МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Громадянська самопоміч у дії

11/21/2006 | Майдан-ІНФОРМ
В середу, 15 листопада, православні Донбасу відзначили восьму річницю канонізації свого небесного покровителя - Святителя Ігнатія Маріупольського. У цей святковий день храм на Донецькому металургійному заводі, освячений на честь Святителя Ігнатія Маріупольського, відвідав митрополит Донецький і Маріупольський Іларіон.

Владика очолив молебень, під час якого, були освячені дзвони, відлиті заводськими майстрами. Дзвони будуть відправлені до Херсонської єпархії, де вони прикрасять Свято-Успенський кафедральний собор.

З відродженням Православ'я на Донбасі починають розвиватися і церковні ремесла. Донецькі майстри цінуються далеко за межами єпархії. Ділянка лиття дзвонів на території Донецького металургійного заводу діє вже п'ять років. Очолює її майстер Сергій Вікторович Самойлов. Про високий рівень цих майстрів говорить той факт, що дзвони їх роботи прикрасили дзвіниці храмів в Оптіній пустелі, в Києво-Печерській Лаврі, а недавно і на Святій Горі Афон.

Вважається, що дзвін - це голос храму, його мелодійна пісня освячує всю округу. Тому, за словами настоятеля херсонського Свято-Успенського собору архімандрита Алексія (Федорова), православні Херсонській єпархії пов'язують з новими дзвонами надії на відродження «пораненої совісті Херсона» - Свято-Успенського кафедрального собору.

Від імені вдячних віруючих Херсона архімандрит Алексій підніс владиці копію ікони Божої Матері «Благодатне Небо» - єдиної з ікон зруйнованого Успенського собору, що збереглися. Також митрополиту Іларіону було вручено почесну грамоту Херсонського міського голови В.В. Сальдо за внесок у відродження собору.

http://orthodoxy.org.ua/uk/node/4420

Відповіді

  • 2006.11.21 | Девранд

    яка ще громадянська самопоміч?


    Ахметовська СКМ (Дон. металл. комбінат) зробила подарунок в Херсон.

    Найбільший прикол, що колокол зробили майстер Самойлов зі своїм цехом, а подяку отримав "владика Іларіон". Класна така самопоміч. Громадянська.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua