МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

100-річчя Степана Бандери на Прикарпатті

01/02/2009 | Popovych
1 січня на Івано-Франківщині відбулись святкування з нагоди 100-річчя Степана Бандери. Основні урочистості проходили в рідному селі Провідника Старому Угринові та в обласному центрі Прикарпаття.
1 січня на Івано-Франківщині відбулись святкування з нагоди 100-річчя Степана Бандери. Основні урочистості проходили в рідному селі Провідника Старому Угринові та в обласному центрі Прикарпаття.
У заходах взяли участь: місцева обласна влада, єпископи і духовенство українських церков, онук провідника Степан Бандера, родичі, голова ОУН(р) Андрій Гайдамаха, голова братства ОУН-УПА Михайло Зеленчук голова Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Олег Тягнибок, заступник голови партії з питань ідеології і голова Івано-Франківської обласної організації Олександр Сич, та інші представники патріотичних партій та організацій.
На родинному обійсті Степана Бандери пройшла поминальна панахида і вже традиційне понад 3-тисячне народне віче за участю онука провідника ОУН Степана Бандери, представників влади та політичних сил області.
Опісля в Івано-Франківську відбулося відкриття 3-метрового бронзового постаменту Провідника, що вивищується над Меморіальним комплексом його імені. Місце їхнього розміщення є символічним - на Європейській площі, де сходяться вулиці Степана Бандери, Євгена Коновальця і Джохара Дудаєва.Автором бронзової фігури Степана Бандери є львівський скульптор Микола Посікіра. В Меморіальному комплексі в цей день відкрилась також експозиція художніх портретів та світлин бійців Української Повстанської Армії.
Незважаючи на морозну погоду та післяноворічний синдром вшанувати пам'ять великого сина України зійшлося близько 10-ти тисяч українців. На жаль, з лідерів всіх тих партій, що називають себе націоналістичними чи націонал-демократичними, на відкритті пам'ятника був присутній тільки голова ВО "Свобода" Олег Тягнибок. На обох урочистих заходах його виступ був довгоочікуваним і надзвичайно схвально сприйнятим тисячами їх учасників.
Характеризуючи постать Степана Бандери, Олег Тягнибок зокрема, наголосив: "Степан Бандера був шляхетним і відповідальним політиком, яких крайньо бракує сьогоднішній Україні. Він вмів приймати рішення і брати на себе відповідальність у найкритичніші моменти політичної боротьби. Наказ студентові Миколі Лемику вчинити атентат на совєтського консула в знак протесту проти жахливого голодомору на Великій Україні, смертний вирок міністрові внутрішні справ Польщі Броніславу Пєрацькому за пацифікацію українців, проголошення 30 червня 1941 р. Акту про відновлення Української Держави, створення Української Повстанської Армії і її майже двадцятирічна боротьба - такі дії Степана Бандери і очолюваної ним ОУН характеризують його як вольового і жертовного політика. Неправда, що Степан Бандера всього лиш історія. Він - сучасність і майбуття, національний Дух і символ незламності України. Степан Бандера - наш національний герой!".


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua