МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Одеська "Просвіта" - Юлії Тимошенко

11/21/2007 | Майдан-ІНФОРМ
Шановна Юліє Володимирівно!

27 жовтня в Одесі, попри численні протести громадськості, відбулося відкриття скандального пам'ятника російській імператриці Катерині ІІ. І хоча це питання вже неодноразово обговорювалося, ми все ж хочемо нагадати, що саме Катерина ІІ у 1775 р. знищила Запорізьку Січ, звинувативши запорожців у "неистовом управлении", тобто демократії. Саме Катерина ІІ у 1783 р. запровадила на території України фактичне рабство з правом продажу кріпаків, у той час, коли освічена Європа звільнялася від особистої залежності. Нарешті, саме «просвічена» Катерина ІІ ліквідувала майже тисячу шкіл, у кожному скільки-небудь значному селі чи містечку країни, зануривши в темряву неписьменності значну частину українського народу.

Ми також впевнені, що ініціатива перейменування поселення Хаджибей у модну «новогрецьку» Одесу ніяким чином не зменшує вкрай негативної ролі, яку ця історична постать відіграла для української державності.

Прикро дивує нас й той факт, що лідери одеського БЮТ при розгляді цього питання зайняли чітку антидержавну позицію і створили коаліцію з Партією Регіонів. Ганебне голосування фракції БЮТ (у повному складі) за встановлення та урочисте відкриття сумнозвісного пам'ятника не могло не викликати в нас стурбованості і обурення, які сподіваємося, поділяєте й Ви.

На жаль, 19 листопада, в ефірі одеського 31-го телеканалу, лідер одеського БЮТу В'ячеслав Крук, в черговий раз підтвердив свою прихильність щодо встановлення пам'ятника імператриці, а також зазначив, що вирішувати його долю і надалі буде виключно міська рада, незалежно від пропозицій та дій інших зацікавлених сторін.

В свою чергу, ми вважаємо неприпустимим, і просимо Вас звернути увагу на той факт, що лідер одеської «Батьківщини», політичної сили, яка сьогодні виступає в авангарді патріотичних сил українського суспільства, дозволяє собі демонстративно зневажати думку місцевої громади, церкви, науковців-істориків та усіх небайдужих українців.

Голова Правління Одеського міського осередку ВМГО «Молода просвіта»
Юрій Демедюк

Відповіді

 • 2007.11.22 | Сергій Зінченко, м. Кривий Ріг

  Re: Одеська "Просвіта" - Юлії Тимошенко

  Молодці, хлопці і дівчата!
  Я як редактор Кримворізького просвітянського часопису і як член партії "ВО "Батьківщина", який неодноразово звертався до Юлії Володимирівни з листами (щоправда, не з цього питання), але так і не отримав відповідей, повністю вас підтримую: або Україна все-таки стане українською, або нашу Батьківщину приватизують місцеві фарисеї та агресивні зайди.
  Сергій Зінченко, редактор часопису "Промінь Просвіти"
 • 2007.11.22 | observer

  Так як Ви смієте?! Тут питання коаліції вирішується, а Ви зі

  своює нац.демівською шизою пхаєтесь? Ви б ще про Голодомор написали
  ====>8===

  я ніде не помилився?


  Майдан-ІНФОРМ пише:
  > Шановна Юліє Володимирівно!
  >
  > 27 жовтня в Одесі, попри численні протести громадськості, відбулося відкриття скандального пам'ятника російській імператриці Катерині ІІ.
 • 2007.11.22 | svaz

  Re: Одеська "Просвіта" - Юлії Тимошенко

  Интересно, а какое отношение имеет Запорожская Сечь к основанию Одессы?
 • 2007.11.22 | stefan

  Приєнуємося!

  Голова Правління ГО "Одеса за громадянське суспільство".
 • 2007.11.22 | Taras-ods

  Крук купив місця у БЮТі, ТЮля тут немає голосу.Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua