МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Україна гарантує безперешкодний транзит газу

01/03/2009 | Майдан-ІНФОРМ
БЕРЛІН, 3 січня. (Ганна Снігур-Грабовська - УКРІНФОРМ). Україна гарантує безперешкодний транзит російського газу до європейських споживачів. На цьому в інтерв'ю українським журналістам наголосив міністр палива та енергетики України Юрій Продан після проведення переговорів з німецькими урядовцями у Берліні, повідомляє власний кореспондент УКРІНФОРМу в ФРН.

Як повідомив Юрій Продан, українська делегація провела у Берліні зустріч з представниками Відомства федерального канцлера, міністерств економіки та закордонних справ Німеччини, під час якої їх було проінформовано про стан справ у сфері постачання природного газу з Росії до України. "Ми також наголосили на нашому бажанні залучити європейських експертів до опрацювання питань, пов'язаних з підготовкою та укладанням контрактів на постачання й транзит газу, - заявив український міністр. - Сподіваємося, що такі фахівці приїдуть до Києва не пізніше 6 січня, а українські та російські представники 9 січня зможуть взяти участь у засіданні Координаційної групи з газового питання у Брюсселі".

Керівник української делегації вкотре підкреслив, що Україна не має заборгованості перед російською стороною за отриманий газ. На його думку, німецька сторона "з розумінням" поставилася до ситуації. Юрій Продан відкинув звинувачення у нібито несанкціонованому відборі Україною транзитного російського газу, призначеного для європейських країн. "Ми забезпечуємо український баланс газу виключно за рахунок власних підземних сховищ", - заявив він.

Міністр палива та енергетики України повідомив, що найближчим часом до Москви вилетить українська делегація з метою продовження "газових" переговорів. Він нагадав, що Київ наполягає на укладанні нових контрактів на постачання газу, які передбачатимуть поетапний перехід до ринкових відносин протягом трьох років. "Ціна на газ при цьому має бути справедливою та економічно обгрунтованою", - наголосив урядовець.

Як раніше повідомляв УКРІНФОРМ, 2 січня українська делегація у складі міністра палива і енергетики, заступника міністра закордонних справ Костянтина Єлісєєва, заступника голови правління НАК "Нафтогаз України" Вадима Чупруна, Уповноваженого Президента України з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдана Соколовського провела переговори із членами урядів Чехії та Словаччини з метою роз'яснення позиції України про постачання і транзит газу.

поставив:sean


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua