МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Касаційні справи рухатимуться швидше?

02/15/2007 | Майдан-ІНФОРМ
Комітет Верховної Ради України з питань правосуддя рекомендував парламенту ухвалити в цілому законопроект “Про внесення змін до Закону України “Про судоустрій України” (щодо забезпечення касаційного розгляду цивільних справ).

Автор законопроекту, член Комітету з питань правосуддя Олена Шустік розповіла, що документом пропонується надати повноваження суду касаційної інстанції у цивільних справах щодо справ та скарг, нерозглянутих Верховним Судом України колегіям відповідних апеляційних судів, склад яких формуватиметься президіями цих судів. «Це тимчасовий захід, але на сьогоднішній день він є єдиним виходом, який дозволить забезпечити фізичним та юридичним особам право на касаційний розгляд їхніх справ у розумні строки».

За її словами, в процесі здійснення судово-правової реформи в Україні дійсно склалася критична ситуація, пов’язана з розглядом цивільних справ у касаційному порядку. Це зумовлено тим, що рішенням Конституційного Суду України від 11 грудня 2003 року № 20-рп/2003 норми Закону України “Про судоустрій України”, які визначали статус Касаційного суду України, були визнані такими, що не відповідають Конституції України. У зв’язку з цим, до законодавчого визначення суду, який буде здійснювати повноваження касаційної інстанції, повноваження касаційної інстанції у цивільних справах здійснює Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України.

Водночас, зазначила Олена Шустік, питання завантаженості Верховного Суду України на сьогодні законодавчо не врегульоване. Крім перегляду Верховним Судом цивільних справ за винятковими обставинами, Судова палата у цивільних справах ВСУ вже протягом трьох років здійснює також і повноваження касаційної інстанції у цивільних справах.

«Проблема касаційного перегляду у розумні строки потребує негайного вирішення на законодавчому рівні. Адже залишок нерозглянутих справ та матеріалів на сьогодні складає 34 011 справ і 7 225 скарг. Разом з тим слід зазначити, що в середньому за один місяць на суддю апеляційного суду надходить близько 16 справ, у той час як на суддю Судової палати у цивільних справах ВСУ – близько 719 справ (у 43 рази більше)», - сказала народний депутат.

На думку Олени Шустік, всі вжиті заходи, у тому числі збільшення навантаження на суддів Судової палати у цивільних справах, включаючи і максимальне підвищення інтенсивності їхньої праці, не можуть кардинальним чином змінити ситуацію, що склалася у зв’язку з відсутністю законодавчого визначення суду, який буде здійснювати повноваження касаційної інстанції. Саме тому прийняття цього законопроекту є нагальним і невідкладним.

Відповіді

 • 2007.02.15 | Сергей ГРУЗДОВ

  Справи рухатимуться швидше?!

  Значит, поставим главной задачей УСКОРЕНИЕ ДВИЖЕНИЯ дел в кас.инстанции? Отлично!
  Дополнительно можно подумать об их перевозке особо скоростным транспортом и конвеерный метод заполнения бланков постановлений. Что там еще, для скорости?

  А может быть вспомним, что в кассацию попадают дела, решения по которым ЗАЧАСТУЮ приняты с нарушением процессуального и материального права АПЕЛЛЯЦИОННЫМИ судами? Из состава которых предлагается сформировать авральные команды. Я ведь правильно понял - вернуть туда, откуда эти дела прибыли? Я бы еще как-то согласился, если бы их отправляли в иные областные суды по принципу случайных чисел и без информации об этом в "родной" апелляционный суд. Да и то это было бы похоже на баню через дорогу от раздевалки.

  Поэтому надо бы думать о повышении качества работы (читай - ОТВЕТСТВЕННОСТИ ЗА НЕКАЧЕСТВЕННУЮ) местных и апелляционных судов! А не латать слишком быстро протирающиеся мантии теми же расползающимися заплатками.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.02.17 | Микола Дмитренко

   Re: Справи рухатимуться швидше?!


   Повністю згідний з автором.
   Думка 1
   Переконаний, що самим ефективним засобом реальної зміни ситуації в Україні являється ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ УЧАСНИКІВ СУДОВОГО ПРОЦЕСУ ЗА СВОЇ ДІЇ(ОСОБЛИВО -СУДДЕЙ).
   Якщо судді першої та апеляційних інстанцій будуть нести відповідальність за прийняті рішення, касаційних скарг зменшиться вдесятеро.
   Це ж очевидно!
   Думка 2
   Але завдякі своїй "глупоті" вони продовжують жити при комунізмі.
   І таке становище комусь(,,,????) вигідне.
   Сьогодняшні наші суди - це ті ж самі БІЛЬШОВИЦЬКІ ТРІЙКИ, які продовжують узаконювати зло.
 • 2007.02.15 | Sire

  Re: Касаційні справи рухатимуться швидше?

  Дичайший бред!
  В ВСУ действительно царит хаос с рассмотрением в порядке кассации (включая повторную касацию) решений нижестоящих судов. Однако принятие этого шедеврального законопроекта, ИМХО, еще больше усугубит ситуацию.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.02.15 | дідусь

   Re: Касаційні справи рухатимуться швидше?

   Критикувати звичайно легко - але в кого які пропозиції?
   Адже дійсно, справи в касації "киснуть" по кілька років.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.02.16 | Сергей ГРУЗДОВ

    Пропозиції?

    Кому і для чого? Якщо уважно читати матеріали навіть тільки і-нету, то складається враження, що пересічні громадяни спільно значно розумніші за осіб керівної ланки держави. Втім, так воно і є.
    Гірше те, що про пропозиції в цьому випадку давно сказано в Біблії: не кидай зерно на камінь.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.02.17 | Микола Дмитренко

     Re: Пропозиції?


     Все так!
     Але завдякі своїй "глупоті" вони продовжують жити при комунізмі.
     І таке становище комусь(,,,????) вигідне.
    • 2007.02.18 | rais

     "В опозицию девушка виводила бойца..."

     Дідусь не знає для чого киснуть справи у ВС? Та для того щоб їх поховати взагалі. Корумпованість та хабарництво місцевих судів не минають суди вищої інстанції. Ви кажете за розумні інтернет дописи. А ось нещодавно пан Терьохин зробив зауваження і пригрозив Донію судом за те, що той начитавшись інтернету прилюдно висловлював думки і пропозиції Народу... Не можна не погодитися з тим що причиною масового порушення прав в Україні є саме зневага до закону уламками старої системи. Системи яку всі в народі називають комунобандитською. Судочинство замінило правосуддя з часів Вишинського та Потебенько. Даремно Юля намагається зробити з людини, яка роздає хтозна кому ордени, захисника і гаранта безпеки і добробуту українців...
   • 2007.02.17 | Микола Дмитренко

    Re: Касаційні справи рухатимуться швидше?


    Переконаний, що самим ефективним засобом реальної зміни ситуації в Україні являється ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ УЧАСНИКІВ ЗА СВОЇ ДІЇ(ОСОБЛИВО -СУДДЕЙ).
    Якщо судді першої та апеляційних інстанцій будуть нести відповідальність за прийняті рішення, касаційних скарг зменшиться вдесятеро.
    Це ж очевидно!
    Сьогодняшні наші суди - це ті ж самі БІЛЬШОВИЦЬКІ ТРІЙКИ, які продовжують узаконювати зло.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua