МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Відповідь на кризу в Україні має бути жорсткою (/)

04/04/2007 | Shooter
Віктор Ющенко
The Financial Times, Le Figaro, Rzeczpospolita і Corriere della Sera.

Ключовим обов’язком інституту президента є забезпечення дотримання конституції та гарантування дотримання всіма політичними силами її політичних принципів.

Це завжди було моїм головним пріоритетом, оскільки від цього залежить сприйняття України як нормальної європейської демократії. Також це необхідна умова реалізації наших національних пріоритетів.

Наша молода демократія постала перед новим та небезпечним викликом, що потребує чіткої та негайної відповіді. Цей виклик йде з боку правлячої коаліції, яка перевищила свої повноваження та прагне монополізувати політичну владу, навіть шляхом порушення конституції та ігнорування чіткого демократичного волевиявлення народу України.

З часу формування нового уряду минулого літа я неодноразово закликав прем’єр-міністра діяти в дусі єдності та порозуміння. Натомість правляча коаліція розпочала послідовну кампанію, спрямовану на зміну конституційного балансу між гілками влади та спотворення результатів останніх парламентських виборів.

Така ситуація не могла тривати далі. Ми не можемо розбудовувати успішне демократичне суспільство, якщо ключові учасники політичного процесу не бажають поважати правила демократичної системи влади та відмовляються виконувати волю народу.

Саме тому в мене не залишилося іншого вибору, ніж прийняти рішення про розпуск парламенту та призначення позачергових парламентських виборів на 27 травня 2007 року.

Це є крайнім кроком, але я переконаний, що національні інтереси України вимагають цього.

В демократичних країнах народ є основним та остаточним арбітром в системі влади. Лише він уповноважує на урядування.

Саме тому ми маємо звернутися до нього для вирішення цієї політичної кризи. Лише довіряючи мудрості народу України, ми можемо знайти вихід з цього політичного пату та отримати національний консенсус, необхідний для просування України вперед.

Я не шкодую, що намагався знайти широке політичне порозуміння за складних умов, спричинених минулими парламентськими виборами.

Я як президент у своїх діях керувався довгостроковими інтересами України, а не особистими перевагами чи прихованим зиском.

Я вважаю, що це було важливим тестом нашої політичної зрілості та спроможності завершити процес демократичної нормалізації.

Для досвідчених демократичних суспільств є нормою, коли результати виборів зобов’язують політичних опонентів працювати на партнерській основі.

Німеччиною сьогодні керує "велика коаліція" лівих та правих. Франція також має приклади "співіснування".

Конституція США навіть заохочує таку ситуацію, оскільки місця в Білому домі та Конгресі, як правило, розподілені між різними політичними партіями.

Незважаючи на це, такі суспільства залишаються стабільними, процвітаючими та не мають проблем з управлінням. Причина проста. У кожному випадку політичні еліти розуміють, що є дещо важливіше, ніж прагнення до політичної влади.

Поважаючи бажання своїх виборців, вони прагнуть до розподілу влади в національних інтересах.

Звичайно, ідеї та програми є предметом для дискусії та обговорення, іноді навіть у грубих формах. Але всі сторони мають дотримуватися меж, щоб політична конкуренція не нашкодила створенню демократичного устрою.

Коли існує ймовірність ризику, сторони обирають компроміс, а не конфронтацію.

Перш за все, вони поважають свої власні конституції та дотримуються принципу стримувань та противаг, який є життєво необхідним для запобігання монополістичному зловживанню владою.

І керуючись саме такими підходами, минулого літа я подав кандидатуру Януковича, після того, як стало очевидно, що помаранчеві партії не спроможні сформувати більшість.

Після всього, що сталося, ні в кого не має бути жодних сумнівів у тому, що це було рішення, яке далося мені дуже важко. Але я був переконаний у тому, що воно було на благо та в інтересах України.

Частиною цього процесу стали мої переговори щодо укладання Універсалу національної єдності з метою поєднання Президента та Уряду на основі єдиної платформи, яка визначала узгоджені та реальні цілі, що відповідають бажанням та прагненням українського народу.

Він базувався на історичному компромісі, на основі якого я сподівався об’єднати демократичні перетворення в Україні та закласти основи для нової ери стабільності та прогресу.

Мені дуже шкода, що дух примирення та компромісу, які так необхідні для досягнення успіху, не був підтриманий правлячою коаліцією. Натомість вони послідовно проводили недобросовісну політику, яка все більше шкодила політичному розвитку України.

Замість того, щоб підтримати угоду про розподіл повноважень, вони спрямували свої дії на її підрив та захоплення повноважень для себе за будь-якої можливості та будь-яким способом.

Замість того, щоб поважати вибір українського народу, вільно виявлений під час виборів, вони вдалися до махінацій, спрямованих на зміну балансу сил в парламенті у найбільш недемократичний спосіб.

Замість того, щоб підтримувати політичну конкуренцію в законодавчих рамках, вони знехтували Конституцією, поспішаючи усунути своїх опонентів та монополізувати владу.

Ці дії не є гідними відповідальних демократів. Вони відображають ставлення та поведінку, які український народ по праву може вважати такими, що відійшли до нашого минулого.

Я вважаю, що це є питанням найбільшої національної ваги. Якщо Україна хоче, щоб її визнали складовою частиною спільноти європейських демократій, то вкрай необхідно вирішити дану кризу у відповідності до наших конституційних принципів.

Якщо ми не можемо поважати принцип верховенства права всередині країни, то як можна вірити в те, що ми будемо поважати принципи міжнародного права?

Я сподіваюся, що Янукович зрозуміє, що нові вибори є єдиним способом вирішити дану кризу.

Справжні демократи ніколи не повинні боятися вердикту народу. Лише ті, хто вперто продовжує надавати перевагу старим підходам, можуть бажати, щоб наше політичне майбутнє вирішувалося шляхом інтриг та залаштункових домовленостей. Україна має продемонструвати, що все це залишилося позаду.

Відповіді

 • 2007.04.04 | Moro

  Хто нє спрятался - я нє вінават

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.04.04 | Shooter

   Саме так. Виглядає на останнє китайське попередження

   Патруль, виглядає, втомлюється все більше і більше.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.04.04 | Moro

    Що краще для України?

    Часом думаєш : А може хватить мєндальнічать? Ну буде важко... пару днів... Але краще безконечний ужас, чем ужас без конца?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.04.04 | Shooter

     Найкраще - таки дострокові вибори

     Поки-що Ющ вчисту тактично переграє СРАКу. Він прийняв рішення про розпуск ВР на підставі Конституції, призупинив дію відповідного брєду КМ, не давив публічно на КС та ЦВК, як це робили різнокольорові дятли, має на своєму боці СБУ, внутрішні війська та армію, при нейтральному МВС (Цушко явно в тюрягу не хоче). Жодних (поки-що) силових дій проти дятлів зі СРАКи. Цілком вчасна і влучна стаття у opinion making виданнях на Заході. І навіть "запуск" клоуна Жириновського в Україну - непоганий хід.

     СРАКа ж наприймала кучу брєдів, абсолютно незаконно "створила" "своє" ЦВК, та ще й поставила на його чолі дебіла Підрахуя, який в прямому ефірі погрожує зняти суддів Печерського суду, Янукович і ко по-дебільному публічно тиснули на Домбровського, оголосивши його відставку, якої не сталося, після того 20 дятлів все з того ж дупла пішло давити на Давимуку. Із силовиків має на свому боці частину Генпрокуратури (видать Раффіку парабелум!) та "надзвичайну ситуацію" Шуфріча.

     Одним словом, поки-що з боку СРАКи спостерігається відвертий брєд самашедшого. Єдина більш-менш твереза поки-що виголошена думка - це слова Яника про те, що ПР готова погодитися на перевибори.

     Думаю, до Великдня все вже вирішиться.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2007.04.04 | Moro

      Я агресивніший ніж ви :-)

      У нас з вами часто співпадають оцінки(як і має бути у розумних людей :-), але наразі, чесно кажучи, я налаштований більш агресивно.
      Зачистка НЕМИНУЧА! Чи ПЕРЕД виборами, чи ПІСЛЯ них.
      Вся ця "махвія" - ніхто(прєвєд Кісєльйову:-)) і завут її нікак - на фоні регулярних структур із тих же сс, і вапрос вирішується на "1-2-3" - будє тілько політична воля.
      Бардак уже всіх дістав, в тому і контрагентів з-за кордонів України.
      Пару тез, які я не буду коментувати, але бекграундом вони мають значення :
      1. Танци-манци навколо ПРО з розпосюдженням на РФ
      2. Гаданий третій термін Путіна
      3. Під час "газової війни" 2005 року Ющенко проявив неабияку великодушність.
      4. Запуск Жіріновського в Україну - ви праві - гарний маркер.
      ...
      ps. Я цим всім хочу сказати - то неправильно, що в країні, яка створює сучасні ракети і танки, в прем'єрах ходят завгари. Нєєстєствєнно енто, галубізной какой-то атдайоть! :-)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.04.04 | alx_1904

       Ошибочка

       Moro пише:

       > країні, яка створює сучасні ракети і танки
       Мы не выпускаем ракеты только советских времён, а завод грохнули окончательно и безповоротно (Спасибо Кучме, который начал разваливать и Кравчуку который закончил) :(

       А о танках вообще молчу - их не берут по цене 1/4 от российских.

       Так что не надо тут как достижения выкладывать успешно просранные и разгромленные достижения СССР
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2007.04.04 | Moro

        Давайте ви мені не будете розказувати про ракети і про танки

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.04.04 | Безробітний

         Теж мені секретний хвізик-інженер з номенклатури...

         Підтверджую - за роки української незалежності нічого принципово нового створено не було....

         Номенклатура (люди СИСТЕМИ) спритно розікрала всі підприємства ВПК, попиляла на метал станки, видерла з м"ясом чіпи з вимірювальної техніки (чіпи були винуваті лише тим, що містили деякий відсоток золота) та фактично розпустила галузеві НДІ...Ніякого державного фінансування не було...

         Хіба що Китай намагався щось втримати на плаву своїми заказами...Та навіть і китайцям продавали розроблені за часів радянської влади зразки...

         Будь яке намагання створити щось своє під мінімально-виділені кошти закінчувалось тим самим - люди СИСТЕМИ ти кошти спритно розкрадали.
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.04.04 | alx_1904

         Ну опровергните меня \

         или это не у наших "незалежных" танков орудие выдерживает только один боекомплект (российское- мин. 50) и заодно скажите что это суперсовременность - не делать в танках задней передачи в КПП (Пакистанский контракт - кстати пакистанцы акромя 50% предоплаты так ничего и не заплатили и укр. танк в результате им обошёлся в 1/4 от российского)
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2007.04.04 | Shooter

        Шибочка

        alx_1904 пише:
        > Moro пише:
        > Мы не выпускаем ракеты только советских времён

        Росія випускає "нову" Булаву, яка вже з енного разу "улєтаєт" не туди, куди її посилають - але то таке.

        > завод грохнули окончательно и безповоротно

        Точно. А ракети для Sea Launch'у на коліні збирають?

        > Спасибо Кучме, который начал разваливать и Кравчуку который закончил

        А також всєм красним дірєкторам, завгарам, недобиткам совіцької номенклатури, бандюкам та просто бандитам - якраз всім тим персонажам, які сьогодні в СРАЦі. Тут я з Вами цілково погоджуюсь.

        > А о танках вообще молчу - их не берут по цене 1/4 от российских.

        Знову відверто брешете. (хоча й українські, і російські сьогодні - в "другому ешелоні")
    • 2007.04.04 | Киянка

     Мені захотілося Вас обійняти. Серйозно

     Не порахуйте це за жарт :)
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.04.04 | Безробітний

     А Ви приведіть на допомогу USщєнку Ваших кумірів Кучму,Путіна,,,

     Та всіх інших достойників з номенклатури...

     Люди СИСТЕМИ (номенклатура) - боягузи та покидьки, здатні обгадити та розікрасти все, що створював народ на протязі десятиріч...
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2007.04.04 | Раціо

      Шиза косить ряди безробітних

      Безробітний пише:
      > Люди СИСТЕМИ (номенклатура) - боягузи та покидьки, здатні обгадити та розікрасти все

      , - написав безсоромний виправдовувач тієї системи.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.04.04 | Безробітний

       Шановний....

       система та люди системи - то різні речі...

       От система, наприклад, докорінно змінилась, а люди системи ті ж самі...

       І за нової системи вони неспроможні забезпечити 60% ВВП 1989 року...
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2007.04.04 | Раціо

        Так-так, дуже популярна у сталіністів казочка

        Безробітний пише:
        > система та люди системи - то різні речі...

        Ага, одразу видно, що Ви людина системи - характерно вивертаєтеся, як вугор на пательні, зімість визнати очевидне. І люди ті самі, і система та сама. Просто зараз ваша система змушена конкурувати із нашою, і поволі але надійно програє, томущо дебільна.

        > І за нової системи вони неспроможні забезпечити 60% ВВП 1989 року...

        Та звісно. Проблемка тільки, що не було жодного супермаркета, де шматочок того грандіозного ВВП можна було купити. Та й я підозрюю, що ядерна боєголовка в холодильник не влазить.
     • 2007.04.04 | ziggy_freud

      згоден, номенклатурники погані. Геть номенклатуру

      а що товарісчь пропонує замість неї? У вас є НЕноменклатурна команда, здатна ефективно керувати країною? Для початку назвіть хоча б перші 5 прізвищ.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.04.04 | Безробітний

       Пропоную...

       В президенти - Михайла Богдановича Свистовича...Палаців їм не треба, з Нью В.., вибачте, Ірпіня правити будуть...Інтернет їм туди вже
       провели, а ядерного чемоданчика все одно вже немає...

       В прем"єр міністри - Шутера, тільки спочатку нехай паспорт ЄС з"їсть. Бо нафіга нам скандали як з Луциком.

       Міністром освіти - Раціо - нік сам за себе говорить...

       Міністром с/х - Боровика, тільки без права продажу землі...

       Міністром з справ національностей - Толю Дейнеку...Перспективна, до речі, посада, Сталін з такої ж починав...

       Директором опозиції - Yoko з Білочкою, доповнюють одна іншу, там Юлія Володимірівна взагалі відпочивають, фракційні зрадники відразу ж трупами поляжуть...

       Міністр оборони - mala, як в багатьох цивілізованих країнах...

       Керівник СБУ - будуть суміщувати на громадських засадах з посадою Президента Михайло Богданович... Достеменно знаю, що у вільний від основної роботи час вони за ворогами народу полюбляють полювати.

       Керівник МВД - пан Роллер...У нього получиться...Хотів спочатку йому СБУ віддати, але рука не піднялась Михайла Богдановича образити.

       Міністром транспорта - Котигорошку...Добре знається на двохколесних засобах переміщення...

       Голова Верховної Ради - Ходжа Насраддін - вільно володіє художньо-співочою мовою...


       Одного "Майдану" на десять Урядів вистачить...
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2007.04.04 | ziggy_freud

        лишається назвати єдиним блоком безробітних і працевлаштованих

        щоб подалі відійти від номенклатурних традицій.

        Безробітний пише:
        > Одного "Майдану" на десять Урядів вистачить...

        ТОМУ ЩО ТАК! Бачу лише дві проблеми. Пропонований колектив буде аж надто часто зависати на форумі Майдану. І багато часу витрачати на з*ясування стосунків.

        Але певний, що будь-яка група випадково набраних в Уанеті 450 віртуальних персонажів, включно з тролями і навіть троянськими вірусами ;-), працюватиме ефективніше, ніж щойно розпущений склад ВР.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.04.04 | Безробітний

         Ні, Безробітні- то внесистемна опозиція...

         Сподіваюсь, що Гарант Конституції Михайло Богданович мені сайт "Майдан" дозволять модерувати або чоловіком мера у таку-собі Бершадь для експериментів призначать...

         Натомість, Зіггі, пропоную Вам пост мінстра охорони здоров"я...А то вже там давненько посада без голови гуляє...

         До речі, допоможіть, буди ласка, з кандидатурою на посаду міністра Закордонних Справ...
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2007.04.05 | ziggy_freud

          Re: Ні, Безробітні- то внесистемна опозиція...

          Безробітний пише:
          > Натомість, Зіггі, пропоную Вам пост мінстра охорони здоров"я...А то вже там давненько посада без голови гуляє...

          погоджуюсь. Але з іншої причини. Після міністра-фахівця з пластичної хірургії геніталій в Україні доведеться багато займатись психічним здоров*ям трансветитів (описка за Фройдом, йдеться про трансексуалів). Бо перероблять кому треба і кому не треба.
          А решту громадян чоловічої статі лікувати від синдрому кастрації.

          > До речі, допоможіть, буди ласка, з кандидатурою на посаду міністра Закордонних Справ...

          п.Чучхе. Тоді в зовнішньої політики буде такий східний вектор, що Грищенко курить в туалеті.
       • 2007.04.04 | Bayan

        Дотепно!

        І, головне, не образливо, без уживання такої популярної на цьому форумі "художньо-співучої" мови.

        Great respect, за блискучо поданий урок цивілізованої манери полемізувати!
   • 2007.04.04 | Hoja_Nasreddin

    Re: Саме так. Виглядає на останнє китайське попередження

    Мене тішить "останнє".
    Але турбує "попередження".
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2007.04.04 | Дядя Вова

  Ющ - наш "маленький Пiночет", чи скорочено "Пiнокiо".

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.04.04 | OlalaZhm

   Re: Ющ - наш "маленький Пiночет", чи скорочено "Пiнокiо".

   Та ні, насправді. Жарт не проканав.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.04.04 | Дядя Вова

    Ну, и? Его действия? Пересажать оппонентов?Давить народ танками?

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.04.04 | Moro

     Народ надо лееять!

     А биндити повинні сидіти в тюрмах.
    • 2007.04.04 | OlalaZhm

     Re: Ну, и? Его действия? Пересажать оппонентов?Давить народ танками?

     Дядя Вова,Вы ваще про кого: я думала про Ющенко, а Вы, вродь, про Януковича...
    • 2007.04.04 | Englishman

     просто треба провести вибори,

     а опонентам змиритися з їх результатами, і не погрожувати морєм крові.
  • 2007.04.04 | ziggy_freud

   а хто тоді маленький Сальвадор Альенде?

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.04.04 | Tatarchuk

    Re: а хто тоді маленький Сальвадор Альенде?

    Я сам дуже хочу знати хто цей маленький Сальвадор Альєнде. В мене дві кандидатури - перший то звісно Мороз, а другий (теж гарна кандидатура) - то автор слогану про мізерні пенсії та покращання життя вже сьогодні. якби дізнатися хто це такий?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.04.04 | AxeHarry

     Re: а хто тоді маленький Сальвадор Альенде?

     skorishe za vse - ce MRZ. Bo tajemnyj kamunizd.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2007.04.05 | ziggy_freud

      ймовірний сценарій розвитку подій. Сант'яго-де-Київ, 1973 рік

      об*єднані ліві сили готуються обороняти ВР від путчистів. Ахметов роздає депутатам канкренті волини з власного арсеналу, сідає в вертольот і зникає, за його версією, щоб привезти патрони.

      Підчас очікування танків таємно проникла в споруду Вітренко автоматними чергами в спину ліквідовує Мороза і Симоненка. "За Росію, за Курочкіна" - лунає могутній голос Наташі. І одразу замовкає, обірваний пострілом блакитного снаряду з зірками Євросоюзу.

      Голос за кадром: от ЗАГС Печерского района. Наградіть товарища Вєтрєнко медалью замужества І степени посмертно.

      Янукович на захопленому фанатами Дінамо стадіоні співа під гітару. Але плутає пальцовки, лажає, і під свист фанів зникає в роздягальні Дінамо. Де на нього чекає Головатий. "Я забіл ім гол. Но мне будут мстіть їх дєті"


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua