МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Шоу вертихвостиків! Промо-акція під назвою "народний референдум"

03/26/2007 | один_козак
Люди, хто бачив зміст комуняцького бюлетеня?
Хто бачив процедуру голосування під час "референдуму"?
Хто бачив, як залучалися голосувальники?

І хто після всього цього може наважитися назвати вчорашню акцію навіть не референдумом, а опитуванням?

Я був пожартував про цей "референдум" в іншій темі: "Ви за Леніна чи проти кохання". Дійсність, як виявилося, відрізнялася від мого анекдота не дуже.))

На автобусній зупинці стоїть палатка, оформлена в такому стилі, що я зазвичай гидую до таких близько підходити. (Зразу - до питання про репрезентативність.) З палатки виглядає досить інтелігентна бабця: "Маладой чілавєк!.." Гречно запросила, коротше кажучи, до участі. Долаючи відразу до символіки, підходжу з цікавістю :).

Бабця продовжує запрошувати та запитувати-пояснювати("Досліднику" ж треба, щоб "об'єктивна" інформація не розчарувала замовника ;)): "...Как вы относитесь к дружбе с Россией?.." Ну як нормальна людина може ставитися до дружби? Кажу: "Кто же против дружбы! Хорошо, конечно. Только есть одна проблема. Россия-то дружить с нами не хочет... Она хочет КОМАНДОВАТЬ." (Ілюструю ці слова таким владичним жестом))) "Да?.. Да?.. А как вы относитесь к вступлению в НАТО?" - "Ну, большим желанием не горю, но если надо выбирать между Россией и НАТО, то я выберу НАТО" Реагує розчаровано: "Да?.." І вже бачу, що рука з бюлетенем в неї пішла униз і в бік. Схоже, передумала пропонувати прийняти участь у "народному референдумі". Сам запитав: "Так что, давайте, проголосую? Или вы таким, как я, не предлагаете?")) Вона, бідна, з такою неохотою: "Ну почему же, проголосуйте..." Ну, "зіпсував" я їй, значить, одного бюлетеня й пішов. Вона так дивилася на мої позначки в ньому, що її стало аж жалко якось))

Тепер про "мобільні групи".
Багіро! Знаєте, я ненавиджу брехні й махлювання. І саме тому у цьому окремо взятому випадку в мене була виникла ідея організувати такі мобільні групи, як ви казали. "Обламався". Бо мороки багато, а ваші комуняки все одно напишуть, що їм захочеться. Я ж їхню натуру знаю. Та й нагадують вони про неї постійно.)) Без брехні нема компартії.
А за трохи інших умов прикольно було б взяти та наголосувати вам повну торбу 100 разів повторених думок. Заради того, щоб висміяти організацію вашого "раферендуму". Показати все його лукавство. Адже від початку до кінця він зроблений не так, щоб об'єктивно показати думку громадян. І це при тому, що зі справжніх досліджень ми й так ми знаємо, що вступ до НАТО підтримує досить мала кількість громадян.

Відповіді

 • 2007.03.26 | ziggy_freud

  RE: Без брехні нема компартії

  один_козак пише:
  > Люди, хто бачив зміст комуняцького бюлетеня?

  З питань було зрозуміло, що опитування є маніпулятивним. Респонденти штучно підштовхувались до вибору потрібної відповіді.

  > від початку до кінця він зроблений не так, щоб об'єктивно показати думку громадян. І це при тому, що зі справжніх досліджень ми й так ми знаємо, що вступ до НАТО підтримує досить мала кількість громадян.

  більшість становлять ті, хто погано проінформований про зміст діяльності НАТО і ЄЕП. Частині з них обидві організації до спини.

  До речі, щодо змісту діяльності досі неїснуючого ЄЕП сперечаються навіть його організатори.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.03.26 | один_козак

   Знаєте, було досить прикольно побачити,

   як запитання про ЄЕП у бюлетні явило собою продовження усного запрошення до голосування, яке я вислуховував від бабці-активістки. Запитання написано десь рядків у три, і майже все про дружбу й співробітництво з сусідами. Плавно перетікає у "в рамках". Назва ЄЕП висить там десь і губиться. А клітинка для відповіді - одна. ;)
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.03.26 | RedBagira

    Не врите

    Клеток везде было две. Бюллетени были все одинаковые.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.03.26 | один_козак

     Врать - не моя привычка. Читайте внимательнее.

     В бюлетенях клеток - да, две.
     По одной на каждый вопрос "референдума".
     Мои же слова были о том, что во втором вопросе ЕЭП склеено с общечеловеческими ценностями. При чем, пока дойдет до названия союза, о котором спрашивают, человек читает километровые фразы о дружбе и взаимовыгодном сотрудничестве.
     Отсюда и юмор: "Вы за Ленина или против любви?"

     Это у вас был тот же финт, что и на референдуме весной 1991 года, когда вопрос можно было интерпретировать двояко или даже трояко. А комуняки купно со всеми другими империалистами до сих пор его интерпретируют именно так, как задумывали с самого начала: "Вы против независимости своей республики от союзного центра?"


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua