МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

"Перший провал зовнішньої політики "Газпрому""(/)

03/06/2008 | S@nya
Газова війна Росії і України припинена. Як пише "Коммерсант", "Газпром" не встояв перед загрозою зриву європейських контрактів і зняв обмеження з постачань газу Україні без будь-яких умов. Російська монополія погодилася, що одержаний цього року Україною газ оплачуватиметься по $179,5 за 1 тис. кубометрів. Україна всього лише погодилася продовжити переговори. У "Газпромі" сподіваються все-таки добитися поступок з боку Києва. Але до цих пір всі переговори сторін були безрезультатними, а Україна в нинішній ситуації продемонструвала безпрецедентну жорсткість.

Таким чином, кроки "Газпрому" з обмеження газу Україні не дали результатів — сторони повернулися до переговорів, які безуспішно вели до кінця минулого тижня. Це, по суті, перший провал зовнішньої політики "Газпрому". До цих пір жорсткі обмежувальні заходи монополії при переговорах з країнами СНД неминуче завершувалися поступками з боку покупців газу. Але новий український уряд показав, що може бути не менш жорстким і має серйозні важелі тиску в газових переговорах.

Більш того, українська сторона зовсім не поспішає відновлювати дискусію з "Газпромом" — за даними джерела в Мінпаливенерго, глава міністерства Юрій Продан і глава "Нафтогазу" Олег Дубина прибудуть до Москви тільки на початку наступного тижня. Інше джерело "Ъ", знайоме з підсумками вчорашніх переговорів, уточнило, що тема постачань Україні цього року російського газу по $320 за 1 тис. кубометрів "не закрита" і її обговорення продовжиться. Проте, як стверджує співбесідник "Ъ", основною темою переговорів стане створення двох СП для продажу газу на внутрішньому ринку України.

Аналітики не здивовані таким швидким зниженням напруження конфлікту. Денис Борисов з ІК "Солід" вважає, що перемир`я пов`язане багато в чому з тим, що ні Росії, ні Україні не хотілося псувати відносини з Європою. ""Газпром" не зацікавлений в тому, щоб втратити репутацію надійного постачальника, а Юлія Тимошенко завжди була політиком, настроєним на захід, і псувати відносини з ЄС їй теж невигідно", - відзначає аналітик. На його думку, Україна зможе у результаті зберегти на цей рік закупівлі тільки дешевого середньоазіатського газу. Валерій Нестеров з "Трійки Діалог" згоден, що криза не могла продовжуватися довго. В той же час аналітик вважає, що від переговорів сторін не варто чекати швидкого результату, оскільки "в України стільки ж важелів тиску, скільки у "Газпрому"".

http://unian.net/ukr/news/news-239822.html

Відповіді

  • 2008.03.06 | 123

    Швидше "Газпром не досяг перемоги кавалерийським наскоком"

    НМД така інтерпретація того що відбулося була б точнішою. Можна звісно назвати вібиту атаку Газпрому і перемогою українського уряду, але чітко усвідомлюючи, що під перемогою мається на увазі саме відбита атака: здобути хоч чогось на додаток до того, що було раніше, український уряд поки що не зміг, а Газпром домігся збереження тих умов, про які ним було домовлено ще з урядом Януковича (які Газпром, ясна річ, влаштовували).

    S@nya пише:
    > Газова війна Росії і України припинена. Як пише "Коммерсант", "Газпром" не встояв перед загрозою зриву європейських контрактів і зняв обмеження з постачань газу Україні без будь-яких умов. Російська монополія погодилася, що одержаний цього року Україною газ оплачуватиметься по $179,5 за 1 тис. кубометрів.

    Росія насправді погодилась на це ще в грудні минулого року, на переговорах з Бойком :)

    При цьому гроші за газ, так само як і було раніше, і так як і було домовлено Газпромом і Бойком у грудні, будуть заплачені РУЕ:

    http://pravda.com.ua/news/2008/3/5/72677.htm
    Коментуючи домовленості про оплату за спожитий у січні-лютому газ, Тимошенко сказала, що кошти будуть перераховані безпосередньо "РосУкрЕнерго"
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.03.06 | samopal

      Та не може бути...

      123 пише:
      Можна звісно назвати вібиту атаку Газпрому і перемогою українського уряду, але чітко усвідомлюючи, що під перемогою мається на увазі саме відбита атака:

      Ще ж буквально вчора ви питали про "шило та мило", а "відповідальні патріоти" допитувалися на форумі "і нащо Йуля то все затіяла". :lol:
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.03.06 | 123

        Шилом на мило я називав пропозицію Юлі до Газпрому

        А у цій гілці я коментую коментар Комерсанта щодо оцінки поточного статус-кво. Пропозиція Юлі віддати Газпрому шматок українського ринку замість утворення посередника Комерсантом не обговорюється (навпаки, Комерсант пише про продовження обговорення учасниками переговорів теми створення посередників), от і я її тут не обговорюю.

        Взагалі я думаю що будь-якій людині у тверезому розумі суть моїх коментарів і так мала б бути зрозумілою. Після цього мого пояснення я в цьому вже переконаний. Так що розвивати ці пояснення я не буду. Якще Ви щось не зрозуміли раджу перечитувати цей та попередні мої пости доти, доки не зрозумієте.

        samopal пише:
        > 123 пише:
        > Можна звісно назвати вібиту атаку Газпрому і перемогою українського уряду, але чітко усвідомлюючи, що під перемогою мається на увазі саме відбита атака:
        >
        > Ще ж буквально вчора ви питали про "шило та мило", а "відповідальні патріоти" допитувалися на форумі і нащо Йуля то все "затіяла". :lol:
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.03.06 | samopal

          Повний текст статті (/)

          Газовая война России и Украины приостановлена. "Газпром" не устоял перед угрозой срыва европейских контрактов и снял ограничения по поставкам газа Украине без каких-либо условий. Российская монополия согласилась, что полученный в этом году Украиной газ будет оплачиваться по $179,5 за 1 тыс. кубометров. Украина всего лишь согласилась продолжить переговоры. В "Газпроме" надеются все-таки добиться уступок со стороны Киева. Но до сих пор все переговоры сторон были безрезультатными, а Украина в нынешней ситуации продемонстрировала беспрецедентную жесткость.

          В первой половине дня вчера газовый конфликт России и Украины обострился до предела. В ответ на происшедшее во вторник вечером второе ограничение поставок газа "Газпром" получил телефонограмму о сокращении Украиной объемов транзита газа в Европу на 60 млн кубометров из плановых 365 млн кубометров. В то же время "премьер-министр страны Юлия Тимошенко заверила, что "Украина доставит в Евросоюз весь газ, который поставит российская сторона". Как пояснил "Ъ" источник, близкий к "Газпрому", снижался ли на самом деле транзит, можно будет понять, только получив акты сверки потребления газа НАК "Нафтогаз Украины". Однако ни одна из европейских стран не зафиксировала снижения объемов газа из России или же просто не заявила об этом.

          Однако угроза возымела действие. После телефонных переговоров главы "Нафтогаза Украины" Олега Дубины и председателя правления "Газпрома" Алексея Миллера в 18.00 по Москве стороны объявили о достижении соглашения (о внимании российского телевидения к этим событиям см. "Доступ к теле" на стр. 4). В "Газпроме" говорят, что уже вечером поставки газа на Украину восстановлены в полном объеме. При этом Киев не выполнил ни одного требования России. В заявлении "Газпрома", касающемся снятия ограничений, говорится, что стороны согласовали лишь оплату среднеазиатского газа, поставленного на Украину с начала года: "Поставки газа с 1 января по 1 марта 2008 года будут полностью оформлены и оплачены НАК "Нафтогаз Украина" по существующей на начало года схеме поставок. Вопросы с поставками российского газа будут урегулированы. Переговоры по другим вопросам сотрудничества в газовой сфере будут продолжены". В "Нафтогазе Украины" "Ъ" подтвердили эту информацию.

          Высокопоставленный источник "Ъ" в Минтопэнерго Украины пояснил, что единственной уступкой властей страны стало то, что этот газ будет оформлен по существующей схеме, то есть от Rosukrenergo (доля "Газпрома" — 50%) его получит "Укргаз-Энерго" (доля Rosukrenergo — 50%), которое и продаст топливо "Нафтогазу". Однако этот шаг навстречу России можно считать условным — украинский премьер Юлия Тимошенко и раньше говорила, что "Укргаз-Энерго" будет исключено из схемы поставок только с 1 марта.

          Таким образом, шаги "Газпрома" по ограничению газа Украине не дали результатов — стороны вернулись к переговорам, которые безуспешно вели до конца прошлой недели. Это, по сути, первый провал внешней политики "Газпрома". До сих пор жесткие ограничительные меры монополии при переговорах со странами СНГ неизбежно завершались уступками со стороны покупателей газа. Но новое украинское правительство показало, что может быть не менее жестким и имеет серьезные рычаги давления в газовых переговорах.

          Более того, украинская сторона отнюдь не торопится возобновлять дискуссию с "Газпромом" — по данным источника "Ъ" в Минтопэнерго, глава министерства Юрий Продан и глава "Нафтогаза" Олег Дубина прибудут в Москву только в начале следующей недели. Другой источник "Ъ", знакомый с итогами вчерашних переговоров, уточнил, что тема поставок Украине в этом году российского газа по $320 за 1 тыс. кубометров "не закрыта" и ее обсуждение продолжится. Однако, как утверждает собеседник "Ъ", основной темой переговоров станет создание двух СП для продажи газа на внутреннем рынке Украины.

          Договоренности об учреждении новых компаний, которые заменят Rosukrenergo и "Укргаз-Энерго", были достигнуты президентами России и Украины еще 12 февраля, но вызвали протест со стороны Юлии Тимошенко. В первую очередь она против создания аналога "Укргаз-Энерго", то есть не хочет допускать "Газпром" на внутренний рынок Украины. Вчера госпожа Тимошенко в очередной раз подтвердила, что в газовых отношениях Украины и России не должно быть посредников. "Украинское правительство не допустит никаких посредников, "Нафтогаз Украины" будет непосредственно закупать газ у "Газпром экспорта" (дочерняя компания "Газпрома".— "Ъ")",— сказала Юлия Тимошенко. В то же время она допускает возможность работы "Газпрома" на Украине. Премьер уточнила, что, если монополия захочет реализовывать часть газа украинским потребителям на внутреннем рынке, "для этого не обязательно создавать совместные предприятия". До сих пор российскую сторону в конфликте поддерживал президент Украины Виктор Ющенко, позиция которого отличалась от мнения Юлии Тимошенко. Но вчера она заявила, что "правительство и президент предложат согласованную модель обеспечения Украины газом без искусственно созданных СП".

          Аналитики не удивлены столь быстрым снижением накала конфликта. Денис Борисов из ИК "Солид" считает, что перемирие связано во многом с тем, что ни России, ни Украине не хотелось портить отношения с Европой. ""Газпром" не заинтересован в том, чтобы потерять репутацию надежного поставщика, а Юлия Тимошенко всегда была политиком, настроенным на Запад, и портить отношения с ЕС ей тоже невыгодно",— отмечает аналитик. По его мнению, Украина сможет в итоге сохранить на этот год закупки только дешевого среднеазиатского газа. Валерий Нестеров из "Тройки Диалог" согласен, что кризис не мог продолжаться долго. В то же время аналитик полагает, что от переговоров сторон не стоит ждать быстрого результата, поскольку "у Украины столько же рычагов давления, сколько у "Газпрома"".


          http://www.kommersant.ru/doc.aspx?DocsID=864052

          А свої коментарі до ваших коментарів я вже давав.
          Ви або не погоджуйтеся з висновками цієї статті у "Комерсанті", або не патякайте про пропозиції Юлі, яка "нічого не виграла", тільки здійняла рейвах, як ви стверджували ще учора.
          До речі, ви вже розібралися у чому різниця між "часткою ринку" та "часткою власності"?
  • 2008.03.06 | samopal

    Напруга навколо газового питання мала політичний характер (/)

    Напруга навколо газового питання мала виключно політичний характер.

    Про це заявила прем'єр-міністр Юлія Тимошенко на брифінгу.

    "Безумовно, тут чиста політика, я вважаю. Тому що не було ніяких підстав так нагнітати ситуацію, що всі сторони домовилися про усунення тіньових посередників по газовому ринку", - сказала прем'єр.

    При цьому Юлія Тимошенко додала, що "це був тиск і зовнішній, і в середині України".


    http://www.tymoshenko.com.ua/ukr/news/first/5333/
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.03.06 | neglect

      Re: Напруга навколо газового питання мала політичний характер (/)

      Напруга навколо газового питання мала виключно політичний характер Це і коню зрозуміло Моя бабця це раніше за Юлю сказала Юля провалися Ми потужний транспортер газу Наше власне енергетичне забезпечення на нулі Газова війна - надуманий Юліними піарщиками привід Мабуть, БЮТ готується до президентських виборів Краще б шукала альтернативу енергоємкому виробництву
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.03.06 | samopal

        Не переживайте, таке іноді буває - вік, все ж таки...

        А ваша бабуся часом не на Банковій працювала? Так розбирається у політиці...
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.03.06 | Володимир

        Re: Напруга навколо газового питання мала політичний характер (/)

        Ковтуненко змінив семенна на ніглекта, а вушка все одно стирчать, бо стиль один і той же. Задовбав. Казав же - застрелися!
  • 2008.03.06 | Сахаров

    Хіба тільки Газпрому?

    Бо Ґазпром, знаючи про ситуацію з переповненням ґазосховищ, раптом пішов на перекриття ґазу. Ґаз, що видобувається, в разі затягнення перекриття ґазу Україні довелося б випускати у повітря і спалювати впрост на свердловинах. Хіба Ґазпром собі ворог? Це без сумніву недолуга спроба ще більше загострити ситуацію в Україні, до якої вдалося керівництво Росії. Проплаченої ПР з Януком їм замало. Відтак, вочевидь, у цих справах права російська рука не знає або ж не бажає знати що робить ліва. При авторитарному керівництві це стандартна ситуація. От і гадай що краще - авторитаризм чи демократія. І слід констатувати що в українському уряді знайшлися холодні голови, які не запанікували з приводу російської провокації. Тож, мабуть, і наша розвідка з її аналітичним центром нарешті запрацювала нормально. Так тримати!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.03.06 | Володимир

      Re: Хіба тільки Газпрому?

      Йес! Расєя - паперовий тигр. Та який там тигр - шакал.
    • 2008.03.06 | Сахаров

      Звідки така увага до моїх дописів? Не претендував.

  • 2008.03.06 | Альберт

    Лапки не на своєму місці!!! .. у "зовнішній політиці" Газброму..

    Отак треба! 8))))))))


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".