МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

У Полтаві проблема зі "свободою слова"

11/23/2006 | Майдан-ІНФОРМ
СПІЛЬНА ЗАЯВА Громадянської мережі «ОПОРА», ВМГО «Національний Альянс» та ВГО «Антикримінальний вибір»

Полтавські активісти Громадянської мережі «ОПОРА», Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Національний альянс» та Всеукраїнської громадської організації «Антикримінальний вибір» стурбовані тим, що виборча кампанія в Полтаві супроводжується нападками з боку окремих сил на пресу і журналістів. Факти скуповування та публічного знищення примірників газети «Україна молода» з критичною статтею Василя Неїжмака про кандидата на посаду міського голови А.Матковського свідчать про проблеми із забезпеченням у місті свободи слова.

«Україна молода» – не анонімна листівка, а авторитетне загальноукраїнське видання, журналіст якого аргументовано виклав свою точку зору та поставив власний підпис. Вважаємо, що його опонентам слід доводити неправдивість опублікованих у газеті фактів у судовому порядку, а не шляхом дешевих PR-акцій.

м. Полтава.
23 листопада 2006 р.

Відповіді

 • 2006.11.23 | сябр

  "заказуха" і свобода слова - це різні речі

  Наступного дня після виходу ювілейного, 3000 номера "України молодої" зі згаданою статтею В. Неїжмака тисячі полтавців із здивуванням виявили у своїх поштових скриньках газету "Україна молода", яку вони не передплачували. Постає питання - хто так масово профінансував "свободу слова"? Нагадую, що мінімальна ціна "УМ" вроздріб - 45 коп. Плюс витрати на розповсюдження.
  Характерно також, що більшість викладених у статті фактів стосуються 2001 року і про них дійсно писали ще тоді. То чому ж автор прозрів лише зараз? Нагадую, що одночасно з журналістською діяльністю В. Неїжмак є депутатом облради від "Нашої України", яка підтримує (разом з Партією Регіонів і колишнім одіозним мером - А.Кукобою) іншого кандидата - Віктора Федоровича Животенка. Тобто об'єктивністю тут і не пахне.
  Таким чином у Полтаві здійснилась мрія Ющенка - утворилась де-факто "широка коаліція", до якої долучилися не лише Соцпартія, Партія Регіонів та "Наша Україна", а й "Опора", українські націоналісти та "Антикримінальний вибір" (його, до речі очолює братик Луценка - Сергій). Ура, таваріщі!!!! Ганьба, браття....
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.11.24 | poltavec

   Re: "заказуха" і свобода слова - це різні речі

   Ганьба так думати, як думаєте Ви! Треба задуматися про те, а що ж об’єднало у Полтаві такі потужні сили проти кандидата А.Матковського?

   Може, Ви похвалите його за якісь подвиги?

   А справжніх «подвигів» у нього дуже багато. Це і робота у комсомольських органах. Це і робота у розкраденому колишньому будівельному гіганті «Облагробуд». Це і робота у податкових органах за часів Кучми-Азарова – де пан Матковський швидко йшов по посадових сходинках угору. Це і його п’ятимісячна робота у Полтавській міській раді.

   А хто друзі-спонсори цього «молодого і перспективного»? Якби в Україні працювали всі правоохоронні органи, то вже б і він, і його спонсори давно б сиділи за ґратами, а не скуповували ту частину Полтави, яка не належить його великому вчителеві А.Кукобі. Сталося так, що Кукоба і Матковський розійшлися, бо бояться один одного.

   Шматування газет прихильниками Матковського – це методи старої влади, яку намагається взяти у руки її комсомольський послідовник Андрій Матковський.

   Тому ганьба тому, хто робить з Матковського героя! Павлік Морозов жив…
 • 2006.11.23 | сябр

  У Полтаві проблема не зі "свободою слова", а з чимось іншим..

  Я є постійним читачем "України молодої". У кіоски її надходить небагато, тому після обіду купити її важко. Яким же було моє здивування, коли наступного дня після публікації згаданої статті в "Україні молодій" я виявив цю газету у своїй поштовій скринці. Це саме виявили всі мої сусіди та знайомі. Слід відзначити, що у кіосках головпоштамту та в приватних розповсюджувачів "Україна молода" була в звичайній кількості. Постає питання: хто організував закупівлю додаткової кількості екземплярів газети, доставку її до Полтави та до поштових скриньок потенційних виборців? Чи не ті самі люди, які замовили статтю? Слід також додати. що в даному випадку автор статті Василь Неїжмак виступає не як об'єктивний та безсторонній журналіст, а як представник одного з конкурентів А.Матковського, якого обливають брудом у цій статті(В.Неїжмак є депутатом облради від НСНУ). Щодо конкурента - то це щось особливе: це втілена мрія нашого Президента. Так-так! Тому що саме у Полтаві здійснилася мрія Ющенка про широку коаліцію. Діючого голову Київського райвиконкому м. Полтави В.Ф. Животенка в якості кандидата на міського голову підтримали Народний союз "Наша Україна"(як "чесного та порядного професіонала"), Народний рух України (як "палкого патріота України"), Партія Регіонів та одіозний екс-мер А.Кукоба(за що - здогадуйтеся самі), а також морозівська СПУ(мабуть, за чесність, порядність та моральність, якими віднедавна так славляться соціалісти). Судячи з інформації на "Майдані", до цієї "ширки" де-факто приєдналися радикальні революціонери (ОПОРА), а також українські націоналісти, та "антикримінальний" вибір Луценка-старшого.
 • 2006.11.23 | Микола

  Re: У Полтаві проблема зі "свободою слова"

  Цілком і повністю підтримую. Якщо виберуть Матковського, то про свободу слова в Полтаві можна буде забути надовго.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.11.24 | сябр

   "Заказуха" була закуплена і поширена у кількості 60 тис. екз.

   Чи правильно я розумію, що при Кукобі у Полтаві була свобода слова?:))) До речі, сьогодні мені стала відома точна кількість примірників газети "Україна молода", централізовано завезених прихильниками Животенка у Полтаву і розкиданими по поштових скриньках - 60 тисяч! Помножимо на 45 коп., приплюсуємо витрати на доставку... А хто турбується про свободу слова, хай почитає полтавську пресу, послухає телебачення і радіо. Представлені усі значимі претенденти на крісло мера. При Кукобі таке було неможливим. В принципі, з НСНУ, ПР та СПУ усе зрозуміло. Ці політичні трупи підтримують такого самого політика. Але жаль Опору та українських націоналістів. Був про них кращої думки. До речі, чому ніхто не хоче обговорювати сам факт заказухи, а натомість лише лає А.Матковського? Добрий Матковський чи поганий, але саме проти нього найактивніше ведеться брудна агітація. Дуже жаль, що до цієї кампанії долучилась і "Україна Молода". Хоча, звичайно, те що головним її редактором є М. Дорошенко, таки дається взнаки.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua