МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Скидайтеся, хлопчики та дівчатка…

05/23/2007 | Майдан-ІНФОРМ
Хто винний в поборах на шкільний ниві загадка, яку не дуже горять бажанням розгадувати посадовці від освіти. Ймовірно і вони з цього мають. В Кіровоградських гімназіях та ліцеях, як не галасували та не знімали керівників такса на рівні 50 гривень до фонду класу не зменшилася. Зараз в деяких закладах побори підвели під «дах» батьківських комітетів. Крім згаданих фондів окремо збирають гроші на ремонти та періодичні заходи: екскурсії (причина проста та зрозуміла), дні народження, свята і тому подібне.
Але на фоні названого виділяється збір у 100 гривень на «останній дзвоник». Батькам, як не сутужно, але «відмовляти дітям» в таких сумах важко, бо стовідсоткове в атестаті «впаде рівень знань» до небажаної межі… Беруть не диференційовано, з усіх підряд: від прибиральниці до підприємця, для якого це звичайно не гроші. Беруть і з батьків-журналістів( Хазанов би сказав: «А вони подумали з кого беруть?..» А оскільки «за мовчанку в свою чергу своєчасно не сплачено», то цікава думка з цього приводу міністра-соціаліста пана-товариша Миколаєнка, якого породила, до речі , Кіровоградщина.
Та попереду ще випускні вечори, окремі іспити, і дому здається, що батькам ховати гаманці в кишеню зарано. Радіти треба по повній програмі – до боргів на півроку вперед…

Відповіді

  • 2007.05.23 | Shadow_Runner

    100 грн. на випускний це багато?

    100 баксів не хочете? Є у нас в Херсоні ліцей де на випускний намагалися по 100$ з кожного зібрати....
  • 2007.05.23 | один_козак

    Треба мати хоч маленьку внутрішню свободу

    І спокійно, свідомо та суверенно розв'язувати такі дрібні шкільно-побутові питання.
    Є пропозиція - не соромитися запитати в того, хто її оголошує: "А чого так дорого?" Обговорити з батьками, тощо.

    Перевести питання "під батьківський комітет" - це можу бути спробою втечі педколективу від непотрібних (чи обгрунтованих?) підозр...

    А ле й у спілкуванні батьків поміж собою іноді над економічною доцільністю та можливостями сім'ї бере гору бажання конкретних тата чи мами виглядати не гірше за інших... На кого ж після цього скаржитися за дорожнечу шкільного життя дитини?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.05.23 | sama

      Шановні батьки! Не давайте!

      Я вчитель з 40 річним стажем.Мені страшно соромно читати і слухати це щороку. Для себе від початку роботи дотримуюся правила- нічого ніколи ні від кого не брати. Так я захищаю власну свободу і незалежність.Подарунок чи стіл за батьківські гроші не нагодують і не забезпечать. Зганьблять - це точно. Мусимо навчитися їсти менше і за власні гроші.Дуже часто ініціатива на побори йде від котрогось з батьків,а інші, боячись видатися чи то бідними чи то скупими, мовчки це підтримують.Обурюються в транспорті, на кухні в пресі - та відважтеся про це просто і відкрито сказати на зборах чи на опікунській раді.Більшості вчителів цих подарунків, цукерок і квітів просто не потрібно!Якщо є якась жаринка вдячності - вона проявиться дружньою посмішкою вже дорослого випускника, який зустрів вас через надцять років по школі.
      А фонди- створивши контролюйте!. Не соромтеся спитати куди і скільки вони виділили.Не віддавайте фонд в руки директору. Не спокушайте - це один з гріхів.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".