МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

«Хрестовий похід» проти корупції

02/15/2009 | Київська міська організація Спілки Української Молоді
Українські громадяни, заклопотані великими і малими житейськими проблемами, не мають інтересу до читання партійних програм.

Тим більше, що гасла в них часто бувають настільки подібні, що різницю можна роздивитися лише під мікроскопом. Як же зробити правильний вибір на позачергових виборах до Верховної Ради?

На прес-конференції свій рецепт дав перший номер Блоку «Наша Україна» – «Народна самооборона» Юрій Луценко.

«Голосувати треба не по словах, а по ділах. Якщо «проффесіонали» обіцяли покращення нашого життя вже сьогодні, а натомість принесли ріст цін, тарифів, заморозили зарплати і пенсії, то це означає, що довіряти їм не можна. А якщо два уряди Президента Віктора Ющенка справді чесно віддавали людям борги, збільшували зарплати, пенсії, соціальні допомоги – значить в Україні є люди, які вміють це робити».

Блок готовий продовжити витягування України і українців з болота бідності. Юрій Луценко як лідер «Народної самооборони» чотири місяці провів у дорозі, зустрівся з сотнями тисяч людей, вислухав їхні прагнення і побажання. Почуті думки разом із власним досвідом підказали відповіді на найважчі запитання.

Найголовніше – віднайдено ключ, який перетворить щирі побажання на реальний результат. Потрібен хрестовий похід проти корупції і злочинності в Україні. У «Нашої України» – «Народної самооборони» вже є план цього походу. Відміна депутатської недоторканності – перший крок.

За ним підуть інші - створення національного антикорупційного бюро, яке буде опікуватися кримінальним переслідуванням високопоставлених держслужбовців, переатестація суддівського корпусу з подальшим щорічним обранням суддів населенням відповідних територій, обов’язкове декларування доходів та видатків високопоставлених чиновників та членів їхніх сімей.

Без витіснення корупції з нашого життя всі економічні і соціальні програми залишаться, як це вже не раз було, благими побажаннями.

Зростання цін спустошує наші гаманці, коаліційний уряд шукає винних. А довго шукати не треба. Запитайте, скільки хабарів змушене давати будь-яке підприємство, щоб вижити. А апетит численних перевіряючих зростає щодня. От і ростуть ціни, і платить кожен з нас «корупційний податок» чиновникам.

Важко знайти пристойну роботу. А де ж взятися робочим місцям – для модернізації економіки потрібні великі інвестиції. В Україну їх приходить у десятки разів менше, ніж до Польщі, Угорщини, Румунії. У нас важко розгортати сучасні виробництва, адже їх успіх дуже залежить від волі чиновника, якого треба терпляче «підмащувати». А нам залишається заздрити достатку сусідів, або відправлятися за кордон у пошуках заробітку.

Зарплата не дозволяє прогодувати родину, пенсія – це приниження наших батьків. Теперішній уряд каже – немає грошей на їх підвищення. А між тим, за оцінками міжнародних організацій, у корупційній сфері в Україні щороку обертаються десятки мільярдів гривень. Теперішні урядовці, прокурори і судді їх не бачать, а цих грошей було б достатньо для подолання бідності.

Юрій Луценко переконаний: «Подолання корупції і злочинності здатне стати економічним двигуном країни». Розрахунки свідчать – задіявши його, Україна може вийти на якісно нові соціальні стандарти.

Уже тепер економічне зростання може забезпечити бюджет ресурсами для мінімальної заробітної плати у розмірі 500 грн., доведення рівня середньої зарплати до 2100 грн. Ми можемо за рік підняти принаймні на третину трудові пенсії, забезпечивши їх залежність від стажу роботи. У держави є можливість збільшити розмір допомоги при народженні першої дитини до 12 тис. грн., другої – до 25 тисяч. Наша програма цілком реальна, адже за попередні три роки ми вдвічі збільшили середню зарплату, отже, повинні й далі рухатися у напрямку, окресленому Президентом.

Недаремно упродовж усієї прес-конференції Юрій Луценко нагадував про головну вимогу своєї політичної сили – скасування депутатської недоторканності.

«З цього кроку почнеться відновлення справедливості. З цього кроку почнеться реальна боротьба з бідністю. Тільки так ми примусимо політиків служити людям, а не ховатися за імунітетом. Принцип простий: закон для кожного – справедливість для всіх. Це ключ нашої кампанії, який ми будемо проводити наполегливо і під час виборів, і особливо після того, коли наша сила зайде у Верховну Раду України».

Дмитро Романівський, 12.02.2009 №23(3917) щоденна газета "Високий Замок"
http://www.wz.lviv.ua/pages.php?ac=arch&atid=58034

Відповіді

 • 2009.02.15 | Олександр Дядюк

  Где ш ты раншє Юра был?

  І почни будь ласка з себе
 • 2009.02.15 | basya1

  Re: «Хрестовий похід» проти корупції

  Все это очень хорошо сказано, да только вы вначале Юльку скиньте,не дайте ни ей, ни ПР добиться мест в Парламенте, вот тогда и только тогда украинский народ поднимется со дна, повысятся зарплаты и уровень жизни.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.02.15 | basya1

   Re: «Хрестовий похід» проти корупції

   Да, и если тема называется, ход против коррупции, то очень не мешало бы, чтобы у нас в стране не былоразделение на простых - смертных, и мажоров, которым дозволено все: к ним я отнесу и дочь Тимошенко, и сына Януковича, то есть тех людей, которые позволяют себе распологать государственным имуществом и посягать на права обычных граждан.
  • 2009.02.15 | Олександр Дядюк

   І все залиште Ющенку й Балозі

   basya1 пише:
   > Все это очень хорошо сказано, да только вы вначале Юльку скиньте,не дайте ни ей, ни ПР добиться мест в Парламенте, вот тогда и только тогда украинский народ поднимется со дна, повысятся зарплаты и уровень жизни.


   Ну і варванні Улянченко - бо ще мало накрала
  • 2009.02.15 | Sean

   Re: «Хрестовий похід» проти корупції

   basya1 пише:
   > Все это очень хорошо сказано, да только вы вначале Юльку скиньте,
   А Ви?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua