МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Український вільний університет в Мюнхені потребує захисту

11/07/2006 | Майдан-ІНФОРМ
В зв'язку із реальною загрозою знищення Українського вільного університету (УВУ, м.Мюнхен, Німеччина) Союз обдарованої молоді розпочинає надзвичайну безстрокову громадянську кампанію захисту освітнього, наукового та культурного центру євроінеграції України в серці Європи. Про це повідомляє Голова Правління Всеукраїнської молодіжної громадської організації "Союз обдарованої молоді" Cергій Терепищий.

Проблема полягає у припиненні фінансування УВУ з німецького боку. Українське законодавство не дозвляє прямо фінансувати іноземні навчальні заклади. Попередні спроби вирішити це питання (зокрема доручення Президента В.А. Ющенка Прем'єр-міністрові Ю.В. Тимошенко та інші) позитивного результату не дали.

Існує два варіанти розв'язання питання УВУ: пошук шляхів фінансування УВУ в рамках чинного законодавства або зміна законодавства щодо фінансування іноземних навчальних закладів. Перший варіант малоімовірний, хоча і можливий. Це може бути:
- прийняття виняткової, цільової Постанови Кабінету Міністрів України;
- виділення цільових коштів департаменту міжнародного співробітництва міністерства освіти і науки (на зв’язки з зарубіжними закладами);
- надання допомоги УВУ у спосіб його фінансового поєднання з одним із міцних українських університетів (попередню згоду дав Київський лінгвістичний університет);
- передача частини площі УВУ під створення культурно–інформаційного Центру України в Мюнхені.

Не відхиляючи першого варіанту, Союз обдарованої молоді вважає що довгострокові системні зрушення можливі лише через зміну законодавства. Це потребуватиме тривалої інформаційної і лоббістської кампанії, проте, таким чином ми захистимо не лише УВУ, але й інші подібні навчальні заклади у багатьох країнах світу.

Союзниками в цій кампанії вже є: Асоціація студентів УВУ; Комісія з питань Освіти Європейського Парламенту; Союз Українських Студентів у Німеччині; Національна Спілка письменників України; деякі українські ВНЗ; Українська римо-католицька церква; Українська греко-католицька церква; Українська Всесвітня Координаційна Рада; Центр досліджень регіональної политики; Науково-освітня спілка "Майбутнє". Тактична мета цих організацій - врятувати Український вільний університет від закриття. Стратегічна мета - системне вирішення питань українських навчальних закладів за кордоном шляхом змін законодавства.

Всіх небайдужих Союз обдарованої молоді просить відгукнутися листом на Е-mail: som(вухо)iatp.org.ua

Джерело: Освітній портал

Відповіді

 • 2006.11.23 | Дмитро

  Re: Український вільний університет в Мюнхені потребує захисту

  Абсолютно підтримую цю ініціативу!
  Не дати зникнути УВУ - має бути перш за все метою міністра освіти С.Ніколаєнка!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.11.23 | Свiдомий

   Re: Український вільний університет в Мюнхені потребує захисту

   Дмитро пише:
   > Абсолютно підтримую цю ініціативу!
   > Не дати зникнути УВУ - має бути перш за все метою міністра освіти С.Ніколаєнка!
   А також - української громади в Нiмеччинi.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua