МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ще одна пiдстава для можливого чергового указу про розпуск ВР

06/03/2007 | Майдан-ІНФОРМ
На випадок скасування Конституцiйним Судом другого указу про розпуск зРади нагадуємо Президенту про iснування ще однiєї пiдстави для дострокового припинення повноважень ВР п'ятого скликання, що полягає в грубому порушеннi регламенту Верховної Ради пiд час формування коалiцiї в липнi 2006 року (а отже, й Конституцiї, яка вимагає неухильного дотримання регламенту ВР пiд час цiєї процедури). Детальнiше про це - в статтi Максима Iсаєнка, що знаходиться за адресою http://maidan.org.ua/static/mai/1175795518.html

Відповіді

  • 2007.06.03 | Свiдомий

    Дивно, що Ющ одразу не пiшов цим шляхом

    Адже факт порушення регламенту ВР (i, вiдповiдно, Конституцiї) при формуваннi коалiцiї - очевидний, i двояко КС потрактувати цей факт просто не зможе.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.06.04 | Shadow_Runner

      Наш КС може усе!

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.06.04 | Свiдомий

        Навiть заперечити очевидне?

        Хотiв би я на це подивитися. Кращого варiанту самодискредитацiї цього складу КС тодi годi було б придумати. ;)
    • 2007.06.05 | Koala

      А ви указ від 26 квітня взагалі читали?(л)

      http://www.president.gov.ua/documents/6068.html
      Відповідно до частини шостої статті 83 Конституції України у Верховній Раді України за результатами виборів і на основі узгодження політичних позицій формується коаліція депутатських фракцій, до складу якої входить більшість народних депутатів України від конституційного складу Верховної Ради України. Тим самим Основний Закон України не передбачає можливість формування коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді України за рахунок включення до її складу народних депутатів України, які не входять до депутатських фракцій, що сформували відповідну коаліцію.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.06.05 | Свiдомий

        В тому-то й справа, що читали

        В указi вiд 26 квiтня мiсцями ця аргуметацiя проблискує, однак виписана недостатньо чiтко. Якби вона була виписана чiтко (так, як у статтi Макса Iсаєнка) i було зроблено наголос на фактi порушення чинного на момент формування коалiцiї регламету ВР (що автоматично означає порушення Конституцiї, бо згiдно з нею, коалiцiя депутатських фракцiй формується на основi Конституцiї та регламенту - ст. 83 ч. 9 Конституцiї), то КС вiдкрутитися було б нелегко (якщо взагалi можливо), адже факт порушення регламенту при формуваннi коалiцiї в липнi 2006 року - очевидний.
  • 2007.06.04 | 121

    Re: Ще одна пiдстава для можливого чергового указу про розпуск ВР

    Народ Украины реализует свою волю посредством своей власти, которая включает в себя законодательную, исполнительную и судебную власти.
    Лишение народа права осуществлять свою власть по причине прекращения деятельности любой из этих властей хоть на день, хоть на час или даже на секунду означает узурпацию власти, которая принадлежит исключительно народу.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.06.05 | Свiдомий

      Re: Ще одна пiдстава для можливого чергового указу про розпуск В

      121 пише:
      > Народ Украины реализует свою волю посредством своей власти, которая включает в себя законодательную, исполнительную и судебную власти.
      > Лишение народа права осуществлять свою власть по причине прекращения деятельности любой из этих властей хоть на день, хоть на час или даже на секунду означает узурпацию власти, которая принадлежит исключительно народу.
      А якщо одна з гiлок влади (в даному випадку, законодавча) брутально нехтує волею народу i Конституцiєю? Хiба не повинен тодi Президент як Гарант Конституцiї припинити беззаконня i винести це питання на народний суд - вибори?

      До того ж, як вибори (надання народу змоги вирiшувати, як йому далi жити i кому довiрити управлiння країною) можуть бути "узурпацiєю влади"?

      I нарештi, яке право мають полiтичнi сили, за якi проголосувало близько третини населення країни, формувати в цiй країнi шляхом пiдкупу конституцiйну бiльшiсть в парламентi i змiнювати Конституцiю (Основний Закон!) цiєї країни? Хiба це не є узурпацiєю влади?
    • 2007.06.05 | Koala

      Кожної ночі КМ, ВР і суди йдуть додому спати,

      згідно з діючим трудовим законодавством.

      Чи означає це, що трудове законодавство позбавляє народ України права реалізовувати свою владу аж на 16 годин на добу, вихідні і свята, не кажучи вже про обідні перерви?

      121 пише:
      > Народ Украины реализует свою волю посредством своей власти, которая включает в себя законодательную, исполнительную и судебную власти.
      > Лишение народа права осуществлять свою власть по причине прекращения деятельности любой из этих властей хоть на день, хоть на час или даже на секунду означает узурпацию власти, которая принадлежит исключительно народу.
  • 2007.06.05 | Свiдомий

    Тепер ригiанали просять КС розтлумачити їм вже розтлумачене (/)

    Мабуть, за першим разом до них так i не дiйшло. :lol:

    Коаліція збирається бігти до КС і з третім указом Ющенка
    05.06.2007 14:09___ www.ПРАВДА.com.ua

    Депутати від коаліції мають намір зробити подання до Конституційного Суду щодо третього указу президента про розпуск парламенту.

    "Наші юристи займаються цим питанням, а ми збираємо 45 підписів", - сказав журналістам член фракції Партії регіонів Володимир Макеєнко.

    "Ми намагаємося з'ясувати, коли Верховна Рада визнається нелегітимною за відсутності 150 депутатів. Ми вважаємо, що така норма діє тільки на момент складення присяги, а опозиція вважає, що діє і після - протягом всієї роботи парламенту", - зазначив він.

    Водночас інший депутат від Партії регіонів Юрій Мірошниченко пояснив, що подання до Конституційного Суду стосуватиметься роз'яснення розбіжностей між 82 і 90 статтями Конституції.

    "Якщо буде таке звернення до КС, то воно матиме конструктивний, а не деструктивний характер", - зазначив депутат.

    Як відомо, у 2002 році КС уже виніс рішення про те, що наявність 300 депутатів необхідна для визнання Верховної Ради легітимною не тільки на момент складення присяги, але й протягом усього скликання.

    Джерело: http://pravda.com.ua/news/2007/6/5/59921.htm
  • 2007.06.05 | digger

    І ще одна

    Згідно указів про розпуск (які визнала, принаймі перший, коаліція) зРада не працювала більше місяца.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".