МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

"Ніколи не читаю російських джерел"

02/02/2007 | Майдан-ІНФОРМ
Рекомендовано до прочитання. Інтерв'ю з українським інтелектуалом, націоналістом та водночас постмодерністом Миколою Рябчуком в "Україні Молодій".

http://umoloda.kiev.ua/number/850/169/30962/

Відповіді

  • 2007.02.02 | Мірко

    Re: "Ніколи не читаю російських джерел"

    Сказано усе що треба було. Тепер менше мені морочитися на цім Майдані.
    Дякую Миколо
  • 2007.02.03 | Andrij

    Молодець. Схопив сутність кризи - Україна є країна Совка

    "Адже, якщо взяти найзаможніших людей України, першу тисячу, то з них, певне, немає нікого україномовного в побуті. Так, на людях вони, буває, говорять по-українськи, маючи певні політичні цілі. Але ніхто з них не має проукраїнських переконань і не готовий підтримувати розумні проукраїнські культурні проекти."

    Не дарма януковичи згноїли 10 млн тон збіжжя. Борються з україномовними за місця в тій першій тисячі.

    Помаранчева Революція була бунтом українців. Українці винесли попереду совкової гидоти Ющенка, Тимошенко, Мороза. От тільки халепа, серед тих трьох тільки один є в побуті україномовний.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.02.03 | сябр

      фуфло повне.як і наші т.зв. націоналісти.

      основну масовість майдану забезпечили переважно кияни і переважно російськомовні. А недавній візит Януковича у Львів показав, що саме націоналістично налаштовані львівяни мають найдовші язики і найкраще лижуть бандюковичу дупу. Оце вам і весь націоналізм.нагадаю, що перемогу кучми-2 на президентських виборах забезпечили Донбас і західна україна. от уже точно-крайнощі сходяться. Схід і Захід разом!
      проукраїнськи налаштований політик-не той, хто користується у побуті українською, а той, хто розуміє інтереси країни і може їх обстоювати.особисто я сумніваюсь, що президент Латвії Вайра-Віка Фрейберге, що прожила майже усе життя в Америці, у побуті користується латиською. І що-це їй заважає? Я вже мовчу про затятого патріота Ізраїлю російськомовного Натана Щаранського.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.02.03 | Andrij

        Не обманюйте себе. Без україномовних ніякого Майдану не було б

        Їх підтримали латентно-україномовні, ті, хто ще може сказати пару слів українською та не проти, аби Україна була україномовною. До таких латентних, до речі, відносяться Тимошенко та Мороз.
      • 2007.02.03 | пан Roller

        +1

  • 2007.02.03 | пан Roller

    Re: "Ніколи не читаю російських джерел"

    http://umoloda.kiev.ua/number/851/116/30978/
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.02.04 | Andrij

      "Чи побачать його українці рідною мовою? Вельми проблематично"

      " для цього, уточнює пан Бортко, Україні треба передовсім придбати права на «Тараса Бульбу». Бо ж, як це не прикро для шанувальників кіно (і козацької минувшини), створений він на російські рублі. Права ж вартують, ясна річ, значно дорожче, аніж «матрьошки», даровані Володимиру Бортку і його колегам під час зустрічі у мерії Запоріжжя..."

      Яка цікава логіка в совків, хочеш дивитись в Україні фільм російською мовою? - Нема проблем. Хочеш українською? - A ти "права" придбав?
    • 2007.02.04 | Andrij

      Цікаво, хто продав права на користування Хортицею?

      Автори фільму мали б придбати права на зйомки на території Націoнальної Пам"ятки. Можливо, за ці самі гроші нещасна Україна могла б придбати права на переклад фільму.
  • 2007.02.04 | ziggy_freud

    продовжуємо шукати креолів. І відкривати цивілізації

    > "... якщо взяти найзаможніших людей України, першу тисячу, то з них, певне, немає нікого україномовного в побуті..."

    Думаю, в першій тисячі є. Практично впевнений. Можна почати дослідження з переліку цієї тисячі.

    > "... я вже давно не читаю російських джерел. Мені самому було цікаво: чи можна тримати високий рівень досліджень, не користучись російськими книжками? Виявилося, що можна..."

    Дивлячись в якій галузі. Переважно можливо.

    Але: дотичне питання до пана автора. Людина, яка читає російською, обов*язково стає "казльоночком", тобто креоломъ? Чи тому є запобіжні засоби, наприклад, читання польською?

    > "...Якби українська цивілізація таки правда була двополюсна у гендерному відношенні, то від публічних людей, зокрема від політиків, не можна було б почути такі некоректні жарти, як, наприклад, «політикам і жінкам вірити не можна»..."

    А що таке українська цивілізація? Давайте ще поговоримо про "волинську цивілізацію" або "києво-печерську".

    Вибачаюсь перед панством за крос-постинг з Культури. Але наче обговорення перейшло сюди...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.02.04 | Andrij

      Re: продовжуємо шукати креолів. І відкривати цивілізації

      ziggy_freud пише:
      > Але: дотичне питання до пана автора. Людина, яка читає російською, обов*язково стає "казльоночком", тобто креоломъ? Чи тому є запобіжні засоби, наприклад, читання польською?

      Мені здається, автор тут зовсім не намагався поділити українців. Радше прагнув екперементу, чи можливі дослідження в його галузі без використання російських джерел. Певно, причина того була та, аби відокремити російську імперську "полову" від корисної для досліжень інформації.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.02.04 | ziggy_freud

        на деяких городах полова не росте в принципі

        навряд хтось стане навіть пробувати нав*язати імперську полову математикам чи фізикам. А в гуманітарних науках навіть потрібні окремі половознавчі студії. Росіяни побудували свою пропаганду переважно на прийомах американської. Місцями лише поміняли прізвища в "своїх" розробках.

        Якби дехто в 1991 і пізніше вважав, що імперська полова все-таки варта вивчення, ми б зараз мали трохи інший інформаційний простір. Той же головний інформаційний вояко Почєпцов, радник Президента

        Andrij пише:
        > Мені здається, автор тут зовсім не намагався поділити українців. Радше прагнув екперементу, чи можливі дослідження в його галузі без використання російських джерел. Певно, причина того була та, аби відокремити російську імперську "полову" від корисної для досліжень інформації.

        Питання, наскільки знання тільки однієї мови дозволяє стати фахівцем в своїх галузі. Формально воно давно вирішено ВАК - не дозволяє. Тому всі укр. науковці здають кандидатські іспити. Але чи багато володіють мовами на рівні того ж Рябчука?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.02.04 | Сергій Вакуленко

          Re: на деяких городах полова не росте в принципі

          ziggy_freud пише:

          > Якби дехто в 1991 і пізніше вважав, що імперська полова все-таки варта вивчення, ми б зараз мали трохи інший інформаційний простір. Той же головний інформаційний вояко Почєпцов, радник Президента

          Проблема, мабуть, не так у "вивченні", як у браці політичної волі — ба й клепки (з Почєпцова-бо такий борець з імперською половою, що аж ну).


          > Питання, наскільки знання тільки однієї мови дозволяє стати фахівцем в своїх галузі. Формально воно давно вирішено ВАК - не дозволяє. Тому всі укр. науковці здають кандидатські іспити. Але чи багато володіють мовами на рівні того ж Рябчука?

          Питанням знання мов складнощі не вичерпуються. Завдяки совєтам із наших бібліотек, коли брати західні публікації, практично цілком випало ХХ століття. Тих книжок просто нема фізично, й заповнити цю прогалину вже неможливо. Хоч знай мови, хоч не знай, — а читати нічого. Скажімо, в Харкові контраст між ХІХ і ХХ століттями велетенський: за фондами ХІХ ст. університетська бібліотека поступається мало котрій європейський, натомість із ХХ ст. маємо хіба що сльози. Ба й оті багатющі фонди ХІХ ст. ось уже років зо три, як неприступні: пожежники заборонили вмикати світло у сховищах через поганий стан електропровідні...
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.02.04 | ziggy_freud

            а могли і попалити фонди

            як за Щербицького спалили спецсховище в Київському університеті. Поширена версія, що пожежу організував КГБ. І вони ж організували дуже повільний приїзд пожежників ;-(

            Сергій Вакуленко пише:
            > Проблема, мабуть, не так у "вивченні", як у браці політичної волі — ба й клепки (з Почєпцова-бо такий борець з імперською половою, що аж ну).

            По-перше, Почєпцов і не збирався боротись. І навіть не він розповів Даніличу, що "Україна - не Росія", Данілич зрештою сам допер. Десь на середині другого терміну. Це ж реально мудра людина, мля.

            По-друге, його підручниками з інформаційних воєн можна навіть росіян смішити, не кажучи про американців

            Отже, з висновком щодо клепки і політичної волі погоджусь.

            > Питанням знання мов складнощі не вичерпуються. Завдяки совєтам із наших бібліотек, коли брати західні публікації, практично цілком випало ХХ століття. Тих книжок просто нема фізично, й заповнити цю прогалину вже неможливо. Хоч знай мови, хоч не знай, — а читати нічого.

            Виходи є. По-перше - інтернет, що виставлено безкоштовно. По-друге - Амазон та інші веб-лавки. Хоча ціна наукового видання починається з 20 долярів. Але і російською серйозні книги вже коштують практично так само. Так що любіть англомовну книгу - джерело актуального знання ;-)

            Французькою і німецькою за моїми інтересами теж багато цікавого. Але не з моїм знанням цих мов, на жаль...
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2007.02.04 | Сергій Вакуленко

              Re: а могли і попалити фонди

              ziggy_freud пише:

              > > Питанням знання мов складнощі не вичерпуються. Завдяки совєтам із наших бібліотек, коли брати західні публікації, практично цілком випало ХХ століття. Тих книжок просто нема фізично, й заповнити цю прогалину вже неможливо. Хоч знай мови, хоч не знай, — а читати нічого.
              >
              > Виходи є. По-перше - інтернет, що виставлено безкоштовно. По-друге - Амазон та інші веб-лавки. Хоча ціна наукового видання починається з 20 долярів. Але і російською серйозні книги вже коштують практично так само. Так що любіть англомовну книгу - джерело актуального знання ;-)

              Інтернет — то, звісно, добре, але в ньому нема навіть 1% того, що потрібне пристойному дослідникові-гуманітарієві. Він-бо часто може знайти щось далеко вартісніше в старій книжці, ніж у новій. Що ж до цін, то починаються вони, справді, від двадцяти, а от закінчуються... Оце днів зо три тому один знайомий пообіцяв прислати мені власну книжку. Ціна — US$ 398.

              http://www.rodopi.nl/frameset/bbs/rightside.asp?BookId=SSGL+20%2F21&type=browse
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2007.02.05 | ziggy_freud

                у нас за такі гроші хіба що

                колекціонери антикваріат купують. Реальна ціна укр. наукового видання - від 20 до 50 грн. Більше - це вже як виняток.

                Сергій Вакуленко пише:
                > Що ж до цін, то починаються вони, справді, від двадцяти, а от закінчуються... Оце днів зо три тому один знайомий пообіцяв прислати мені власну книжку. Ціна — US$ 398.

                Отже, щоб укр. дослідник чи викладач ВНЗ міг дозволити собі книжки за таку ціну, середню зарплату в науці потрібно збільшити разів в 20. Поки це нереально.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2007.02.06 | Сергій Вакуленко

                  Re: у нас за такі гроші хіба що

                  ziggy_freud пише:

                  > Отже, щоб укр. дослідник чи викладач ВНЗ міг дозволити собі книжки за таку ціну, середню зарплату в науці потрібно збільшити разів в 20. Поки це нереально.

                  Та їх і на Заході майже ніхто не купує за власну платню. У деяких країнах професори та доценти щороку отримують певні кошти на придбання літератури, тоді можуть наважитися на такий крок. А взагалі ця ціна розрахована на бібліотеки, що мають державне фінансування. Але в нас і бібліотеки не можуть пррактично нічого закупити за кордоном (хіба що виміняти).
        • 2007.02.04 | Andrij

          Re: на деяких городах полова не росте в принципі

          ziggy_freud пише:
          > навряд хтось стане навіть пробувати нав*язати імперську полову математикам чи фізикам.

          Вибачте, де ви бачили досягнення російських математиків та фізиків, котрі треба вивчати в російських джерелах? Назагал, де ці досягнення та чому про них так мало знають у сучасному світі?

          > А в гуманітарних науках навіть потрібні окремі половознавчі студії.

          Звичайно. Але автор не відноситься до "половознавців".

          >Росіяни побудували свою пропаганду переважно на прийомах американської. Місцями лише поміняли прізвища в "своїх" розробках.

          Важливе питання - що саме пропагандується.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.02.05 | ziggy_freud

            якби ви вчились так як треба,

            то й мудрість би була своя... (с)

            Невже для пана має значення, хто саме відкрив закон Ома? А якби його відкрили кляті москалі, то в нас би лампочки світились перестали???

            Andrij пише:
            > Вибачте, де ви бачили досягнення російських математиків та фізиків, котрі треба вивчати в російських джерелах? Назагал, де ці досягнення та чому про них так мало знають у сучасному світі?

            Це Лобачевського і Маркова не знають в світі?

            Є радянські наукові знаменитості із знаком мінус. Той самий Трофім Лисенко. Будемо доводити, що він насправді хахолъ, чи краще Сковороду згадаємо ;-)?

            До речі, пан зараз намагається опустити росіян типово російською методою. Не було ніякої рос. науки і все. Хоть кол на головє тєши. ;-)

            > Важливе питання - що саме пропагандується.

            Важливе. Російська пропаганда очевидно працює проти України. Частково користучись американськими розробками та каналами розповсюдження. Наприклад, на Януковича на виборах працювали американські політтехнологи. Що саме вони пропагували?
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2007.02.06 | Andrij

              То вчіться як треба

              ziggy_freud пише:
              > Невже для пана має значення, хто саме відкрив закон Ома? А якби його відкрили кляті москалі, то в нас би лампочки світились перестали???

              Вибачте, ви трохи впустили нитку дискусії. Бо кому з науковців треба читати про закон Ома російською, навіть якщо Ом був би 100% росіянином????

              > Це Лобачевського і Маркова не знають в світі?

              Знають. Давно знають. З приголосом на "давно".

              > До речі, пан зараз намагається опустити росіян типово російською методою. Не було ніякої рос. науки і все.

              Та було. От тільки тієї науки зараз майже не існує. Вся, що існує, друкується на Заході. Лізти в російські журнали - це гаяння часу.

              > Важливе. Російська пропаганда очевидно працює проти України. Частково користучись американськими розробками та каналами розповсюдження. Наприклад, на Януковича на виборах працювали американські політтехнологи. Що саме вони пропагували?

              Америка - це країна, де існує багато політтехнологів (як і інших фахівців). Найняти тих фахівців може кожний. От тільки чи буде від того користь - питання інше.
  • 2007.02.04 | пан Roller

    Это можно делать не только в Москве, по вербовке.

    "Ніколи не читаю російських джерел"

    Микола Рябчук — письменник, поет, літературний критик, політолог, дослідник. Народився в 1953 році в Луцьку. Закінчив Літературний інститут ім. Горького в Москві.

    Это можно делать и не только в Москве, по вербовке.

    5прочем удивить сегодня кого-то тем, что не читаешь на какой-то мове не сложно. 1ложнее удивить обратным.8мением читать на всех мовах кроме русской.

    Клавиатура перепрограмирована под игры.Отсюда ошиьки.

    Brgds


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".