МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Рецепт демократии везде один, что в Украине, что в Киргизии

11/06/2006 | ilia25
"В Киргизии на экстренном заседании парламента принят за основу проект конституции, предложенный оппозицией.
С этой целью парламент сформировал Учредительное собрание.
Проект нового Основного закона ограничивает власть президента Киргизии."

Классическая тема. Сменили плохого президента на нового, он оказался не лучше. Ранше все држала семья Акаева, теперь -- семья Бакиева. Что делать? -- ограничивать его полномочия, чтобы хоть праламент мог контролировать действия исполнительной власти.

Кто будет контролировать парламент? А оппозиция будет, которая не представлена в кабинете или секретариате президента, зато хорошо предствалена в парламенте.

Відповіді

 • 2006.11.07 | Михайло Свистович

  Що в США

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.11.07 | ilia25

   А что, перед США тоже такая проблема стоит?

   Т.е. проблема построения демократии, да еще с граждаским обшеством в зачаточном состоянии?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.11.07 | SpokusXalepniy

    Теперь они будут в Киргизии стажироваться, чтобы...

    ...выучиться, наконец, на демократов.
    Почём там сейчас юрты в рент сдают, не в курсе?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.11.07 | ilia25

     А что, перед США тоже такая проблема стоит?

     Т.е. проблема построения демократии, да еще с граждаским обшеством в зачаточном состоянии?
 • 2006.11.07 | один_козак

  Але киргизи вийшли вдруге, щоб вимагати.

  Отже, киргизи - більші європейці, ніж ми.
 • 2006.11.07 | alx_1904

  Ага, агония и вхождение в состав соседа (ВВС) (л)

  >Агонія цієї держави триватиме, і населення опиниться за її межами... а оптимізм варіанту приєднання до Казахстану - у тому, що тоді можливо вдасться в якості автономії якось зберегти свою державність.
  http://www.bbc.co.uk/ukrainian/indepth/story/2006/11/061106_kyrgyzstan_analysis.shtml
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.11.07 | Tatarchuk

   Той експерт сам казах. Бачу він вам сподобався шовінізмом

   В Рустема Джангужина надто вже пре казахський шовінізм, і це до речі бачимо неозброєним оком під час перегляду всієї "текстовочки".

   Інше питання що в україномовної редакції бібісі це єдиний "експерт" якого знайшли.

   Вибачте, але скільки можна пояснювати (невже справді не доходить?) що "Тарсюк вважає що Путін хворіє" не новина, бо Тарасюк не інсайдер щодо самопочуття Путіна.

   Казах вважає що киргизи мріють вступити до Казакстану? А киргизів запитати слабо? Чи думка казаха щодо бажання/небажання киргизів втратити державність тако само суттєва, як думка російського експерта щодо бажання/небажання українців втратити державність.

   минус пять.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.11.07 | Чучхе

    Може, хтось в киргизії і хоче до казахстану

    але де-факто Киргизія стала країною сильно залежною від Китаю
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.11.07 | Tatarchuk

     пан Чучхе. ви пропагуєте ідеї чучхе

     Чучхе пише:
     > але де-факто Киргизія стала країною сильно залежною від Китаю

     в чому? До них приїжджають китайські геополітики та закликають до приєднання "міста китайської слави"?
     чи може в них є рух "Хай живе Поднєбесная", члени якої закликають не розмовляти мовою західних варварів - киргизів?
     Чи може в парляменті сидить прокитайська компартія?

     :) а може ви про економіку? через гори тягнуть чєготопровод?
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.11.07 | Чучхе

      Re: пан Чучхе. ви пропагуєте ідеї чучхе

      Tatarchuk пише:
      > Чучхе пише:
      > > але де-факто Киргизія стала країною сильно залежною від Китаю
      >
      > в чому? До них приїжджають китайські геополітики та закликають до приєднання "міста китайської слави"?

      Навіщо, коли можна просто скупити все що працює, і що може хоча б в перспективі давати прибуток? До речі, внаслідок "виправлення лінії кордону" китайці відхопили хороший шмат киргизької території.

      > чи може в них є рух "Хай живе Поднєбесная", члени якої закликають не розмовляти мовою західних варварів - киргизів?

      Це швидше про уйгурів

      > Чи може в парляменті сидить прокитайська компартія?

      Я думаю, що там одні бандюки сидять.

      >
      > :) а може ви про економіку? через гори тягнуть чєготопровод?

      Дороги тягнуть. Відродження великого шовкового шляху, може чули?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.11.09 | Михайло Свистович

       Чучхе має рацію. Китайці контролюють значну частину бізнесу

       не лише в Киргизстані, а навіть в Алмати. Там вже є установи, де використовується виключно китайська мова, хоча серед відвідувачів в основному місцеве населення. Я ошизів, коли побачив в інтернет-кафе виключно китайський "Офіс" з ієрогліфами. І казахи, нічо, вправно так за компами сиділи.
 • 2006.11.07 | И.Стулов

  Обобщая опыт революций

  1. Реформы необходимо проводить максимально быстро. Причина революций - несправедливый, неэффективный порядок. Если ничего не менять на институциональном уровне - причина революции останется и её следующий этап - дело времени.

  2. Кредит доверия теряется на этом этапе не из-за удачных-неудачных реформ. Он исчезает из-за их отсутствия. Главный постулат революционеров - "хуже некуда". В этой ситуации любое изменение (как правило, очевидное, например, судебная реформа, регуляторная реформа, налоговая реформа) - это шаг к лучшему.

  3. Лидеры постсоветских революций получали полномочия президентских республик, имели все возможности для быстрых реформ. Но по пути выполнения главного требования постсоветских революций - разрушить клановую, неформальную, неофеодальную систему власти и собственности с её разделением граждан на панов и холопов, на неприкасаемых и бесправных - пошел только Саакашвили. Ющенко и Бакиев решили оставить все как есть и инициировали таким образом вторую волну революции. Ведь революция продолжается пока не реализованы её требования.
 • 2006.11.07 | Tatarchuk

  Що таке шкідливий мислевірус. Як це розуміємо "ми" та "вони"

  Закони історії невблаганні як закони фізики, і не проблема Історії, що історики знають ті закони гірше ніж фізики - Фізику.

  Коли починається одна революція, то швидко зявляються країни які наслідують. Звісно ж, наслідують вони всупереч бажанню еліти ("яка не може").

  Потім постає суто функціональне питання, яка з країн стане фактичним осередком революційної "зарази". Чи та, яка почала першою. Чи та, яка провіла її найрадикальніше. Чи та яка стала могутнішою за інші внаслідок революції.

  Тобто з рівним правом зі старту на лідерство могла претендувати як Югославія (якої вже немає), так і Грузія, і Киргизстан, і Україна.

  Україна на якомусь етапі самоізолювалася від того що прийнято називати "експортом революцій". Яких тільки заклять та доводів не приводилося, аж до пунктів ООН. Втім ніхто ж не закидає Японії те, що вона поширює інший стандарт якості по світу (бо їм бач незручно спілкуватися із технічно відсталими партнерами). Так само ніхто не має (та коли подумати добре - й не може) заважати Україні чи Киргизстану чи Грузії поширювати більш якісну (суто в історичному розумінні) якість політики серед політично відсталих сусідів.

  Втім контр-революція с початку до кінця демонструє згуртованість, бо їх гуртує спільний жах. Якби за ними була ще й "історична правда" (досить спірне поняття втім воно існує в реалі, примірно відповідаючи словам "прогрес" та "вперед"), то їм німа чому б і хвилюватися було б.

  Наше недо-революційне, недо-радикальне, псевдо-"наше" керівництво, - наслідок швидкої змови еліт проти народу, який бач підняв вию.
  Його час відходить, бо "миморандуми" та "універсало" від історії не врятують.

  Киргизьский приклад (най чим він завершиться) показує нам і добре показує, що революція не відбувається водночасно, що поки формальні гасла революції не будуть виконані, нічого не зупиниться.

  Дійсно на владу сьогоднішню (в революційну добу це майже дорівнює "вчорашню") покладені надто великі задачи, жоден член команди навіть фізично та й умственно нездатен їх виконати.

  На них швидко чекає заміна, втім і смєнщики швидко підуть, коли виконають власну "мавретанську" місію.

  Ющенкові, Тимошенкові, кому там ще годі й сподиватися що на цей раз саме в їх час та заради особливо красивих очей саме них революція не буде жерти власних діточок. Все що вони можуть - то зупиняти ото колесо руками. Про Януковича та Мороза (та інших звісно) контриків навіть казати нічого, бо це вони думають що ще існують.

  Звісно все що я виклав є "шкідливим мислєвірусом" з точки зору тимчасових владців. Вони тяжіють до зворотнього - до ігнорування законів історії, до "життя сьогоденням", до затягування часу та планування зробити щось сьогодні ввечері та завтра зранку..

  ПС. Давня арабська приказка: Коли хочеш насмішити Аллаха, розповіси йому про твої плани на зватра.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.11.07 | И.Стулов

   уПРавление повесткой дня

   Сейчас происходит манипулирование повесткой дня. На первый план выносятся темы и сюжеты, далекие от требований украинской революции: повышение тарифов и цен, как тяжелое наследие СССР и глобализации, возня двух близнецов-Викторов вокруг полномочий, газ и Россия.

   Украинская революция требует справедливости и равных прав для всех граждан, защиту собственности и безопасности каждого.

   Но судебной радикальной реформы нет, правового государства нет - вместо этого - расцвет рейдерства, дерибан, перераспределение собственности. Никто не выдвигает требование судебной реформы, введение выборности судей и прокуроров, не поддерживает, не развивает этот сюжет.

   Как люди могут быть уверены в новых лидерах революции? Где гарантии, что бизнес-орлы вокруг Тимошенко, Луценко, Костенко не продолжат контрреволюционные действия? Как граждане Украины смогут на них повлиять? Опять выходить на улицы? Опять разочаровываться и идти по этому замкнутому кругу?

   Замкнутый круг хорош тем, что его можно разорвать в любом месте. Победа украинской революции - в создании эффективной правоохранительной системы, подконтрольной гражданам. Судьи и прокуроры, которые знают, что каждые 4 года (или на досрочных выборах) они будут объяснять своим согражданам, как они защитили их права. И граждане будут защищать свою безопасность не на улицах, а на судейских выборах. Голосуя и контролируя подсчет результатов.

   И в таких условиях обязательно появятся украинские Катани, бескомпромиссные по отношению к нарушителям закона, и Графы, которые чувствуют справедливость кожей и всегда "режут хлеб" поровну.

   Украинская революция требует честности и прозрачности. Требует, чтобы гражданам Украины говорили ВСЮ правду от первого лица. О газовых контрактах, о таможне, об армии, о здравоохранении, обо ВСЕМ. Вместо этого - неформальные переговоры и ночные сделки, необъяснимые и непредсказуемые. Вместо ПРАВДЫ - комментарии и отговорки.

   Украинская революция требует СТРАТЕГИИ украинской громады, ясных, верифицируемых целей, четкой программы действий, донесенной и понятной каждому гражданину.

   Контрреволюционеры не могут её предъявить. Их задача - сохранить статус-кво или реставрировать еще более ретроградные порядки (см. Азаровщина).

   Её должны предъявить революционеры, которые понимают требования революции. Люди ждут их и готовы идти за ними. Потому что так жить нельзя! Этот коррупционный, феодальный хаос должен быть разрушен!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua