МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Про скандальне засідання РНБО, в деталях (/)

02/16/2009 | omela
Те, що сталося у вівторок за зачиненими дверми РНБО, учасники зібрання переповідають, червоніючи – хто від сарказму, хто від обурення, хто від сорому. Такого Рада національної безпеки і оборони ще не бачила. Відбулося з'ясування стосунків – але розмова велася на рівні Житнього ринку, а не Лисої гори.

Діалог, якого вимагала країна, звівся до взаємного приниження президента та прем’єра. Свій спіч Віктор Ющенко побудував на звинуваченнях, не бажаючи стати на місце голови уряду та зрозуміти становище, в якому вона опинилися. Свої пояснення Юлія Тимошенко звела до набору штампів, навіть не намагаючись професійно пояснити, чим вона керувалася, укладаючи газові угоди.

Президент не хотів бачити її аргументів, прем’єр не готова була говорити правду. Ющенко не має інструментарію поламати уже оформлені контракти, але переконаний у їх помилковості. Бажання, які не збігаються з можливостями, провокують нервовий вибух. Тому конфлікт на РНБОУ був запрограмований.

"Українській правді" вдалося в деталях реконструювати події, які відбувалися на засіданні Ради національної безпеки і оборони з питань газових домовленостей з Росією. Безперечно, громадяни мають право знати, як насправді робиться політика і як насправді обрані ними лідери розпоряджаються взятим кредитом народної підтримки.

Після вступного слова Ющенка, де він протягом 60 хвилин критикував укладені між "Газпромом" і "Нафтогазом" контракти, засідання РНБОУ продовжилося без журналістів. Хоча спочатку Балога домовився, що преса зможе почути і прем’єра, однак президент прямо на засіданні наполіг – журналісти мають вийти за двері.

Юлія Тимошенко спробувала відповісти, поки телекамери були в залі, однак встигла вигукнути лише фразу: "Жодне слово пана Ющенка не відповідає дійсності!"

Хоча здавалося, що відсутність преси має знизити градус протистояння, насправді пристрасті лише розпалювалися.

Коли двері зали засідань закрилися за останнім кореспондентом, Ющенко запросив до співдоповіді Тимошенко, попередивши, що її регламент складає 15 хвилин. Однак прем’єр вклалася в 40 секунд.

- Це не засідання Ради національної безпеки, а шабаш, який прикриває корупцію. І хочу попередити: якщо своїм рішенням РНБО поверне "РосУкрЕнерго", воно буде оскаржене в суді. У мене все, - закінчила прем’єр.

- Юлія Володимирівна, дякую за змістовну доповідь, - відповів їй Ющенко..

Оскільки Олег Дубина продовжує лікуватися, "Нафтогаз" представляв його перший заступник Ігор Діденко, якому цього дня довелося почути багато нового про себе.

Заступник Дубини почав з оптимістичних новин – важливим досягненням московських переговорів він назвав те, що Україна зберегла право продажу за кордоном газу власного видобутку.

- Справді, заборонено реекспорт російського, туркменського, казахського та узбецького газу. Але ніде не записано про заборону прямого експорту українського газу, - повідомив Діденко.

Також, на його переконання, немає жодних ризиків від того, що московська дочірня компанія "Газпром Збут Україна" матиме право продажу 25% імпортованого газу.

Ця компанія, відзвітував Діденко на РНБОУ, виконуватиме лише формальну функцію на ринку – купуватиме газ в "Нафтогазу" і продаватиме споживачам за регульованим тарифом. Україна не дозволила їй укласти контракт з "Укртрансгазом" на транзит газу і на зберігання газу в сховищах.

Одна з претензій Ющенка стосувалася зобов’язання України щороку купувати в Газпрому 52 мільярди кубометрів, тоді як Газпром не дав гарантії збереження транзиту по території України.

- Справді, базова модель передбачає закупівлю щороку 50 мільярдів кубометрів російського газу. Але до 1 липня перед "Нафтогаз" має право переузгоджувати обсяг закупки в наступному році, - спробував розвіяти сумніви Діденко.

- Так, у вас є право порушити це питання, але немає права його виграти, - не повірив йому Ющенко.

Як приклад Діденко навів ситуацію 2009 року. Зараз стало зрозуміло, що Україні буде треба менше, ніж 40 мільярдів кубометрів, які законтрактував "Нафтогаз".

- Попередньо ми розрахували потребу в придбанні 40 мільярдів кубометрів, але зараз дійшли до висновку, що обсяг споживання імпортного газу в поточному році складе 33 мільярди.

Діденко також не погодився з Ющенком в тому, що Україна зафіксувала в контрактах значно нижчу ставку транзиту, ніж європейські країни.

- Висока вартість транзиту в Європі пов’язана з високою вартістю паливного газу, - заявив Діденко.

Ющенко почав виходити з рівноваги.

- Тариф на транзит – це взагалі компетенція не "Нафтогазу", а міжурядового протоколу! Почув мене? – різко сказав Ющенко Діденку, перейшовши на "ти".

Він дорікнув Діденку, що підписаний ним контракт про транзит не відповідає навіть директивам Тимошенко, які вона передала в Москві перед укладенням угоди.

- Якщо вираховувати за всіма умовами, які там містяться, то ставка транзиту має складати 5,11 долари за прокачку тисячі кубометрів на сто кілометрів, - заявив Ющенко.

У директивах Тимошенко, зокрема, йшлося про те, що транзит має здійснюватися за "формулою, яка буде відшкодовувати НАК всі експлуатаційні витрати, пов’язані з транзитом газу, повну вартість паливного газу, амортизацію вартості ГТС згідно зі справедливою ринковою вартістю ГТС...".

– Якщо би це все було враховано у формулі, "Нафтогаз" міг би додатково отримати 5,3 мільярди доларів, - заявив Ющенко.

Президент дорікнув Діденку, що за контрактом "Нафтогаз" ніколи не отримає тариф транзиту 5,11 доларів – бо навіть якщо вартість газу для України сягне 450 доларів, то тоді ціна транзиту буде лише 3,36 долари.

Натомість Діденко не став драматизувати ситуацію.

- Я гарантую, що в 2010 році Україна отримуватиме за транзит більше, ніж Словаччина, а за газ платитиме менше, - пообіцяв Діденко.

Нинішній виконувач обов’язків голови "Нафтогазу" не бачить проблеми і в тому, що базовою ціною російського газу в контракті визначено 450 доларів. За його словами, "базова ціна" буде урівноважуватися високими коефіцієнтами вартості газойлю і мазуту, які також використовуються у формулі.

Однак Ющенка вже було не зупинити.

- Не коментуй те, чого не розумієш! По-чесному "базова ціна" у формулі мала складати не більше 179,5 доларів, – різко смикнув його президента і роздратовано додав. – А потім ці 179,5 мали бути помноженими на коефіцієнти вартості чи то хмизу, чи кізяків, чи газойлю...

Ющенко не стримував себе у виразах.

- Підписана вами угода – це капітуляція. Ви – бездарі! Продули, хлопці! Ігор, на яких островах ти будеш жити в 2009 році? – запитував він Діденка.

Однак тут же Ющенко визнав, що провина керівників "Нафтогазу" є формальною – бо вони виконали тільки те, про що домовилася Тимошенко.

- Я знаю, що НАК був відсторонений від переговорів, які вела особисто прем’єр-міністр. Дубина сидів у окремій кімнаті, а портфель за Юлією Володимирівною носила одна людина... – повідомив Ющенко.

Коли слово взяла Тимошенко, здавалося, що її пояснення відрізнятимуться від того, що вона розповідає журналістам на брифінгах. Принаймні, очікувалося, що вона пояснить: чому базова ціна 450 доларів, чому Україна взяла зобов’язання щорічно купувати 52 мільярди кубометрів, або чому ставка транзиту в 2009 році не збільшилася, а ціна на газ – виросла. Однак прем’єр повторила те, що всі багаторазово чули з телеекранів.

- Я хочу, щоб ви знали: уряд не зробив би жодного кроку, щоб зрадити національні інтереси. Наш газ по нашій формулі на 26,6% дешевше, ніж для Польщі. Нам прем’єр Дональд Туск дав усі формули...

- Тільки маленька поправочка, Юлія Володимирівна, - не дав їй продовжити Ющенко. – Одна з гілок газопроводу у Польщі управляється "Газпромом". Треба з арифмометром ходити, щоб зрозуміти, як Юлія Володимирівна вчить нас ділити та множити. Наш транзит повинен був коштувати 5,11 доларів, але він не досягне цього навіть коли газ буде коштувати 500 доларів...

На РНБО виступили силовики: керівник Служби зовнішньої розвідки та Головного управління розвідки Міноборони. Коли слово взяв генпрокурор Олександр Медведько, він повідомив, що навіть прокуратура не змогла отримати офіційні тексти газових угод.

У зв’язку з ігноруванням цих вимог Медведько доручив своїй заступниці Тетяні Корняковій скласти на Діденка протокол про корупцію. (Щоправда, через день після засідання РНБО, за даними Української правди, потрібні документи прокуратура таки отримала.)

Поки звітували керівники спецслужб, Тимошенко вийшла з зали засідань на ганок секретаріату президента, де провела брифінг.

- Сьогодні зроблено спробу, і вона продовжується зараз, розламати прямі газові угоди і повернутися до корумпованого посередника - "РосУкрЕнерго", - заявила там Тимошенко.

Однак коли прем’єр повернулася на засідання Радбезу, то працівники апарату РНБО роздали присутнім текст її виступу. Сказане Тимошенко викликало шквал обурення в присутніх – тема "РосУкрЕнерго" насправді досі взагалі не порушувалася в закритій частині засідання.

- Прем’єр-міністр дискредитує наші майбутні рішення, - заявила Богатирьова.

Ющенко її підтримав.

- Я прошу прокуратуру вивчити це питання і дати окрему правову оцінку, - тут же президент звернувся до генпрокурора.

- Та краще одразу поруште кримінальну справу, – запропонувала Тимошенко

Президент і прем’єр з'ясовували стосунки, ні краплі не соромлячись того, що це відбувається на очах 30-40 людей – їхніх підлеглих, керівників силових відомств і міністрів.

- Юлія Володимирівна, я вам поки слова не даю. Ви ж леді, ви ж повинні нести стабільність, дотримуватися дисципліни, - спокійно почав Ющенко, але знову зірвався. - Ви граєте шоу, сходіть ще раз до преси! Якби ви не були жінкою, мені було би легше з вами говорити. У вас дар до злодійства, хай мене Бог простить!...

- Я вимагаю вилучити з рішення РНБО пункт про повернення "РосУкрЕнерго" 11 мільярдів кубометрів газу, - відповіла Тимошенко.

За словами Ющенка, напередодні укладення московських угод він знав про намір прем’єра використати газ "РосУкрЕнерго" для зниження середньої ціни по року.

- Юлія Володимирівна інформувала мене наканунє рокового дня, - розповів Ющенко присутнім. - Я її попередив: Юлія Володимирівна, ви починаєте грати в брудну гру недержавного ґатунку.

За словами Ющенка, схема, коли "Газпром" платить аванс за транзит, а потім "Нафтогаз" за ці гроші купує право вимоги з "РосУкрЕнерго", залишають "Укртрансгаз" без ресурсів.

- Росія вже заплатила нам за транзит 1,8 мільярда доларів у цьому році і більше нічого не винна. Їм залишилося сплатити ще мільйонів 300 – так, на морозиво... – роздратовано додав президент.

Як і на відкритій, так і на закритій частині засідання Радбезу Ющенко підсвідомо виправдовувався, що не причетний до РУЕ.

- "РосУкрЕнерго" була створена Росією для обслуговування своїх найвищих інтересів. Організували компанію, вкрали частку "Укр" і знайшли трьох-чотирьох козачків, які здійснювали бухгалтерські проводки, - розповів Ющенко. - Потім в "РосУкрЕнерго" виникли борги перед "Газпромом" на суму 1,8 мільярда. Але власником газу є не "Газпром", а "РосУкрЕнерго". Це проблемний платіж як для Газпрому, так і для України. І переуступка платежу не дає права власності на цей газ!

Виголошуючи цю інформацію, Ющенко чи то не знав, чи то не хотів повідомити зміни, які сталися в процесі переоформлення газу "РосУкрЕнерго". Як стверджують джерела в оточенні Тимошенко, днями відбулося підписання нової редакції додаткової угоди до газового контракту.

За словами співрозмовника "Української правди", там з'явився ще один пункт, де сказано, що "Газпром" продає Україні право вимоги не лише грошей, але і безпосередньо газу. Новий текст додаткової угоди хоча підписали в лютому, був зареєстрований за старою датою – 19 січня.

На засіданні Ради нацбезпеки Ющенко повідомив, що в процесі укладення газових контрактів Тимошенко не лише відмовилася від послуг юристів Міністерства закордонних справ – для переоформлення газу Фірташа вона взяла з собою до Москви довірену особу Віктора Медведчука.

- Договір по "РосУкрЕнерго" готував один народний депутат, якого Юлія Володимирівна привезла з собою, і який весь цей час сидів у окремій кімнаті, - заявив Ющенко.

Тимошенко на це ніяк не прореагувала, прізвище депутата Ющенко не назвав. А, за інформацією "Української правди", цим загадковим супутником Тимошенко був депутат Андрій Портнов.

- Прем’єр з першого дня розуміла, що іде на порушення міжнародного права, - Ющенко, не шкодуючи іміджу, захищав права "РосУкрЕнерго". - Але прем’єра штовхала спрага анексії. Переконаний, ця справа закінчиться через багато років, коли Юлія Володимирівна не буде прем’єр-міністром, і платитиме за цю авантюру вся Україна.

Градус розмови у залі став виходити за межі пристойного. Президент і прем’єр опустилися до взаємних звинувачень. За свідченням очевидців, на засіданнях Ради національної безпеки і оборони такого ніколи не було.

- Ви довели Україну до дефолту в 1997 році! – чи не вперше за вечір Тимошенко відповіла Ющенку звинуваченням на звинувачення.

Але президент, який у 1997-му очолював Національний банк, почуте сприйняв особливо хворобливо.

- Юлія Володимирівна, ви регулярно крали той газ, а тепер повчаєте, як позбутися корупціонерів?! – спалахнув Ющенко.

Його було вже не зупинити – і не стримував той факт, що розмова відбувалася не на кухні, а на засіданні найвищого консультативного органу держави.

- Ви на корупції побудували стосунки в парламенті! У вас все тримається на хабарах! – кидав Ющенко звинувачення в обличчя Тимошенко. - І якщо не заплатите своїм партнерам у Верховній Раді, якщо вони не куплять собі черговий "Лексус", то вони до вас, вибачте, жопою повернуться!

- Ідіть у суд, Віктор Андрійович! – відповіла Тимошенко. - Ваша прокуратура, ваше СБУ – якщо є порушення закону – відкривайте кримінальну справу!

- В який суд, Юлія Володимирівна? – здивувався Ющенко - У ваш суд? У суд, який ви контролюєте? Сьогодні ви ідете по трупах заради своєї мети!

У полум'я ненависті, яке спалахнуло на РНБОУ, додала бензину Інна Богословська, запрошена на засідання як голова слідчої комісії парламенту.

Богословська забула, що присутня як гостя – і не на телевізійному шоу, а на Раді національної безпеки і оборони.

- Пані, ви просто воровка і шахрайка! – заявила Богословська Тимошенко. – Ми маємо виступити зі спростуванням цієї пані, яка стверджує, що ми тут намагалися повернути "РосУкрЕнерго".

- Шахрайство є почерком пані Тимошенко, яка давно вже повинна була сидіти за гратами! - продовжила соло Богословська.

"Дискусія" двох жінок, яка зібрала би аншлаг на телебаченні, відбувалася у камерній обстановці людей, половина з яких носить погони і не звикла до такого стилю спілкування.

- Шановні, всі у парламенті знають, що пані Богословська представляє інтереси Фірташа, Бойка і Льовочкіна, - відповіла Тимошенко.

- Так, і Папа Римський теж представляє "РосУкрЕнерго", - сказав Ющенко замість того, щоб оголосити "брейк".

- Чоловіки, шановні, чому ви мовчите?! – звернулася Богословська до присутніх, які спочатку мляво прореагували на ідею виступити з колективним спростуванням Тимошенко.

– Зараз вся Європа читає слова цієї пані, що ми тут зібралися розірвати газові угоди! – продовжила Богословська. - Ви уявляєте наслідки?! Кого ви боїтеся? Цієї воровки? Ми втрачаємо країну! Може, після того, як вона побувала у СІЗО, їй там сподобалося! Але чому вона повинна перетворювати на СІЗО всю Україну?

Можливо саме завдяки цим реплікам Богословської, Рада національної безпеки проголосувала за те, щоб розсекретити своє рішення і окремо уповноважити секретаріат РНБОУ виступити зі спростуванням слів прем’єр-міністра.

- Сьогодні людина, яка представляє уряд, не відстояла українські національні інтереси в газових переговорах, - поставив крапку Ющенко. Тимошенко на це вже нічого не відповіла – на той момент вона підвелася і пішла з, напевно, найганебнішого засідання РНБОУ.

http://pravda.com.ua/news/2009/2/16/89687.htm

Відповіді

 • 2009.02.16 | Sean

  "Естетика" події очевидна, а я про інше


  > - Це не засідання Ради національної безпеки, а шабаш, який прикриває корупцію. І хочу попередити: якщо своїм рішенням РНБО поверне "РосУкрЕнерго", воно буде оскаржене в суді. У мене все, - закінчила прем’єр.

  У разі практичної спроби чиновника "оскаржити в суді" рішення РНБОУ чиновника треба переміщувати за грати. А за декларацію намірів - зміщувати з посади. Нмд звісно
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.02.16 | Sych

   Лаври Гітлера спати не дають, Шоне?

   Sean пише:
   >
   > У разі практичної спроби чиновника "оскаржити в суді" рішення РНБОУ чиновника треба переміщувати за грати.

   Що, серйозно?! А якщо рішення РНБОУ антиконституційне? На якій взагалі підставі "треба переміщувати за грати"?

   > А за декларацію намірів - зміщувати з посади. Нмд звісно

   Ви про свободу слова чули, нє? Якщо "декларація намірів" якось порушує законодавство, то для цього є суд.

   Фашистизуєтесь, нє?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.02.16 | Мартинюк

    Це дисципліна державного апарату

    Фашизм - коли такі правила стають обовязкавими для будь кого, а не особи яка добровільно зобовязалася виконувати ці норми та правила - як наприклад держчиновник - його ніхто не примушував йти на цю посаду і складати відповідну присягу чи підписуватися під певними документами , які регламентують його поведінку.

    І ще нагадаю що за Гітлера за таке не звільняли, за таке стріляли...

    Чи для Вас Гітлер це кожен хто проти Юлі?
    Фі - вже би краще Фірташем обізвали, чи Балогою ...
   • 2009.02.16 | Sean

    Можливо і не дають, я ж не Ваш психіятр

    Sych пише:
    > Sean пише:
    > >
    > > У разі практичної спроби чиновника "оскаржити в суді" рішення РНБОУ чиновника треба переміщувати за грати.
    >
    > Що, серйозно?!
    Абсолютно!

    > А якщо рішення РНБОУ антиконституційне?
    А що, було рішення КСУ з цього приводу? :)

    > На якій взагалі підставі "треба переміщувати за грати"?
    Бо замах на національну безпеку. Не сумнівайтеся, за потреби я підшукаю статтю. Намірно пишу саме так :)

    > > А за декларацію намірів - зміщувати з посади. Нмд звісно
    >
    > Ви про свободу слова чули, нє?
    Чув. Держчиновник залишає його на вішалці у приймальні. Звільняйся і свободуй.

    > Якщо "декларація намірів" якось порушує законодавство, то для цього є суд.
    >
    > Фашистизуєтесь, нє?
    ні. Протидію, протидіяв і протидіятиму фашистизації мірою сил.
    Згаданий Вами процес у мене асоціюється з ТЮ. Не згодні? Маєте право.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.02.16 | Sych

     Виглядає, що психіатра тре вам, при чому негайно

     Бо я дивлюся двоємисліє у вас персонально таки шалено прогресує.

     Зв"язку між виділеним не знаходите?

     Sean пише:
     > Sych пише:
     > > Sean пише:
     > > >
     > > > У разі практичної спроби чиновника "оскаржити в суді" рішення РНБОУ чиновника треба переміщувати за грати.
     > >
     > > Що, серйозно?!
     > Абсолютно!
     >
     > > А якщо рішення РНБОУ антиконституційне?
     > А що, було рішення КСУ з цього приводу? :)
     >
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.02.17 | Sean

      Ні, не треба. А Вам - можливо

      Ви дивна людина, у заголовку попереднього постингу самі спитали мою думку, хоч я і не психіатр і тим більш - не Ваш, а тепер Вам типу шось не подобається :)


      Sych пише:
      > Бо я дивлюся двоємисліє у вас персонально таки шалено прогресує.
      Неправда, не прогресує. То у Вас погляд такий і "такі окуляри". :)

      > Зв"язку між виділеним не знаходите?
      >
      > Sean пише:
      > > Sych пише:
      > > > Sean пише:
      > > > >
      > > > > У разі практичної спроби чиновника "оскаржити в суді" рішення РНБОУ чиновника треба переміщувати за грати.
      > > >
      > > > Що, серйозно?!
      > > Абсолютно!
      > >
      > > > А якщо рішення РНБОУ антиконституційне?
      > > А що, було рішення КСУ з цього приводу? :)
      Ні, не знаходжу. А Ви? :)

      p.s. Підказка. У наведених "Правдою" словах ТЮ про оскарження до суду не було слів "до конституційного". І до КСУ взагалі нічого не "оскаржують". Ви це могли б легко дізнатися самі, переглянувши Конституцію та Закон "Про КСУ". Але ж Вам мабуть нема коли :)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.02.17 | Sych

       Слизнякуєте? Вам це не лічить. Ляпнули згаряча

       - так просто визнайте це. А то починаються вивертання.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2009.02.24 | Sean

        Ні, це Ви вивертаєтеся, причому доволі комічно

        а дарма. Нема нічого страшного у тому, щоб визнати свою помилку і нічого ганебного в тому, щоб не помітити кілька слів у повідомленні і в тому, щоб навіть не подумати про різницю між "оскарженням в суді" і зверненням до КСУ. І навіть у тому щоби "ляпнуть згаряча". А Ви, натомість, "вивертаєтеся" і, говорячи Вашою мовою, "слізнякуєте" (українською - "слимакувати"). Це негарно. Вам це не личить :)
 • 2009.02.16 | 123

  очевидно, що функції держави практично не працюють

  це хрєново і небезпечно, особливо в тих умовах, які ми маємо.
 • 2009.02.16 | GreyWraith

  Інфаміта...

  Все зрозуміло, окрім того, навіщо було запрошувати Богословську після того, як звіт очолюваної нею комісії ВР вже провалила?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.02.16 | Володимир I

   Re: Інфаміта...

   Дійсно, що все ОСТАТОЧНО зрозуміло щодо тюлі. Ющ має все ж колись збагнути, що від його рішучих дій (і зокрема - усунення шпигунки тюлі) залежить доля України. Сподіваюся, що він припинить недоречно корчити з себе демократа в умовах, коли порятунок країни вимагає недемократичних дій.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.02.16 | GreyWraith

    Ще ранувато Тимошенко усувати (л)

    Хай ось цю "ботву титанів" закінчить:
    http://korrespondent.net/kyiv/744848

    Хоч якась користь буде...
  • 2009.02.16 | Володимир I

   Re: Інфаміта...

   Блін, модере, мої дописи жити спокійно не дають, еге?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.02.24 | Михайло Свистович

    Re: Інфаміта...

    Володимир I пише:
    > Блін, модере, мої дописи жити спокійно не дають, еге?

    У Вас манія величі з симптомами регулярного порушення правил. Мабуть, пора Вам трохи відпочити від цього форуму, він погано на Вас впливає.
 • 2009.02.16 | yes

  Re: Народ, не має ради! Саме так потрібно ізТимошенко!

  та не має інших варіантів, коли Тимошенко вибігла із засідання, щоб збрехати на весь світ.

  Що це потрібно було проковтнути і вдати, що нічого не сталося?
 • 2009.02.16 | prostotest

  Re: Про скандальне засідання РНБО, в деталях (/)

  Теперь в РНБО есть не только главный гинеколог, но и главный проктолог ;)
 • 2009.02.16 | Taras-ods

  Якщо, недайбоже, тимошенко буде президентом, побиті міліціянти у

  Одесі будуть квіточками та проявом демократії від голови рейдерської команди, яка тепер очевидно має мету захопити редерськими методами всю країну.

  Газові угоди уряду черговий крок захоплення країни, Портнов недаремно куріровав газові контракти.
 • 2009.02.16 | BIO

  Про скандальне в деталях

  Дупа це дійсно цікава подробиця - можна обговорювати роками.

  Це вам не спір за дату обрання чергового презика - це гипєрзаглотиш.

  А от що САМЕ на РНБО казали/писали за газові? стосунки з ЕС ?

  В тих самих за гавришем 5%...

  Невже у європах є питання щодо походження незафіксованих
  спостеригачами на кордоні України 10-11 ЩОРІЧНИХ ярдів
  "руєшного" газу?

  Їх теж в жопу відправили до першоджерел, тскать?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.02.16 | BIO

   Ще про деталі

   ...Украина стоит на пороге принципиальных изменений в отечественной атомной энергетике. Именно поэтому Президент поставит комплекс проблемных вопросов во время совещания на Ровенской АЭС.

   http://obkom.net.ua/news/2009-02-16/1440.shtml

   Про ядерку теж закрили темку дупною завісою.

   Цікаво що там за владні чорнобилі?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua