МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Соціаліст вступився за Порошенка перед Росією

02/10/2007 | Майдан-ІНФОРМ
Виступ народного депутата України, члена фракції СПУ Ярослава Мендуся на пленарному засіданні Верховної Ради 9 лютого 2007 р.

Шановний Адаме Івановичу, шановні колеги, в деяких питаннях зовнішньої політики нашої держави останнім часом виникають проблеми.

На жаль, внутрішньополітичні скандали підривають авторитет української влади за кордоном. Наочним прикладом цього стало оголошення уповноваженим органом Російської Федерації персоною нон-грата народного депутата України Петра Порошенка.

Петро Олексійович відомий, як один із лідерів партії „Наша Україна”, та як найближчий соратник Президента України Віктора Ющенка. Немає сумнівів, що оголошення Петра Порошенка персоною нон-грата вельми красномовний і скандальний жест, який вимагає належної уваги.

Верховна Рада України не може пройти повз факт обмеження доступу українських офіційних осіб на територію сусідньої держави. Це питання повинно стати предметом розгляду як у міністерстві закордонних справ, так і у профільному комітеті Верховної Ради.

Управлінський хаос, який спостерігається останнім часом у керівництві зовнішньою політикою України, привів до того, що персоною нон-грата оголосили представника „Нашої України”, прихильники якої де-факто контролюють зовшіньополітичне відомство.

Санкції проти Порошенка - це ще один приклад того, що нинішні україно-російські відносини далекі від нормальних добросусідських. Скандал з Порошенком нагадує про нагальну необхідність привести в порядок і вивчити механізм оголошення персонами нон-грата іноземних політиків в Україні.

Поспішні дії керівників нашої зовнішньої політики в секретаріаті Президента і МЗС вже привели до принизливих скандалів, пов’язаних з візитами до України туркменських і узбецьких опозиціонерів.

Поза сумнівом, варто розглянути і проблему оголошення персоною нон-грата в Україні і Володимира Жириновського. Не дивлячись на неоднозначність сприйняття цієї фігури в Україні, очевидно варто робити поправку на те, що саме ця людина сьогодні є віце-спікером Державної Думи Російської Федерації.

Очевидно важливо визначитися, чи варто українському керівництву оголошувати персонами нон-грата одного з керівників найвищого законодавчого органу сусідньої держави.

Прошу вважати мій виступ офіційним зверненням до Міністерства закордонних справ України щодо надання Верховній Раді України вичерпної інформації стосовно інциденту з нашим колегою Петром Олексійовичем Порошенко.

Дякую за увагу.

Відповіді

 • 2007.02.10 | Shooter

  Таки сіціалісти - лучші

  В сфері відвертої публічної брехні.

  Чмо Мендусь:

  > Поспішні дії керівників нашої зовнішньої політики в секретаріаті Президента і МЗС вже привели до принизливих скандалів, пов’язаних з візитами до України туркменських і узбецьких опозиціонерів.

  то, виявляється, чмо Рудьковський в МЗС та секретаріаті Президента працює...тьху...атброси
  згорнути/розгорнути гілку відповідей


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua