МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Міліція з народом. Питання до всіх, а найбільше до mentbuster

01/19/2007 | goldkremer
,виходячи з її логіну :) Що робити в даній ситуації?
Ітак. Іду я вчора по вул. Січневого повстання, нікого не чіпаю. Тут, буквально за 20 метрів до входу у двір будинку, де я живу, підходить група мєнтов (перепрошую, співробітників органів МВС). Ну, докумєнтікі (службове посвідчення помічника народного депутата) я їм пред"явив. Але ці уроди виявили настирне бажання перевірити зміст моїх кишень. Найбільше виділявся один сержант (дуже, мабуть, "умний" - розказував на мою адресу що "даже дєпутати сєбя так нє вєдут" (?!), "кагда я патрулірую на лєсном, всє са мной іначє разгаварівают, а тут ви всє наварочєниє"). Я почав вимагати документи хоч у когось одного із них. Однак, ніхто цього не зробив, що я і зафіксував на диктофон мобільного телефону (свою вимогу і невнятне лопотіння істот у формі).
Це все їх розлютило. Вобщім, мене як якогось опасного "государевого преступніка" скрутили, і почали с умним відом дивитися на екран мобільного телефону, силкуючись стерти звідти записаний аудіокліп. Однак, на це їх інтелекту, очевидно, не вистачило, тому телефон відразу повернули.
Далі ще цікавіше. Почали вони думати, що ж робити дальше. Короче, приїхала машина, і я запропонував їм проїхать до Печерського РОВД (благо, це недалеко), маючи рішучий намір як мінімум скласти протокол щодо їх дій і встановити їх прізвища. Однак ніхто чомусь туди їхати не став. Від люб"язної пропозції "підвезти додому" я відмовився, позаяк іти було аж дві хвилини :)
Але ж прийшовши додому, я не будь дураком, зателефонував відразу в чергову частину по 02 і в РОВД. Як результат - прийшов подполковнік, вислухав. Обмінялись ми номерами телефонів, він сказав що "так цього не залишить". Прийшов ще начальник цих патрульних, лєйтєнант, вибачився.
Ітак, прошу в людей компетентних, оради. Що я робив так, що не так? Чи варто продовжувати цю справу далі, щоб хоч когось із цих гоблінів може з органів виперли (воно то звісно не змінить ситуацію з нашою колгоспно-бидлуватою міліцією в цілому, але хоч може для острастки).
І що найбільше жахає. Коли уявляєш, що може статися з тим громадянином, який не має в кишені посвідчення помічника нардепа, і якому не пощастило нарватися на отаких "стражей порядка" справді десь на Лісовому масиві.

Відповіді

 • 2007.01.19 | один_козак

  Рятує мова і "понти".

  goldkremer пише:
  > І що найбільше жахає. Коли уявляєш, що може статися з тим громадянином, який не має в кишені посвідчення помічника нардепа, і якому не пощастило нарватися на отаких "стражей порядка" справді десь на Лісовому масиві.

  Нехай це розважить шановну публіку, а комусь, може, і в пригоді буде.)) Коли мені траплялося подібне, я просто починав розмовляти дуже такою офіційною українською мовою, та ще імітуючи "політичну еліту". Добре, коли знаєш хоч щось із прав та процедур. Я їх до пуття не знаю, але що знав, те показував.)) Від усього цього поведінка "товариша начальника" мінялася в приємному напрямку.
  Звичайно, це нічого не гарантує, але в мене спрацювало 3-чі. Двічі з міліціонерами, а раз із контролером-здирником, який тільки пробував міліцією погрожувати, а після мого театру, як видно, подумав, що "моя" міліція має бути "мохнатіша", і просто втік.

  Ги. :)

  Особливо в цьому контексті хочу з вами поділитися випадком на одних виборах. Діло було в одному віддаленому від великих міст селі. Скажу коротко, коли члени комісії побачили, як спостерігач поставив на місце кепа "з району", чоловіка всевладної "головихи", то після того працювати з ними було саме задоволення. Ще раз "ги")). ;)
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.01.19 | DoctorZ

   А тим хто не має акторських здібностей та не здатен до "понтів"?

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.01.19 | один_козак

    Ні, ні! Акторства в тому було як раз мінімум.

    Або й не було. Позначається більше те, що в таких ситуаціях мене переповнює відчуття обуреної правоти, яке компенсує звичка спілкуватися на всяких політиканських збіговиськах, не даючи впасти в немічні обивательські "воплі". Та плюс ще дійсно якесь мінімальне зання чогось. В сумі виходить такий прикольний ефект.))
    Акторство там присутнє хіба в тому, що я удаю з себе впевненого, хоча насправді якщо гобліни щось почнуть не те творити, то не відомо, що раніше станеться - хтось впливовий втрутиться чи нирки повідбивають.
  • 2007.01.19 | goldkremer

   Ну можливо,

   тим більше мовою українською я і в житті розмовляю, і на офіційний стиль спілкування без проблем переходжу. І фрази відповіних статей законів можу навіть по пам"яті цитувати. Тут я з Вами згоден. Але все одно для дуже багатьох це не вирішує проблеми...
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.01.19 | MentBuster

    Ніхто не застрахований від зустрічі з дибілами

    Звичайно, рухайте справу до переможного кінця, попросіть сівого депутата подзвонити Цушку ;)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.01.19 | goldkremer

     Та ні, ви що, я в правовому полі лише дію. Ніхто нікому звонити

     не буде. Зараз думаю, чи занести заяву до Печерського РОВД, і там її зареєструвати. Можна ще спробувати в офісі, який там поруч знаходиться, якщо там є система зовнішнього відеоспостереження, думаю це "дійство" було в полі зору камер. І якщо роздобути відео - його не гріх було би й Цушку показати.
     Чи кинути це все і задовольнитися вибаченнями...
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2007.01.19 | один_козак

      А хіба не в правовому полі шеф МВС

      "розбереться" з підлеглими, які "позорять високоє званіє"?))

      Втім, якщо ще хочете потестувати "міліцію з народом" та попровокувати її на більші зальоти, то тоді інша справа.))

      От цікаво, що з одного боку наче треба десь когось показово покарати, щоб інші не забувалися, що можна, а що - ні. А з ішого - жаль якось тих кадрів, які ніби вже й зрозуміли, що не праві і можна нарватися. Цікаво, що ви вирішите в даному випадку.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.01.19 | DoctorZ

       Re: А хіба не в правовому полі шеф МВС

       > А з ішого - жаль якось тих кадрів, які ніби вже й зрозуміли, що не праві і можна нарватися.
       Що ж саме зрозуміли ці кадри? Що у тому малоймовірному випадку, коли нарвешься на помічника депутата, справа може дійти аж до неприємної розмови з начальством й не більше?
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2007.01.19 | один_козак

        Це схиляє бажати їм дійсно великих проблем.

        Щоб зрозуміли все, що треба, і не тільки вони.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.01.19 | один_козак

         Власне, а що їм за це світить, якщо максимально брати? Хто знає?

         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2007.01.19 | goldkremer

          Та хіба що дисциплінарне стягнення,

          тобто догана або звільнення. Довести ж наявність перевищення владних повноважень буде надзвичайно складно без відеозапису або свідків (яких теж знайти нереально, хіба що пошукати серед двох затриманих бідолах, яких якраз коли вони зі мною починали розмову, вантажили в машини).
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.01.19 | DoctorZ

           Re: Та хіба що дисциплінарне стягнення,

           goldkremer пише:
           > тобто догана або звільнення.
           Нехай хоч догана, але бдл., зробить все можливе щоб хоч це було, та інформация про це була поширена якнайширше. Це дійсно можливість трохи зупинити їх - кожен хай робить що може. Якщо ж виберете вибачення - то обов_язково через пресу, з вказанням, за що саме вони (та їх начальство) вибачаються (тобто, щоб якнайбільше людей взнало, як треба поводити себе у даній ситуації).
           згорнути/розгорнути гілку відповідей
           • 2007.01.19 | Сергей ГРУЗДОВ

            Re: Та хіба що дисциплінарне стягнення,

            Важна НЕОТВРАТИМОСТЬ и объективность на базе закондательных норм. Обязательно Конституцию - фундаментом.
     • 2007.01.20 | ГРАД

      Re: Та ні, ви що, я в правовому полі лише дію. Ніхто нікому звонити

      goldkremer пише:
      > Чи кинути це все і задовольнитися вибаченнями...

