МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Небезпечні ігри в демократію !

12/26/2006 | Patriott
Сьогодні зима нагадала про себе сніжком і морозцем. Не знаю як там воно далі буде, синоптики про це звичайно знають більше, але вочевидь Україні рано записуватись до країн з тропічним кліматом, яким байдуже скільки коштують газ чи нафта. На даний час об’єктивні обставини такі, що Україна є енергетично залежною країною, яка за будь-яких обставин змушена буде ще довго звіряти власний бюджет з цінами на енергоносії. За таких обставин промовистими є минулорічні перипетії з газом та і нинішня ситуація, коли наша країна, значною мірою завдяки Туркменії, отримує газ за цінами значно нижчими ніж решта країн. Тому Україні та її мешканцям важко переоцінити наявні угоди з Туркменістаном, які є чи не єдиною запорукою наявності тепла в оселях громадян.
Але всі під Богом ходимо і сталась подія, якої ніхто не очікував, а Україна найменше – помер Туркмен-баші. Є багато полярних думок про те добрим він був правителем чи поганим, але для нас (українців) і передовсім наших політиків основним пріоритетом мають бути інтереси України, а не внутрішні «розборки» в Туркменії.
З іншого боку, очевидно, що Україна є однією з небагатьох країн пострадянського простору, яка має значні досягнення в плані демократичної розбудови суспільства. Цей фактор приваблює опальних політиків з країн менш розвинених демократій, які, не маючи змоги здійснювати відкриту політичну боротьбу на власних теренах, приїздять до України. Таких прикладів багато: білоруси, росіяни, узбеки, а тепер вже й туркмени розглядають Україну у якості трампліну для боротьби за владу у власних країнах. Я розумію, що українські демократичні сили співчувають туркменам, які розповідають про нібито свавілля і культ особи Туркмен-баші, якого порівнюють зі Сталіним. Разом з цим, існує велика того, що окремі українські політики, у прагненні довести всьому світу власну демократичність, намагатимуться прийняти більш активну участь, ніж співчуття, у становленні демократичних сил в Туркменії. Ось вже кілька днів поспіль туркмени-опозиціонери виступають у вітчизняних мас-медіа з власним баченням обстановки на їх батьківщині. Тому хочу звернутись до «полум’яних» українських політиків з проханням у першу чергу дбати про власний народ і власну країну. Нехай це звучить дещо малодушно, але залишити Україну без туркменського газу надто висока ціна за чиїсь амбіції чи вподобання.
А на завершення хочу нагадати борцям за демократію в Туркменії з числа наших співвітчизників народну мудрість, що «восток дело тонкое». І Україна, вплутуючись у внутрішньополітичні процеси в Туркменії ризикує втратити власну енергетичну, як наслідок економічну, а потім і просто – НЕЗАЛЕЖНІСТЬ!!! Пам’ятайте про це…
ПАТРІОТ

Відповіді

 • 2006.12.26 | Shadow

  Re: Небезпечні ігри в демократію !

  > Тому хочу звернутись до «полум’яних» українських політиків з проханням у першу чергу дбати про власний народ і власну країну. Нехай це звучить дещо малодушно, але залишити Україну без туркменського газу надто висока ціна за чиїсь амбіції чи вподобання.

  Предлагаете продаться за дешевый газ? Допустим, в Туркмении журналисту голову отрежут - предлагаете помалкивать? Или может даже помогать какому-нибуть Туркменбаши v2.0 вылавливать оппозиционеров на территории Украины и выдворять назад?

  Если да - то грош цена таким "демократам". Серуны вы, дешевка. Настоящие ценители свободы находили в себе силы драться не только за свою, но и за чужую свободу.

  Если кое-кто забыл и недоумевает, о ком я - вспомните, кто спасал задницу французам дважды за прошлый век.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.12.26 | BIO

   Писдеть разрешено, но в меру

   Свою пихая вверх карьеру
   Хотя бы сильно не смеши
   Чувяки мертвого баши...

   Дискуссия про потенцию "тамошней" оппозиции, сдавшей за 20 лет свой
   народ на прокорм придурковатой сиротинке (какой пример для нашего
   папы Карло...) сильно напоминает потенцию известных призывов итти
   десантом на Кабул (ну Ашгабад, но ведь может и разбросать шальным
   потоком десантуру из газовых войск по всей Азии) Ну не спрыгнут они
   т.к. не взлетят т.к. не разбегутся, а если и разбегутся то не дальше
   привязи: прессуха+фуршет и по программе максимум банкет в кабаке
   авансом за дешевые перспективы...

   Да, напряг с патриотами - совсем ошалели, родину ищут где попало,
   нет чтобы с родного дерибана, ой, руководства, спросить за ВСЕ...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua