МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Вшануванню Петлюри таки бути

11/14/2007 | Майдан-ІНФОРМ
За ініціативи Полтавської облдержадміністрації в Полтаві відбулося громадське обговорення з приводу встановлення пам'ятника Голові Директорії, головному отаману військ УНР Симону Петлюрі.

Головуючий на зібранні перший заступник голови ОДА Іван Близнюк запевнив присутніх (140 чол.) у необхідності вшанування видатного земляка. На його думку, основною перешкодою у цьому є небажання влади Полтави виконувати Указ Президента. Адже було 5 відповідних звернень від облдержадміністрації на адресу міськвиконкому, відбулося засідання профільної комісії міськвиконкому, яку очолює Ганна Білоус, але на сесію міськради питання пам’ятника Петлюрі так і не винесли.

У своїх виступах під час обговорення науковці, громадські лідери висловили пропозиції не лише встановити пам'ятник, а й назвати на честь Петлюри вулицю (наприклад, перейменувати вул.Артема), створити музей, Фонд для збору коштів на спорудження пам’ятника. А Тетяна Оніпко, доцент кафедри культурології і історії Полтавського університету споживчої кооперації, кандидат історичних наук, виступила за створення у Полтаві постійно діючого Науково-дослідного Центру на зразок бібліотеки, за допомогою якого громадськість міста мала б змогу упевнитися у вагомості і неперевершеності фігури Петлюри та об'єктивно розібратися в усіх його якостях.

Підсумком громадського обговорення стало оголошення конкурсу на визначення місця для спорудження пам'ятника та його ескізу. Зокрема, є пропозиції встановити монумент біля ОЦЕВУМу.

За словами депутатів міської ради, вже на 6 грудня заплановано на сесії міськради розглянути питання про встановлення пам'ятника Петлюрі.

За матеріалом сайту http://petlura.poltava.ua/

Відповіді

 • 2007.11.14 | владимир

  Re: Вшануванню Петлюри таки бути

  полтавский мэр матковский украинофоб. что можно ожидать от БЮТовца, сразу же перекрасившегося в красно-голубые, как дорвался до власти. позор ему!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.11.14 | Сидір

   Re: Вшануванню Петлюри таки бути

   Матковський БЮТівцем і майданівцем ніколи не був. Ідея за гроші не купується, а лише міце у списку. Саме це й й зробив Матковський, тобто купив місце у міському партійному списку.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.11.14 | сова

    Re: Вшануванню Петлюри таки бути

    Так, вшанування Петлюри у Полтаві буде, бо Петлюрі, на відміну від Матковського, не прийшлося купувати місце в списку - його місце, як одного з чільників нації, визначив народ.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.11.14 | Андрій

     Re: Вшануванню Петлюри таки бути

     Матковському народ теж врешті-решт визначить його місце.
    • 2007.11.14 | Арета

     А куди подівся мій допис про БЮТ і нац. ідею в їхньому розумінні

     Теріть, теріть... Народ і так правду бачить і знає. Всього не потерете!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua