25 жовтня у виступі на Всесвітньому конгресі співвітчизників у Санкт-Петербурзі депутат ВРУ від Партії Регіонів Юрій Болдирєв заявив, що російській владі слід стимулювати переїзд до Росії не росіян, а українців з центральних і східних областей України. Він нагадав, що сотні тисяч вихідців з України, котрі перебрались (чи котрих „перебрали”? В.Р.) на Далекий Схід і до Сибіру, давно стали росіянами.
Болдирєв, який гріє свою вгодовану гузницю таки в київському, а не московському депутатському кріслі, запропонував сучасній російській владі продовжити таку практику для засвоєння малонаселених частин Росії. До речі, один з учасників вищезгаданого конгресу, окреслюючи завдання російської діаспори, поставив „соотєчєствєнніков” в один ряд з армією і флотом Росії. Популярно це називається „п’ята колона”. І вже вояжують південно-східними регіонами нашої держави з такими закликами депутат від соцпартії Євген Філіндаш зі скандально відомим московським політиком, союзником СПУ Дмитром Рогозіним, вже включилася в роботу Наталя Вітренко й Кауров зі своїми „євразійськими союзами” та ПСПУ, вже „вийшли на барикади” комуністи, задіяні ЗМІ, та й Партія Регіонів, нещодавно „підсилена важкою артилерією” в особі діячів Партії слов’янської єдності та її лідера О.Базилюка, „нє дрємлєт”.
Отже, готуйтеся, українці, до завантаження у вагони, які повезуть вас освоювати Сибір і Далекий Схід та інші „малонаселені частини” „нєобьятной”, вивчайте, українські школярики, російську мову та культуру, інакше як ви зрозумієте команди та накази своїх конвоїрів та командирів, котрі поженуть вас „мити чоботи в теплих водах Iндійського океану” чи наводити „конституційний порядок” в Ічкерії?
Чи може таки дієво займемось захистом нашого державного суверенітету і порекомендуємо російським властям заселяти „простори” китайцями, а „малонаселені частини” нехай освоюють болдирєви, кушнарьови, добкіни, каурови та інші московські шестакови?

Відповіді

 • 2006.11.03 | Пан Сокира

  Re: "Секретна зброя" Росії

  Без війни таки діла не буде.
 • 2006.11.04 | Мірко

  Re: "Секретна зброя" Росії

  Віктор Рог пише:

  > Усвідомлюючи, що в сьогоднішніх умовах мова поширює кордони держави ефективніше, ніж військо, творці програми ставлять за мету „збільшення кількості осіб, які живуть в державах - учасниках СНД і країнах Балтії та вивчають російську мову і культуру Росії, відповідно з 45 до 90 процентів і з 15 до 40 процентів; розширення об’єму телерадіомовлення російською мовою в державах - учасниках СНД і країнах Балтії з 45 до 90 процентів; збільшення кількості учасників заходів, пов’язаних з російською мовою, літературою і культурою Росії, які проводяться в державах - учасниках СНД і країнах Балтії, з 45 до 90 процентів; збільшення кількості учасників заходів, зв’язаних з російською мовою, літературою і культурою Росії, які проводяться в зарубіжних країнах, з 5 до 25 процентів; збільшення кількості і чисельності громадських організацій і об’єднань за рубежем, в діяльність яких входить популяризація російської мови, і культури Росії, з 15 до 40 процентів”.
  > Автори програми посилаються на Послання В. Путіна Федеральним Зборам РФ від 25 квітня 2005 року, в якому поставлене завдання „формування єдиного економічного, гуманітарного і правового простору СНД, оскільки Росія зв’язана з колишніми республіками СРСР... єдністю історичної долі, російською мовою і великою культурою”. Перекладаючи цю вказівку загальнозрозумілою мовою, виходить, що Москва поставила за мету відновлення російської імперії, інакше ж бо як трактувати єдиний „економічний, гуманітарний і правовий (!!!) простір”?<

  От і про що денно йдуть бої на цім сайті. Розуміючи що мова це сучасна зброя для імперської експансії в умовах мирної демократії, ті що не роблять найменшого зусилля щоби українозувати себе, свідомо або несвідомо вписалися в лави московської пятої колони. Покищо показники вказують на поразку українського народу, таки на теренах незалежної України. Показник зрушився на понад 3% в користь ворога за останні 4 роки, - і то враховуючи ефорійні часи помаранчевої революції. За таким темпом українці стануть нацменшиною у власній державі через чверть століття.


  >Як повідомляє російське інформаційне агентство „Росбалт” 25 жовтня у виступі на Всесвітньому конгресі співвітчизників у Санкт-Петербурзі депутат ВРУ від Партії Регіонів Юрій Болдирєв заявив, що російській владі слід стимулювати переїзд до Росії не росіян, а українців з центральних і східних областей України. Він нагадав, що сотні тисяч вихідців з України, котрі перебрались (чи котрих „перебрали”? В.Р.) на Далекий Схід і до Сибіру, давно стали росіянами.<

  Не сотні тисяч а мілйони як не десятки мільйонів. А Юрій точно знає що ягичари це найбільш надійне військо в такій національній війні. Через свій непростимий гріх воюють запекліше проти тих що ще не зрадили.

  > Болдирєв, який гріє свою вгодовану гузницю таки в київському, а не московському депутатському кріслі, запропонував сучасній російській владі продовжити таку практику для засвоєння малонаселених частин Росії. До речі, один з учасників вищезгаданого конгресу, окреслюючи завдання російської діаспори, поставив „соотєчєствєнніков” в один ряд з армією і флотом Росії. Популярно це називається „п’ята колона”. І вже вояжують південно-східними регіонами нашої держави з такими закликами депутат від соцпартії Євген Філіндаш зі скандально відомим московським політиком, союзником СПУ Дмитром Рогозіним, вже включилася в роботу Наталя Вітренко й Кауров зі своїми „євразійськими союзами” та ПСПУ, вже „вийшли на барикади” комуністи, задіяні ЗМІ, та й Партія Регіонів, нещодавно „підсилена важкою артилерією” в особі діячів Партії слов’янської єдності та її лідера О.Базилюка, „нє дрємлєт”.<

  Хотів би почути від усіх тих патріотів що толкували мені рік тому що в Україні не два ворожі народи, а лиш один, український. :crazy:

  >Отже, готуйтеся, українці, до завантаження у вагони, які повезуть вас освоювати Сибір і Далекий Схід та інші „малонаселені частини” „нєобьятной”, вивчайте, українські школярики, російську мову та культуру, інакше як ви зрозумієте команди та накази своїх конвоїрів та командирів, котрі поженуть вас „мити чоботи в теплих водах Iндійського океану” чи наводити „конституційний порядок” в Ічкерії?<

  Слушно. Так само як з інтернаціонального обов'язку москалики освоювали "малонаселені" землі України пісьля Голодомору. :sarcastic:

  > Чи може таки дієво займемось захистом нашого державного суверенітету і порекомендуємо російським властям заселяти „простори” китайцями, а „малонаселені частини” нехай освоюють болдирєви, кушнарьови, добкіни, каурови та інші московські шестакови?<

  Прогрес буде легко зміряти. Досить порахувати відносну кількість московськомовного і україномовного матеріялу на першій сторінці Майдану, а далі на першій сторінці форуму. :(
  Нераз так виглядає що хоч пакуйте наплечники. Світится вам Сибір.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.11.04 | Михайло Свистович

   Re: "Секретна зброя" Росії

   Мірко пише:
   >
   > Прогрес буде легко зміряти. Досить порахувати відносну кількість московськомовного і україномовного матеріялу на першій сторінці Майдану

   То порахуйте. І що у Вас вийшло?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.11.05 | Мірко

    Re: "Секретна зброя" Росії


    Михайло Свистович пише:
    > Мірко пише:
    > >
    > > Прогрес буде легко зміряти. Досить порахувати відносну кількість московськомовного і україномовного матеріялу на першій сторінці Майдану
    >
    > То порахуйте. І що у Вас вийшло?<

    Якщо ловите на слові... Показники коливаються, але як на сьогодні то гарненько. От Пряма Дія (де керівництво сайту має повну контролю) 8:1 . Новини 26:11 . Статті 8:3 . Форум (перша сторінка) 22:1:7 (одно таке помішане, що не зарахувати ні тут ні там). Не рахую чужомовні цитати, хоч як правило закордонні ідуть перекладом але рідніші московскі ні. Разом яких 64:22, хоч якщо виключити адмінресурсну пряму дію виходить на яких 56:21.
    Оцінку дав би на задовільно, хоч далеко не на похвально. Все ж таки признання там де на признання заслужили. :)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua