МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Развод по-донецьки або нові казки про „економічне зростання”

03/15/2007 | Віктор Уколов
Напевне сьогодні лише хворі на склероз не можуть згадати „блискучих обіцянок” партії Регіонів „покращити наше життя вже сьогодні” або повернути „старі ціни на російський газ”. Величезна кількість людей на Сході повірили словам цих, хай і не таких інтелігентних, але на вигляд конкретних донецьких пацанів. На жаль, перші результати, дають невеселу картинку успішної роботи уряду великого бізнесу, але тільки ж на свій гаман.

Перш за все, новий уряд розкрутив маховик інфляції, інакше кажучи зростання цін. Згідно даних Мінстату за 5 місяців, починаючи з серпня 2006 року, кабінет Віктора Януковича подвоїв темпи приросту цін в промисловості і потроїв(!) темпи приросту цін на товари народного споживання.

В економіці це називають „інфляційним нагріванням”. Таке підвищення цін в промисловості через деякий час зачіпає всі групи товарів – не підвищується лише заробітна плата. Таким чином, власники підприємств отримують надприбутки, заощаджуючи на дешевій робочій силі. Зрештою, зарплату підвищують також, але час, коли платять по-старому, а продають по-новому, приносить „господарям життя” чималий ґешефт.

Дані Мінстату зайвий раз підтверджують це спостереження. За півроку роботи уряду Віктора Януковича, на тлі падіння доходів більшості населення через невпинне зростання цін, прибутки власників капіталів зросли з 4,6 мільярдів гривень до 7,6 мільярдів. Тобто, більше ніж в 1,6 рази!

Тим часом народ годують старанно підготовленою жвачкою про, нібито, протистояння Президента та Уряду, котре заважає Януковичу (напевне заробляти гроші), підняттям то мовних то зовнішньополітичних питань. Головне щоб люди не цікавились економікою, як під гіпнозом, міркуючи, що ж нам треба більше ЄС чи все ж таки ЄЕП.

Як нечуваний успіх, урядові піарники подають фантастичне зростання виробництва у січні 2007 року – аж на 15,8%. Найбільш вразливі, мабуть мають плакати від щастя, адже уряд заявляє, що при цьому інфляція за перший місяць, тільки 0,5%.

Насправді ж фантастичні показники липові, а рекордно низький рівень підвищення цін – службовий підлог. Для цього вперше Мінстат прирівняв підвищення цін січня 2007-го не з січнем 2006-го, як зазвичай, а з сусіднім груднем, коли ціни і так були розігріті традиційними закупами перед Новим Роком та Різдвом. Відповідно, інфляція січня в порівнянні з груднем, звичайно ж буде низькою.

Інша справа зростання виробництва, де уряд був зацікавлений взяти якомога більший часовий проміжок. Тому по цьому показнику в Мінстаті порівняли січень 2007-го з січнем 2006 року. І справді за 12 місяців виробництво (сукупна вартість товарів та послуг) зросло на 15,8%. Але якщо взяти за цей період ще і зростання цін, то побачимо, що за рік вони підстрибнули на 15,6%.

Таким чином реальний приріст виробництва в січні склав на 15,8%, а лише 0,2%.

Втім, задурити голову молодим журналістам Мінстат ще в змозі – неможливо обдурити людей, які з жахом спостерігають за зменшенням товщини своїх гаманців.

За словами Миколи Азарова з 1 квітня уряд зібрався таки поділитись з народом – збільшити розмір мінімальної зарплатні та пенсії аж на кілька відсотків. Цікаво, що кабінет Януковича зробить це виключно завдяки копняку Президента, який підписав бюджет на цей рік, обумовивши, що підвищення зарплат і пенсій обов‘язково має бути за результатами першого кварталу.

І тут брехливі показники економічного зростання зіграли з урядом злий жарт. І справді, якщо повірити, що виробництво тільки за один місяць піднялося на 15%, то чому пенсії і зарплати підвищуються тільки на кілька процентів? Для розумних цієї невідповідності достатньо щоб запідозрити щось непевне. Тут точно хтось збрехав, - міркують вони, - або результати нечуваного економічного зростання потраплять у чиюсь кишеню, або зростання не було взагалі?

Між іншим важко не згадати тих, хто ось уже котрий рік є головним подразником для всіх олігархічних груп у будь-яких партіях України. На відміну від Януковича, уряд Тимошенко блискуче виконав всі передвиборчі обіцянки у соціальній сфері, реально піднявши середню зарплату і пенсію, при цьому максимально зменшивши інфляційні показники.

Зокрема тільки за один 2005 рік пенсіонери отримали на 134 гривні більші пенсії, що в 2,2 рази більше, ніж все зростання середньої пенсії за два роки роботи першого уряду Януковича в 2003-2004 рр. Ще більш вражають успіхи Тимошенко у підвищенні середніх зарплат. За кілька місяців роботи її уряду, вони зросли на 36,7%. При цьому інфляція 2005 року була меншою, ніж у 2004 або в 2006 роках.

Секрет успіху Тимошенко у витягуванні бізнесу з тіні на світло. В 2005-ому олігархів реально примусили платити податки. Були ліквідовані десятки вільних економічних зон.

Втім, ці „недоліки” Віктор Федорович все виправляє. Капітали знову зростають, а вільні від сплати податків зони, знову будуть відкриті. У виграші залишаються власники великих підприємств та концернів, інтереси яких і відбивають дії уряду. А люди, на тлі бравурних звітів про успішне економічне зростання чужих доходів, приречені знову і знову рахувати останні гроші у своїх гаманцях.

Відповіді

 • 2007.03.15 | Shadow_Runner

  Re: Развод по-донецьки або нові казки про „економічне зростання”

  Дякую за пояснення. Дуже цікаво, і не розходиться з тим що я бачу. Є лише питання звідки данні про те як обчислювалися показники(лінк киньте будьласка)?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.03.15 | Мінор

   Не все існує в інтернеті

   Або я не можу знайти. Але я говорив з видатними фахівцями у галузі статистики, які керували Мінстатом. Можна перевірити - взяти інфляцію за Мінстатом січня, грудня і січня та й подивитися яке співвідношення в одному випадку, а яке в іншому
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.03.15 | ilia25

    Ваших вигадок там дійсно нема

 • 2007.03.15 | Чучхе

  Казки, перепрошую, бурятські ? Шао-Бао ?

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.03.15 | Мінор

   Бахни кілька разів лобом об стіл - і тобі полегшає

 • 2007.03.15 | ilia25

  Ви пишите дурниці і брехню

  Віктор Уколов пише:
  > В економіці це називають „інфляційним нагріванням”. Таке підвищення цін в промисловості через деякий час зачіпає всі групи товарів – не підвищується лише заробітна плата. Таким чином, власники підприємств отримують надприбутки, заощаджуючи на дешевій робочій силі. Зрештою, зарплату підвищують також, але час, коли платять по-старому, а продають по-новому, приносить „господарям життя” чималий ґешефт.

  Дурниці -- зарплати ростуть набагато швидше інфляції, і дані Мінстату це підтверджують. За останній рік зарплати виросли майже на третину, а инфляція була лише десь 10%.

  > Дані Мінстату зайвий раз підтверджують це спостереження. За півроку роботи уряду Віктора Януковича, на тлі падіння доходів більшості населення через невпинне зростання цін

  Брехня -- я не розумію, на кого ви її розраховуєте? Дані Мінстату доступні усім:
  http://www.ukrstat.gov.ua/express/expr2007/0307/51.doc

  > Тим часом народ годують старанно підготовленою жвачкою про, нібито, протистояння Президента та Уряду, котре заважає Януковичу (напевне заробляти гроші), підняттям то мовних то зовнішньополітичних питань. Головне щоб люди не цікавились економікою, як під гіпнозом, міркуючи, що ж нам треба більше ЄС чи все ж таки ЄЕП.

  Знову брехня -- Янукович чи не кожень день говорить про зростання економікі, бо це його головний козир.

  > Як нечуваний успіх, урядові піарники подають фантастичне зростання виробництва у січні 2007 року – аж на 15,8%. Найбільш вразливі, мабуть мають плакати від щастя, адже уряд заявляє, що при цьому інфляція за перший місяць, тільки 0,5%.
  >
  > Насправді ж фантастичні показники липові, а рекордно низький рівень підвищення цін – службовий підлог. Для цього вперше Мінстат прирівняв підвищення цін січня 2007-го не з січнем 2006-го, як зазвичай

  Брехня, Mінстат завжди наводить порівняння як з попереднім місяцем, так і з попереднім роком.

  > Інша справа зростання виробництва, де уряд був зацікавлений взяти якомога більший часовий проміжок. Тому по цьому показнику в Мінстаті порівняли січень 2007-го з січнем 2006 року. І справді за 12 місяців виробництво (сукупна вартість товарів та послуг) зросло на 15,8%. Але якщо взяти за цей період ще і зростання цін, то побачимо, що за рік вони підстрибнули на 15,6%.
  >
  > Таким чином реальний приріст виробництва в січні склав на 15,8%, а лише 0,2%.

  Ви справді гадаєте що Мінстаті сидять такі собі ідиоти, що вони забули врахувати зростання цін?

  Ця цифра зростання виробництва -- 15.8% -- це реальний зріст, що враховує инфляцію. Те ж саме стосується цифр зростання інших секторів чи ВВП в цілому -- вони завжди надаються з врахуванням росту цін. Це стандартна практика.

  > За словами Миколи Азарова з 1 квітня уряд зібрався таки поділитись з народом – збільшити розмір мінімальної зарплатні та пенсії аж на кілька відсотків. Цікаво, що кабінет Януковича зробить це виключно завдяки копняку Президента, який підписав бюджет на цей рік, обумовивши, що підвищення зарплат і пенсій обов‘язково має бути за результатами першого кварталу.

  Цікаво, що Президент обгрунтовує можливість збільшення соціальних виплат саме наявністю росту экономіки, яке ви так недолуго намагаєтесь заперечити.

  > І тут брехливі показники економічного зростання зіграли з урядом злий жарт. І справді, якщо повірити, що виробництво тільки за один місяць піднялося на 15%, то чому пенсії і зарплати підвищуються тільки на кілька процентів?

  Тому, що інші сектори економіки росли повільніше, отже загалом економіка виросла "лише" на "китайські" 9%. А доходи бюджету могли вирости ще менше, якщо уряд намагається стимулювати це саме зростання економіки через зменшення податкового тягару.

  > Між іншим важко не згадати тих, хто ось уже котрий рік є головним подразником для всіх олігархічних груп у будь-яких партіях України. На відміну від Януковича, уряд Тимошенко блискуче виконав всі передвиборчі обіцянки у соціальній сфері, реально піднявши середню зарплату і пенсію, при цьому максимально зменшивши інфляційні показники.

  При цьому зупинивши 10% еконмічний зріст в нуль, перелякавши інвесторів, які лише після неї повертаються. І про инфляцію ви щось не те -- бо всі пам'ятають що відбувалось з цінами на бензин/цукор/м'ясо.

  > Зокрема тільки за один 2005 рік пенсіонери отримали на 134 гривні більші пенсії, що в 2,2 рази більше, ніж все зростання середньої пенсії за два роки роботи першого уряду Януковича в 2003-2004 рр. Ще більш вражають успіхи Тимошенко у підвищенні середніх зарплат. За кілька місяців роботи її уряду, вони зросли на 36,7%. При цьому інфляція 2005 року була меншою, ніж у 2004 або в 2006 роках.

  Бо зростання економіки практично зупинилось.

  > Секрет успіху Тимошенко у витягуванні бізнесу з тіні на світло. В 2005-ому олігархів реально примусили платити податки. Були ліквідовані десятки вільних економічних зон.
  >
  > Втім, ці „недоліки” Віктор Федорович все виправляє. Капітали знову зростають, а вільні від сплати податків зони, знову будуть відкриті. У виграші залишаються власники великих підприємств та концернів, інтереси яких і відбивають дії уряду.

  А також працівники, що отримують нові високооплачувані робочі місця. І дані Мінстату про зріст реальних зарплат це підтверджують.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.03.16 | Михайло Свистович

   Звийчайно, лише Ви пишете правду

   ilia25 пише:
   >
   > Дурниці -- зарплати ростуть набагато швидше інфляції, і дані Мінстату це підтверджують. За останній рік зарплати виросли майже на третину, а инфляція була лише десь 10%.

   Ахвіційно - так :) На базарі (інавіть в автосалоні) - інакше ;)

   >
   > Знову брехня -- Янукович чи не кожень день говорить про зростання економікі, бо це його головний козир.

   Але Ви в Канаді не чуєте, що у відповідь на це кажуть люди :)

   >
   > Брехня, Mінстат завжди наводить порівняння як з попереднім місяцем, так і з попереднім роком.

   Правдиві?

   >
   > Цікаво, що Президент обгрунтовує можливість збільшення соціальних виплат саме наявністю росту экономіки, яке ви так недолуго намагаєтесь заперечити.

   А президент у нас хіба адекватний?

   >
   > А також працівники, що отримують нові високооплачувані робочі місця. І дані Мінстату про зріст реальних зарплат це підтверджують.

   А життя не підтверджує :)
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.03.16 | ilia25

    Re: Звийчайно, лише Ви пишете правду

    Михайло Свистович пише:
    > ilia25 пише:
    > >
    > > Дурниці -- зарплати ростуть набагато швидше інфляції, і дані Мінстату це підтверджують. За останній рік зарплати виросли майже на третину, а инфляція була лише десь 10%.
    >
    > Ахвіційно - так :) На базарі (інавіть в автосалоні) - інакше ;)

    Стаття Уколова посилається на дані Госкомстату. Якщо ці дані неправдиві, то чого їх взагалі згадувати?

    > > Брехня, Mінстат завжди наводить порівняння як з попереднім місяцем, так і з попереднім роком.
    >
    > Правдиві?

    Жителі кацапєтовок зазвичай невчені та наївні, а тому схильні вірити різним теоріям змови. В них як не жиди всю воду випили, так Госкомстат їм бреше, разом з МФВ, ЦРУ та всім іншим світом, що цими даними користуються і в своїх звітах повторюють.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.03.16 | Михайло Свистович

     Re: Звийчайно, лише Ви пишете правду

     ilia25 пише:
     >
     > Жителі кацапєтовок зазвичай невчені та наївні

     тому і вірять, що парламентська янучарська республіка принесе Україні щастя
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2007.03.17 | Englishman

      На жаль, по суті 25-й написав вірно

      мене особливо прикро вразив цей момент в дописі Віктора:

      "Інша справа зростання виробництва, де уряд був зацікавлений взяти якомога більший часовий проміжок. Тому по цьому показнику в Мінстаті порівняли січень 2007-го з січнем 2006 року. І справді за 12 місяців виробництво (сукупна вартість товарів та послуг) зросло на 15,8%. Але якщо взяти за цей період ще і зростання цін, то побачимо, що за рік вони підстрибнули на 15,6%. Таким чином реальний приріст виробництва в січні склав на 15,8%, а лише 0,2%".

      По-перше, порівняння по виробництву держкомстатом справді йшло як з січнем 2006-го, так і з попереднім місяцем, цю інформацію ніхто не приховував. По друге, показники давалися у порівняльних цінах, тобто з врахуванням інфляції. Якби Уколов написав, що довіри до цієї статистики не має і не може бути, це було б спірне твердження яке принаймні не суперечило б наявним фактам. А так вийшло (свідоме чи не свідоме) перекручування, яке було дуже легко помітити людині з навіть початковою економічною освітою.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.03.18 | Мінор

       25 збрехав. Як і Мінстат. Я консультувався незалежно у Терьохіна

       і у Сивульського - обидва підтвердили, що інфляція 0,5% порахована некоректно, бо порівнювалася з груднем, а не з січнем. Ви ж не думаєте, що пишучи статті про економіку я опираюсь тільки на власні вигадки? Статистика, як і математика, наука точна. Коли хтось пересмикує - це добре видно.
       Уряд Януковича не вперше займається окозамилюванням. В 2004 році вони постановили вважати інвестиціями будь-яку приватизацію державного підприємства,якщо серед покупців були іноземці. Завдяки цьому у 2004 році уряд Януковича "залучив" рекордну кількість інвестицій". Але в 2006 році вони про це мовчать - внаслідок їхньої некоректної методики, продаж Криворіжсталі є рекордною "інвестицією".
       Хоч на справді інвестиція - це створення нових виробничих потужностей.
       Ви більш слухайте 25 і Осавуленка. Голова Мінстату вже пережив 8 уряд. Уміє чортяка смачно поцілувати в потрібне місце і знає як :-(
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2007.03.18 | Englishman

        Re: 25 збрехав. Як і Мінстат. Я консультувався незалежно у Терьохіна

        Мінор пише:
        > і у Сивульського - обидва підтвердили, що інфляція 0,5% порахована некоректно, бо порівнювалася з груднем, а не з січнем. Ви ж не думаєте, що пишучи статті про економіку я опираюсь тільки на власні вигадки? Статистика, як і математика, наука точна. Коли хтось пересмикує - це добре видно.

        мова у вашій статті йшла про службовий підлог, якого на сайті Мінстату я не побачив. Конкретніше, ви написали, що ціни було порівняно лише з попереднім місяцем, а не з відповідним періодом минулого року. В той же час, на цьому сайті можна переконатися, що інфляцію рік-на-рік було вказано (на рівні 10.9%):

        http://www.ukrstat.gov.ua/operativ/operativ2007/mp/op/op_u/op0107_u.html

        Чи ці цифри є правдими чи ні- питання спірне, але йшлося у вас про інше.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.03.19 | Мінор

         Угу. На сайті є. Але Азаров говорив тільки про 0,5%

         і видавав це за блискучу перемогу уряду.
       • 2007.03.19 | Shooter

        Re: 25 збрехав. Як і Мінстат. Я консультувався незалежно у Терьохіна

        Мінор пише:

        > Уряд Януковича не вперше займається окозамилюванням. В 2004 році вони постановили вважати інвестиціями будь-яку приватизацію державного підприємства,якщо серед покупців були іноземці. Завдяки цьому у 2004 році уряд Януковича "залучив" рекордну кількість інвестицій". Але в 2006 році вони про це мовчать - внаслідок їхньої некоректної методики, продаж Криворіжсталі є рекордною "інвестицією".
        > Хоч на справді інвестиція - це створення нових виробничих потужностей.

        Ні. Прочитайте собі "стандартне" визначення FDI. Хоча би на сайті OECD. Будете здивований - що саме туди відноситься. І приватизація іноземними інвесторами - це ще одна з цілком "прийстойних" частин FDI.

        Інша справа, що за кучморилих будь-якого розливу левова частка "інвестицій" - це сховані ними ж бабки на Кіпрі та інших офшорах. А гроші Міттала - це був, де-факто, перший за історію незалежності "серйозний прихід серйозного іноземного інвестора" в Україну.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.03.19 | Раціо

         До речі, за результатами 2006-го FDI inflow із Кіпру

         знову на першому місці (1,376 млрд.), далі Франція (738,9 млн. - Укрсиббанк, очевидно), Нідерланди (573,5 -?), UK (382,4 - ?), Угорщина (173,5 - продаж Райффайзеном своєї дочки OTP-банку).
       • 2007.03.19 | ilia25

        Re: 25 збрехав. Як і Мінстат. Я консультувався незалежно у Терьохіна

        Мінор пише:
        > і у Сивульського - обидва підтвердили, що інфляція 0,5% порахована некоректно, бо порівнювалася з груднем, а не з січнем.

        А що, порівнювати з груднем некоректно? Особливо, якщо прямо вказувати, що це порівняння саме з груднем?
       • 2007.03.19 | 123

        Re: 25 збрехав. Як і Мінстат. Я консультувався незалежно у Терьо

        Мінор пише:
        > і у Сивульського - обидва підтвердили, що інфляція 0,5% порахована некоректно, бо порівнювалася з груднем, а не з січнем. Ви ж не думаєте, що пишучи статті про економіку я опираюсь тільки на власні вигадки? Статистика, як і математика, наука точна. Коли хтось пересмикує - це добре видно.

        Статистика (у даному випадку) - це взагалі не наука. Це дані, обраховані за певними правилами. І реальність вони можуть відображати як точно, так і як завгодно. До точності тут - як до Луни. Найбільше на що можна сподіватися - це що правилами, за якими обраховані два показаника, які порівнюють один з іншим, були однакові.

        > Уряд Януковича не вперше займається окозамилюванням. В 2004 році вони постановили вважати інвестиціями будь-яку приватизацію державного підприємства,якщо серед покупців були іноземці. Завдяки цьому у 2004 році уряд Януковича "залучив" рекордну кількість інвестицій". Але в 2006 році вони про це мовчать - внаслідок їхньої некоректної методики, продаж Криворіжсталі є рекордною "інвестицією".
        > Хоч на справді інвестиція - це створення нових виробничих потужностей.

        Фігня. Як визначите правила для обрахування числових показників - так і буде. Головне - щоб правила не змінювати (див. вище), тоді дійсно буде мухлювання.

        > Ви більш слухайте 25 і Осавуленка. Голова Мінстату вже пережив 8 уряд. Уміє чортяка смачно поцілувати в потрібне місце і знає як :-(

        Юлю теж цілував? :)

        Те, що він пережив 8 урядів - не характеризує його ані добре, ані погано. Скоріше це навіть на краще - бо вище імовірність, що методики обрахунку не змінювалися для кожного уряду :)
      • 2007.03.18 | Михайло Свистович

       Саме по суті ні

       Englishman пише:
       > мене особливо прикро вразив цей момент в дописі Віктора:

       А оце не суть, а "частності". А по суті правильно все в Уколова. Гру цифр народ не відчуває, йому би чо-нібудь пажрать :)
  • 2007.03.16 | Мінор

   Ні, Мінстат таки має українців за ідіотів

   На моїй пам"яті тільки Китай мав 25% зростання виробництва та і то за цілий рік. Якби за 1(!) місяць виробництво зросло на 15%, то за рік зростання було б на 180% :-)
   А щодо реальної інфляції, то висновки про неї українці роблять кожного разу, коли бувають у магазині або платять за комунальні послуги.

   Енергетична складова є у більшості цін. Якщо газ виріс з 90 до 130 доларів за тисячу кубів, якщо газ українського виробництва виріс з 350 гривень до 700 грн, то інфляція не може бути в тих межах про які пише Мінстат.

   Ну і нарешті в статті мова про липове зростання виробництва, а лінк вказує на дані із номінального зростання зарплат.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.03.16 | ilia25

    15.8% -- це, звісно, зростання за рік, а не за місяць

    Мінор пише:
    > На моїй пам"яті тільки Китай мав 25% зростання виробництва та і то за цілий рік. Якби за 1(!) місяць виробництво зросло на 15%, то за рік зростання було б на 180% :-)

    15.8% -- це зростання за рік, в порівнянні з попереднім місяцем виробництво насправді впало на 12% (це сезонне явище).

    > А щодо реальної інфляції, то висновки про неї українці роблять кожного разу, коли бувають у магазині або платять за комунальні послуги.
    >
    > Енергетична складова є у більшості цін. Якщо газ виріс з 90 до 130 доларів за тисячу кубів, якщо газ українського виробництва виріс з 350 гривень до 700 грн, то інфляція не може бути в тих межах про які пише Мінстат.

    Може. Просто розміри цієї складової не такі великі, як ви це уявляєте.

    > Ну і нарешті в статті мова про липове зростання виробництва, а лінк вказує на дані із номінального зростання зарплат.

    В статті мова і про доходи теж, а дані по виробництву доступні на тому ж сайті госкомстату:
    http://www.ukrstat.gov.ua/express/expr2007/0207/35.zip

    Взагалі, ваші уявлення про те, як працює госкомстат -- це верх наївності. Невже ви думєте, що такий цирк з цифрами, який ви йому приписуєте, ніхто б не помітив крім вас?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.03.17 | saha

     Re: 15.8% -- це, звісно, зростання за рік, а не за місяць

     > > Енергетична складова є у більшості цін. Якщо газ виріс з 90 до 130 доларів за тисячу кубів, якщо газ українського виробництва виріс з 350 гривень до 700 грн, то інфляція не може бути в тих межах про які пише Мінстат.
     >
     > Може. Просто розміри цієї складової не такі великі, як ви це уявляєте.

     Досить великі. Просто мін стат схитрував. А простіше по народному збрехав.
     В січні він не рахував підвищення комунальних тарифів. Так як більшість з них не біла зареєстрована в мінюсті. А в лютому не порахував так як в січні вони уже були. А рпо корекцію січня не повідомив :(.
     І виходить що грудня до листопада не дуже січень до лютого не дуже
     а потм десь по року розмажими.
     За таку статистику треба звільняти нафіг:(
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2007.03.18 | ilia25

      Re: 15.8% -- це, звісно, зростання за рік, а не за місяць

      saha пише:
      > > > Енергетична складова є у більшості цін. Якщо газ виріс з 90 до 130 доларів за тисячу кубів, якщо газ українського виробництва виріс з 350 гривень до 700 грн, то інфляція не може бути в тих межах про які пише Мінстат.
      > >
      > > Може. Просто розміри цієї складової не такі великі, як ви це уявляєте.
      >
      > Досить великі. Просто мін стат схитрував. А простіше по народному збрехав.
      > В січні він не рахував підвищення комунальних тарифів. Так як більшість з них не біла зареєстрована в мінюсті. А в лютому не порахував так як в січні вони уже були. А рпо корекцію січня не повідомив :(.

      У вас є цьому якісь докази?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.03.19 | saha

       так сайт минстату. Читай уважно та аналізуй

       чим відвертіша брехня тим скоріше в неаї вірять :(.
       Я не очікавав таких маніпуляціій від мінстату і не зразу сміг розібратися.
       Але все ж таки освіта Прикладна математика :))
       Всегда говорил что есть ложь, есть большая ложь, а есть статистика.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2007.03.19 | ilia25

        Я питав про лінк, брехунчику...

    • 2007.03.18 | Мінор

     Навіть не намагайтеся дурити нам голову знову

     У статті я не заперечував, що мінстат порівняв виробництво січня з січнем:

     >Інша справа зростання виробництва, де уряд був зацікавлений взяти якомога більший часовий проміжок. Тому по цьому показнику в Мінстаті порівняли січень 2007-го з січнем 2006 року. І справді за 12 місяців виробництво (сукупна вартість товарів та послуг) зросло на 15,8%.

     Я продовжую стверджувати, що інфляція 0,5% за січень 2007 року є дутою цифрою. Якщо взяти індекс зростання цін у промисловості за рік, то він складатиме понад 15%. Показник 0,5% виник завдяки порівнянню з груднем, не січнем.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2007.03.19 | ilia25

      У вас усі дома?

      Мінор пише:
      > У статті я не заперечував, що мінстат порівняв виробництво січня з січнем:

      Так, ви це заперечували трохи згодом:
      "На моїй пам"яті тільки Китай мав 25% зростання виробництва та і то за цілий рік. Якби за 1(!) місяць виробництво зросло на 15%, то за рік зростання було б на 180% " -- це ви писали?

      Мінор пише:
      > Я продовжую стверджувати, що інфляція 0,5% за січень 2007 року є дутою цифрою. Якщо взяти індекс зростання цін у промисловості за рік, то він складатиме понад 15%. Показник 0,5% виник завдяки порівнянню з груднем, не січнем.

      А хто сперечається з тим, що 0.5% -- це інфляція лише за один місяць? Чи може хтось стверджує, що 0.5% означає щось інше?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.03.19 | Мінор

       У статті?

       ilia25 пише:
       > Мінор пише:
       > > У статті я не заперечував, що мінстат порівняв виробництво січня з січнем:
       >
       > Так, ви це заперечували трохи згодом:
       > "На моїй пам"яті тільки Китай мав 25% зростання виробництва та і то за цілий рік. Якби за 1(!) місяць виробництво зросло на 15%, то за рік зростання було б на 180% " -- це ви писали?

       Перепрошую, ilia25, але здається Ви забрехались. У статті, яку Ви так критикуєте і навіть тепер можете перечитати за лінком: http://www2.maidan.org.ua/n/free/1173951215
       ані слова про Китай :-)
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2007.03.19 | ilia25

        То була відповідь на ваш попредній пост, а не на статтю

        Мінор пише:
        > ilia25 пише:
        > > Мінор пише:
        > > > У статті я не заперечував, що мінстат порівняв виробництво січня з січнем:
        > >
        > > Так, ви це заперечували трохи згодом:
        > > "На моїй пам"яті тільки Китай мав 25% зростання виробництва та і то за цілий рік. Якби за 1(!) місяць виробництво зросло на 15%, то за рік зростання було б на 180% " -- це ви писали?
        >
        > Перепрошую, ilia25, але здається Ви забрехались. У статті, яку Ви так критикуєте і навіть тепер можете перечитати за лінком: http://www2.maidan.org.ua/n/free/1173951215
        > ані слова про Китай :-)

        Перепрошую, але ви продовжуєте корчити з себе дурника. То була моя відповідь на ваш попередній пост, а не на статтю.
  • 2007.03.17 | Shooter

   Ви також

   ilia25 пише:

   > > Між іншим важко не згадати тих, хто ось уже котрий рік є головним подразником для всіх олігархічних груп у будь-яких партіях України. На відміну від Януковича, уряд Тимошенко блискуче виконав всі передвиборчі обіцянки у соціальній сфері, реально піднявши середню зарплату і пенсію, при цьому максимально зменшивши інфляційні показники.
   >
   > При цьому зупинивши 10% еконмічний зріст в нуль, перелякавши інвесторів, які лише після неї повертаються. І про инфляцію ви щось не те -- бо всі пам'ятають що відбувалось з цінами на бензин/цукор/м'ясо.

   10% ріст був зупинений далеко не тільки через дії Тимошенко, а через "революційні" події в загальному.
   Інвесторів так "перелякала", що FDI в 2005 в Україну були вищі за всі попередні роки разом взяті. І для цього вистачило всього-навсього продати чесно один (!) завод. Правда, деякі місцеві бандюки були дещо злякалися, що доведеться віддавати "чесно вкрадене" - от і почали виводити активи. Щоб було за що в ізгнанії в Монако жити.

   Ну і варто також зауважити, що за "середньо привабливу" Киворіжсталь велася справжня конкурентна боротьба серед провідних профільних фірм світу. І Криворіжсталь була продана як "друга найдорожче" (!) в світі ч/м підприємство. Натомість, на потенційно привабливий Укртелеком - жодного серйозного претендента на сьогодні. І, швидше всього, "перепаде" Ахмєтову за зломок ціни (як це було із Криворіжсталлю)

   Щодо інфляції - знову пургу женете. Інфляція була абсолютно порівняльна з попереднім і наступним роком, при тому що підвищення соціальних виплат було безпрецендентне.

   > > Зокрема тільки за один 2005 рік пенсіонери отримали на 134 гривні більші пенсії, що в 2,2 рази більше, ніж все зростання середньої пенсії за два роки роботи першого уряду Януковича в 2003-2004 рр. Ще більш вражають успіхи Тимошенко у підвищенні середніх зарплат. За кілька місяців роботи її уряду, вони зросли на 36,7%. При цьому інфляція 2005 року була меншою, ніж у 2004 або в 2006 роках.
   >
   > Бо зростання економіки практично зупинилось.

   За Єханурова, доречі, і економіка росла, і соціальні виплати. На відміну від Януковича, ріст економіки при якому - наслідок саме грамотних дій уряду Єханурова.

   > > Секрет успіху Тимошенко у витягуванні бізнесу з тіні на світло. В 2005-ому олігархів реально примусили платити податки. Були ліквідовані десятки вільних економічних зон.
   > >
   > > Втім, ці „недоліки” Віктор Федорович все виправляє. Капітали знову зростають, а вільні від сплати податків зони, знову будуть відкриті. У виграші залишаються власники великих підприємств та концернів, інтереси яких і відбивають дії уряду.
   >
   > А також працівники, що отримують нові високооплачувані робочі місця. І дані Мінстату про зріст реальних зарплат це підтверджують.

   Про ріст тарифів дані Мінстату нічого не говорять? І про те, що вже після зростання тарифів пенсії, окрім мінімальних, не піднімалися?
 • 2007.03.17 | Kulish

  Re: Развод по-донецьки або нові казки про „економічне зростання”

  Мені достеменно відомо, що "на місцях" керівників підприємств під загрозою санкцій заставляють подавати звіти про відсутність боргів по зарплаті, тоді як ці борги є за кілька місяців. Якщо це діється по всій країні, то маємо справу з масштабними фальсіфікаціями.
 • 2007.03.18 | Shooter

  І одна цілком подібна ситуація

  Словаччина. Пройшов рік після того, як після уряду Дзюрінди (який проводив економічні реформи 8 років) до влади прийшов уряд Фіца. Економіка росте останній рік алярмуючими темпами, і від в 4 рази вищої бази, ніж в Україні.

  І коли спиталися 12 ведучих економічних аналітиків - чия саме заслуга в рості словацької економіки, 42% (!) сказали, що заслуга попереднього уряду і лише 2% (!!!), що це є заслуга сьогодніщнього уряду.

  http://ekonomika.sme.sk/clanok.asp?cl=3198621


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua