МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

корисна ініціатива

06/26/2008 | shiva
От всі ми знаємо, що принаймні багато депутатів не голосують особисто, хоча це є грубе порушення законодавства.

Зараз їх узяти за це місце неможливо, через недоторканість. Але принаймні деякі не оберуться до наступного складу ВР, правильно?

Чому би не відслідковувати випадки бігання по залу з картками? Це дозволяє трансляція засідань, повідомлення у ЗМІ.

І після завершення такими спритниками каденції (як тима, що віддають картки, так і тима, що їх використовують) розпочати їхнє судове переслідування?

Відповіді

  • 2008.06.26 | Koala

    Законодавство не передбачає відповідальності за це

    А от за те, що апарат ВР відмічає "голосування" людей, яких там нема - передбачає. Оскільки рішення приймаються 226 голосами, а таких нема, ті, хто рахують, підробляють результат, чи не так? От тільки прокуратурі це не цікаво.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.06.26 | shiva

      дякую - але ж буде колись прокуратура, якій стане цікаво?:)

  • 2008.06.27 | shiva

    мдя, як до справи доходить, а не лайнокидання, так мовчок

  • 2008.06.27 | jz99

    чия?

    shiva пише:
    > От всі ми знаємо, що принаймні багато депутатів не голосують особисто, хоча це є грубе порушення законодавства. Зараз їх узяти за це місце неможливо, через недоторканість. Але принаймні деякі не оберуться до наступного складу ВР, правильно? Чому би не відслідковувати випадки бігання по залу з картками? Це дозволяє трансляція засідань, повідомлення у ЗМІ. І після завершення такими спритниками каденції (як тима, що віддають картки, так і тима, що їх використовують) розпочати їхнє судове переслідування?

    А кримінальна відповідальність за це передбачена? Я, чесно кажучи, не знаю, тому й питаю. Мені здається, якби була, то отієї біганини з грою "Мурки" на піаніні системи "Рада" вже й так би давно не було. А Юлі не треба було б свого часу висувати власну корисну ініціативу з біометрією, про яку вона успішно забулася :)

    А загалом питання світоглядне — чи таке вже тут порушення і порушення чого саме. Можна провести паралелі із заочним голосуванням за паспортами.

    От, скажімо, коли я не ходив на вибори до ВР та місцеві (задовго до 2004-го), батьки були пропонували мені віддати їм мого паспорта (про всяк випадок одразу кажу — Київська область :) ), щоб він проголосував, як їм цікаво (пограти у виборче лото). Я, щоправда, відмовився, але якщо віддав би, то це означало б, що я делегував своє виборче право іншій особі, яка краще за мене знає, як треба голосувати, або більше за мене вірить, що голосувати загалом потрібно. Тобто, порушення мого права тут власне й немає! Я пасивно голосував би "як інші", щоб допомогти їм (мій вибір був би саме в цьому), оскільки, не знаючись на тонкощах політичної ситуації, на кандидатах тощо, я, принаймні, знаю тих, кому довіряю право свого голосу.

    Або ж, навпаки, я твердо визначився, за кого я хотів би голосувати, та не хочеться й нецікаво витрачати час на походеньки до виборчої дільниці. Я, знову ж таки, довіряю комусь (батькам, другові, знайомій дівчині), хто не полінується піти, і тому зручно було б попросити когось із них проголосувати за мене так, як я скажу.

    Ясно, що порушення тут не моє, а потенційно того, хто за мене голосує — невідомо, чи я насправді делегував йому таке право. Найпростіше заборонити таке заочне голосування, але теоретично міг би бути передбачений інший механізм захисту, наприклад, оскарження вкинутого за мене бюлетеня (за номером його можна знайти), коли я б дізнався, що мій паспорт без мого дозволу голосував. У складному виборчому процесі це, звісно, додавало б зайвої мороки.

    Повертаючись до голосувань у ВР, я й щодо них не можу однозначно стверджувати, що заочна участь у них карток відсутніх депутатів є фундаментальним порушенням. Порушенням чого? Формальним — так, бо це десь там прописано. Принциповим — неочевидно, бо депутат, віддавши картку, зробив це з власної волі, таким чином делегував своє право голосу тим, кому він довіряє. Питання лише в тому, що за цим стоїть: його некомпетентність (тоді йому не місце у стінах ВР) чи його, навпаки, тверда позиція, але разом із тим повна довіра до колег. В останньому випадку додаткове питання — чим він займається, доки його картка голосує. Якщо суспільно корисними справами, то чом би й ні (зокрема, в цей час він, наприклад, збирає матеріал для чергового надзвичайно важливого законопректу). А може, й просто лежить у гіпсі. Платню депутата ВР він загалом отримує за своє ставлення до державних питань, а не за контакт штанів із сидінням.

    Ось таке моє політично-несвідоме бачення :) Не вітаю заочне голосування, просто вважаю, що не в ньому корінь зла. Навряд чи усі біди як рукою зніме, якщо його унеможливити.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.06.27 | Горицвіт

      порушення саме фундаментальне

      jz99 пише:
      > оскарження вкинутого за мене бюлетеня (за номером його можна знайти),

      Не можна. Голосування таємне.


      > Повертаючись до голосувань у ВР, я й щодо них не можу однозначно стверджувати, що заочна участь у них карток відсутніх депутатів є фундаментальним порушенням.


      Парламент - це фундаментально колективний орган. Саме для цього вибирається 450 депутатів, а не дається тупо "процент голосів". Кожен депутат має погляди, переконання, і ще важливо – збільшуються шанси на виловлення помилок в рішеннях (навіть при довірі одна людина не побачить того, що побачать дві).
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.06.27 | jz99

        а я ж і казав, в чому, на мій погляд, фундамент

        Горицвіт пише:
        > jz99 пише:
        > > оскарження вкинутого за мене бюлетеня (за номером його можна знайти),
        > Не можна. Голосування таємне.
        На корінці залишається підпис виборця, а там унікальний номер бюлетеня... Якщо той хтось, голосувавши за мене, чесно ставив свого підписа на корінцях і за себе, і за мене, і, може, ще за кого інших, то за співставленням підпис-номер можна виловити усі ці бюлетені і побачити, за кого голоси (логічно очікувати, що всі будуть однакові). Якщо б ті голоси були проти моїх переконань, то вже й була б підстава для оскарження, незалежно від того, який саме з бюлетенів було взято за мене.


        > > Повертаючись до голосувань у ВР, я й щодо них не можу однозначно стверджувати, що заочна участь у них карток відсутніх депутатів є фундаментальним порушенням.
        > Парламент - це фундаментально колективний орган. Саме для цього вибирається 450 депутатів, а не дається тупо "процент голосів". Кожен депутат має погляди, переконання, і ще важливо – збільшуються шанси на виловлення помилок в рішеннях (навіть при довірі одна людина не побачить того, що побачать дві).
        Цілком погоджуюся, і цього я й не заперечував, навпаки, це й намагався показати з боку внутрішньо-змістовного, а не зовнішнього, формально-процедурного. Але ж Ви тут ніде не прив’язали погляди й переконання до необхідності сидіння чи навіть присутності у залі під час висловлення цих поглядів і переконань. Про що ж і мова.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.06.28 | Горицвіт

          Re: а я ж і казав, в чому, на мій погляд, фундамент

          jz99 пише:
          > Горицвіт пише:
          > > jz99 пише:
          > > > оскарження вкинутого за мене бюлетеня (за номером його можна знайти),
          > > Не можна. Голосування таємне.
          > На корінці залишається підпис виборця, а там унікальний номер бюлетеня... Якщо той хтось, голосувавши за мене, чесно ставив свого підписа на корінцях і за себе, і за мене, і, може, ще за кого інших, то за співставленням підпис-номер можна виловити усі ці бюлетені і побачити, за кого голоси


          Не можна виловити. Унікального номера бюлетеня нема. Це зроблено спеціально, щоб гарантувати таємність голосування.


          > > Парламент - це фундаментально колективний орган. Саме для цього вибирається 450 депутатів, а не дається тупо "процент голосів". Кожен депутат має погляди, переконання, і ще важливо – збільшуються шанси на виловлення помилок в рішеннях (навіть при довірі одна людина не побачить того, що побачать дві).
          > Цілком погоджуюся, і цього я й не заперечував, навпаки, це й намагався показати з боку внутрішньо-змістовного, а не зовнішнього, формально-процедурного. Але ж Ви тут ніде не прив’язали погляди й переконання до необхідності сидіння чи навіть присутності у залі під час висловлення цих поглядів і переконань. Про що ж і мова.


          Можна якось допустити дистанційне голосування. Тобто щоб не сидіти в залі. Але передача картки іншому депутату нівелює різноманітність поглядів.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.06.28 | shiva

            окей

            Розумію, що деяких стримує практика голосування БЮТ:) ну і історія з паспортом чесне слово вразила:)

            Щодо реалізації, то я людина, на жаль, із великим дефіцитом вільного часу і принципово займаюся лише стратегічними речами і крєатіффом..

            Тим не менш, я спробую закинути такий простенький і дешевий для виконання проектик якийсь технічній структурі.
  • 2008.06.28 | Директор Моссад

    Корисна - то і реалізуйте, хто вам заважає, агенте?



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".