МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Презентація фільму "Владика Андрей" у Франції

02/13/2009 | wk.sui.fr
В українському культурному центрі Українського Посольства в Парижі відбувся 3 лютого 2009 р. показ фільму Янчука "Владика Андрей" про митрополита А. Шептицького. Треба відмітити, що Олеся Янчука запросили на міжнародній фестиваль фільмів у Венсен, що біля Парижа, який відбувся від 2 до 5 лютого 2009 р. Там показували 50 фільмів, і між ними 3 українські, а саме: "Тіні забутих предків" Параджанова, "Голод 33" Олеся Янчука, Жнива розпачі" Ю. Лугового і Славка Новицького. Це велике досягнення, що французи погодилися висвітлити ці фільми. Правда, у цьому допоміг знавець кіномистецтва Любомир Госейко, автор історії українського кіно, який живе у Франції.

Під час зустрічі українців з французами, французькі організатори кінофестивалю взяли слово, прихильно висловившись про українські фільми. Присутніми були посол України у Франції, аташе культури та доволі значна кількість українців.

Щодо відповідальності за Голодомор, промовці висловили думку, що винна російська влада, яка повинна за це відповідати. Олесь Янчук отримав признання і нагороду за фільм про Голодомор.

Українці були також на зустрічі із французьким священиком о. П. Дебуа, який досліджував "знищення євреїв в Україні кулями", тобто розстріли євреїв не в концтаборах, а прямо на місцях, в лісах і т.п. Отець Дебуа говорив про свої дослідження розстрілів євреїв в Україні. Голова Репрезентативного комітету української громади у Франції Наталка Пастернак ствердила, що українці допомагали євреям де могли, та що українці пережили страшний Голодомор і також терпіли від німецької окупації.

Цю зустріч організувала у Ниї над Сеною християнська асоціація "Біблія у Ниї", до якої входять католики, протестанти і євреї. На зустрічі були присутні численні євреї, які, здається, мало виявили зацікавлення щодо страждання українців, до тої міри, що один із них висловився, що треба "вигнати" Хмельницького з центру Києва, іншими словами забрати з Києва статую українського гетьмана, якого деякі євреї представляють як антисеміта.

(За інформаціями парижанина І.К.)

Відповіді

  • 2009.02.13 | omela

    про фільм

    Назагал фільм сподобався. Шкода лише, що геть обійшли там увагою найвизначнішого з братів митр. Андрея Шептицького - ген. Станіслава Шептицького.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua