МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ющенко написав листа Путіну щодо української бібліотеки в Москві

11/21/2007 | Pavlo Z.

(Просто, як і обіцяв, інформую всіх, хто доклав до цього листа руку нашими спільними діями, у т.ч. і колективним листом до Президентів України та Росії)
http://www2.maidanua.org/news/index.php3?bn=maidan_arch&site=maidan)Віктор Ющенко звертає увагу Володимира Путіна на ситуацію навколо єдиної в Росії Бібліотеки української літератури

Президент України Віктор Ющенко звертає увагу Президента Росії Володимира Путіна на ситуацію, що склалася навколо єдиної в Російській Федерації Бібліотеки української літератури.

У своєму листі до російського колеги Глава Української держави відзначає, що глибоке занепокоєння української громадськості, численної української громади в Росії та світових організацій закордонних українців викликала інформація про наміри реорганізувати бібліотеку та певні складнощі в її діяльності, пов’язані, зокрема, з кадровими змінами персоналу.

Українська сторона високо цінує зусилля уряду Москви, який у 2006 році відродив українську бібліотеку в новому приміщенні із забезпеченням належного фінансування, відзначає В. Ющенко. На такому ж високому рівні Україна намагається організовувати роботу аналогічних закладів в Україні – держава фінансує діяльність тисяч бібліотек, в яких зберігаються мільйони примірників російських книжок та проводиться багато культурологічних заходів, присвячених російській тематиці, наголошує Президент.

Президент відзначив, що поновлення діяльності Бібліотеки української літератури було «знаковою подією у відносинах між нашими державами» – свідченням поглиблення діалогу двох культур та інтересу російської громадськості до української літератури. «Вважаю, що сьогодні діяльність Бібліотеки української літератури в Москві не може залишатися поза нашою спільною увагою», – переконаний В. Ющенко.

Президент України запропонував Президентові РФ розглянути питання щодо створення Опікунської ради бібліотеки за участю представників української громади в Росії і російської громадськості, видатних науковців, провідних літераторів, діячів культури та мистецтва наших держав. «Думаю, що конкретний механізм її роботи міг би бути розроблений в рамках Українсько-Російської міждержавної комісії», – зазначив він.

«Переконаний, наші спільні зусилля сприятимуть збереженню унікального осередку української культури в Москві, який має важливе значення для задоволення національно-культурних, освітніх і інформаційних потреб багатомільйонної української громади в Росії та всіх шанувальників української літератури», – йдеться у листі Глави Української держави.

http://www.prezident.gov.ua/news/data/1_20805.html

Відповіді

 • 2007.11.21 | Pavlo Z.

  Re: Ющенко написав листа Путіну щодо української бібліотеки в Москві

  Посилання з архіву http://www2.maidanua.org/news/index.php3?bn=maidan_arch&site=maidan)
  не відкривається, тож додаю копію того жовтневого сабжу нижче:

  "Шановний добродію!

  Днями здійснена чергова спроба серйозно ускладнити діяльність Бібліотеки української літератури в Москві. Звільнено з роботи її фундатора – Ю.Кононенка. Детальніше – тут:
  http://www.politua.ru/humanitarian/454.html
  http://forum.mediaport.info/read.php?91,362315,362315,quote=1
  http://www.proua.com/news/2007/03/11/150859.html
  http://ura-inform.com/society/2007/03/11/luzhkov/
  Якщо після прочитання маєш натхнення і час – попрацюймо разом над зміною ситуації!
  Зкачай з посту Мартинюка (див. нижче) тексти звернень до В.Ющенка, А.Яценюка, В.Путіна та Ю.Лужкова та підписні листи, роздрукуй їх, (тексти практично ідентичні) підпиши сам і збери живі підписи у кількості, кратній кількості сторінок (щоб не було пустих, не заповнених рядків). Кожен підписант повинен поставити підписи на чотирьох примірниках – по одному для кожного адресата. Навіть якщо збереш 16 підписів (це одна сторінка) – допоможеш шалено!
  Маєш час до неділі 21.10.07 включно на збір підписів, а потім:
  а)якщо ти киянин, або можеш приїхати до Києва – зранку у понеділок (з 9-00 до 12-00) передай заповнені підписні листи на вул.Лабораторну, буд.1, 3-й поверх (біля станції метро «Палац «Україна»), заздалегідь перетелефонувавши за номером 8-050-2840133
  б) якщо не можеш приїхати до Києва - передай заповнені підписні листи поїздом, який прибуває до Києва у понеділок 22.10.07, написавши листа з номерами поїзду, вагону, часом прибуття на адресу eco-net@ukr.net, або перетелефонувавши чи надіславши СМС за номером 8-050-3308630.
  Ми скомплектуємо листи і надішлемо їх вищезазначеній четвірці. Про результати ти узнаєш або з Інтернету, або з пошти, якщо надішлеш запит на eco-net@ukr.net.

  Наперед дякуємо,

  колишні активісти Товариства української культури «Славутич» та Українського молодіжного клубу в Москві, друзі Юрка Кононенка
  і його – тобто нашої спільної - справи."


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua