МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Нарешті українські політики зацікавилися еміграцією?

09/02/2007 | Олег Городецький

Останніми днями в пресі широко висвітлювалися висловлювання лідерки БЮТ на тему нової української еміграції закордоном. Дійсно, в серпні Юлія Володимирівна побувала в Неаполі. Хоч візит і був досить несподіваним (до останнього не було відомо точної дати та години перебування, не було широкого розголошення) та зовсім не тривалим (всього декілька годин, в рамках зйомок фільму), вона зустрілася з групою українських заробітчан та мала з ними досить цікаву та жваву розмову.

Що ж, відверто кажучи, візит до емігрантів лідера одного з найбільших політичних блоків, що планують (і мають на це підстави) перемогти на дострокових виборах до Парламенту, є вельми похвальним. Адже вся українська імміграція, і в Італії зокрема, доклала чималих зусиль для перемоги помаранчевого табору в 2004 та 2006 роках та й кількість „зацікавлених” цією темою виборців в Україні, особливо Західній, - величезна. То ж підняття заробітчанських проблем на зустрічах з виборцями (зокрема в „еміграційному” Тернополі) є досить вдалим передвиборчим кроком та важливим для майбутнього України, звісно за умови, коли після виборів про неї, еміграцію, згадають.

Та й партнери- „конкуренти” з НУ-НСамооборони в особі „відповідального” за еміграцію „народно-естрадного посла” Оксани Білозір виглядають на цьому фоні досить скромно. Не кажучи вже про Партію Регіонів, де вважають, перефразовуючи відомий вислів, що „Донбасс на заработки не уезжает”. Помилково.

Звичайно, потрібно вітати наміри Ю.Тимошенко підняти це питання на державний рівень, хоч і виникають деякі запитання.

Насамперед, Юлія Володимирівна допустила невеличку статистичну помилку. В Італії немає 3-4 млн українців. Їх число, за найбільш обєктивними підрахунками, між офіційними італійськими даними та „нелегальною” реальністю, становить 500 – 600 тисяч. Цифри, звичайно, не менш шокуючі. Але повернемось до суті.

Що ж обіцяє лідерка БЮТ українським заробітчанам? Повернути їх додому і підняти мінімальну заробітну плату в Україні до рівня європейських країн, щоб українці не виїзджали. Обіцянки надзвичайно благородні, але не конкретні і ...мало реальні.

По- перше, далеко не всі заробітчани хочуть повертатися на Батьківщину. Є велика частина людей, які проживають закордоном з сімями, успішно інтегрувавшись в суспільство, що їх прийняло, зреалізувавшись тут професійно. Вони, якщо і планують повертатися, то в далекому майбутньому. Іншим, після втечі від „рідних” злиднів, вдається утримувати власні сім’ї в Україні, коштом важкої праці закордоном і вони, а це переважно жінки передпенсійного або пенсійного віку, не бачать іншого виходу на даний момент.

По-друге, обіцянка зробити найблищим часом зарплати в Україні європейскими, щоб українці не виїзджали, а ті, хто бажає повернутися – поверталися, виглядає мяко кажучи дещо фантастичною.

Складається враження, що, на жаль, говорячи про проблеми заробітчан, високо поважна автором Ю.Тимошенко, обмежується звичайною передвиборчою демагогією.

Натомість, дуже хотілося б, щоб Юлія Тимошенко, чи лідери інших політичних сил, запропонували, можливо, не такі глобальні, але значно корисніші і, що важливо, реальні для здійснення наміри чи заходи:

  • створити державний орган з еміграції, який би координував всі питання пов’язані з цим явищем (Міністерство чи Держкомітет);

  • боротися з хабарництвом на українських митницях;

  • підготувати та підписати так необхідні міжнародні угоди про взаємне визнання прав водія, професійних дипломів, про соціальний захист та пенсійне забеспечення;

  • розширити консульську сітки з збільшенням, кількісно і якісно, штатів українських дипломатичних представництв;

  • наблизити до європейських стандартів рівень обслуговування громадян України у консульствах країн ЄС в Києві;

  • прирівняти гроші, перераховані емігрантами, до інвестицій і створити всі умови для їх ширшого та вигідного залучення в економіку Держави;

  • ввести спеціальний юридичний статус громадян України, що проживають закордоном для полегшення їх відносин з державними органами на батьківщині;

  • розширити культурні та освітні програми для емігрантів та багато іншого.

За партію, яка б запропонувала в своїй програмі щось подібне, заробітчани б масово голосували вистоюючи кілометрові черги біля закордонних дільниць, навіть незважаючи на перешкоду, створену „рідним” Парламентом (обов”язковість перебування на консульському обліку) та агітували б рідних в Україні! Але таких програм, на жаль, немає! А виборці хочуть не солодких та казкових обіцянок, а реальних та конкретних справ.

На загал, здається, що жодна політична сила в Україні не має достатньо ясного розуміння проблем трудових емігрантів і, що значно важливіше, - комплексного і професійного підходу до їх вирішення. В жодній політичній силі не представлена еміграція конкретним кандидатом в народні депутати, а сама тема еміграції використовується всіма партіями, щоб показати недолугість роботи опонента.

Ці думки не є аж ніяк критикою Юлії Тимошенко. Зовсім ні. Це спроба зрозуміти, коли український політикум повернеться обличчям до співвітчизників закордоном. І з огляду на те, як це питання бачать передові його представники (а власне до них автор відносить Юлію Володимирівну), стає зрозуміло, що „проблемний віз „ еміграції ще не скоро зрушиться з місця.

Олесь Городецький – Голова Християнського Товариства Українців в Італії

Відповіді

  • 2007.09.03 | zanyda

    Re: Нарешті українські політики зацікавилися еміграцією?

    Шановнтй пане Олеже!
    А за які кошти Ви пропонуєте втілити Вашу програму?! Як відомо легально в Італії працюють лише 160тис. українців, решта ж 300-400тис. нелегали, тобто не сплачують податки ні в Італії ні в Україні. З легальних працівників бюджет Італії отримує більш як 20млн. євро на місяць, або 250млн. на рік. А що отримує Україна? Обовязок вчити і лікувати іхніх дітей, що лишилися тут? І не тільки...Чому кошти, що сплачую я як платник податків в Україні мають йти на вирішення проблем (а вони дійсно існують) тих хто не сплачує податки взагалі??? Тобто першим пунктом такої програми має бути сплата 15% податку на доходи фізичних осіб з нелегалів в бюджет України і спільне фінансування деяких пунктів з виконавчою владою Італії.
    Що ж до повернення їх в Украіну, то осмілюсь стверджувати, що в основній масі вони цього не бажають навіть якщо тут їм платитимуть стільки ж як в Італії. Що іх тут чекає? Вранці бігти на роботу, потім поратись по господарству, доглядати за дітьми і немічними батьками ще й вислуховувати матюки пяного чоловіка а то й випробувати його кулаки? Повірте, простіше вже бути там і доглядати якогось старого італійця при повністю забезпеченому побуті, навіть якщо ти нелегал. А ті що легалізувались, і за золоті гори не повернуться і єдина їх головна біль, як перетягнути туди своїх дітей і рідних.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.09.05 | Oles Horodetskyy

      Re: Нарешті українські політики зацікавилися еміграцією?

      Chanovnyj druje
      diakuyu za vidguk. Nelegaly peredayut do Ukrainy velycezni kochty, jaki e postijnymy ta najmasyvnichymy investyziamy v ekonomiku derjavy. Vlasne za zi kochty kupuyutsia tovary, navcayutsia dity, mayut robotu budivelni kompanii.....
      Ci kochty e duje vagomym vneskom do ekonomiky, vony ne priamo opodatkovuyutsia. Chos podibne jak grochi turystiv. Kojna kraina xoce maty jaknajbilche turystiv. i jodna ne obkladae ix podatkom.
      Chodo legaliv, to nigde v sviti nemae podvijnogo opodatkuvannia.
      Potenzial emigrazii velyceznyj! Chkoda cho nacha derjava jogo ne vykorystovue.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.09.06 | zanyda

        Re: Нарешті українські політики зацікавилися еміграцією?

        Я говорю не за легалізованих заробітчан, а нелегалів, що не сплачують податки ні в Італії ні в Україні. Гроші, що вони передають в Україну зароблені нелегально, тобто НЕЗАКОННО!!! І гоаорити що вони непрямо сплачують податки-це потурати беззаконню! Знаете, якби хазяїн моєї фірми не сплачував податки, а кошти зекономлені таким чином пустив на оплату і я не сплачувала податки як фізична особа, то мої "інвестиції" в економіку України були б чи не вдвоє більшими, ніж наших заробітчан-нелегалів!!!( я б їх явно не шкарпетку складала б). І роботи будівельникам було б ще більше!!! А так гроші заробітчан тільки створюють додатковий тиск на споживчий ринок, що спричинює ріст цін і подорожчення споживчого кошика для тих хто сплачує податки. Туристи ж, що приїздять в Україну заробили на поїздку легально і сплатили всі податки в себе на батьківщині. Не можна потурати беззаконню! Адже чесні громадяни і Україна через них (нелегалів) мають ще додаткові проблеми, як то постійне погіршення візового режиму, репутації країни... Ще свіже в памяті як в середині девяностих італійці видавали візу за одним паспортом і анкетою(самою елементарною) А зараз?!
        Ще раз повторюсь, проблеми у заробітчан дійсно є. Але проблеми легалізованих треба вирішувати разом з владою Італії, оскільки вони вносять вагомий внесок в економіку Італії. Поблеми ж нелегалів не повинні вирішуватись за рахунок законослухняних громадян України і Італії. КРАПКА!
  • 2007.09.03 | Націoнaлicтa

    Re: Нарешті українські політики зацікавилися еміграцією?

    Панe Олесь Городецький!

    Bельми похвальним є Baшe aнaліз cитуації. Tiльки нacкільки "нарешті" i нacкільки "щиpo" i як "нaдoвго" українські політики зацікавилися еміграцією? Пocтaє зaпитaння чoму візит лідерки БЮТ був досить "xaптeлeйський", a не гiднo i цивiлiзoвaнo плaнoвaний - не було відомо точної дати, години перебування, не було широкого розголошення, тa не тривалим; чoгo бoїться? Taк вoнa їх викoнaє ці "oбiцянки"! "Що ж обіцяє лідерка БЮТ українським заробітчанам? Повернути їх додому і підняти мінімальну заробітну плату в Україні до рівня" ... Знoву "мінімальну заробітну плату" підняти? Tут дapуйтe - тpeбa бути aбo лeдapeм, aбo цілкoм здeгpaдoвaною ocoбoю, щоб пo-мінімальнoму жити, якщо є мoжливi заробітки - цe вжe нe "coвкoвcькa мeнтальнicть"! Ю.Тимошенко мoже i пoвиннa нe тiльки підняти це питання на державнoму рівнi, aлe нaйгoлoвнiше - нa дiлi зpoбити. B чoму дужe cумнiвaюcя, що вoнa знaє як.

    "Партнери- „конкуренти” з НУ-НСамооборони в особі „відповідального” за еміграцію „народно-естрадного посла” Оксани Білозір виглядають на цьому фоні досить скромно"... Tут скромнicть зoвciм нeдоpeчнa - дiяти тpeбa!, ...a „Донбасс на заработки не уезжает”- тaм бeз "дoзвoлу" диxaти нe мoжнa.

    Вaжливo: не "не виїзджали" , a не виїжджали.
  • 2007.09.05 | Pavlo Z.

    Пане Городецький! Дякую за ДУЖЕ слушну тему.

    Олег Городецький пише: >
  • створити державний орган з еміграції, який би координував всі питання пов’язані з цим явищем (Міністерство чи Держкомітет);

  • боротися з хабарництвом на українських митницях;

  • підготувати та підписати так необхідні міжнародні угоди про взаємне визнання прав водія, професійних дипломів, про соціальний захист та пенсійне забеспечення;

  • розширити консульську сітки з збільшенням, кількісно і якісно, штатів українських дипломатичних представництв;

  • наблизити до європейських стандартів рівень обслуговування громадян України у консульствах країн ЄС в Києві;

  • прирівняти гроші, перераховані емігрантами, до інвестицій і створити всі умови для їх ширшого та вигідного залучення в економіку Держави;

  • ввести спеціальний юридичний статус громадян України, що проживають закордоном для полегшення їх відносин з державними органами на батьківщині;

  • розширити культурні та освітні програми для емігрантів та багато іншого. А що Ви скажете з приводу пропозиції законодавчого забезпечення збереження українського громадянства при отриманні громадянства європейської країни - тобто до легалізації подвійного громадянства для сотень тисяч заробітчан, щоб їх Україна не змушувала, як нині, позбавлятися свого громадянства для набуття іншого? Дякую!:)

згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.09.05 | vlad

    Re: Нарешті українські політики зацікавилися еміграцією?

    :sarcastic: Олег Городецький пише: >

    Останніми днями в пресі широко висвітлювалися висловлювання лідерки БЮТ на тему нової української еміграції закордоном. Дійсно, в серпні Юлія Володимирівна побувала в Неаполі. Хоч візит і був досить несподіваним (до останнього не було відомо точної дати та години перебування, не було широкого розголошення) та зовсім не тривалим (всього декілька годин, в рамках зйомок фільму), вона зустрілася з групою українських заробітчан та мала з ними досить цікаву та жваву розмову.

    Що ж, відверто кажучи, візит до емігрантів лідера одного з найбільших політичних блоків, що планують (і мають на це підстави) перемогти на дострокових виборах до Парламенту, є вельми похвальним. Адже вся українська імміграція, і в Італії зокрема, доклала чималих зусиль для перемоги помаранчевого табору в 2004 та 2006 роках та й кількість „зацікавлених” цією темою виборців в Україні, особливо Західній, - величезна. То ж підняття заробітчанських проблем на зустрічах з виборцями (зокрема в „еміграційному” Тернополі) є досить вдалим передвиборчим кроком та важливим для майбутнього України, звісно за умови, коли після виборів про неї, еміграцію, згадають.

    Та й партнери- „конкуренти” з НУ-НСамооборони в особі „відповідального” за еміграцію „народно-естрадного посла” Оксани Білозір виглядають на цьому фоні досить скромно. Не кажучи вже про Партію Регіонів, де вважають, перефразовуючи відомий вислів, що „Донбасс на заработки не уезжает”. Помилково.

    Звичайно, потрібно вітати наміри Ю.Тимошенко підняти це питання на державний рівень, хоч і виникають деякі запитання.

    Насамперед, Юлія Володимирівна допустила невеличку статистичну помилку. В Італії немає 3-4 млн українців. Їх число, за найбільш обєктивними підрахунками, між офіційними італійськими даними та „нелегальною” реальністю, становить 500 – 600 тисяч. Цифри, звичайно, не менш шокуючі. Але повернемось до суті.

    Що ж обіцяє лідерка БЮТ українським заробітчанам? Повернути їх додому і підняти мінімальну заробітну плату в Україні до рівня європейських країн, щоб українці не виїзджали. Обіцянки надзвичайно благородні, але не конкретні і ...мало реальні.

    По- перше, далеко не всі заробітчани хочуть повертатися на Батьківщину. Є велика частина людей, які проживають закордоном з сімями, успішно інтегрувавшись в суспільство, що їх прийняло, зреалізувавшись тут професійно. Вони, якщо і планують повертатися, то в далекому майбутньому. Іншим, після втечі від „рідних” злиднів, вдається утримувати власні сім’ї в Україні, коштом важкої праці закордоном і вони, а це переважно жінки передпенсійного або пенсійного віку, не бачать іншого виходу на даний момент.

    По-друге, обіцянка зробити найблищим часом зарплати в Україні європейскими, щоб українці не виїзджали, а ті, хто бажає повернутися – поверталися, виглядає мяко кажучи дещо фантастичною.

    Складається враження, що, на жаль, говорячи про проблеми заробітчан, високо поважна автором Ю.Тимошенко, обмежується звичайною передвиборчою демагогією.

    Натомість, дуже хотілося б, щоб Юлія Тимошенко, чи лідери інших політичних сил, запропонували, можливо, не такі глобальні, але значно корисніші і, що важливо, реальні для здійснення наміри чи заходи:

    • створити державний орган з еміграції, який би координував всі питання пов’язані з цим явищем (Міністерство чи Держкомітет);

    • боротися з хабарництвом на українських митницях;

    • підготувати та підписати так необхідні міжнародні угоди про взаємне визнання прав водія, професійних дипломів, про соціальний захист та пенсійне забеспечення;

    • розширити консульську сітки з збільшенням, кількісно і якісно, штатів українських дипломатичних представництв;

    • наблизити до європейських стандартів рівень обслуговування громадян України у консульствах країн ЄС в Києві;

    • прирівняти гроші, перераховані емігрантами, до інвестицій і створити всі умови для їх ширшого та вигідного залучення в економіку Держави;

    • ввести спеціальний юридичний статус громадян України, що проживають закордоном для полегшення їх відносин з державними органами на батьківщині;

    • розширити культурні та освітні програми для емігрантів та багато іншого.

    За партію, яка б запропонувала в своїй програмі щось подібне, заробітчани б масово голосували вистоюючи кілометрові черги біля закордонних дільниць, навіть незважаючи на перешкоду, створену „рідним” Парламентом (обов”язковість перебування на консульському обліку) та агітували б рідних в Україні! Але таких програм, на жаль, немає! А виборці хочуть не солодких та казкових обіцянок, а реальних та конкретних справ.

    На загал, здається, що жодна політична сила в Україні не має достатньо ясного розуміння проблем трудових емігрантів і, що значно важливіше, - комплексного і професійного підходу до їх вирішення. В жодній політичній силі не представлена еміграція конкретним кандидатом в народні депутати, а сама тема еміграції використовується всіма партіями, щоб показати недолугість роботи опонента.

    Ці думки не є аж ніяк критикою Юлії Тимошенко. Зовсім ні. Це спроба зрозуміти, коли український політикум повернеться обличчям до співвітчизників закордоном. І з огляду на те, як це питання бачать передові його представники (а власне до них автор відносить Юлію Володимирівну), стає зрозуміло, що „проблемний віз „ еміграції ще не скоро зрушиться з місця.

    Олесь Городецький – Голова Християнського Товариства Українців в Італії

  • 2007.09.06 | BIO

    Чого б це БЮТу боятися еміграції ?

    Звісно, є пересторога у разі "очікуваної" перемоги опинитися з часом
    у якомусь Мавзолеї - один теж сидів у Цюріху, ся досидів.


    Дійсно, в серпні Юлія Володимирівна побувала в Неаполі. Визит був досить несподіваним та зовсім не тривалим (всього декілька годин, в рамках зйомок фільму) - саме так щоб нажаль не дістатися Сіракуз бо
    то є зайве нагадування про вирішальну точку опори в електоральній
    суперечці куди йти країні - кому це треба вигравати вибори за рахунок
    "зайвих" мільонів заробітчанських голосів щоб нагло вбили як Ахримєда
    саме на святкуванні Піррової перемоги як порушника після (саме так!)
    виборчих домовленостей про подальше ширмування остаточного дерибану...

    Що не зрозуміло - це ж майже пряма мова фактів, навіщо нам питати дух
    Ванги ?
  • 2007.09.06 | samopal

    А можна перечислити тих політиків?

    Бо Цушка вже пробував поцікавитись через "своїх людей" в терені, а прізідєнт заборонив...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей


  • Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".