МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Незаконний референдум у Івано-Франківській області

02/22/2007 | Майдан-ІНФОРМ
4 березня на у Косовському районі Івано-Франківської області заплановано провести незаконний референдум щодо статусу Національного природного парку “Гуцульщина”. Замість двох питань, які попередньо були заявлені з боку влади, розглядатиметься одне: «Чи згідні Ви, щоб Косівська районна рада прийняла рішення (надала висновок) про погодження надання земель лісового фонду 32 271 гектар Національному природному парку «Гуцульщина».

Формулювання питання в даному випадку є некоректним та вводить в оману громадян. По-перше Косівська районна рада не має жодного права на винесення цього питання на місцевий референдум, адже територія парку є державною власністю і має статус національної. По-друге, популістські обіцянки місцевих політиків, що 32 271 га землі та лісів віддадуть мешканцям спростовані саме відсутністю другого запланованого питання. Так у другому пункті громаду планувалося запитати, чи згодна вона передати землі їй же. У соціології такі запитання називаються тенденційними. Тобто будь-який соціолог-початківець та навіть заочник, який вивчав предмет протягом 3 лекцій та 2-х практичних знає, що можна сформулювати запитання таким чином, щоб респондент дав бажану відповідь.

Отже, громаді пообіцяли землю, яку ніхто не планував їм віддавати, а потім, заручившись результатами незаконного референдуму, розпродадуть її під „здравниці”, дачі чи злочинну вирубку. Нагадуємо, що ліс в гірських районах України запобігає нищівним повеням, які вже давно не є рідкісними для Закарпаття.

Як нам стало відомо, місцева ТВК не дала згоду на проведення референдуму і тому Косівська райрада створила «іншу» виборчу комісію, а районний прокурор опротестував запитання референдуму і передав матеріали до суду.

Та все ж - «Референдум буде і все готово для його проведення» - повідомили в Микитинецькій сільраді, Косівського району.

Далі буде...

Відповіді

 • 2007.02.23 | лісник

  Re: Незаконний референдум у Івано-Франківській області

  Шкода, що ОПОРА втягнулася в конфлікт, але не розібралася в проблемі.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.02.24 | дідусь

   Re: Незаконний референдум у Івано-Франківській області

   А що поганого у створенні Національного природного парку?
   Здається у всіх країнах вони є національною гордістю.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua