МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Грузинська опозиція планує запровадити парламентську республіку

11/12/2007 | ilia25
Грузинська опозиція, побачивши реальну загрозу повернення их країни до диктатури, бачить і єдиний шлях відвернуту цю загрозу -- перехід до парламентської республіки.

Я теж вже не знаю, скільки ще треба додтковых прикладів щоб довести, що сильний президент -- це вже готовий диктатор. Якому, при бажанні, нічого не заважає почати придушувати демократію.

Ключова відмінність парламентської республіки в тому, що там по кожному питанню доводится шукати компроміс, який влаштує більшість виборців. І ніхто не може диктувати умови. На відміну від президентської республіки, де цей компроміс шукають лише один раз, і лише по одному питанню -- хто буде приймати всі інші рішення на натупні 5 років. Керуючись лише власним сумлінням, чи його відсутністістю, бо хто ж знає наперед?

А досвід доводить, що гавелів на пострадянському просторі явний дефіцит.

http://gazeta.ru/politics/2007/11/12_a_2306824.shtml

Відповіді

 • 2007.11.12 | Tatarchuk

  задаєтеся сократівським питанням?

  ilia25 пише:
  > Я теж вже не знаю, скільки ще треба додтковых прикладів щоб довести, що сильний президент -- це вже готовий диктатор. Якому, при бажанні, нічого не заважає почати придушувати демократію.

  Сократ колись намагався зрозуміти: що краще - 1 тиран (диктатура), 30 тиранів (аристократія) чи 30 тисяч тиранів (демократія) :) Ви знаєте його варіант відповіді?

  > А досвід доводить, що гавелів на пострадянському просторі явний дефіцит.

  Гавелів достатньо, але вони не проходять до парламентів в умовах непроведеної декомунізації :)
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.11.13 | ilia25

   Сократ багато наївних питань міг задати

   Tatarchuk пише:
   > ilia25 пише:
   > > Я теж вже не знаю, скільки ще треба додтковых прикладів щоб довести, що сильний президент -- це вже готовий диктатор. Якому, при бажанні, нічого не заважає почати придушувати демократію.
   >
   > Сократ колись намагався зрозуміти: що краще - 1 тиран (диктатура), 30 тиранів (аристократія) чи 30 тисяч тиранів (демократія) :) Ви знаєте його варіант відповіді?

   Килька тисяч років тому і навіть дуже розумна людина не могла б знайти відповідь на питання, що зараз здаються наївними.

   Але ж за цей час людство заробило достатньо досвіду щоб знати точно, що 30 тиранів краще за одного, а демократія краща будь-який інший устрій.
 • 2007.11.14 | Sean

  ...але у неї ніц не вийде

 • 2007.11.14 | Koala

  Симанєнка їм у помічCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua