МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Капранови: Україні потрібен захист від північної монополії (л)

10/11/2007 | observer
Дмитро Капранов: Держава повинна захистити книговидавничий ринок, лише тоді він зможе успішно розвиватися
08/10/2007 17:46 "Реальна політика"

"Реальна політика" запитала письменника і видавця Дмитра Капранова, яких позитивних зрушень у видавничій діяльності можна очікувати від нового складу Верховної Ради.

-Ніяких зрушень. Тому що це ті ж самі люди. Вони книжок не читають, не купують, тому вони нічого не можуть вирішити в цьому питанні. Вони зайняті своїми справами. Якби ви мене спитали про енергетику чи банківську справу, я думаю, там вони щось можуть. А у видавничій справі – я думаю, вони навіть не знають, що це таке. Вони некультурні і неграмотні люди. Лише якщо ми зможемо взяти владу за горло шляхом громадського впливу, вона, можливо, буде вимушена до нас прислухатися. Свого часу це вдалося, коли Єхануров був Прем’єром, але йому не вистачило буквально двох тижнів, щоб прийняти постанову про захист відтизняного книжного ринку. У Єханурова були особливі обставини: у нього мати – бібліотекар. Тому він до таких речей прислухається, все-таки, спадкова книжкова "хвороба". А у теперішніх наших представників влади, на превеликий жаль, родичів-бібліотекарів немає, тому – тільки тиск з нашого боку. Будемо тиснути.

Основна питання зараз – захист ринку. Видавничий ринок – це один з небагатьох українських ринків, які ніяк не захищені. У нас є закон про захист ринку металобрухту, у нас є закон про захист сільськогосподарського ринку, і багато інших законів. У нас є постанова Мінекономіки, яка захищає ринок вітчизняних автомобілів – саме від російських автомобілів. І хотілося б, щоб у якийсь спосіб був захищений книговидавничий ринок. У нас поруч є дуже великий сусід, природний монополіст, який видає дуже великими накладами книжки, а значить, знижує собівартість... Ну, що таке великий наклад у книговидавництві, пояснувати не треба, це – усе. І от цей природний монополіст – а природний тому, що в нього більше населення, – грубо кажучи, робить наш ринок дуже вразливим.

Тому захист ринку – головна проблема. Решту можна вирішити в той чи інший спосіб. Зараз уже почали навіть іноземні інвестори приходити до нас, але нормальних інвестицій не буде, якщо наш ринок не буде самостійний, а буде лише частиною російського книжкового ринку. Українські поліграфісти сьогодні недоотримують замовлення – абсолютна більшість книжок, що продаються в Україні, друкується за кордоном. Вони могли б друкуватися в наших друкарнях, а це дуже великий шмат ринку. Те, що ми звільнені від податків, нас не рятує. В росіян настільки більші наклади, і наш ринок настільки прозорий для них, що скільки нас не звільняй від податків, ми від того зростати не станемо. Нас можна вбити, але нас практично ніяк не можна підтримати. Так, є багато різних питань, багато дрібних справ, які стосуються і авторського права і взагалі розвитку поліграфічної бази, але це все – справи третього порядку, тому що, якщо ринок буде захищений, у нас автоматично з’являться гроші, і на поліграфію в тому числі. Це все – залежні речі і вони самі собою можуть врегулюватися за умови, що наш ринок буде повноцінним.

http://rpl.net.ua/2007/10/08/kapranov_08_10.html

Відповіді

  • 2007.10.11 | Дядя Вова

    Ну и фамилия же у людей! :) Не повезло... ;(

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.10.11 | Раціо

      Який глибокий аналіз тексту. Одразу видно виборця Януковича

    • 2007.10.11 | observer

      русофоб!



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".