      У ірпенчанина К.Кузьменка співробітники ЛОМ у Києві нещодавна сина покалічили так, що він довго пролежав у реанімації. Ще довго буде лікуватись.
      Вважаю проти бандитів має бути застосовано ВСІ важелі впливу, щоб звільнити їх із МВС. Телефонне право перш за все.І саме тому, що Ви маєте змогу застосуваи його, а інші громадяни не мають.
      До чого докатяться завтра ці спянілі від влади та безкарності виродки по відношенню до когось - важко передбачити.
      До речі - у Вас запросто могли розбити мобільник та порвати посвідчення, таке бувало.
      Зі мною наприклад, років зо три тому, коли я працював у Волинця.
 • 2007.01.19 | Сергей ГРУЗДОВ

  Що робить міліція з народом?

  Прочитав только первое сообщение, отвечаю на его вопросы.

  Именно потому, что Вы помощник депутата, нельзя этот факт оставлять без правовых последствий для конкретных сотрудников и их руководителей-инструктирующих-воспитывающих! Необходимо подать письменные заявительские материалы о превышении служебных полномочий и попытке грубо нарушить конституционные права гражданина. Вот тут не надо акцентировать внимание на Вашей должности. Но Вы очень правы в постановке вопроса именно в такой плоскости: Что эти босяки с милицейскими удостоверениями могут совершить с простым обывателем? И, кстати, я уверен, уже совершали неоднократно.

  Поэтому не только советую, а настаиваю (как простой гражданин, адресуясь к помощнику депутата) - доведите дело до результата в форме письменного извинения в Ваш адрес с указанием фамилий нарушивших закон сотрудников, перечня предпринятых в этой связи мер и подробной публикации в прессе.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.01.19 | goldkremer

   Дякую за пораду

   Сергей ГРУЗДОВ пише:

   > Поэтому не только советую, а настаиваю (как простой гражданин, адресуясь к помощнику депутата) - доведите дело до результата в форме письменного извинения в Ваш адрес с указанием фамилий нарушивших закон сотрудников, перечня предпринятых в этой связи мер и подробной публикации в прессе
   Дякую, саме з таким формулюванням і напишу заяву
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.01.20 | Сергей ГРУЗДОВ

    Re: Дякую за пораду

    По непроверенной, но полученной не с базара, информации в Симферополе в настоящее время взяты под стражу сотрудники милиции именно за подобные действия.
  • 2007.01.20 | stefan

   А порада файна

   Сергей ГРУЗДОВ пише:
   > Прочитав только первое сообщение, отвечаю на его вопросы.
   >
   > Именно потому, что Вы помощник депутата, нельзя этот факт оставлять без правовых последствий для конкретных сотрудников и их руководителей-инструктирующих-воспитывающих! Необходимо подать письменные заявительские материалы о превышении служебных полномочий и попытке грубо нарушить конституционные права гражданина. Вот тут не надо акцентировать внимание на Вашей должности. Но Вы очень правы в постановке вопроса именно в такой плоскости: Что эти босяки с милицейскими удостоверениями могут совершить с простым обывателем? И, кстати, я уверен, уже совершали неоднократно.
   >
   > Поэтому не только советую, а настаиваю (как простой гражданин, адресуясь к помощнику депутата) - доведите дело до результата в форме письменного извинения в Ваш адрес с указанием фамилий нарушивших закон сотрудников, перечня предпринятых в этой связи мер и подробной публикации в прессе.
   ***
   А порада файна.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua