МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Вакарчук пропонує механізм подолання "смуги мовного відчуження"

01/13/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Міністр освіти і науки України Іван Вакарчук звернувся до ректорів вищих навчальних закладів з ініціативою розпочати утвердження державної мови у вищих навчальних закладах із національної програми динамічного "перехресного" обміну викладачами та студентами між вищими навчальними закладами з різних за мовним домінуванням регіонів країни.

Такий обмін, на думку міністра, повинен сприяти подоланню "смуги мовного відчуження" та мовних бар'єрів: "Є чимало традиційних форм для такого обміну: стажування, наукові семінари та конференції, спільні наукові дослідження. На мою думку, обмін взаємними тижневими чи двотижневими візитами відомих професорів із різних ділянок фізико-математичних, природничих та гуманітарних наук вигідно доповнить усталені форми академічного обміну. Лекції та семінари відомих "гостьових" професорів суттєво стимулюватимуть міжуніверситетську співпрацю",— зауважив Іван Вакарчук.

В листі запропоновано обриси "дорожньої карти" спільних дій для забезпечення переходу до викладання українською у всіх навчальних закладах до 2012 року. Міністр Іван Вакарчук звертається до керівників навчальних закладів з проханням висловити своє бачення запропонованої ініціативи.

Прес-служба МОН

Відповіді

  • 2009.01.13 | thinker

    Re: Вакарчук пропонує механізм подолання "смуги мовного відчуження"

    Міністер говорить:
    "Є чимало традиційних форм для такого обміну: стажування, наукові семінари та конференції, спільні наукові дослідження. На мою думку, обмін взаємними тижневими чи двотижневими візитами відомих професорів із різних ділянок фізико-математичних, природничих та гуманітарних наук вигідно доповнить усталені форми академічного обміну. Лекції та семінари відомих "гостьових" професорів суттєво стимулюватимуть міжуніверситетську співпрацю",— зауважив Іван Вакарчук.


    Про що ж йдеться і чи має така ініціатива майбутнє в українських політико-економічних реаліях?
    Сама ідея є звичайно не нова і вона є актуальним станом науково-освітнього життя в США, а також в меншій мірі, в Зах. Європі... (маю на це теж власний кілька-річний досвід перебування в США та Зах. Європі). Але справа головно в тому, що там це повязане з реальною широкою науково-освітянською міграцією по країні, де є відповідно ліпші оферти праці, проживання тощо. І на це, є як відповідні фінансові гранти-фонди, а також відповідні вільно-доступні викладацькі позиції, які сприяють таким обмінам між відпоідними інститутціями.... Важливим є також те, що в багатьох західних чи американських науково-навчальних центрах ведуть такі с амі або подібні наукові дослідження, бо у них фактично немає науково-тематичної централізації, котру ми дістали у спадок від Совєцького Союзузу ще і він надалі у вигляді так званих "наукових шкіл" превалює над всією науково-освітньою системою в Україні... Коротше кажучи, у наших наукових центрах займаються такими проблемами і такими методами, де більше ніхто не займається, не тільки в Україні, а навіть в світі... (тут можна привести приклад наукової тематики і методики дослідження особисто міністра І. вакрчука, учня фізика, академіка-політика І. Юхновського, який створив свою власну школу дослідників , які його "власним методом" дослідження майже 70 років розробляють їхні "власні" наукові проблеми, про якф мало хто знає у світі, як про проблеми. так і про отримані результати...

    Окрім того, у них є чудова житлово-гостьова база для приймання гостей з інших міст чи навіть, країн, що є вельми важливим для людей із солідними науковими і професорськими званнями чи титулами.... (а не "солідних" науково гостей, напевно, і не має сенсу запрошувати де небудь...)

    Але НІЧОГО ТАКОГО НЕМАЄ У НАС В УКРАЇНІ... на жаль, ш ще довго, теж на жаль. не буде, через що
    ця ініціатива, може й гарна..., але притягнута за вуха " з-за плоту", але не нашого, і має мало шансів бути ефективною чи результативною....
    То ж проблему, якщо вона НАСПРАВДІ існує, потрібно вочевидь вирішувати іншими шляхами, більше адаптованими до наших реалій...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".