МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ми - нащадки героїв

08/29/2007 | presskun
Ми - нащадки героїв

«Памятай – ти нащадок героїв»...Яскраво нагадав у неділю,на Спаса Конгрес Українських Націоналістів Львівської обласної організації мешканцям Львова. Великі світлини на одній з головних площ міста вразили львівян та гостей. Поряд із такими стендами зупинялись всі: молодь,туристичні групи іноземців, ветерани ,та просто випадкові перхожі.
Починаючи із 19 серпня 2007 року біля пам’ятника Тарасові Шевченку Конгрес Українських Націоналістів запрезентував проект Марафон Пам’яті «Пам’ятай – ти нащадок героїв ! Впізнай своїх», присвячений 100-річчю Романа Шухевича і 65-літтю Української Повстанської Армії.
Демонстрація фотостендів з портретами відомих і невідомих повстанців,таких ще молодих, а можливо і зовсім юних, тривала включно до 24 серпня – Дня Незалежності України, на вівтар якої герої поклали свої голови.
Щодень біля стендів збиралися охочі поспівати повстанських пісень, а біля намету Конгресу юрмилися ті, хто хотів подискутувати, взяти листівку, придбати патріотичну літературу. Щонайперше слід зазначити, що акція «Марафон пам’яті» справила велике враження на громадян, які емоційно реагували на експозицію світлин повстанців. Хтось поклав троянду до стенду, де був портрет Романа Шухевича, таким чином вшановуючи головокомандувача Української Повстанської Армії.
З моменту встановлення, стенди оточили допитливі громадяни. Декому з них, найбільш емоційному, скотилася по щоці непрохана сльоза. Іншому виринув спогад про когось з рідних. І так тривало щодня до презентації проекту, яка розпочалась із співання маршу націоналістів «Зродились ми великої години» до якого долучились тисячі громадян...А далі із вступним словом виступив голова Львівської Обласної Організації Конгресу Українських Націоналістів, депутат Львівської облради Микола Пшевлоцький. До речі, саме Микола Пшевлоцьки ініціював цей проект разом з видавництвом «Літопис» (директор М.Комарницький). До виступів під час презентації були запрошені також голова Братства ОУН-УПА Олесь Гуменюк, поет Микола Петренко, а також депутат облради, заступник голови проводу ЛОО КУН Роман Дідусь.
Конгресівці розповідали про виставку, про причини відмови участі КУН у позачергових парламентських виборах. Зрештою Конгрес не зникає з політичної арени, а змушений взяти тайм-аут через незгоду з вимогою мегаблоку – розпустити партію Конгрес, яка створена під стягом ОУН, під стягом, що власне гордо несли зображені на фото герої.
Численні учасники мітингу – презентації гаряче аплодували артистам аматорам: Софії Федині та родині Остюків – юному Данилку та батькам Лесі та Юрія.
На наших очах люди впізнавали рідних та близьких. До намету підійшла жінка, навіть не приховуючи сліз, виказала велику вдячність за організовану виставку. І тільки того дня, 22 серпня вона побачила того, з ким розлучила війна вже стільки літ тому – це був хлопець з її села, тільки один, який вчився з нею в одній гімназії та сидів за одною партою. Братом та сестрою називали себе молоді гімназисти...Та одного дня не прийшов він на уроки...І відчула молода Маринка, що воює вже її рідний Орест...
Днями звернувся до нас Богдан Різун, який захоплено розглядаючи фото,впізнав свого дворідного брата Степана (Кривоніс), що і підтвердив Яворівський архів (ст. 65).
Непоодинокими виявились такі випадки на період «Марафону Пам’яті».
Загалом впродовж тривалості акції відбулось багато подій, пов’язаних з програмою заходів до Дня Незалежності. Зокрема, покладання квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку, капела «Дударик» вшанувала найбільше державне свято Акафістом до Матері Божої.
Відбулась і урочиста сесія міської ради, після якої депутати оглянули експозицію Конгресу. До речі, під час сесії її гість Борис Гудзяк, ректор Українського Католицького Університету засвідчив, як хтось із громадян упізнав свого родича на світлині.
Такі демонстрації згодом відбудуться в інших містах області та України. Актив ЛОО КУН впевнений, що не побоїться поїхати до Східних регіонів нашої держави, адже таким шляхом ми маємо можливість розбудити сплячі серця тих, хто не знав, або, не хотів знати про такий важкий і дискусійний відрізок української історії.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".