МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Заарештовано за хабарництво начальника Ірпінського БТІ

02/17/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Працівники Київського обласного УБОЗу зловили під час отримання хабаря начальника Ірпінського Бюро технічної інвентаризації. Поки що задокументовано два факти хабарництво, хоча насправді щоденно в Ірпінському БТІ бралося не менше кільканадцяти хабарів.

Правлячий у Київській області Блок Юлії Тимошенко, одномоментно змінивши влітку 2008 року практично всіх начальників БТІ Київщини, встановив для кожного з них просту, зручну і «прозору» системи «оподаткування», коли партія не мала претензій, що хтось щось в неї вкрав: за кожний обліковий запис у книзі видачі довідок чиновники мали внести до «партійної» каси певну суму незалежно від характеру операції. «Інкасатор» приїздив, дивився книгу, підраховував кількість записів й отримував «для потреб партії» підраховану суму. Таким чином начальники БТІ отримали можливість самі встановлювати суму хабарів й без страху перед партійним начальством забирати собі різницю.

Після цього якість послуг в БТІ Київщини різко впала. І не лише тому, що на ці посади часто призначалися нефахівці, які навіть не знали, як розшифровується БТІ. Найпростіші довідки, які раніше швидко видавалися за сплату на офіційний рахунок копійчаної суми, тепер можна було отримати тільки за хабаря. Хто не хотів платити – мусив чекати місяцями, чого багато людей дозволити собі не могли.

Правда, деякі начальники «з розумінням» ставились до найбідніших верств населення (чи просто вважали, що час на витискання хабаря з пенсіонера не вартий тієї суми), і, якщо бачили, що хтось хабаря сплатити дійсно не може, надавали йому послуги безкоштовно. Натомість «втрати» компенсували за рахунок більш заможних людей під час видачі їм більш серйозних документів.

Фактично сьогодні правоохоронні органи при бажанні легко можуть припинити це хабарництво шляхом, подібним до ірпінського. Адже воно стало системою, яке працює «з обороту», і частота отримання хабарів настільки велика, що здійснити всі заходи перестороги хабарники просто фізично не зможуть. Інакше доведеться витрачати на кожен хабар стільки часу, що необхідна «партії» сума не набереться.

P.S. Слово «партія» недаремно вживається в нашій новині так часто. Саме його регулярно промовляє перед підлеглими творець описаної системи народний депутат Сергій Осика (куратор Київської області від БЮТ), пояснюючи необхідність хабарництва.

Відповіді

  • 2009.02.17 | Panzernik

    Жаль, что Юлия Мразьевна не ответит нам за эти фокусы.Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua