МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Геноцид

11/30/2006 | iren2000
Нарешті я зрозумів, чому комуністи, регіонали, проросійські сили і офіційна влада в Москві так несамовито заперечують Голодомор як геноцид українців і так бояться його визнання! Проаналізувавши дані, під сумнів які не можуть поставити навіть вищеперелічені "товариші", я побачив картину, яка мене просто вразила. Хочу і з вами поділитися своїми висновками. Це - геноцид!

Про Голодомор в Україні написано багато, і мій дідусь є живим свідком того жаху, тож переконувати себе зайвий раз в тому, що творилося на нашій землі, я не став, а вирішив почитати російські джерела про про демографічні тенденції в Російській Федерації того періоду.
Як і багато хто до мене, я почав аналізувати цифри двох переписів, які обрамляють той період: 1926 і 1939 рр.(хоча цифри 1939 року були суттєво "покращені" в порівнянні з цифрами "репресованого" перепису 1937 р.). Як відомо, в період 20-х - 30-х рр. проводилась масове переселення українців - переважно на терени РРФСР, тож їх кількість там повинна була збільшуватися (бо перепис проводився в т.ч. і в таких місцях).

"Теперь это свидетельство можно подкрепить архивными документами. НКВД затребовал от ЦУНХУ 1082 тыс. бланков переписных листов, т.е. при 50%-ном заполнении - на 4 с лишним млн. человек. Переписано же было НКВД, включая спецпереселенцев, всего 2660,3 тыс., из которых 270,7 тыс. личного состава."

Скільки ж орієнтовно етнічних українців було депортовано з України і регіонів, населених переважно українцями? (Див. мал.)

http://66.98.242.221/~rplxxpyn/images/tab-2.gif

Якщо скласти дані за цей період, отримаємо число: 2090 тис. осіб. Етнічних українців серед них було ніяк не меньше половини, тож на теренах Росії повинно було "з’явитися" додатково понад 1 млн. етнічних українців.

Які зміни відбулися у чисельності народів РРФСР в цей час? (Див. мал.)

http://66.98.242.221/~rplxxpyn/images/tab-1.gif

Зверніть увагу на виділені цифри - це вражає: кількість українців, що проживали в Росії, зменьшилася на 3660 тис (мінус 52,28%)!
Асимілювались? В період найбільшого національного піднесення?! І ніколи більше за весь період існування СРСР?! І тільки українці? (Бо більше в жодного етносу такого паддіння кількості не спостерігається).
І ще одне врахуйте: в цей період люди мали розмножуватися, народжувати дітей... Тому 3660 тис. - це далеко не остаточне число "пропалих" українців, що жили в Росії.

Російські "брати" стверджують, що "не тільки українці постраждали від голодомору... помирали і росіяни, і євреї, і татари, і казахи...". Нехай переконають мене на прикладі статистичних даних Російської Академії Наук. А дані свідчать, що росіян за цей період в РРФСР стало більше на 17,38 млн. осіб. (з 72,37 млн. у 1027 р. до 89,75 млн. у 1939 р.). З іншими етносами таких аномальних коливань не спостерігається.

Така ж тенденція прослідковується і у Казахстані - другому за масовістю трагедії регіоні. Тут чисельність росіян подвоюється, а казахів, українців і уйгурів - суттєво зменьшується (Див. мал.):

http://66.98.242.221/~rplxxpyn/images/tab-4.gif

Щоправда, за архівними свідченнями, що розміщені на цьому ж ресурсі, значна частина казахів врятувалася від голодної смерті, тікаючи за кордон. Добре, якщо це правда:

"... Расхождение в 6,3 млн.человек М.В.Курман объяснял преувеличением численности населения переписью 1926 г. (примерно на 1,5 млн.), уходом за границу в 1930-1933 гг. части населения из Казахстана и некоторых республик Средней Азии (около 2 млн.)..."

І ще одне свідоцтво з цього джерела, що стосується кількості померлих від Голодомору 1932-1933 рр.:

"Сов.секретно
Справка
Трупным покоем г. Киева за 1933 год всего принято подобранных по городу трупов 9472, из них зарегистрировано в Сталинском райзагсе 3991; не зарегистрировано 5481 труп, согласно директивным указаниям прокуратуры (устным и письменным).
29/III - 34 г.
№ 163
Судебно-медичный инспектор (подпись неразборчива)
Верно: (подпись неразборчива)"

По оценкам трех цитированных ранее авторов общее число умерших в 1933 г. - году демографической катастрофы составило 11,5 млн.


Але чого ж так бояться "гаспада-товаріщі" визнати ці смерті, як навмисно сплановані? Вони ж стверджують, що і українці причетні до організації цього Голодомору! Де-хто, правда, стверджує, що в цьому винні евреї...
Подивимось і на цей бік питання (Див. мал.):

http://66.98.242.221/~rplxxpyn/images/tab-3.gif

Як кажуть - No comments! Залишилось одне: дати цьому належну юридичну оцінку.
Може, цього й бояться комуністи, разом із російською владою? І не стільки історичної відповідальності, скільки неможливості у майбутньому використовувати цей "ефективний" засіб приборкання українців і інших народів, які прагнуть незалежності?


Джерело: http://demoscope.ru/ (Электронная версия бюллетеня Население и общество // Центр демографии и экологии человека Института народнохозяйственного прогнозирования РАН)

Відповіді

 • 2006.11.30 | толя дейнека

  Re: стосовно таблиці 4

  що таке є "партійна еліта"? туманний термін. Навскидку видно, що данні , наведені в таблиці 4 (http://66.98.242.221/~rplxxpyn/images/tab-3.gif) не відповідають дійсності.
 • 2006.11.30 | Сахаров

  Re: Стосовно маніпуляцій зі статистикою

  В СРСР статистичні дані, і не лише ті, що стосувалися населення, наявно коригувалися з метою демонстрації "перемог радянського ладу" і з іншими цілями. Вочевидь, було дві статистики - одна для ЦК, друга - для всіх інших, згадайте переможні реляції про виконання п'ятирічних планів. Крім того, причинами спотворень статистичних даних були амбіції і страх покарань на місцевому рівні, а також бажання перерозподілу ресурсів на користь регіону, міста, району. Сьогодні ліві кричать про "сучасний геноцид" в Україні, мовляв, було 52 мільйони, стало 49. А чи були ті 52 мільони? Я підчас перепису 79 року був інструктором переписної дільниці. За кілька днів до закінчення перепису з райвиконкому телефоном від секретаря виконкому чи районної ради Лізавенко надійшла вказівка дописати до даних перепису ще 10 відсотків за кількістю населення, тобто, сфальсифікувати дані перепису, заповнивши переписні листи на "мертвих душ". Двоє інструкторів на двох дільницях збунтувалися і відмовилися те робити. Інші виконали. Я дізнався, що те саме було у інших районах Дніпропетровська. Ми, бунтівники, тоді викликали кореспондента "Комсомольської правди Ігоря Січку і розповіли про фальсифікації. Жодної реакції не було, вочевидь, оприлюднення даних про фальсифікацію перепису входило до заборонених тем. Тобто, тільки по Дніпропетровську, вочевидь, кількість населення була штучно збільшена приблизно на 100 тисяч. Припустимо, що подібне відбувалося в усій Україні і кількість населення була збільшена на 5%. Виходимо на цифру приписок близько 2,5 мільйона. От вам сьогоднішні 49,5 мільйона. То чи має місце сучасна депопуляція або чи є вона такою, як сьогодні вважається?
  Що до вражаючої різниці у кількості українців між переписами 26-37 років, то таку кількість навряд чи можна було сфальсифікувати. Очевидно, на тій статистиці відбилися три фактори - депопуляція українців в результаті геноциду, підігріта геноцидом "асиміляція" і паспортизація міського населення , яка була проведена у 30-ті роки, коли у випадках мішаного походження людини, якщо один з батьків був росіянином чи росіянкою, у паспорті писали "русскій". Мою маму записали росіянкою при тому, що вона була напівмарійка, напівтатарка. Коли я навчався у школі, у моєму класі таких "русскіх", у котрих батько був українцем, а мати росіянкою чи навпаки, було чи не половина. Отак різко зросла кількість росіян у 30-х роках і у Росії і в Україні.
 • 2006.11.30 | Kohoutek

  Научный подход (л)

  http://www.zerkalo-nedeli.com/nn/show/420/36833
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.11.30 | Сахаров

   Науковий підхід - національна складова голодомору

   До статті Станіслава Кульчицкого треба поставитися серйозно. Бо його висновки ґрунтуються на науковому підході і статистичних оцінках і розрахунках. Розбіжності між його цифрою - понад 3,5 мільйона жертв, і заявами про 10-12 мільйонів дійсно можуть бути викликані емоційністю оцінок політичного плану. Але головним є те, що кількість жертв в Україні за будь-якими оцінками становить мільйони. І найбільшим досягненням пана Кульчицького НМД слід вважати НАУКОВИЙ висновок про наявність національної складової у голодоморі. Тобто, завдяки висновкам пана Кульчицького можна обґрунтовано говорити про те, що на тлі голодомору і голоду, яким були охоплені території і поза Україною і Північною Кубанню, у рамках цих територій відбувався цілеспрямований геноцид українців. Це вибиває ґрунт з-під ніг у тих, хто стверджує що національної складової у голодоморі не було. Відтак, голодомор був багаторівневим явищем - у загальному голодоморі був наявний геноцид українців, казахів, якутів (Якутія не є хлібосіючим реґіоном, а голодомор там був!), спрямований на винищення чи послаблення тих народів, які були найчисельнішими на теренах СРСР після росіян. Можна дійти висновку, що Сталін був таки по своєму мудрою людиною у людожерській політиці і її втіленні у розрахунку на майбутнє - саме ці народи за сприятливих умов могли на той час піднятися до рівня самодостатніх державницьких націй і розвалити СРСР. І виглядає що 32 року голод був викликаний вилученням зернових запасів, а 33-го року Сталін зрозумів що на тлі голоду можна здійснити геноцид згаданих народів, який буде замаскований більш загальним голодом. І він це зробив через вилучення ВСІХ харчових ресурсів на певних територіях ( Україна, Північна Кубань, Казахстан, Якутія) і силової ізоляції тих територій від решти теренів СРСР. Тут проглядає диявольська логіка нелюдя. Очевидно, казахам і якутам слід було б у питанні голодомору піти шляхом України і законодавчо встановити наявність геноциду. Тоді суд над комунізмом був би неминучий і остаточний.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.11.30 | Мірко

    Re: Науковий підхід - національна складова голодомору

    Число 3.5 мілйонів жертв, - це лише у РФ, (Кубань, Вороніж, Курськ і т.д.). В Українській СССР згинуло ще більше число. Цілком слушно говорити про 7-10 мілйонів українських жертв.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.11.30 | Сахаров

     Re: Науковий підхід - національна складова голодомору

     Мірку, я не заперечую - зверніть увагу на інше. Мені здається, що проглядає стратегія голодомору - Сталін все зробив геніально. Повторюю - голод після вилучення запасів зерна дав змогу під прикриттям більш загального голоду провести операцію ослаблення і знищення, саме геноциду тих народів, які могли претендувати на державність (повне вилучення продуктів харчування на чітко визначених національних територіях). Сталін дивився уперед і вжив превентивних заходів для збереження СРСР у перспективі. І СРСР проіснував 70 років завдяки "геніальному передбаченню" "вождя народів" і "вчасно вжитих превентивних заходів" у вигляді чітко спрямованого геноциду-голодомору тих народів, які потенційно становили найбільшу загрозу. Бо ані українців, ані казахів ані якутів неможливо було кудись депортувати і розсіяти , як це було зроблене з меншими народами,з причини їх чисельності. Не вважайте це маячнею - можливо, мені дійсно вдалося зрозуміти суть і спосіб реалізації диявольського плану кремлівського ката. Вважайте це гіпотезою але НМД вона логічно не хибна і має право на життя.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.12.01 | Мірко

      Це якраз то що "печерна" діяспора пів століття знала

      Я тепер до списку техніки етноциду додайте таке. Вербувати молодь українського народу в КА і кинути майже без зброї проти німців. Виграє КА - це гарно. Побють німці - ще краще. Втікатимуть? На це заградотдєли чи як там їх називали.
      Статистика показує що згинуло більше українців ніж москалів в час Другої Світової.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua