МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Засідання КС повинно транслюватися в прямому ефірі

04/06/2007 | Майдан-ІНФОРМ
«Порядок в країні, виконання Указу Президента та Законів України, цілісність країни – це те, навколо чого повинні об’єднуватися всі політичні сили», - на цьому наголосив Микола Томенко вчора під час прямого ефіру на «5 каналі».

«Сьогодні всі політичні сили мають дочекатися і погодитися з будь-яким рішенням Конституційного Суду як єдиного органу конституційної юрисдикції в Україні, що вирішує питання про відповідність законів та інших правових актів Конституції України. Поки Указ Президента про розпуск Верховної Ради не скасований відповідним рішенням Конституційного Суду, він є чинним. Якщо ми допустимо ситуацію, коли Указ Президента чи рішення Конституційного Суду не будуть виконуватися, то це призведе до анархії в країні», - зазначив Микола Томенко.

На його переконання, засідання Конституційного Суду повинно транслюватися в прямому ефірі. «Тільки тоді це рішення буде суспільно обґрунтованим. Більше того, ми вже маємо досвід публічного розгляду Верховним Судом питання про легітимність виборів Президента під час Помаранчевої революції», - зазначив Микола Томенко.

Він нагадав, що в чинному на сьогодні Указі Президента зафіксовано, що народні депутати мають «продовжувати виконувати свої повноваження, що безпосередньо не пов’язані з повноваженнями Верховної Ради». Тобто, за словами Миколи Томенка, нинішні народні депутати мають право займатися законотворчою діяльністю, висловлювати свою точку зору, представляти інтереси виборців, збиратися в сесійній залі на збори. «Але розглядати, а тим більше приймати політичні рішення в даній ситуації Верховна Рада не повинна. Невиконання Указу Президента тільки загострює ситуацію в країні, заводить її в глухий кут», - вважає Микола Томенко.

В той же час він висловив стурбованість заявами деяких представників Секретаріату Президента, які вважають, що народні депутати V скликання вже втратили всі свої повноваження. «В Україні не може не існувати законодавчої влади. Депутатський корпус втрачає свої повноваження на наступний день після того, як складуть присягу народні обранці нового скликання», - зауважив Микола Томенко.

Він також відзначив необхідність дотримання під час підготовки до дострокових виборів усіх процедур та термінів, передбачених законодавством, щоб уникнути подальшого оскарження результатів виборів будь-якою політичною силою. «Я б не хотів, аби Україна жила передвиборчими баталіями ще кілька років. Тому політики мусять думати не тільки про свій рейтинг, а і перш за все дотримуватися чинного законодавства», - зазначив Микола Томенко.

На його думку, принциповою умовою дострокової виборчої кампанії повинно бути проведення виборів в усіх регіонах України. «Не можна допустити ситуації, коли б бодай в одній області вибори не відбулися, через що можна буде поставити під сумнів цілісність та єдність України як держави», - вважає Микола Томенко.

Прес-служба М.В. Томенка

Відповіді

  • 2007.04.06 | Alexander Balaban

    Re: Засідання КС повинно транслюватися в прямому ефірі

    I agree with this position. Parliamentarians like Taras Chornovil will not be re-elected because people have lost trust in the likes of him.
    Instead of uniting with President Yushchenko, he sides with Yanukovych and murderers of his father,Vyancheslav Chornovil. Taras Chornovil is a traitor of Ukraine.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua