МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Податки твої, Україно... (/)

11/21/2007 | samopal
Paying Taxes – важливий індикатор щорічного глобального дослідження Doing Business Report яке проводиться компанією PricewaterhouseCoopers за підтримки Світового Банку.
Цього року, завдяки непересічним зксиллям наших реформаторів (Слава кожному з них!?), Україна посіла 177-е місце серед 178 країн в глобальному рейтингу податкових систем, яким оцінюється їх придатність для ведення бізнесу. Почесне 178-е місце займає Білорусь.
З країн-членів Євроспільноти лише три потрапили до групи лідерів: Ірландія (6), Великобританія (12) та Данія (13). Серед нових членів ЄС найгірші „податкові умови” мають Угорщина (127) та Румунія (134).
Рапорт показує, що на рентабельність бізнесу суттєво впливає не лише розмір податків, але й процедурні перешкоди, створювані системою при їх нарахуванні та сплаті.
Минулого року 31 країна модернізувала свою податкову систему, при чому 27 – у напрямку зменшення податків на корпоративні доходи. Протягом кількох останніх років найбільші зміни відбулися у фіскальних системах країн Центральної Європи та Центральної Азії, однак загальне податкове навантаження на бізнес у них і досі залишається одним з найвищих. У той же час найбільші ускладнення в процесі нарахування та сплати податків спостерігаються у країнах Східної Європи, Латинської Америки та Африки.
Автори дослідження рекомендують зниження податкових ставок та спрощення систем оподаткування для оптимізації витрат на їх обслуговування.

Презентація Paying Taxes 2008 проходитиме найближчими днями у різних країнах світу. Зацікавлені можуть глянути на загальну картину, стягнувши файл у форматі PDF (72 сторінки англійською мовою):
http://www.doingbusiness.org/documents/Paying_Taxes_2008.pdf
Для всіх інших може вистачити імпровізованої таблички:

Відповіді

 • 2007.11.21 | Koala

  З чого випливає, що податкова система - не корінь наших бід

  А хтось сумнівався?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.11.21 | samopal

   Угу. Вона з того "кореня" росте

 • 2007.11.21 | media

  жжом-с. Щоправда, он Ірак в 4 десятці

  хоча, хто зна, може дійсно там формально існують сприятливі умови... Тільки страшнувато інвестувати.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.11.21 | samopal

   Ясєн пєнь! Це ж імперіалістичний НАТАвскій атчьот

   Ви лиш погляньте на якому місці у них Росія - на 13+0-му!!! :D
   А Китай? Той узагалі майже наздогнав Україну.

   Але якщо поглянути на загальну оцінку умов для ведення бізнесу, то Україна у тому рейтингу посідає 139-е місце, а Ірак - 141-е. Найгірші умови в Африці (Конго), а у Білорусі вони, незважаючи на податкову систему, кращі за українські - 110-е місце.
 • 2007.11.21 | casesensitive

  Re: Податки твої, Україно... (/)

  казахстан на 44м месте, ЮСА на 76м - big success of Glorious Nation of Kazakhstan!!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua