МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Сєверодонецькі “зелені” вважають дії апеляційного суду незаконни

03/08/2007 | Майдан-ІНФОРМ
Голова Сєверодонецького “Зеленого світу” Сергій Камишан подав позов у Вищий адміністративний суд України. Позивач просить визнати незаконним відмову апеляційного суду Луганської області надати йому інформацію.
В інформаційному запиті, з яким С.Камишан звернувся до Луганського апеляційного суду 15 лютого, запитувалася інформація про результати перегляду адміністративних справ в апеляційному порядку. Така інформація міститься у звіті, що апеляційний суд готує і подає за підсумками року в Державну судову адміністрацію. Тобто вона є в суді в наявності.
Однак 27 лютого в СМЕА “Зелений світ” прийшла відповідь за підписом першого заступника голови обласного суду М.Божко, у якому містилася відмова в наданні інформації, яка ґрунтувалась на статті 37 Закону “Про інформацію”. Згідно якої не підлягає наданню за інформаційними запитами конфіденційна інформація, що є власністю органа влади.
Позивач вважає цю відмову незаконною, оскільки у відповідності до статті 30 цього ж закону не може вважатися конфіденційною інформація про порушення прав людини та про незаконні дії органів влади й місцевого самоврядування. А в адміністративному порядку саме й захищаються права громадян, порушені незаконними діями органів влади й місцевого самоврядування. Тому інформація (статистика) про результати розгляду таких справ, на думку позивача, не може бути конфіденційною.
Інформація запитувалася сєверодонецькими “зеленими” у зв'язку з виконанням ними проекту “Вдосконалення застосування адміністративної юстиції через захист екологічних прав у суді”.

Відповіді

  • 2007.03.08 | dementi

    Re: Сєверодонецькі “зелені” вважають дії апеляційного суду незаконни

    Цей позво ще один ціях у труну українського правосуддя. Наші судді не хочуть виконувати закони, виконання яких іони контролюють


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua