МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Про рівень прибутків нафто-газових магнатів

11/12/2006 | Вячеслав Хаврусь
В свій час я вже повідомляв про немалі прибутки у виглядів дивідендів для акціонерів "Укрнафти": http://maidan.org.ua/static/mai/1133644320.html

Але мене весь час мучило питання: яка загальна кількість акцій "Укрнафти"? Які дивіденди одержують володарі контрольного пакету акцій?

В світлі мого нинішнього зацікавлення енергетичною тематикою минулого тижня я відвідав суміщені виставки "Нафта і газ'2006" (http://www.acco.kiev.ua/nafta/) та "Енергія і енергетика'2006" (http://www.acco.kiev.ua/energy/). На жаль, очікуваних мною багатьох стендів з альтернативними джерелами енергії я не знайшов за винятком аж одного стенду "Інституту відновлювальної енергетики НАНУ". Але моїм "уловом" стала кількість акцій "Укрнафти", про що я взнав з брошури на їх стенді: 54228510 простих іменних акцій.

Цього року по дивідендам я одержав трохи більше тисячі гривень, маючи особисто 34 акції. Шляхом нескладних математичних операцій одержуємо фантастичну суму, яка пішла на виплату дивідендів цього року акціонерам Укрнафти: майже 1 млрд 600 млн грн живих грошей готівкою!

А тепер порахуйте, скільки пересічний "маленький українець" дарує щорічно акціонерам "Укрнафти": близько 33 гривень.

До відома: інформація з брошури "Укрнафта":
BAT "Укрнафта" сьогодні - це найбільша вітчизняна нафтогазовидобувна компанія, яка забезпечує понад 95.9% видобутку нафти, 23.2% газового конденсату та 15.7% газу від загального видобутку цих вуглеводнів в Україні.

Враховуючи те, що Україна більшість нафти та газу споживає з Росії, можемо лише здогадуватися про їх рівень прибутків з України та вперте небажання Росії випускати Україну з "братніх" обіймів. В усякому разі, про рівень прибутків їх нафто-газових магнатів Ви можете лише здогадуватися на основі даних, наведених для української видобувної компанії.
Не хочете збагачувати магнатів? Ласкаво прошу до наповнення оцього розділу на Wiki: http://maidanua.org/wiki/index.php/Енергетика


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua