МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Українці в Італії: Сенат мусить визнати Голодомор - геноцидом

11/17/2007 | oles horodetskyy
11 листопада 2007 року Християнське Товариство Українців в Італії розпочало акцію по збору підписів під відкритим листом до Сенату та Камери Депутатів (двох палат парламенту) Італійської Республіки про визнання Голодомору 1932-1933 років в Україні- Геноцидом українського народу.

На даний час в Італії проживає офіційно 195 000 українців (дані МВС Італії, опрацьовані статистичним Досьє Карітас-Мігрантес – листопад 2007 року), які хоч і не є громадянами Італії, роблять свій вагомий внесок у розвиток цієї країни, працюючи, платячи податки, інтегруючись в італійське суспільство. Крім цього, велика частина українців зможе голосувати на наступних адміністративних виборах до місцевих органів влади, створюючи таким чином, певний політичний потенціал.

Люди активно відгукнулися на заклик Товариства. За один день зібрано близько 2 000 підписів громадян України, резидентів в Італіїї. Найактивнішими були українці з Риму, Ріміні, республіки Сан Маріно, Болонії, Терні, Пізи, Ліворно. Величезну підтримку надали священники УГКЦ, які служать в цих містах.

Посилаючись на історичні факти та на звернення Президента України і Світового Конгресу Українців, громадяни України, що підписались під відкритим листом, вимагають від Парламенту Італії наступне:

визнати Голодомор геноцидом українського народу;
засудити винуватців цього жахливого злочину проти людства – радянський режим під керівництвом Й. Сталіна;
сприяти включенню до шкільних програм в Італії матеріалів про Голодомор, щоб глибокі знання цієї трагедії служили для недопущення подібного в майбутньому.

По завершенні збору підписів планується проведення прес-конференції для журналістів італійських мас-медіа.

Посольство України в Італії заявило про свою повну та всебічну підтримку цієї акції

Олесь Городецький,
голова Християнського Товариства Українців в Італії

текст звернення Християнського Товариства Українців в Італії до співвітчизників тут:
http://maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_lvivmai&key=1195302334

Відповіді

  • 2007.11.26 | Іван

    Re: Українці в Італії: Сенат мусить визнати Голодомор - геноцидом

    Стаття і захід з метою самореклами, реальної користі нуль.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua