МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ющенко і Ощадбанк (/)

03/28/2008 | samopal
Президент Віктор Ющенко вніс зміни до складу наглядової ради "Державного ощадного банку".

До наглядової ради Ющенко включив двох заступників голови секретаріату Андрія Гончарука та Ігоря Пукшина.

Водночас він припинити повноваження членів наглядової ради "Ощадбанку" Олександра Морозова та Олега Рибачука.

Членами наглядової ради банку затверджено керівника головної служби забезпечення зв'язків з Верховною Радою Яна Берназюка, керівника головної служби соціально-економічного розвитку секретаріату президента Романа Жуковського, заступника Секретаря
Ради національної безпеки і оборони України Андрія Пишного.

Гончарука призначили заступником голови секретаріату президента лише в четвер.

Наразі наглядова рада держбанків формуються на паритетних засадах парламентом, урядом і президентом України: по п'ять членів від кожного.


http://193.178.146.18/news/2008/3/27/73784.htm

Це той Гончарук. якого називають "людиною Пінчука" (читай - Кучми)?

Відповіді

  • 2008.03.28 | Адвокат ...

    Ах, как єґо хваліл "Шоколатний Заяц", как хваліл!

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.03.28 | samopal

      Нє, ну "зрадників Майдану" Ющенко ж прибрав

  • 2008.03.28 | Hoja_Nasreddin

    Варто почитати коментар Морозова на цю подію

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.03.28 | samopal

      А де його можна почитати?

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.03.28 | Hoja_Nasreddin

        Re: А де його можна почитати?

        Мені здається, що я його бачив на УП. Якщо стисло, то Морозов стверджує, що його прибралми з двох причин: 1.не хотів виконувати вказівок Балоги про паплюження уряду стосвно виплат заощаджень (так відкритим текстом і каже - без жодних натяків) 2.вважав що такі виплати здійснювати потрібно і можна (я особисто такого від нього не сподівався, але знову ж таки, приблизно так і каже, щоправда мав би тактичні розходження з Тимошенко тут уже передаю не дослівно а приблизно)
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.03.28 | Hoja_Nasreddin

          навздогін - знайшов таке(/)

          http://www.newsru.ua/finance/28mar2008/interes_save.html

          NEWSru.ua :: Економіка П'ятниця, 28 березня 2008 р. 11:08



          В "Ощадбанку" помінялися члени НС. Керівництво банку прем'єр обіцяє захистити

          27 березня президент Віктор Ющенко вивів з наглядової ради "Ощадбанка" Олега Рибачука і Олександра Морозова, призначивши замість них заступників голови секретаріату президента (СП) Андрія Гончарука і Ігоря Пукшина.

          У СП таку кадрову ротацію пояснюють тим, що Морозов і Рибачук "відішли від президента". Втім, самі вони вважають причиною відставки своє небажання брати участь у звільненні нинішнього керівництва держбанку, запланованому на квітень, повідомляє видання "Коммерсантъ-Украина".

          - Тимошенко: "Ощадбанк" розривають на шматки
          - Довідка: конфлікт інтересів президента та прем'єра навколо "Ощадбанка"


          Президент Віктор Ющенко вчора підписав указ №272/2008, яким відновив свою квоту в наглядовій раді (НР) "Ощадбанку". Він вивів з його складу Олександра Морозова і Олега Рибачука, призначивши замість них заступників глави СП Ігоря Пукшина і Андрія Гончарука (став заступником вчора ж - указ №271/2008). Перепризначені в НС були Ян Берназюк, Роман Жуковський і Андрій Пишний.

          За словами першого заступника голови СП Олександра Шлапака, обов'язки колишнього віце-президента корпорації "Інтерпайп" Андрія Гончарука в секретаріаті ще не визначені.

          "Люди, які були звільнені від обов'язків, зараз перебувають досить далеко від президента. З ними складно вибудовувати комунікації, а оскільки часто необхідно оперативно ухвалювати рішення, в раду банку призначили людей, які знаходяться поряд і з ними можна будь-якої хвилини поговорити", - пояснив він.

          Опитані вчора виданням члени НС "Ощадбанка" почули про ротацію вперше.

          "По-перше, президента знову підставили, оскільки згідно з законом "Про банки і банківську діяльність" він не може міняти своїх представників до закінчення року з моменту призначення", - сказав Олександр Морозов. Як відомо, остання ротація відбулася 18 травня 2007 року.

          Морозів також вважає, звільнення його і Олега Рибачука пов'язано з тим, що вони не хотіли критикувати проведення виплат компенсацій вкладникам Сбербанку СРСР.

          За словами пана Морозова, 19 березня з Секретаріату президента поступила пропозиція підписати лист, яким пропонувалося включити до порядку денного призначеного на 4 квітня засідання НР три додаткові питання: "Стан справ щодо компенсації знецінених заощаджень", "Звіт правління про роботу банку в 2007 році" і "Кадрові питання".

          "Я попросив уточнити, що мається на увазі під обговоренням кадрових питань. Відповідь прийшла у вигляді указу президента про мою відставку", - сказав Олександр Морозов. Олег Рибачук повідомив, що не знає причину звільнення, перепитавши: "Чи Банкова це?"

          Роман Жуковський заявив, що на найближче засідання НР винесені тільки питання, пов'язані з вибором зовнішнього аудитора "Ощадбанка". При цьому він не заперечував, що члени ради хочуть заслухати звіт правління на наступному засіданні - 21 квітня, після чого може бути ухвалене рішення про ротацію в керівництві банку.

          Добитися відставки голови правління "Ощадбанка" Анатолія Гулея президентська п'ятірка планує на підставі порушень в оперативній роботі банку, виявлених в ході його перевірки Нацбанком. Заслуховувати цю інформацію наглядовою радою запропоновано в листі на ймення глава ради, представник Верховної ради Даниїла Волинця.

          "Проекти рішень щодо кадрових питань будуть надані в установленому порядку", - мовиться в документі.

          Чи вдасться президентській п'ятірці привернути декілька голосів представників Верховної ради (представники Кабміну, делеговані прем'єр-міністром Юлією Тимошенко, проти кадрової ротації), поки сказати складно.

          Чи "зміниться правління, можна буде сказати не раніше наступного тижня, після проведення чергового засідання ради", - сказав Данило Волинець. Слід зазначити, що кворум НР - десять осіб, рішення ухвалюються більшістю голосів.

          Тимошенко: "Ощадбанк" розривають на шматки


          У свою чергу прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко розраховує, що зміна складу наглядової ради відкритого акціонерного товариства "Державний ощадний банк України" не зупинить виплати компенсацій за заощадження. Про це Тимошенко заявила пізно увечері 27 березня, передає УНІАН.

          "Я вірю в те, що зміна складу наглядової ради, кадрові перестановки не призведуть до того, щоб зупинити виплату заощаджень і щоб знищити довіру суспільства до уряду, який я очолюю і до мене особисто", - сказала Тимошенко.

          Прем'єр-міністр заявила, що зможе захистити керівника "Ощадбанка" і функції цієї банківської установи після повернення компенсацій за заощадження в Сбербанку СРСР.

          При цьому Тимошенко підкреслила, що "Ощадбанк" "почали розривати на шматки" саме з того моменту, коли уряд почав виконувати зобов'язання по виплаті компенсацій.

          "Щодня міняють керівника, щодня міняють керівників обласних представництв "Ощадбанка", критикують, що виплати компенсацій приведуть до титанічної інфляції до країни. Я прошу - не чіпайте "Ощадбанк" руками. Дайте йому можливість завершити дуже важливу і почесну справу для держави по поверненню заощаджень", - підкреслила вона.

          Напередодні цього Тимошенко також заявила, що практично всі політичні сили обіцяють перед виборами повернути заощадження, але після завершення виборчої кампанії називають це популізмом, і відмітила, що її уряд реально почав повертати заощадження громадянам, проте відчувається опір на кожному кроці.

          За її словами, для цього блокувалася робота "Ощадбанка", на місцях деякі керівники відділень "Ощадбанка", виконуючи партійні політичні замовлення, припиняли виплати і давали людям довідки, де указувалося, що вони повинні прийти за грошима в 2009 році. Зараз почали виплачувати менше 1000 грн.

          "Це нахабний політичний саботаж наших урядових опонентів. Це ганебна практика ігнорування і руйнування інтересів людей", - сказала Тимошенко.

          Довідка: конфлікт інтересів президента та прем'єра навколо "Ощадбанка"


          Конфлікт навколо керівника "Ощадбанка" почався з повідомлення заступника секретаря РНБО Андрія Пишного. За його словами, в Раді національної безпеки і оборони України вважають, що "Ощадбанк" опинився не готовий до процедури виплат знецінених внесків Сбербанку СРСР.

          Пишний відзначив, що питання роботи "Ощадбанка" в цьому контексті буде розглянуто на засіданні наглядової ради банку, і не виключив, що у зв'язку з незадовільною організацією виплат вкладникам Сбербанку колишнього СРСР в керівництві "Ощадбанка" можуть відбутися кадрові зміни.

          У свою чергу прем'єр-міністр Юлія Тимошенко підкреслила, що ніякої провини "Ощадбанка" в наявності великих черг у відділеннях не немає. Прем'єр висловила подяку працівникам "Ощадбанка", які, за її словами, відчуваючи психологічні і фізичні перевантаження, працюючи наднормово, прагнуть виплатити перераховані урядом суми компенсацій вкладникам.

          Президент України Віктор Ющенко 28 січня провів щотижневу зустріч з керівництвом Верховної ради і Кабінету міністрів, на яку вперше були запрошені лідери фракцій парламентської коаліції. На цій зустрічі президент зажадав відправити до відставки голову правління "Ощадбанка" Анатолія Гулея, а також позбавити уряд його квоти в наглядовій раді банку.

          Пояснюючи своє бажання, президент послався на результати перевірки "Ощадбанка" Національним банком України. За його словами, НБУ виявив "численні порушення", про які не міг не знати Гулей.

          Крім того, президент заявив, що має в своєму розпорядженні інформацію про "нецільове використання коштів "Ощадбанка" під час виборчої кампанії. "Гроші йшли на фінансування політичної сили, представників якої немає в цьому залі", - заявив президент, давши зрозуміти, що мова йде про Партії регіонів.

          Проте прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко на прес-конференції 30 січня повідомила, що має намір при особистій зустрічі з президентом надати йому об'єктивну інформацію в плані організації роботи "Ощадбанка", і виразила упевненість, що він змінить свою думку.

          "Я думаю, що президент своє рішення змінить", - заявила Тимошенко.

          Ситуація з незадоволеністю роботою "Ощадбанка" і бажанням змінити керівництво легко з'ясовна. Депутати коаліції 24 січня, запропонували змінити п'ятьох представників Верховної ради в наглядовій раді (НР) "Ощадбанка".

          У НС повинні увійти по двох членів від НУ-НС і БЮТ і один від опозиції (КПУ). Після кадрової ротації число людей в наглядовій раді, лояльних президентові і уряду, досягне 14 з 15. На думку депутатів, це забезпечить позитивне голосування за звільнення голови правління "Ощадбанка" Анатолія Гулея, який був призначений ще Партією регіонів.

          Після цього до вчорашнього дня ситуація навколо керівництва залишалася неясною, і активувалася лише вчора, після президентського указу.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.03.28 | Михайло Свистович

            Нікого не цікавить ефективна робота "Ощадбанку"

            Всіх цікавить контроль за ним.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".