МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Мер Чернігова пробував поламати хребет депутатам. Не вийшло!

12/26/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Сьогодні відбувалася сесія Чернігівської міської ради. Перша під головуванням новообраного мера Олександра Соколова. Сесія мала затвердити нову структуру міськвиконкому. Не вийшло. Депутати, яких пробували ламати через коліно, поставили мера на місце.

Значна заслуга в цьому належить редакції "Високого валу" та їхнім партнерам. Вони розмістили на своєму сайті статтю, яка зранку опинилася на столах у всіх депутатів. Хоча в матеріалі були допущені деякі помилки, її результат очевидний - пропозицію Соколова, навіть, не включили до порядку денного. Наводимо матеріал без правок і скорочень.

Не минуло й місяця, відколи Олександр Соколов став чернігівським міським головою. Але його кадрові призначення і кадрові амбіції здивували навіть аналітиків.

«Високий Вал» одержав матеріал, який показує, як Соколов перекреслює свої обіцянки і веде жорстку гру на користь основного фінансиста його кампанії, депутата Верховної Ради України Анатолія Шкрібляка (фракція «Наша Україна»), якого називають господарем фірми «ТехНова», що орендує Чернігівську ТЕЦ.

Редакція переклала одержаний матеріал українською.

«Ша-бля» Соколова. Чи нагайка?

За кілька днів до сесії міськради, призначеної на 26 грудня, Олександр Соколов і права рука Анатолія Шкрібляка (на фото поруч- Шкрібляк) в Чернігові – Михайло Газізов - вирішили всі кадрові питання. Депутатів ставлять перед фактом - все уже узгоджено там, на горі, у тих київських кабінетах і офісах, з яких фінансували виборчу кампанію чернігівського мера.

Найсмішніше у цій ситуації, що мільйони на вибори Соколова видавила з самих же чернігівців і Чернігівської ТЕЦ фірма «ТехНова». Саме ці прибутки киян і пішли на вибори чернігівського мера. За ваше жито вас же і бито.

Соколов, від якого тепер ні на крок не відходить Газізов, удвох навіть проводили прийом з кадрових питань у кабінеті мера. Такий собі конкурс в інтересах «двійки».

Тепер Олександр Володимирович під час сесії 26 грудня витягне заготовлену старовину козацьку зброю, яку називають «ша-бля!», що походить від древнього козацького вислову – «ану тихше, панове»». Після магічного слова, депутати чернігівської міськради від бізнесу підтримають всі пропозиції новоспеченого мера під київським патронатом. Уже, навіть, складені списки, хто з депутатів як проголосує і що за це одержить.

Як у Шевченка, «За шмат гнилої ковбаси, ти рідну матір продаси». Матір чи рідне місто? Яка різниця кого продавати?

Кадрові призначення. Перший зам.

Отже, першим заступником чернігівського міського голови повинен стати Михайло Газізов - намісник Анатолія Шкрібляка (депутата Верховної Ради від «Нашої України», колишнього заступника генерального директора товариства з обмеженою відповідальністю фірми "ТехНова", що орендує Чернігівську ТЕЦ). Газізов (поруч на фото)молодий і розумний. Філософ.

Правда, замість молодого прагматика Валерія Кокотя, який нині на посаді першого зама збирає інвестиції в економіку Чернігова, Газізов буде закінчувати роботу над кандидатською дисертацією на кафедрі політології філософського факультету Київського національного університету. І також наглядатиме за Соколовим та доповідатиме патрону у Київ. Саме Газізов керував піаром Соколова під час виборчої кампанії.

Якщо ж посилатися на компетентні джерела, то Газізов – не бідний філософ, а заможний. Він теж у долі "ТехНови". Його річні статки обчислюются цифрами з семи нулями. За Кучми він працював в Адміністрації Президента і взаємодіяв з політичними партіями та громадськими організаціями. Балотувався на мера Боярки, де народився і навчався. Його біографія з 2004-го року - таємниця за сімома печатками. Хто ж добровільно розкаже про "ТехНову"?

Другорядні зами

Ще одним заступником буде Олександр Сердюк. Він член відомої команди Соколова старого зразка, який буде через свої руки пропускати всі економіко-транспортні потоки.

За житлово – комунальні питання відповідатиме Олександр Атрощенко, 38-річний член Партії регіонів. Він зараз у замах в Новозаводській раді. Шкрібляк люб’язно довірив займатися каналізацією нашим, чернігівським людям.

Гуманітарним замом Київ вирішив призначити Ларису Юду. Вона - перевірений друг Олександра Соколова по комсомолу, активний учасник його виборчих кампаній, викладач із нашого педагогічного. Вона не буде втручатися в ті питання, куди її не просять.

І нарешті на біс виходить Олег Білоусов. Це ще одна данина Партії регіонів. Він повинен замінити на посту секретаря чернігівської міськради Віталія Гольця. Так вирішили в Києві.

Адже Шкрібляк - ворог Рудьковського через Чернігівську ТЕЦ, і зробить усе, щоб Соколов прибрав усіх соціалістів до ноги з усіх посад. Такий собі кадровий геноцид по-чернігівськи. І призначить «професіоналів на конкурсній основі», як клявся і божився 20 днів тому у промові перед депутатами і Черніговом.

«Конкурсна» кадрова колода

Не так страшні ті пани, як підпанки - говорить українське прислів’я. Соколов уже роздав посади працівникам свого штабу, нікого не питаючи крім київського патрона. 7 грудня він сказав: «Механізм формування управлінської структури міськвиконкому буде прозорим і відбуватиметься на конкурсній основі».

А 8 грудня у відділ кадрів призначив Олександра Буцка, працівника виборчого штабу, без ніякої «конкурсної основи». Скоро Буцко з Соколовим будуть крутити чернігівським комунальним майном, як циган сонцем.

Так само «відновив на посаді» за рішенням найгуманнішого суду (гай-гай, як цікаво!) начальника управління освіти Володимира Купріяненка. Він у минулому скликанні був секретарем міськради, і прославився тим, що читав номери газети «Чернігівські відомості» перед виходом, як цензор. А під час цих виборів нагинав освітян на зустрічі з Соколовим.

Тепер від «молодого і енергійного» Купріяненка, відданого Соколову, освітяни чекають розправ, репресій та насаджування тих директорів, проти яких протестували всі вчителі. Як наприклад у школі № 29, де проти директриси навіть влаштовували «майдан».

Очікується призначення на вищу посаду, поки що радника, Віри Коваленко, яка раніше очолювали відділ торгівлі. Це саме про неї з любов’ю відгукувались секретарки міськради, коли прийшла нова команда.

На запитання чільної особи, чи мають у міськраді мінеральну воду, одна з них сказала: «Надо обратиться к Вере Коваленко. Она занимается наполнением холодильников горсовета». Хіба ж міг Соколов хоч день при владі проіснувати без неї. От і призначив її радником.

Чекаємо вищого призначення. Холодильники влади треба наповнювати негайно. До речі, на посту головного торговця чи як його там назвуть, Віра Коваленко замініть магістра державного управління, який закінчив Національну Академію державного Управління при Президенті України – депутата міськради Артема Стаха. Куди там молодому і енергійному Артему змагатися з майстринею по наповненню холодильників!

Як там Соколов казав у промові: «Усі кадрові рішення будуть прийматися виключно за професійною ознакою, підкреслюю, за професійною ознакою, без огляду на партійну приналежність або особисту прихильність».

Феномен Соколова

Браво, Олександре Володимировичу! Ви всіх зробили!

І Чернігівців! І уже депутатів! І політичні партії з їхніми кукловодами! І пресу, яка мовчить і не помічає, і як ви віддаєте Чернігів під київську роздачу.

Це ж з нашого міста, й з його бюджету виметуть податки на київські фірми і чернігівці смоктатимуть лапу. Вам то що, ви своє отримаєте.

Чим відрізняється нинішній Соколов від того, що був мером Чернігова до березня 2006-го? Він нетерпимий до іншої думки. Уже нікого не хоче чути. Він вважає, що одержав повне право на Чернігів, як диктатор і зламає хребет усім, хто насмілиться заважати йому і його патрону.

Чи вдасться депутатам вилікувати «зіркову хворобу» мера?

Досвід показує, що таке трапляється дуже рідко.


Юрій КАНЄВ (sian-ua.info)

Відповіді

 • 2006.12.27 | Мандрівник

  Re: Мер Чернігова пробував поламати хребет депутатам. Не вийшло!

  Таку галіматню можна написати про кожного новообраного міського голову. І про призначення без конкурсу. І про врахування інтересів спонсорів. І про працевлаштування виборчих штабістів.
  Хіба про Рудьковського цього не можна було сказати? Хіба цього не можна сказати повністю або частково про Мирославу Свистович?
  Автор дорікає Соколову і його союзникам-нашоукраїнцям за надання деяких посад в міській владі Чернігова регіоналам.
  А хіба Рудьковський своїм голосом у ВР не зробив Януковича прем"єром?

  І, нарешті, найголовніше:
  Автор навіть не згадує, що всі названі ним "негативи" стали можливими завдяки зраді соціалістом Рудьковським своїх обіцянок виборцям Чернігова. Адже після його втечі від "каналізаційних" проблем цього міста на тепле місце в парламенті, а потім в уряді, нові вибори міського голови стали неминучими - закон є закон! Тепер команда, що привела Рудьковського, опинилася (або неминуче опиниться) на смітнику. Ну, хіба що Рудьковський всім їм дасть синекури в Мінтрансі!
 • 2006.12.28 | Михайло Свистович

  Re: Мер Чернігова пробував поламати хребет депутатам. Не вийшло!

  Майдан-ІНФОРМ пише:
  >
  > Соколов, від якого тепер ні на крок не відходить Газізов, удвох навіть проводили прийом з кадрових питань у кабінеті мера. Такий собі конкурс в інтересах «двійки».

  > Кадрові призначення. Перший зам.

  Це - не конкурсна посада.

  >
  > Другорядні зами

  Теж не конкурсні посади.

  >
  > За житлово – комунальні питання відповідатиме Олександр Атрощенко, 38-річний член Партії регіонів.

  А це не родич колишнього губернатора і голови штабу Ющенка, нардепа від НУ?

  >
  > І нарешті на біс виходить Олег Білоусов. Це ще одна данина Партії регіонів. Він повинен замінити на посту секретаря чернігівської міськради Віталія Гольця.

  Теж не конкурсна посада

  >
  > А 8 грудня у відділ кадрів призначив Олександра Буцка, працівника виборчого штабу, без ніякої «конкурсної основи». Скоро Буцко з Соколовим будуть крутити чернігівським комунальним майном, як циган сонцем.

  Він призначив його начальником відділу чи просто у відділ кадрів? До речі, відділ кадрів не займається комунальним майном.

  >
  > Так само «відновив на посаді» за рішенням найгуманнішого суду (гай-гай, як цікаво!) начальника управління освіти Володимира Купріяненка.

  Так Соколов відновив чи суд?

  >
  > Очікується призначення на вищу посаду, поки що радника, Віри Коваленко, яка раніше очолювали відділ торгівлі.

  Очікувати можна багато чого. Наприклад, понад мільярд людей очікує другого пришестя Ісуса Христа. А звинувачувати треба фактами.

  >
  > На запитання чільної особи, чи мають у міськраді мінеральну воду, одна з них сказала: «Надо обратиться к Вере Коваленко. Она занимается наполнением холодильников горсовета».

  Це - злочин?

  >
  > Це ж з нашого міста, й з його бюджету виметуть податки на київські фірми і чернігівці смоктатимуть лапу

  Яким це чином київські фірми виметуть податки з бюджету Чернігова?

  М-дя, я був кращої думки про чернігівську газету "Високий вал". Я не знаю, хто такий Соколов, хороший він чи поганий, але стаття написана в стилі пурги з аргументами базарної баби. Думаючий і неупереджений читач нічого там проти Соколова не знайде. Натомість зробить висновок, що стаття замовлена ображеними новим мером старими чиновниками, які втрачають посади.

  І назва дурна до нестями. Пробачте, але не депутати, а мер відповідає кожен день за те, що діється в місті. З нього питають всі, в т.ч. і депутати. Тому хай дадуть сформувати йому свою команду, а поім вже лають її за ті чи інші вчинки.

  І ще я витер з новин оце от. Бо ні в які ворота не лізе. Бо ніде там немає жодного факту про тиск Соколова на пресу. Хтось десь з його команди від імені Соколова... Схоже на ОБС, а не на серйозне видання.

  Ось текст оцього от:

  Чернгів:мер Соколов тисне на незалежну пресу!

  Виборча команда новобраного міського голови Чернігова Олександра Соколова, деякі члени якої переїхали з Києва до Чернігова днями спробували "наїхати" на незалежне Інтернет-Видання Високий вал. Ми подаємо реакцію сайту без правок та скорочень.

  «Темники» від нового мера

  Це розповідь про те, як РR-ники нового чернігівського міського голови вимагали від «Високого Валу» зняти матеріал «Соколов ламає хребет депутатам?»

  Кожна влада, яка отримує контроль над Черніговом, хоче мати свої слухняні ЗМІ в кишені. По правді кажучи, будь-яка влада. І чернігівська в цьому не виняток.

  25 грудня під вечір до редакції «Високого Валу» зателефонували представники команди Олександра Соколова, які супроводжували його виборну компанію і займалися піаром.

  1 серія - РR

  Вони повідомили, що надіслали свій матеріал «Михайло ГАЗІЗОВ: «З Соколовим не страшно іти в розвідку»» і запитали, коли він з’явиться на сайті. Піарщику відповіли, що треба іще прочитати, що там за матеріал.

  Коли «Високий Вал» ознайомився з творінням (воно вміщене нижче), то виніс свій висновок «Це чистісінький піар і повинен розміщуватися за правилами піару, як політична реклама, і з відповідною позначкою».

  На тому кінці дроту з нами не погодилися. І додали, що це прохання Олександра Володимировича.

  «Високий Вал» уже чув такі прохання від попереднього, ще тоді кандидата в мери Миколи Миколайовича, який передавав свої «побажання» через Віталія Віталійовича. Тоді це закінчилося заявою в прокуратуру…

  Редакція 25 грудня ще отримала пару дзвінків від друзів піарщиків у Чернігові з проханням «зробити інформацію» про пана Газізова. Однак за канонами журналістики для цього не було ні найменшої інформаційної підстави. Хто такий Газізов? Один із півдесятка радників Соколова? Чим він заслужив, щоб про нього писати?

  2 серія – «Прохання»

  Другого дня, 26 грудня після появи матеріалу «Соколов ламає хребет депутатам?» почався телефонний терор. Редакцію звинувачували в порушенні етики.

  - А заперечення по фактах є?

  - Ви порушили етику! Це аморально.

  - В чому?

  - Не треба було в такому тоні писати про цю людину.

  - А в якому тоні? Як ви написали?

  Далі - гірше. Дзвінки друзів і піарників Газізова просто заважали працювати. Почалося читання лекції, як треба було діяти в цій ситуації.

  Далі пішли звинувачення у розміщенні «чорнухи» і прохання зняти матеріал «Соколов ламає хребет депутатам?». Коли «піар-спеціалісту» порадили не спілкуватися з Редакцією у подібному ключі, тон змінився на категоричний.

  - Ми з вами більше не будемо працювати!

  - А кому від того буде гірше?

  - Ви, шановане видання, таким чином ставите на собі хрест…..

  Згадалися видатні погрози майже 9-місячної давності, які колись озвучувалися вустами «помічника» Миколи Рудьковського:

  - Ви не забувайте, що коли Микола Миколайович стане мером...

  Ми нічого не забуваємо, як і наші читачі.

  Високий Вал, Чернігів (www.sian-ua.info).

  До теми:

  Соколов ламає хребет депутатам? (http://sian-ua.info/index.php?module=pages&act=page&pid=7093&PHPSESSID=e946b66344653d7df7258899845a1bf1)
 • 2006.12.28 | Михайло Свистович

  Я витер цей матеріал

  Якщо "Високий вал" дозволяє собі писати статті з таким рівнем аргументації, то Майдан не може собі дозволити втягуватися у чиїсь ігри. А схоже, що це - чиясь гра проти Соколова. Може і кращих за нього людей, але зі статті цього не видно. Як і не видно, чому Соколов поганий. Зате ярликів повно. Якби ще аргументи були такі сильні, як ярлики.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua